Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Международные отношения

Міжнародні відносини: Україна та Греція в 2010-2011 рр.

Тип: реферат
Категория: Международные отношения
Скачать
Купить
Формування двосторонніх відносин України та Греції. Україно-грецькі відносини за роки правління В.Ф. Януковича. Взаємна підтримка в рамках міжнародних організацій. Обсяги інвестицій із Греції в Україну. Культурне співробітництво між Україною та Грецією.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ

КАФЕДРА МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН ТА ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ

«МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ УКРАЇНА ТА ГРЕЦІЇ

За 2010 - 2011 рр.»

Реферат на тему:

ЗМІСТ

Вступ

Розділ І. Історія формування двосторонніх відносин України та Греції

Розділ ІІ. Україно-грецькі відносини за роки правління В.Ф.Януковича

Висновок

Список використаної літератури

Вступ

Плідні зв'язки між українцями та греками мають глибоке коріння та існували задовго до проголошення Україною незалежності у 1991 році. З часу визнання Грецією України (31 грудня 1991 року) та встановлення дипломатичних взаємин відносини двох країн розвиваються на сталій основі в усіх сферах співробітництва.

Спільна візантійська культурна спадщина, наявність значної кількості українських громадян грецького походження, проживаючих переважно на півдні в регіоні Чорного моря, а також присутність в останнє десятиріччя великого числа української трудової еміграції справляє позитивний вплив на загальний розвиток взаємин та зміцнення співробітництва між двома народами.

Посольство України в Греції відкрилося у червні 1993 року. З тих пір Україна розширила свою дипломатичну та консульську присутність у Греції, що свідчить про важливість наших відносин та взаємне бажання і надалі їх покращувати. У квітні 2004 р. відбулася церемонія відкриття Генерального консульства України у м. Салоніки за участю Міністра закордонних справ України К.Грищенка.

Після відкриття грецького Посольства в Києві у 1993 році Греція також заснувала Генеральні консульства у містах Маріуполь та Одеса, а також філіал Фонду грецької культури у м.Одеса.

Політичні відносини між Україною та Грецією розвиваються на засадах співробітництва та взаємної довіри, які притаманні обом країнам. Це знайшло своє відображення у здійснені двосторонніх державних візитів, а також цілої низки візитів на робочому рівні.

У листопаді 1996 року Президент України Л.Д.Кучма здійснив офіційний візит до Греції. У відповідь Президент Греції К.Стефанопулос здійснив візит в Україну в грудні 1997 року. Обмін візитами на найвищому рівні надав нового поштовху розвитку українсько-грецького співробітництва. Крім того, Прем'єр-міністри України та Греції обмінялися візитами у квітні 2001 року та у липні 2002 року відповідно.

Греція підтримує українські євроінтеграційні прагнення, надаючи підтримку Україні під час свого головування в ЄС (перша половина 2003 року). Саме в цей період Президент України Л.Д.Кучма, на запрошення грецької сторони, відвідав Європейську конференцію в Афінах.

Характерною рисою українсько-грецьких відносин стала взаємна підтримка в рамках міжнародних організацій. Зокрема, набуто позитивний досвід такої співпраці в ООН, Парламентській асамблеї Ради Європи, ОЧЕС.

Україною та Грецією укладено 33 двосторонніх документи, що покривають більшість напрямків співробітництва між двома країнами (у сферах політики, економіки, військового співробітництва, енергетики, культури тощо). Найближчим часом планується підписати ще 12 нових угод.

Двосторонні економічні відносини постійно зміцнюються, але все ще існує потенціал для зростання обсягів торгівлі, інвестицій та економічного співробітництва в цілому. За даними Держкомстату України, загальний товарообіг між Україною та Грецією за перше півріччя 2004 року склав 106,9 млн. дол. США і збільшився на 39,1% у порівнянні з відповідним періодом 2003 року. За перші 6 місяців 2004 року експорт товарів до Греції становив 53,6 млн. дол. США, імпорт товарів склав 23,7 млн. дол. США.

Найбільші обсяги експорту товарів з України до Греції традиційно становлять енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки, чорні метали, зернові культури, деревина та вироби з деревини. Серед товарів, що імпортуються з Греції: тютюн, алюміній та вироби з алюмінію, сіль, сірка, штукатурні матеріали, цемент, фармацевтична продукція, котли, машини, апарати і механічні пристрої.

Обсяги інвестицій із Греції в Україну станом на 1 липня 2004 року склали 14 млн. 450 тис. дол. США. В Україні діє 71 підприємство за участю грецького капіталу, з яких 38 - спільні.

Найбільший обсяг грецьких інвестицій спрямовано в такі галузі української економіки як будівництво, транспорт та зв'язок, сфера оптової та роздрібної торгівлі, харчова промисловість та переробка сільськогосподарських продуктів, фінансова діяльність та послуги юридичним особам, виробництво деревини та виробів з деревини. Обсяги прямих українських інвестицій в економіку Греції незначні і складають 1,57 млн. дол. США.

Розвитку двосторонніх економічних відносин значною мірою сприяє Грецько-українська торгово-промислова палата, діяльність якої спрямована на подальшу активізацію ділового співробітництва між бізнесменами двох країн та збільшення обсягів взаємної торгівлі.

Культурне співробітництво між Україною та Грецією відбувається на основі двосторонньої Угоди у сфері культури, підписаної у 1996 році. На виконання зазначеної угоди було підписано двосторонню Програму співробітництва у сфері культури, науки та освіти на 2002-2005 рр., яка спрямована на забезпечення співробітництва у галузях ЗМІ, освіти, науки, вивчення мови, а також підтримку культурних заходів, спорту та молоді.

Успішна участь України у XXVIII Олімпійських Іграх у Греції „Афіни-2004” сприяла популяризації України як великої спортивної держави. Українські спортсмени здобули 23 олімпійські нагороди та зайняли 12 місце у загальнокомандному заліку.

Важливим фактором зміцнення дружніх відносин є інтенсивні гуманітарні зв'язки та наявність української громади в Греції та грецької громади в Україні.

Сьогодні українська громада становить близько 6% від загальної кількості імігрантів, які проживають у Греції. Також велика кількість українських моряків працює по всьому світу на суднах грецьких судновласників. У цьому контексті важливим було створення в Греції низки національно-культурних об'єднань українців. Найвпливовішими та найбільш активними є Товариства „Українсько-грецька думка”, „Український журавлиний край” та „Берегиня”.

Проводиться робота щодо відкриття в перспективі повноцінної української школи та забезпечення освітніх, духовних та релігійних потреб українських громадян на грецьких теренах.

У свою чергу, в Україні створено необхідні умови для забезпечення культурних та духовних потреб грецької громади. Філіал Фонду грецької культури у співпраці з Музеєм історії Одеси заснував Історичний музей „Філікі Етерія” („Товариство друзів”). Археологічний музей Одеси вважається найбагатшим на стародавні грецькі фонди не тільки в Україні, але й в усіх країнах СНД.

Грецька мова вивчається як факультативна в кількох університетах України. Університети в Салоніках, Іоаніні, Патрах та інших грецьких міст встановили зв'язки з українськими університетами та здійснюють проекти щодо вивчення грецької мови та направлення студентів та викладачів з України в Грецію.

В цілому, двосторонні відносини з Грецією завжди мали традиційно дружній характер, чому сприяли духовна близькість наших народів та міцні культурні зв'язки. Все це забезпечило створення міцного підґрунтя для подальшого розвитку співробітництва на основі принципів взаєморозуміння, взаємоповаги та довіри.

Розділ І. Історія формування двосторонніх відносин України та Греції

Греція визнала незалежну Україну 31 грудня 1991 року. Обидві країни встановили дипломатичні відносини в 1992 році. Греція відкрила посольство в Києві в 1993, генеральні консульства діють у Маріуполі та Одесі. Україна відкрила посольство в Афінах, а з квітня 2004 року діє генеральне консульство в Салоніках. Обидві країни -- повноправні члени Організації з безпеки і співробітництва в Європі та Організації Чорноморського економічного співробітництва.

Важливий фактор зміцнення дружніх відносин -- інтенсивні гуманітарні зв'язки та наявність української громади в Греції та грецької громади в Україні. За даними перепису 2001 в Україні мешкає 91,5 тисяч етнічних греків, з них 77,5 у Приазов'ї, Донецька область .

Громадяни Греції мають право безвізового в'їзду в Україну до 90 діб впродовж 180 діб. Для в'їзду у Грецію громадяни України повинні оформити Шенгенську візу.

Договірно-правова база складає 32 двосторонніх документи, які підписані та набули чинності.

· 15.01.92 -- Протокол про встановлення дипломатичних відносин між Україною і Грецькою Республікою.

· 15.01.92 -- Протокол про консультації між МЗС Грецької Республіки і МЗС України.

· 15.01.92 -- Угода між Урядом України та Урядом Грецької Республіки про економічне, промислове та науково-технічне співробітництво.

· 01.09.94 -- Угода між Урядом України та Урядом Грецької Республіки про створення міжурядової спільної робочої групи з економічного, промислового, технічного і наукового співробітництва.

· 11.11.96 -- Угода про дружбу і співробітництво між Києвом та Афінами.

· 11.96 -- Угода між Урядом України і Урядом Грецької Республіки про співробітництво у галузі кул...

Другие файлы:

Міжнародні відносини та зовнішня політика держави Україна у світовій спільності

Міжнародні відносини після завершення холодної війни
Еволюція системи міжнародних відносин та перспективи світового розвитку. Міжнародні відносини у Центральній і східній Європі, проблема безпеки і співр...

Аналіз туристської привабливості Греції
Аналіз основних видів туризму та туристських центрів. Перспективи розвитку туризму в Греції та шляхи оптимізації використання туристського потенціалу...

Україна в сучасній системі міжнародних відносин
Міжнародні відносини є об’єктом зовнішньої політики, міжнародної політики в цілому. Втім, звичний для нас термін «міжнародні відносини» не зовсім точн...

Геополітика та геостратегія України
Співробітництво з країнами Європейського союзу. Участь у міжнародних інтеграційних процесах. Зовнішньополітичні відносини з Росією. Взаємовигідні конт...