Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Менеджмент

Формування виробничого потенціалу підприємства Публічного акціонерного товариства "Донецький експериментальний ремонтно-механічний завод"

Тип: курсовая работа
Категория: Менеджмент
Скачать
Купить
Аналіз виробничого потенціалу промислового підприємства. Можливості комбінації факторів виробництва при даній кількості продукції. Вартість продукції в умовах зміни його масштабів, фактори, що впливають на величину і використання виробничих потужностей.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Формування виробничого потенціалу підприємства Публічного акціонерного товариства «Донецький експериментальний ремонтно-механічний завод»

Студентки Новікової А.П.

Вступ

виробничий потенціал потужність

Кожне підприємство є складною системою взаємозв'язаних підрозділів і ланок, які виконують різні функції в процесі виробництва продукції. Економічний бік діяльності підприємства відображає система показників, які дають економічну оцінку процесам та результатам цієї діяльності.

Одним з найважливіших показників є показник використання виробничого потенціалу підприємства. Якщо головна функція підприємства - це випуск і реалізація продукції, а також одержання прибутку, то максимально можливе використання виробничого потенціалу обумовлює виконання цієї функції.

Найважливішим елементом виробничого потенціалу служать виробничі фонди, що представляють собою матеріально-технічну базу промислового підприємства. Потенціал виробничих фондів виражається максимально можливою їх здатністю робити визначений обсяг високоякісної продукції у визначений відрізок часу.

Від рівня матеріально-технічної бази підприємства, ступеня використання його виробничого потенціалу залежать усі кінцеві результати господарювання, зокрема обсяг випуску продукції, рівень її собівартості, прибуток, рентабельність, фінансовий стан.

Якщо виробничі потужності підприємства використовують недостатньо повно, то це призводить до збільшення частки постійних витрат в їхній загальній сумі, зростання собівартості продукції і, як наслідок, зменшення прибутку. Тому в процесі аналізу необхідно встановити, які зміни відбулися у виробничих потужностях підприємства, наскільки повно їх використовують, і як це впливає на собівартість, прибуток, рентабельність.

Основні засоби є матеріально-технічною базою виробництва, фундаментом його вдосконалення і розвитку. Цей процес відбувається як шляхом нарощування потенціалу основних засобів (екстенсивно), так і за допомогою підвищення ефективності їх використання (інтенсивно). Значне нарощування основних виробничих засобів призводить до ускладнень у технічному переоснащенні виробництва, морального і фізичного старіння устаткування, що знижує ефективність його використання. Тому економічно більш виправданим є збільшення часу роботи устаткування, повне завантаження наявного парку, кваліфікований догляд за його роботою та ін. Тому в процесі аналізу необхідно визначити ступінь забезпечення підприємства основними засобами за умови найінтенсивнішого їх використання.

Виробнича потужність підприємства не може бути постійною. Вона змінююється разом з удосконаленням техніки, технологій та організації виробництва і стратегій підприємства.

Метою курсової роботи є практичне використання методів менеджменту щодо ефективного використання виробничого потенціалу підприємства. Для реалізації поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі:

1) виконати аналіз використання виробничого потенціалу промислового підприємства:

- можливості комбінації факторів виробництва при даній кількості продукції;

– вартість продукції в умовах зміни масштабів виробництва;

– факторів, що впливають на величину і використання виробничих потужностей;

– факторів підвищення продуктивності машин;

2) розробити рекомендації щодо підвищення використання виробничого потенціалу підприємства.

Розділ 1. Техніко-економічна характеристика підприємства

Повна назва підприємства: публічне акціонерне товариство «Донецький експериментальний ремонтно-механічний завод».

Організаційно-правова форма: публічне акціонерне товариство.

Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 00176650.

Дата державної реєстрації: 30.05.2002.

Форма власності: колективна.

Юридична адреса: 83023 Донецька Калінінський м. Донецьк пр. Павших комунарів, 104.

Основні види діяльності: виробництво машин і устаткування для добувної промисловості та будівництва; холодне штампування та гнуття; виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій.

ПАТ «ДонЕРМ» є сучасним багатопрофільним підприємством, що виготовляє як металоконструкції, так і машинобудівну продукцію. Номенклатура, виробленої заводом продукції, включає десятки найменувань виробів, таких як: будівельні металоконструкції (колони, балки перекриттів, підкранові балки, ферми, фахверки тощо), металоконструкції для металургійних підприємств, металоконструкції для шахтного будівництва, гірничо-шахтне устаткування.

Головою правління підприємством є Куглер Євгеній Олександрович.

ПАТ «ДонЕРМ» має лінійно-функціональну організаційно-управлінську структуру, яку можна класифікувати як. лінійні керівники є єдиноначальниками, а їм надають допомогу функціональні органи (рис. 1.1).

Органiзацiйна структура Товариства складається з виробничих структур (експериментальний ремонтно-механiчний, механозборочний, ливарний цехи, цех виробництва металокрiплень, цех металоконструкцiй), допомiжних структур (iнструментально-ковальська дiльниця, електромеханiчна, будiвельна-ремонтна дiльницi, гараж, транспортна дiльниця, вiддiл технiчного контролю, лабораторiя, складськi примiщення), адмiнiстративних, збутових служб.

Рис. 1.1 Організаційна структура ПАТ «ДонЕРМ»

На балансi Пiдприємства є об'єкти невиробничої сфери - гуртожиток, база вiдпочинку "Лiсний куток", медичний пункт, пральня, пансiонат "Мир", пункт громадянської оборони. [3]

Основними видами продукції підприємства є металоконструкції; дріт; вузли та деталі для гірничодобувної промисловості (табл. 1.1).

Таблиця 1.1 Обсяги та структура виробництва основних видів продукції

Отже, найбільшу частку виробництва складають вузли та деталі для гірничодобувної промисловості. У 2012 р в цілому збільшилися обсяги виробництва на 9%, а вартість продукції збільшилась на 1,2 тис грн за рахунок подорощення ціни на металоконструкцію, тому обсяги випуску продукції металоконструкцій, дроту зменшилися.

Узагальнюючим показником ефективності використання основних засобів є фондовіддача, яка показує, скільки продукції (у вартісному вираженні) випущено на 1 грн вартості основних виробничих фондів (табл 1.2).

Таблиця 1.2 Аналіз ефективності використання основних засобів основного виду економічної діяльності

Показник

2011

2012

(+,-) тис грн

Темп приросту %

1

Обсяг товарної продукції

66373

72617

6244

9,4

2

Середня вартість основних засобів

134115

172360,5

38245,5

28,52

3

Середня вартість активної частини основних засобів

34899,5

35682

782,50

2,24

4

Фондовіддача основнизх засобів

0,49

0,42

-0,07

-14,3

5

Фондовіддача активної частини основних засобів

1,9

2,21

0,31

16,07

В результаті зменшення обсягів виробництва металоконструкцій, дроту та збільшення середньої вартості основних засобів, ефективність використання основних засобів у 2012 році зменшилась на 7,7%, але їх активної частини (машин та обладнання) збільшилася на 16% за рахунок збільшення обсягів виробництва вузлів та деталей. [1]

Таблиця 1.3 Аналіз праці та персоналу на підприємстві

Показник

Од виміру

2011р

2012р

Абсол відх

Віднос відх

Темпи приросту

Середньооблікова чмсельність працівників

осіб

602

598

-4

99,34

Другие файлы:

Фінансове планування на підприємстві (на прикладі ДП "Житомирський ремонтно-механічний завод")
Принципи планування фінансових показників діяльності підприємства. Методи планування грошових потоків. Напрямки контролю та моніторингу. Аналіз стану...

Формування виробничого потенціалу підприємства
Техніко-економічна характеристика підприємства ТОВ "Інтерстрой". Аналіз використання: виробничого потенціалу, потужності й площі. Аналіз забезпеченост...

Організація управління запасами підприємства ВАТ "Донецький завод гірничорятувальної апаратури"
Аналіз господарської, логістичної та фінансової діяльності підприємства ВАТ "Донецький завод гірничорятувальної апаратури"; система управління виробни...

Управління прибутком та дивідендною політикою на прикладі акціонерного товариства "Укртелеком"
Оцінка прибутку акціонерного товариства, джерела формування та напрями використання; сутність дивідендної політики на прикладі ВАТ "Укртелеком". Орган...

Відкрите акціонерне товариство
Поняття відкритого акціонерного товариства. Види акціонерних товариств. Загальний огляд нормативної бази діяльності приватизованого підприємства. Акці...