Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Управління оборотним капіталом підприємства

Тип: дипломная работа
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Сутність оборотного капіталу, його значення в системі управління фінансами підприємства. Особливості формування та використання оборотного капіталу торговельних підприємств. Аналіз стану оборотних активів і джерел їх авансування на прикладі ТОВ "АД Шина".
Краткое сожержание материала:

1

Размещено на

Міністерство освіти і науки України

Київський університет ринкових відносин

Кафедра фінансів та банківської справи

Спеціальність 8.050.104 «Фінанси»

Спеціалізація «Фінансовий менеджмент»

ВИПУСКНА МАГІСТЕРСЬКА РОБОТА

на тему:

Управління оборотним капіталом підприємства

Магістрант студентка

Шкарупа Олена Василівна

Науковий керівник: к.е.н., доцент

Герасьов Віктор Васильович

Київ - 2013

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМ

1.1 Сутність оборотного капіталу та його значення в системі управління фінансами підприємства

1.2 Управління оборотними активами підприємств

1.3 Особливості формування та використання оборотного капіталу торговельних підприємств

Висновки до розділу 1

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ФОРМУВАННЯ ОБОРОТНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ

2.1 Оцінка ринкових умов формування оборотного капіталу та

активів торгівельних підприємств

2.2 Аналіз стану оборотних активів торговельних підприємств та джерел їх авансування на прикладі ТОВ « АД Шина»

2.3 Аналіз ефективності авансування оборотного капіталу підприємств

Розділ 3. Напрями удосконалення управління оборотним капіталом підприємств

Висновки до розділу 2

РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ

3.1 Формування напрямів управління оборотним капіталом

3.2 Впровадження методів управління оборотним капіталом підприємства

3.3 Напрями оптимізації оборотного капіталу торговельних підприємств

Висновки до розділу 3

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ

ВСТУП

Управління оборотним капіталом відносно нова сфера функціонального управління підприємством. Воно являє собою одну з найбільш комплексних управляючих систем, в якій інтегруються методологічні принципи фінансового, операційного, інноваційного менеджменту, бухгалтерського обліку, контролінгу, логістики та інших спеціальних областей знань.

Основи управління оборотним капіталом пов`язані зі здійсненням операційної чи інвестиційної діяльності підприємства. Тому загальна увага в системі менеджменту оборотного капіталу приділяється забезпеченню ефективності формування операційним чи інвестиційним процесом. Разом з тим на сучасному етапі все більшого розвитку отримують і відносно нові інтегровані системи менеджменту оборотного капіталу тому, що управління оборотним капіталом є складовою загальної економічної стратегії підприємства. Вона передбачає формування оптимального обсягу та складу оборотних активів і джерел їх авансування, що потребує аналізу і визначення принципових підходів до їх оптимізації за видами, серед яких потрібно виділити: обґрунтування оптимальних значень оцінних показників стану оборотного капіталу в залежності від чинної політики його формування, управління дебіторською заборгованістю, управління грошовими потоками, управління запасами, управління поточними фінансовими інвестиціями, управління ризиками використання оборотних активів, також забезпечення необхідної ліквідності і підвищення рентабельності, обґрунтування загального обсягу оборотного капіталу і джерел його формування. Особливу увагу в вирішені задач управління оборотними активами торгівельних підприємств треба поділяти розв`язанню оптимізаційних задач шляхом побудови моделі формування оптимального складу оборотних активів з урахуванням обмежень, які відображають ефективність управління оборотними активами,моделі для оптимізації складу джерел авансування оборотних активів з урахуванням обмежень, які характеризують фінансовий стан підприємства.

Ефективне управління оборотними капіталом і активами вирішує цілий комплекс проблем стратегічного розвитку підприємства і забезпечує високі кінцеві результати всієї господарської його діяльності. З врахуванням цієї високої ролі менеджмент оборотного капіталу на кожному підприємстві повинен базуватися на широкому спектрі вже накопичених системних знань в цій області та ефективному практичному використанні моделей, фінансових інструментів, механізмів та методів.

Тому вибрана тема дипломного дослідження є актуальною та практично значимою.

Основною метою дослідження є удосконалення управління оборотним капіталом підприємства та складу джерел авансування оборотних активів , а також розробка практичних рекомендацій по їх застосуванню в діяльності конкретного підприємства.

Згідно із метою дослідження в процесі вивчення теми були поставлені наступні завдання:

1. Дослідження сутності оборотного капіталу та його значення в системі управління фінансами підприємства.

2. Вивчення системи управління оборотним капіталом підприємства.

3. Дослідження правового забезпечення та нормування як методу управління оборотним капіталом підприємства.

4. Оцінка ринкових умов формування оборотного капіталу та активів підприємств - об'єкта дослідження ТОВ «АД Шина».

5. Аналіз стану оборотних активів торговельних підприємств та джерел їх авансування на прикладі ТОВ «АД Шина».

6. Аналіз ефективності авансування оборотного капіталу підприємств.

7. Впровадження методів управління оборотним капіталом підприємства.

Об'єктом дослідження є оборотні активи підприємства ТОВ «АД Шина».

Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних проблем, пов'язаних з функціонуванням оборотного капіталу на підприємстві і підвищенням ефективності управління ним.

Основними методами дослідження є економіко-статистичні методи, економіко-математичні. Для розрахунків використано табличний процесор Microsoft Excel 7,0 для Windows 98, що входить до програмного пакету Microsoft Offise для ПЕОМ.

Інформаційною базою дипломного дослідження є статистичні дані Державного комітету статистики України, різноманітні посібники, підручники, словники та інша література щодо оцінки та методів управління оборотним капіталом підприємства.

Структура роботи.

Робота складається зі вступу, трьох розділів (кожен з яких складається з трьох підрозділів), висновків і списку використаної літератури.

У вступі висвітлені загальні риси управління оборотним капіталом підприємства, мета і завдання дипломної роботи.

В першому розділі висвітлені теоретичні засади управління оборотним капіталом підприємства.

У другому розділі проведено аналіз ефективності формування оборотного капіталу підприємства.

В третьому розділі проведено розробку методик удосконалення управління оборотним капіталом, вплив управлінням оборотними активами на витрати підприємства, впровадження методів управління оборотним капіталом підприємства, поточними фінансовими інвестиціями та моделювання механізмів управління.

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ

1.1 Сутність оборотного капіталу та його значення в системі управління фінансами підприємства

Капітал підприємства характеризує загальну вартість засобів у грошовій, матеріальній і нематеріальній формах, які інвестуються у формування його активів.

Капітал - одна з найбільш використовуваних економічних категорій. Він є базою створення і розвитку підприємства й у процесі функціонування забезпечує інтереси держави, власників і персоналу. Будь-яка організація, що веде виробничу чи іншу комерційну діяльність повинна мати визначений капітал, що представляє собою сукупність матеріальних цінностей і коштів, фінансових вкладень і витрат на придбання прав і привілеїв, необхідних для здійснення його господарської діяльності.

Під загальним поняттям «капітал підприємства» розуміють різні його види, які характеризуються десятками термінів. Все це потребує відповідної систематизації термінів, які використовуються. Така систематизація проведена за найбільш важливими класифікаційними ознаками (Дод. А, табл. 1, табл. 2).

Таблиця 1.1

Види капіталу підприємства

Ознаки

Обґрунтування ознаки

1. За належністю підприємству

1. Власний капітал характеризує загальну вартість засобів підприємства, які належать йому на правах власності та використовуються ним для формування відповідної частини його активів.

Другие файлы:

Теоретичні аспекти управління оборотним капіталом підприємства
Роль оборотного капіталу підприємства. Зміст процесу управління оборотним капіталом. Вдосконалення методів планування показників та аналіз процесу упр...

Ефективність управління оборотним капіталом
Управління оборотним капіталом підприємства на прикладі ОМКП "Орджонікідзетеплоенерго". Нормативно-правові документи, загальна характеристика фінансов...

Управління оборотним капіталом підприємства ВАТ АПФ "Таврія"
Сутність капіталу як економічної категорії. Аналіз дебіторської заборгованості, ліквідності, платоспроможності та рентабельності підприємства. Загальн...

Управління оборотним капіталом ТОВ "Нива-Експо"
Поняття та економічна сутність оборотного капіталу підприємства, огляд головних джерел його формування, механізм управління в ринкових умовах. Стан га...

Управління оборотним капіталом промислових підприємств в умовах становлення ринкових відносин в Україні
Сутність та класифікація оборотного капіталу, структура джерел його формування. Розробка структурно-функціональної моделі процесу управління оборотним...