Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Менеджмент

Розробка проекту удосконалення системи контролінгу на підприємстві ТОВ "Braun"

Тип: дипломная работа
Категория: Менеджмент
Скачать
Купить
Поняття та організаційна характеристика, методи, етапи та інструменти впровадження, закордонний досвід формування систем менеджменту на сучасному підприємстві. Аналіз ефективності контролінгу на ТОВ "Braun". Обґрунтування заходів по вдосконаленню.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Зміст

Вступ

Розділ 1. Теоретичні основи дослідження системи контролінгу

1.1 Поняття та організаційна характеристика контролінгу

1.2 Методи, етапи та інструменти впровадження систем контролінгу на підприємстві

1.3 Закордонний досвід формування систем контролінгу на підприємствах

Розділ 2. Оцінювання підходів до організації системи контролінгу

2.1 Організаційна-економічна характеристика та необхідність заходів покращення системи контролінгу на ТОВ «BRAUN»

2.2 Оцінка ефективності функціонування системи контролінгу на основі аналізу показників фінансового стану ТОВ «BRAUN»

2.3 Система контролінгу як засіб реалізації стратегічних пріорітетів розвитку ТОВ «BRAUN»

Розділ 3. Напрями формування системи контролінгу на підприємстві

3.1 Обгрунтування основних заходів по вдосконаленню системи контролінгу ТОВ «BRAUN»

3.2 Комплексний проект формування нової системи контролінгу на ТОВ «BRAUN»

3.3 Оцінка ефективності впровадження нової системи контролінгу на ТОВ «BRAUN»

Висновок

Список використаних джерел

Додатки

Вступ

контролінг закордонний вдосконалення

Однією з головних задач для окремо узятого підприємства, що працює в сучасних умовах господарювання, є створення інструментарію, які могли б допомогти модернізувати організаційну і інформаційну структуру підприємства так, щоб вирішувалися базові проблеми його розвитку, які в подальшому змогли забезпечити позитивний результат діяльності підприємства в майбутньому. На сьогодні, до такого інструментарію можна віднести систему контролінгу, його методи, інструменти та принципи. Одним з найбільш важливих напрямів зростання ефективності роботи підприємства є вдосконалення системи менеджменту за допомогою створення системи контролінгу як функціонально відособленого напряму економічної роботи на підприємстві, пов'язане з реалізацією фінансово-економічної функції в менеджменті для ухвалення оперативних і стратегічних управлінських рішень.

У Україні відомі лише одиничні випадки функціонування служби контролінгу і, як правило, в великих транснаціональних корпораціях. В той же час окремі компоненти контролінгу під іншими найменуваннями і в дещо іншому ракурсі відомі досить давно.

Звідси витікає необхідність розробки методів і інструментів оперативного контролінгу на підприємстві.

Розробка методів і інструментів внутрішньо-фірмового контролінгу передбачає рішення, принаймні двох завдань:

1) розробка системи планування і бюджетування витрат підприємства в системі контролінгу;

2) організація обліку і методів оцінки результатів господарської діяльності в системі контролінгу.

Спеціальної ж типової методики вирішення поставлених завдань і порядків розрахунку поки не існує. В той же час останніми роками ряд підприємств роблять спроби організації служби контролінгу.

Аналіз публікацій в області контролінгу і управлінського обліку дозволяє лише вивчити принципи і інструменти контролінгу, суть предмету контролінгу. Відсутні методики і порядки розрахунків планових і звітних показників діяльності підприємства, відсутня повна система витратних і оцінних показників, немає чіткого викладу системи планування і бюджетування з погляду контролінгу.

Таким чином, виникає необхідність розробки специфічного підходу до планування і бюджетування з погляду внутрішньофірмового контролінгу, системи витратних і оцінних показників діяльності підприємства, побудова системи обліку витрат відповідно до організаційної структури.

У фундаментальних працях вітчизняних вчених, зокрема, О.Ф. Балацького, І.К. Бистрякова, П.П. Борщевського, а також викладачів Кивського Національного Університету ім.Т. Шевченка таких як Г.П. Голубнича, Л.І. Панасенко та Т.В. Білорус та інших достатньо ґрунтовно досліджені теоретичні питання, пов'язані із загальними процесами інформаційного забезпечення системи контролінгу на рівні підприємства.

Метою дипломної роботи є розробка проекту удосконалення системи контролінгу на підприємстві ТОВ «BRAUN » Реалізація сформульованої мети забезпечується виконанням наступних завдань:

1) розглянути систему контролінгу на підпріємстві;

2) проаналізувати систему контролінгу на підприємстві ТОВ «BRAUN».

3) визначити шляхи вдосконалення ефективності контролінгу на підприємстві.

Предметом дипломної роботи є економічні відносини, які виникають у процесі інформаційного формування системи котролінгу на прикладі підприємства ТОВ «BRAUN».

Об'єктом дипломної роботи є організація системи контролінгу на підприємствах України та світу.

Теоретичною основою були праці вітчизняних і зарубіжних економістів, основні положення системи управлінського обліку, довідкові і нормативні матеріали. Роботи закордонних дослідників П. Ховарта, Д. Хана та П. Шуманна а також вітчизняних науковців Г. Голубничої, Л. Панасенко та Т. Білорус та інших.

Структура роботи : Дипломна робота складається з 104 сторінок та 3 розділів: теоретичного, аналітичного та практичного. Перший розділ містить інформацію про поняття та сутність системи контролю, досвід її застосування на вітчизняних та закордонних підприємствах. Другий розділ має на меті аналіз фінансового стану досліджуваного підприємства, а саме ТОВ «BRAUN». Третій розділ пропонує розглянути кілька проектів по покращенню системи контролінгу на підприємстві та висновки.

Розділ 1. Теоретичні основи системи контролінгу на підприємстві

1.1 Поняття та організаційна характеристика контролінгу

контролінг закордонний менеджмент

В економічній літературі не існує однозначного визначення поняття "контролінг" (англ. control - керівництво, регулювання, управління, контроль), але практично ніхто не заперечує, що це нова концепція управління, породжена практикою сучасного менеджменту. У основі цієї концепції системного управління організацією лежить прагнення забезпечити успішне функціонування організаційної системи (підприємство, торговельна фірма, банк та ін.) в довгостроковій перспективі шляхом :

1) адаптації стратегічних цілей до умов зовнішнього середовища, що змінюються;

2) узгодження оперативних планів із стратегічним планом розвитку організаційної системи;

3) координації і інтеграції оперативних планів по бізнес процесам;

4) створення системи забезпечення менеджерів інформацією для різних рівнів управління в оптимальні проміжки часу;

5) створення системи контролю над виконанням планів, корегування їх змісту і термінів реалізації;

6) адаптації організаційної структури управління підприємством в цілях підвищення її гнучкості і здатності швидко реагувати на вимоги зовнішнього середовища, що міняються.

Вузловими компонентами концепції контролінга являються :

7) філософія прибутковості - орієнтація на ефективну роботу організації в довгостроковій перспективі;

8) розбиття завдань контролінга на цикли, що забезпечує інтеративність планування, контролю виконання і ухвалення корегуючих рішень;

9) створення інформаційної системи, адекватної завданням цільового управління.

Філософія прибутковості означає:

10) пріоритет рентабельності діяльності підприємства, як ефективність роботи підприємства в цілому і його складових, над зростанням об'ємних показників (розміри підприємства, обсяги випуску, кількість філій і клієнтів, асортимент продукції, сума балансу і тому подібне);

11) стійке зростання вартості підприємства в довгостроковій перспективе; основні передумови зростання вартості підприємства - наявність організаційної структури з чітко виділеними одиницями управління, системи планування і контролю, що забезпечує узгодження цілей, системи внутрішньої і зовнішньої звітності, орієнтовної на досягнення цілей;

12) заходи щодо забезпечення зростання ефективності і вартості підприємства не повинні перевищувати допустимі для конкретних умов функціонування рівнів ризиків.

Відносно функціональності контролінг можна визначити як орієнтовану на перспективу систему информаційної, аналітичної, методичної і інструментальної підтримки керівництва при реалізації циклу управління по усіх функціональних сферах діяльності підприємства. Однією з головних причин виникнення і впровадження концепції контролінга стала необхідність в системній інтеграції різних аспектів управління бізнес процесами в організаційній системі.

Слід підкреслити, що контролінг не забезпечує автоматично успіх підприємства, звільняючи менеджерів від функцій управління.

Контролінг здійснює сервісну функцію. Його основні клієнти - вище керівництво, керівники і фахівці функціональних підрозділів підприємства. Аналізуючи сучасну практику управління підприємствами, можна відмітити, що контролер перетворюється на основного постачальника інформації для керівників.

З організаційної точки зору контролінг - структурний елемент підприємства - підрозділ, служба або відділ, здійснюючий функції контролінга, в...

Другие файлы:

Проблеми встановлення системи контролінгу на підприємстві
Сутність, цілі та задачі встановлення системи контролінгу. Практика встановлення системи контролінгу на прикладі підприємства ТОВ "Надія". Заходи вдос...

Впровадження системи фінансового контролінгу на підприємстві
Фінансовий стан і динаміка показників використання системи фінансового контролінгу ТОВ "Добробут". Вдосконалення фінансової діяльності з використанням...

Реалізація контрольної функції з використанням концепції контролінгу
Необхідність впровадження системи контролінга на підприємстві. Вдосконалення системи переобліку з метою отримання додаткового прибутку. Основні показн...

Роль контролінгу в системі управління підприємством
Служба контролінгу в організаційній структурі підприємства. Принципова відмінність служби контролінгу від інших фінансово-економічних служб, її структ...

Шляхи вдосконалення системи фінансового контролінгу на ТОВ "Автоден Україна"
Cутність фінансового контролінгу, аналіз його практичного застосування на ТОВ "Автоден Україна". Фінансово-економічний аналіз діяльності ТОВ "Автоден...