Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Фінансове планування на підприємстві (на прикладі ДП "Житомирський ремонтно-механічний завод")

Тип: дипломная работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Принципи планування фінансових показників діяльності підприємства. Методи планування грошових потоків. Напрямки контролю та моніторингу. Аналіз стану фінансового планування на ДП "Житомирський ремонтно-механічний завод", шляхи його вдосконалення.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Зміст

  • Вступ
  • Розділ 1. Теоретичні основи фінансового планування на підприємстві
  • 1.1 Сутність і принципи планування фінансових показників діяльності підприємства
  • 1.2 Методи планування грошових потоків
  • 1.3 Особливості фінансового планування на підприємстві
  • б) Метод розрахунку індексу рентабельності інвестиції (ІД,ІДД)
  • г) Метод визначення строку окупності інвестицій (СО, ДСО)
  • 1.4 Напрямки контролю та моніторингу фінансово-господарської діяльності
  • Розділ 2. Аналіз стану фінансового планування на ДП "Житомирський ремонтно-механічний завод"
  • 2.1 Організаційно-економічна характеристика ДП "Житомирський ремонтно-механічний завод"
  • 2.2 Аналіз майнового та фінансового стану
  • 2.3 Аналіз порядку складання фінансового плану
  • Розділ 3. Шляхи вдосконалення фінансового планування діяльності дп "житомирський ремонтно-механічний завод"
  • 3.1 Систематизація резервів поліпшення роботи на підприємстві
  • 3.2 Автоматизація робіт з фінансового планування
  • 3.3 Розробка фінансового плану
  • Розділ 4. Охорона праці на підприємстві
  • 4.1 Охорона праці
  • 4.2 Цивільний захист
  • Висновки та пропозиції
  • Список використаних джерел

Вступ

Фінансова стабільність є важливою передумовою успішного ведення господарської діяльності. Вона формує імідж господарюючого суб'єкта, є його візитною карткою. Тому підприємствам і організаціям необхідно постійно дбати про фінансову стабільність, вживати заходи для її зміцнення. У контексті фінансової стабільності фінансовому плануванню має відводитися особлива роль, оскільки кожне підприємство, починаючи свою діяльність, зобов'язане чітко представляти потребу на перспективу у фінансових, трудових та інтелектуальних ресурсах, джерела їхнього одержання, а також уміти точно розраховувати ефективність використання наявних засобів у процесі роботи свого підприємства.

Фінансове планування як складова бізнес-планування є одним із найбільш ефективних інструментів менеджменту. Залучення як оперативного так і стратегічного фінансового планування систематизує та впорядковує процес прийняття рішень на підприємстві, що є основною перевагою його використання.

У процесі розробки плану і контролю за ходом його виконання першочерговим його завданням має бути забезпечення фінансової стабільності суб'єкта господарювання шляхом максимального використання внутрішніх важелів ресурсного забезпечення кругообігу виробничих фондів, підвищення фондовіддачі і рентабельності активів, забезпечення високої ліквідності боргових зобов'язань, з'ясування поняття та сутності планування у розвитку виробництва на сучасному підприємстві. Водночас фінансовий менеджер повинен аналізувати доступну інформацію про діяльність конкурентів підприємства, прогнозувати вплив зовнішніх чинників на фінансовий стан підприємства, розробляти запобіжні чи альтернативні заходи, щоб забезпечити фінансову стійкість і конкурентоспроможність.

Актуальність теми дипломного дослідження полягає в тому, що фінансове планування є ключовою ланкою всього процесу планування, яке дозволяє з'єднати стратегічне мислення із здатністю розробити конкретний план дій на плановий період. Використання механізмів фінансового планування та контролю дозволяють підприємству досягти довгострокових позитивних результатів та зайняти стійке становище на ринку.

Метою дипломного дослідження є аналіз поточного стану фінансового планування і контролю за фінансово-господарською діяльністю ДП "Житомирський ремонтно-механічний завод" та розробка пропозицій по шляхам покращення рівня ефективності фінансового планування та фінансового контролю на підприємстві.

Завданнями дипломної роботи є:

- визначити сутність і принципи планування фінансових показників діяльності підприємства;

- ознайомитися з методами планування грошових потоків та особливостями фінансового планування;

- надати організаційно-економічну характеристику ДП "Житомирський ремонтно-механічний завод";

- визначено особливості розробки та реалізації фінансового плану державного підприємства в сучасних умовах;

- вдосконалити автоматизацію робіт з фінансового планування;

- надати прогнозні дані на наступні три роки;

- ознайомитися з охороною праці та цивільним захистом на підприємстві.

Об'єктом дипломного дослідження є ДП "Житомирський ремонтно-механічний завод".

Предметом дипломного дослідження є методи фінансового планування грошових потоків доходів та витрат на підприємстві, а також методи контролю за його фінансово-господарською діяльністю.

Інформаційною базою дипломного дослідження були матеріали звітності про фінансово-господарську діяльність підприємства ДП "Житомирський ремонтно-механічний завод" за 2009 - 2011 роки.

Методами дипломного дослідження були систематизація та статистична обробка хронологічних рядів показників балансу та фінансового звіту підприємства (горизонтально - вертикальний розрізи), методи відносного коефіцієнтного аналізу показників діяльності підприємства, побудова алгоритмів фінансової моделі планування - прогнозування діяльності підприємства.

Практична цінність результатів дипломного дослідження полягає в наданні керівництву підприємства ДП "Житомирський ремонтно-механічний завод" об'єктивних даних по показникам поточного стану діяльності підприємства та інструментарію для фінансового планування - прогнозу діяльності підприємства з використанням різних механізмів управління грошовими потоками доходів та витрат.

Структура дипломної роботи: _____ сторінка, 19 таблиць, список використаних джерел, додатки. Дипломна робота складається з чотирьох розділів.

фінансове планування грошовий потік

Розділ 1. Теоретичні основи фінансового планування на підприємстві

1.1 Сутність і принципи планування фінансових показників діяльності підприємства

За нестабільності зовнішнього середовища, невизначених умов господарювання ефективність роботи підприємства багато в чому залежить від стану внутрішньо-фірмового планування. Чим вищий рівень невизначеності, що є наслідком нестабільності в суспільстві, тим більшого значення набуває планування.

Підприємство у процесі своєї господарської діяльності стикається з багатьма контрагентами (кредиторами, дебіторами), тому, аби зайняти свою нішу на ринку і успішно працювати, воно має враховувати багато чинників, що впливають на його діяльність, а це, в свою чергу, вимагає планування і прогнозування власних кроків. Планування як важлива функція управління підприємством - об'єктивно необхідний процес визначення цілей діяльності на певний період і засіб досягнення поставленої мети. Саме планування об'єднує структурні підрозділи підприємства загальною метою діяльності, надає всім процесам односпрямованості та скоординованості. Це дає змогу найбільш повно й ефективно використовувати наявні ресурси, професійно розв'язувати різноманітні управлінські завдання.

Згідно з методологією роботи [50], фінансове планування на підприємстві слід розглядати як цілеспрямовану дію на господарську діяльність в цілому, на окремі ланки і суб'єкти господарювання з метою обгрунтування ефективності прийнятих економічних і соціальних рішень з урахуванням їх забезпеченості джерелами фінансування, оптимізації накреслених витрат і позитивних кінцевих результатів. Обгрунтування фінансових показників фінансових операцій, як результативність багатьох господарських рішень, досягається у процесі фінансового планування та прогнозування.

Фінансове прогнозування - це науковий процес обґрунтування на певний період руху фінансових ресурсів підприємства і відповідних фінансових відносин. При цьому об'єктом планування є фінансова діяльність підприємства. Для формування і використання різних фондів коштів визначається рух ресурсів, фінансові відносини, які їх опосередковують, і нові вартісні пропорції.

Основна мета внутрішньофірмового планування - забезпечення оптимальних можливостей для успішної господарської діяльності, одержання необхідних для цього коштів і в кінцевому підсумку досягнення прибутковості підприємства.

Таким чином, фінансове планування являє собою процес розробки системи фінансових планів і планових (нормативних) показників для забезпечення розвитку підприємства необхідними фінансовими ресурсами і підвищення ефективності його фінансової діяльності у перспективі.

Фінансове планування втілює встановлені цілі у форму конкретних фінансових показників і забезпечує фінансовими ресурсами закладені в виробничому плані економічні пропорції розвитку. Значення фінансового планування полягає в тому, що воно дає можливість визначити життєздатність проекту підприємства за умов конкуренції і є інструментом одержання фінансової підтримки від зовнішніх інвесторів.

Отже, основними завданнями фінансового планування на підприємстві є [45]:

Другие файлы:

Фінансове планування в сучасних умовах економіки України
Основи, методика та процес планування на підприємстві. Фінансово-економічна діяльність та її аналіз на підприємстві ВАТ "Херсонський бавовняний комбін...

Планування і контроль загальновиробничих витрат підприємства
Економічний зміст загальновиробничих витрат. Оцінка економічних показників господарської діяльності підприємства ПАТ "Житомирський завод огороджувальн...

Фінансове бюджетування на підприємстві на прикладі ЗАТ "Резо"
Теоретичні основи фінансового бюджетування на підприємстві. Поняття та функції бюджетування у системі фінансового планування та контролінгу. Принципи...

Шляхи вдосконалення фінансового планування на підприємстві (на прикладі ПрАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар")
Бюджетування як технологія фінансового планування. Загальна характеристика підприємства. Підвищення ефективності планування ПрАТ "Моршинський завод мі...

Облік та аудит основних засобів на підприємстві
Економічна сутність і зміст основних фондів. Порядок організації аудиту основних засобів. Специфіка обліку операцій з основними засобами на ДП "Торезь...