Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Менеджмент

Управління інвестиційним потенціалом підприємства

Тип: курсовая работа
Категория: Менеджмент
Скачать
Купить
Дослідження та розробка інструментарію удосконалення процесу управління інвестиційним потенціалом сучасних промислових підприємств України. Характеристика господарської діяльності ТОВ "Зіньківська цегла". Оцінювання ефективності запропонованих заходів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка

Кафедра менеджменту і адміністрування

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни «Інвестиційний менеджмент»

на тему «Управління інвестиційним потенціалом підприємства»

виконана на матеріалах ТОВ «Зіньківська цегла»

Виконала:

Хоружа С.І.

Науковий керівник

Ржепішевська В.В.

Полтава 2012

Зміст

Вступ

Розділ 1. Теоретичні засади управління інвестиційним потенціалом підприємства

1.1 Економічна суть інвестиційного потенціалу підприємства

1.2 Процес формування та реалізації інвестиційного потенціалу підприємства

1.3 Особливості інвестиційного потенціалу промислових підприємств України

Розділ 2. Дослідження процесу управління інвестиційним потенціалом на ТОВ «Зіньківська цегла»

2.1 Характеристика господарської діяльності підприємства

2.2 Оцінювання інвестиційної привабливості підприємства

2.3 Аналіз процесу управління інвестиційним потенціалом підприємства

Розділ 3. Шляхи удосконалення процесу управління інвестиційним потенціалом на ТОВ «Зіньківська цегла»

3.1 Стратегічні напрями реалізації інвестиційного потенціалу підприємства

3.2 Оцінювання ефективності запропонованих заходів

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

На сучасному етапі розвитку економіки України виникла об'єктивна необхідність активізації інвестиційної діяльності, бо саме вона є вирішальною ланкою всієї економічної політики держави, яка забезпечує стабільне економічне зростання, приріст соціального ефекту, збалансованість макроструктури тощо.

Інвестиційний потенціал підприємства - це здатність господарюючого суб'єкту реалізувати сукупність інвестиційних можливостей щодо генерування додаткових потоків капіталу завдяки мобілізації наявних ресурсів з метою підвищення вартості об'єкту інвестування.

Багатоаспектна структура інвестиційного потенціалу підприємства обумовлює специфіку побудови системи його оцінки на основі визначених принципів. Базовими положеннями оцінки ефективності діяльності підприємств щодо залучення та використання інвестиційних ресурсів є застосування комплексного підходу та інтегрального оцінювання.

На основі критичного аналізу існуючих методичних підходів щодо дослідження складних економічних систем, було розроблено методику інтегральної оцінки інвестиційного потенціалу підприємства на основі співвідношення рівня розвитку потенціалів залучення та відтворення інвестицій.

Актуальність проблеми сучасного стану інвестиційного потенціалу підприємств розглядаються у роботах таких вчених-економістів: І. Бланк, І. Клименко, Ю. Кравченко, В. Ляшенко, Л. Михальська, О. Мозговий, М. Стирський, С. Супрун, О. Шерстюк, С. Юхимчук, А. Яковлєв, Ю. Брігхем, Л. Гапенськи, Ченг Ф. Лі, Джозеф І. Фіннерті, Ф. Фабоцці та ін. Практичні аспекти цієї проблеми розглядаються у роботах В. Едельмана, О. Басса, С. Суверова, М. Крейніної, Т. Лепейко, В. Піддубного, В. Савчука, У. Шарпа та ін.

Метою курсової роботи є теоретичне дослідження та розробка інструментарію удосконалення процесу управління інвестиційним потенціалом промислових підприємств України.

Відповідно до визначеної мети в роботі поставлено такі завдання:

- визначити сутність інвестиційного потенціалу підприємства;

- розглянути процес формування та реалізації інвестиційного потенціалу підприємсива;

- виявити особливості інвестиційного потенціалу промислових підприємств України;

- дати основну характеристику діяльності досліджуваного підприємства;

- оцінити інвестиційну привабливість підприємства;

- проаналізувати процес управління інвестиційним потенціалом підприємства;

- розробити стратегічні напрями реалізації інвестиційного потенціалу підприємства;

- оцінити ефективність запропонованих заходів.

Предмет дослідження - теоретичні та практичні засади процесу управління інвестиційним потенціалом підприємства.

Об'єкт дослідження - інвестиційний потенціал товариства з обмеженою відповідальністю «Зіньківська цегла».

Структурно курсова робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків.

управління інвестиційний господарський

Розділ 1. Теоретичні засади управління інвестиційним потенціалом підприємства

1.1 Економічна суть інвестиційного потенціалу

В умовах переходу до ринку перед підприємствами виникла необхідність та з'явилася можливість самостійно визначати напрямки своєї інвестиційної діяльності, джерела і заходи (засоби) досягнення поставлених цілей. Будь-яка економічна система характеризується її високим динамізмом, що вимагає від кожного суб'єкта господарювання швидкої реакції на зміну ситуацій в економіці держави, здатності корегувати свої практичні кроки. Наявність у підприємства таких умінь забезпечує йому можливість розвиватися, поступово переходячи від одного стабільного стану до якісно нового.

Науковий підхід до вивчення будь-якої проблеми вимагає визначення термінології, яку при цьому використовують. Тому, з погляду авторів, доцільно розглянути сутність та зміст категорії "інвестиційний потенціал", визначити її особливості на сучасному етапі. Потенціал -- з лат. potentia -- сила, можливість, у переносному значенні -- сукупність засобів, умов, необхідних для ведення, підтримки, збереження чого-небудь. Потенційний -- існуючий у потенції, прихований, але готовий виявитися за наявності певних умов та факторів. Інвестиція (з лат. investio -- одягаю) -- це вкладення капіталу з метою наступного його збільшення.

Отже, інвестиційний потенціал -- це можливість вкладення капіталу з метою наступного його збільшення або інвестиційні можливості щодо ведення, підтримки чи збереження чого-небудь. В економічній літературі представлені дослідження інвестиційного потенціалу підприємства як елемента його виробничого й економічного потенціалу. У процесі господарської діяльності, нормального процесу відтворення всіх елементів виробничої структури підприємства і нагромадження ресурсів формується його інвестиційний потенціал. З одного боку, він є результатом ефективного використання можливостей підприємства, а з іншого -- фактором його подальшого розвитку.

У ринковій економіці зберігається державний сектор, але є значна недержавна сфера діяльності. Капітал вільно переливається, а напрямок фінансових коштів регулюється попитом та пропозицією на них. При цьому, з одного боку, відбувається задоволення інтересів конкретного виробника та споживача, а з іншого -- створюються умови для розширеного відтворення.

В умовах формування та вдосконалювання ринкових відносин зміст категорії "інвестиційний потенціал підприємства" розкривається повніше, якщо брати до уваги спільну дію різноманітних, навіть протилежних, факторів, характерних для різних типів економіки. Конкуренція та планомірність, вартісна та натурально-речовинна форми, пріоритет приватного та загальнодержавного інтересів, відокремлення й інтеграція, інші фактори впливають на зміст категорії "інвестиційний потенціал", визначають її сучасний розвиток.

Кругооборот інвестиційного потенціалу ґрунтується на русі капіталу як у грошовій, так і в натуральній формах. Реальне джерело інвестицій народжується в обороті реального капіталу внаслідок господарської діяльності підприємства, яке володіє великим інвестиційним потенціалом.

Інвестиційний потенціал кожного окремо узятого підприємства тісно пов'язаний з потенціалом інших підприємств, галузі, регіону, з утворенням загального інвестиційного потенціалу економіки.

По суті, інвестиційний потенціал визначає можливість підприємства вкладати кошти (капітал) в матеріально-речовинні й особисті фактори виробництва для забезпечення умов нормального відтворення і (чи) одержання очікуваного прибутку. Він є вирішальним фактором економічного зростання, розширення потенційних можливостей підприємства. Інвестиційний потенціал має бути достатнім для повнокровного розширеного відтворення виробництва і подальшого збільшення інвестиційного капіталу підприємства.

В умовах переходу до ринкової економіки підсилюється орієнтація інвестиційного потенціалу підприємства на попит ринку. У зв'язку з цим далі досліджуватимуться питання інвестиційного попиту. На практиці розрізняють два види інвестиційного попиту: потенційний попит і конкретний попит (пропозиція капіталу). Потенційний попит виникає за відсутності наміру юридичної або фізичної особи за наявного доходу (прибутку) спрямувати його на нагромадження. Цей вид попиту називають ще інвестиційним потенціалом -- джерелом для майбутнього інвестування. Таке визначення інвестиційного потенціалу, на думку авторів, можна вважати правомірним, тому що за сприятливих умов потенційний попит (інвестиційний потенціал) може стати конкретним попитом, тобто конкретною реалізацією намірів с...

Другие файлы:

Управління маркетинговим потенціалом підприємства (на прикладі ТзОВ "Самбірська ГРОД")
Маркетинговий потенціал як сукупність прийомів і засобів, які використовує підприємство для поліпшення умов реалізації продукції. Характеристика ТзОВ...

Управління стратегічним потенціалом торгівельного підприємства
Економічна сутність та еволюція становлення потенціалу підприємства. Фактори впливу зовнішнього середовища на його формування. Розробка механізму стра...

Управління потенціалом підприємства
Висвітлено теоретичні та практичні аспекти управління потенціалом підприємства в сучасних умовах господарювання. Узагальнено та розширено поняття поте...

Фінансовий менеджмент як складова частина загальної системи управління підприємством
Ефективність управління трудовим потенціалом підприємства. Організаційне забезпечення фінансового менеджменту. Формування капіталу корпорації з внутрі...

Управління стратегічним потенціалом підприємства
Уточнення економічної сутності потенціалу підприємства, виявлення його специфічних особливостей. Характеристика методів дослідження економічного потен...