Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Спорт и туризм

Аналіз туристської привабливості Греції

Тип: курсовая работа
Категория: Спорт и туризм
Скачать
Купить
Аналіз основних видів туризму та туристських центрів. Перспективи розвитку туризму в Греції та шляхи оптимізації використання туристського потенціалу країни. Міжнародні туристські відносини Греції з іншими країнами. Розробка туру "Прадавня Греція".
Краткое сожержание материала:

Размещено на

АНАЛІЗ ТУРИСТСЬКОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ГРЕЦІЇ

РЕФЕРАТ

Дипломна робота: 91 с., 12 табл., 2 рис., 53 джерела.

Об'єкт дослідження - туристська привабливість Грецької Республіки.

Мета роботи - проаналізувати туристську привабливість Греції.

Дипломна робота містить чотири розділи. У першому розділі розглянуті теоретичні основи дослідження туризму та туристської привабливості території, туристського центру.

У другому розділі проведений аналіз туристської привабливості та туристського потенціалу Греції.

У третьому розділі висвітлені перспективи розвитку туризму в Греції та шляхи оптимізації використання туристського потенціалу країни, а також розроблений тур «Прадавня Греція».

В четвертому розділі наведені загальні положення з охорони праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях.

ТУРИЗМ, ТУРИСТСЬКИЙ РИНОК, ТУРИСТСЬКІ РЕСУРСИ, ТУРИСТСЬКА ПРИВАБЛИВІСТЬ, ТУРИСТСЬКИЙ ПРОДУКТ, ТУРИСТСЬКІ ПОТОКИ, ТУРИСТСЬКИЙ ПОТЕНЦІАЛ, ГРЕЦІЯ, АФІНИ, САЛОНІКИ, КРІТ, МЕТЕОРИ, ДЕЛЬФИ, ТУР «ПРАДАВНЯ ГРЕЦІЯ».

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ, ОДИНИЦЬ, СКОРОЧЕНЬ І ТЕРМІНІВ

АТО ? адміністративно-територіальна одиниця

ВВП ? валовий внутрішній продукт

ВТО ? Всесвітня туристська організація

грн. - гривня

див. ? дивись

дол. ? долар

ЄС ? Європейський Союз

ін. ? інший

км - кілометр

м ? метр

м. ? місто

МЗС - Міністерство Закордонних Справ

млн. ? мільйон

млрд. ? мільярд

МТБ ? матеріально-технічна база

НАТО ? Організація Північноатлантичного договору

н.е. ? наша ера

о. ? острів

ОБСЄ ? Організація з безпеки і співробітництва в Європі

ООН ? Організація Об'єднаних Націй

ОЧЕС ? Організація Чорноморського економічного співробітництва

р., рр. ? рік, роки

рис. ? рисунок

РТП ? рекреаційно-туристський потенціал

РТР ? рекреаційно-туристські ресурси

Св. ? святий

ст. ? сторіччя

США ? Сполучені Штати Америки

т.д. - так далі

т.п. ? тому подібне

табл. ? таблиця

тис. ? тисяча

трлн. ? трильйон

хв. ? хвилина

ЮНЕСКО ? Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури

°С ? градус Цельсія

% ? відсоток

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТУРИСТСЬКОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ

1.1 Теоретичні основи дослідження туризму та туристської привабливості території, туристського центру

1.2 Аналіз наукових робіт науковців щодо формування культурних центрів світу

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ТУРИСТСЬКОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ТА ТУРИСТСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ГРЕЦІЇ

2.1 Аналіз основних видів туризму та туристських центрів Греції

2.2 Аналіз туристської привабливості провідних туристських регіонів Греції

2.3 Міжнародні туристські відносини Греції з іншими країнами

РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ ТУРИСТСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ГРЕЦІЇ

3.1 Перспективи розвитку туризму в Греції та шляхи оптимізації використання туристського потенціалу країни

3.2 Розробка туру «Прадавня Греція»

РОЗДІЛ 4. ОХОРОНA ПРAЦI ТA БЕЗПЕКA У НAДЗВИЧAЙНИХ СИТУAЦIЯХ

4.1 Aнaлiз потенцiйних небезпек

4.2 Зaходи щодо зaбезпечення безпеки

4.3 Зaходи щодо зaбезпечення виробничої сaнiтaрiї тa гiгiєни прaцi

4.4 Зaходи з пожежної безпеки

4.5 Зaходи щодо зaбезпечення безпеки у нaдзвичaйних ситуaцiях

ВИСНОВКИ

ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ

ДОДАТКИ

ДОДАТОК А

ДОДАТОК Б

ВСТУП

Актуальність теми. Греція є дуже популярним, багатоплановим та перспективним туристським напрямком як для більшості Європейських країн, так і для України. Греція - це сонце, море, гори, а також занурення в історію і культуру країни, що налічує 5 тисячоліть. Вона сполучає в собі усю пишноту античності й сучасності. Між горами лежать зелені долини, які з'єднують кристальні озера й блакитні лагуни. У Греції можна насолоджуватися морем і сонцем як на узбережжі, так і на островах.

Для оптимізації використання туристського потенціалу країни актуально важливим є детальне дослідження її туристської привабливості та ресурсної проблематики - комплексу питань, які визначають сутність та структуру, стратегію і тактику використання природних, культурно-історичних і соціально-економічних ресурсів.

Питаннями теорії та практики дослідження туристської привабливості країн займались: Бакурова Г.В., Ковалевський Г.В., Мельник О.В., Омуш М.О., Очеретін Д.В. та інші. Дослідженню туристського потенціалу Греції присвічені роботи наступних дослідників: Гаспаров М.Л., Макарова Т.Г., Мальська М.П., Самойленко О.О. та інші.

Мета дослідження - аналіз туристської привабливості Греції.

Відповідно до мети, були поставлені наступні завдання:

- висвітлити теоретичні основи дослідження туристської привабливості;

- провести аналіз туристської привабливості та туристського потенціалу Греції;

- показати перспективи розвитку туризму в Греції та шляхи оптимізації використання туристського потенціалу країни;

- розробити новий тур до Греції.

Об'єктом дослідження виступає туристська привабливість Грецької Республіки. Предметом - туристські ресурси та туристські центри Греції, як основа туристської привабливості країни.

Методи дослідження: загальні методи наукового пізнання (історичний, логічний, аналіз та синтез, абстрагування); методи теоретичного дослідження (аналіз статистичних даних, вивчення літературних джерел); методи емпіричного дослідження (порівняння, монографічний, описовий).

Наукова новизна роботи полягає в подальшому теоретичному аналізі поняття «туристська привабливість», а також в детальному аналізі природних та культурно-історичних ресурсів Греції, туристського потенціалу країни та визначенні основних напрямків оптимізації використання цього потенціалу та перспектив розвитку туризму в Греції.

Практичне значення дипломного дослідження полягає в можливості використання його результатів у практичній діяльності туристських фірм та застосуванні його матеріалів для підготовки спеціалістів з туризму у вищих навчальних закладах.

Структура роботи. Робота складається зі вступу, основної частини, яка містить 4 розділи, висновків, переліку посилань та 2 додатків. Загальний обсяг роботи - 91 сторінка, включаючи 2 рисунки, 12 таблиць. Перелік посилань містить 53 джерела.

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТУРИСТСЬКОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ

1.1 Теоретичні основи дослідження туризму та туристської привабливості території, туристського центру

Туризм, маючи давню історію, не привертав до себе достатньої уваги до початку ХХ ст. Необхідність вивчення туристського феномену виникла після сталого збільшення туристських потоків та доходів від туризму, зростання економічного значення туристської індустрії.

Визначна роль туристської діяльності полягає у відчутному її вкладі у розвиток економіки країни при невеликих капітальних вкладеннях. Туризм - галузь економіки, яка не лише охоплює прямо чи опосередковано більшість супутніх галузей господарства, в тому числі транспорт, будівництво, торгівлю, громадське харчування, сільське господарство, житлово-комунальне господарство, культуру, мистецтво, спорт тощо, але й стимулює їх розвиток. Це зумовлює збільшення робочих місць, особливо у депресивних регіонах, де інша господарська діяльність неможлива чи недоцільна через високі витрати виробництва. Витрати на створення одного робочого місця в туризмі в декілька разів менші, ніж в інших галузях економіки.

Короткий огляд розвитку туризму у регіонах світу показав, що більшість країн поступово виходила на міжнародний ринок, вивчаючи його. Деякі країни робили стрімкий стрибок, частина ж втрачає темпи приросту прибуттів і доходів [16]. У світовому масштабі у туристській галузі залишається така ж ситуація, як і на початку її діяльності. Найвищий туристський попит мають регіони з багатими природними та історико-культурними ресурсами, які зазвичай густонаселені і урбанізовані, вигідні за своїм географічним положенням [18]. Розвиток менш цінних у туристському плані територій потребує вкладення інвестиційних коштів. Загалом, зростання популярності туризму в сучасному світі вважається стійким. Хоча на динаміку розвитку галузі впливають зовнішні економічні та політичні фактори, але туризму властива швидка відновлюваність показників у несприятливих умовах. В залежності від стану економіки країни, від підтримки державою розвитк...

Другие файлы:

Порівняльний аналіз туристичної привабливості країн південно-східної Европи
Теоретичні питання географічного вивчення туристичної привабливості країн південно-східної Європи. Поняття туристичної "привабливості" країни. Аналіз...

Аналіз фінансової привабливості підприємств
Аналіз інвестиційної привабливості та кредитоспроможності підприємств. Показники ліквідності, платоспроможності, прибутковості, самофінансування, рент...

Стратегічний аналіз зовнішнього середовища підприємства: оцінка привабливості стратегічних зон господарювання
Етапи оцінки привабливості стратегічних зон господарювання. Оцінка змін у перспективі росту та рентабельності СЗГ. Оцінка привабливості СЗГ АТ "Азот"...

Економічна ефективність туризму
Економічна сутність та основи організації туристської діяльності. Принципи заснування та завдання Національної туристської корпорації. Характеристика...

Економіко-географічна характеристика Греції
Аналіз демографічної ситуації в Греції, її графічне відображення. Вікова структура населення. Релігійна приналежність громадян. Характеристика історич...