Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Впровадження системи фінансового контролінгу на підприємстві

Тип: курсовая работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Фінансовий стан і динаміка показників використання системи фінансового контролінгу ТОВ "Добробут". Вдосконалення фінансової діяльності з використанням координації функціональних блоків підприємства. Розробка системи попередження кризових ситуацій.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни «Фінансова діяльність суб'єктів господарювання» та

«Фінансовий аналіз»

(назва дисципліни)

на тему: Впровадження системи фінансового контролінгу на підприємстві

АНОТАЦІЯ

Робота присвячена рішенню актуальної проблеми - пошуку шляхів впровадження системи фінансового контролінгу в умовах трансформаційних процесів в Україні.

Об'єктом дослідження є організація системи фінансового контролінгу в рамках управління підприємством., предметом дослідження - теоретико- методичні підходи до фінансових методів управління ТОВ «Добробут».

Мета роботи - теоретико-методичне обгрунтування підходів до підвищення ефективності діяльності підприємства шляхом впровадження системи фінансового контролінгу на підприємстві

Для досягнення мети вирішено три основні задачі: 1) вивчено теоретичні основи системи фінансового конотролінгу на підприємстві; 2) проведено аналіз впровадження фінансового контролінгу на підприємстві;3) розроблено заходи, щодо підвищення ефективності діяльності підприємства шляхом впровадження системи фінансового контролінгу на підприємстві

Методи дослідження - системний підхід, методи економічного аналізу, математичної статистики і теорії оптимальних рішень.

Основні результати дослідження: визначено теоретико-суттєва характеристика системи фінансового контролінгу на підприємстві; проведено грунтовний аналіз на базі використання системи логічних, економіко- математичних методів щодо впровадження системи фінансового контролінгу на підприємстві; визначено фінансовий стан і динаміку показників використання системи фінансового контролінгу певного підприємства; зроблені висновки щодо підвищення ефективності використання системи фінансового контролінгу на підприємстві.

Робота складається із вступу, трьох розділів та висновків; містить 63 сторінок, 9 таблиць, 27 наукових джерел інформації.

Ключові слова: КОНТРОЛІНГ, УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ, ПЛАНУВАННЯ, ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ,ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ.

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛІНГУ ПІДПРИЄМСТВА

1.1 . Теоретико - суттєва характеристика фінансового контролінгу

1.2 Нормативно-правове регулювання фінансового контролінгу на підприємстві

1.3 Особливості впровадження фінансового контролінгу на підприємстві

РОЗДІЛ 2 АНАЛІЗ СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛІНГУ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖИНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ДОБРОБУТ»

2.1 Техніко-економічна характеристика ТОВ «Добробут»

2.2 Оцінка сильних і слабких сторін діяльності ТОВ «Добробут»

2.3 Аналіз фінансового стану підприємства

РОЗДІЛ 3 ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛІНГУ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖИНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ДОБРОБУТ»

3.1 Вдосконалення фінансової діяльності підприємства з використанням координації функціональних блоків підприємства

3.2 Розробка системи раннього попередження та реагування щодо кризових ситуацій на підприємстві

3.3 Зарубіжний досвід впровадження фінансового контролінгу на підприємстві

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ

фінансовий контролінг кризовий

ВСТУП

Однією з причин виникнення кризової ситуації на багатьох українськи підприємствах є низький рівень менеджменту. Саме не кваліфіковані та помилкові дії керівництва привели велику кількість суб'єкті господарювання на межу банкрутства. Істотним фактором, який зумовлю прийняття неправильних управлінських рішень, є відсутність на вітчизняних підприємствах ефективної системи контролінгу.

Дослідження організації фінансового контролінгу є надзвичайно актуальним, оскільки ефективно організована служба фінансового контролінгу на підприємстві може стати основою системи прийнято реалізації, контролю та аналізу управлінських рішень. Окрім того, дана концепція економічного управління підприємством спрямована на виявлення всіх шансів і ризиків, пов'язаних з головною метою діяльності суб'єкт господарювання отриманням прибутку в умовах ринку.

Саме тому зараз спостерігається підвищений інтерес з боку науковці до вивчення особливостей організації фінансового контролінгу, проблем т перспектив використання системи контролінгу на підприємствах Україні Зокрема, у вітчизняній економічній науці різні аспекти даної проблематик висвітлено у працях О.О.Терещенко,С.Б. Ільїної,В.П. Шило, 1.Ю. Меньша, Є. Давидовича та інших. Споміж зарубіжних вчених, які здійснил найбільший внесок у розвиток даної проблематики можна назвати Р.Манні Д. Хана та Е. Майєра.

Мета роботи - теоретико-методичне обгрунтування підходів до підвищення ефективності діяльності підприємства шляхом впровадження системи фінансового контролінгу на підприємстві

Для досягнення мети вирішено три основні задачі: 1) вивчено теоретичні основи системи фінансового конотролінгу на підприємстві; 2) проведено аналіз впровадження фінансового контролінгу на підприємстві;

3)розроблено заходи, щодо підвищення ефективності діяльності підприємства шляхом впровадження системи фінансового контролінгу на підприємстві

Об'єктом дослідження є організація системи фінансового контролінгу рамках управління підприємством.

Предметом дослідження є фінансові процеси, які виникають під ча організації та функціонування системи фінансового контролінгу, ї регулювання задля досягнення бйшш високого результату фінансово господарської діяльності підприємства.

Методи дослідження - системний підхід, методи економічного аналізу, математичної статистики і теорії оптимальних рішень.

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛІНГУ ПІДПРИЄМСТВА

1.1 Теоретико - суттєва характеристика фінансового контролінгу

Для того, щоб вижити у сучасних умовах ведення бізнесу та при жорстокій конкуренції, необхідно чітко розуміти та прогнозувати напрямкі розвитку компанії, можливі загрози та шляхи їх подолання. Саме фінансови контролінг постає такою системою управління, яка забезпечує гнучкість надійність функціонування підприємства, оскільки надає можливіст планувати діяльність, ставити як короткострокові так і довгострокові ціл менеджменту та контролювати результати [1].

Поняття «контролінг» походить від англійського «tocontrol», яке економічному розумінні означає управління, спостереження, контролі Потрібно зауважити, що в економічній літературі існує досить велик різноманітність дефініцій даного терміну, що свідчить про багатогранність та унікальність цієї системи управління підприємством.

У деяких літературних джерелах під поняттям «контролінг» розуміют виключно контроль або управлінський облік. Таке тлумачення даноп поняття є неповним, оскільки і контроль, і управлінський облік є лиш окремими функціями контролінгу[2,52].Існує багато визначень контролінг різними науковцями (Додаток А)

Порівнюючи й аналізуючи зміст визначень наведених у таблиці, ми бачимо, що ряд авторів небезпідставно вважають контролінг важливим засобом успішного функціонування підприємства, оскільки:

забезпечує керівництво й акціонерів необхідною інформацією для прийняття управлінських рішень шляхом інтеграції процесів збору, обробки, підготовки, аналізу, інтерпретації інформації;

надає інформацію для управління трудовими і фінансовими ресурсами;

забезпечує виживання підприємства на рівнях стратегічного й тактичного управління.

Отже, можна дати таке визначення: контролінг-- це спеціальна саморегулююча система методів та інструментів, яка спрямована на функціональну підтримку менеджменту підприємства і включає інформаційне забезпечення, планування, координацію, контроль і внутрішній консалтинг.

Контролінг як система підтримки управлінських рішень був упершее запроваджений на підприємствах у США наприкінці XIX -- на початку XX століття. Спочатку контролінг був сконцентрований переважно на фінансових питаннях і розглядався виключно як функціональний блок фінансового менеджменту [2,66]. Проте, у сучасній практиці управління контролінг - це система, яка включає в себе такі елементи як фінансовий контролінг, інвестиційний контролінг, контролінг персоналу, маркетинговий контролінг та інші елементи залежно від специфіки діяльності підприємства.

Основним елементом даної системи управління є фінансовий контролінг, навіть більше, можна сказати, що контролінг насамперед слід розглядати як фінансовий, оскільки будь-яка система управління підприємством направлена на досягнення головної мети - отримання прибутку та підвищення вартості бізнесу. Усе інше - виробничий контролінг, контролінг персоналу тощо - це вже похідні елементи, які допомогають виконати цю основну мету.

Однією з головних причин виникнення та втілення концепції фінансового контролінгу стала необхідність у системній інтеграції різних

аспектів управління бізнес-процесами в організаційній системі [1,123]. Серед інших причин застосування системи фінансового контролінгу на підприємстві можна виділити наступні:

низька оперативність інформації на підприємстві;

процес планування починається від виробництва, а не від збуту продукції;

відсу...

Другие файлы:

Аналіз системи фінансового контролінгу на ПАТ "ПЛАЗ"
Прийняття рішень у системі фінансового контролінгу. Організаційно-економічні складові діяльності управлінського апарату. Функції, задачі та концепція...

Впровадження контролінгу на підприємстві
Етимологія терміну "контролінг" та його складові. Концепції розвитку контролінгу. Діагностика фінансово-господарської діяльності ПАТ "Промзв’язок". Ан...

Роль контролінгу в системі управління підприємством
Служба контролінгу в організаційній структурі підприємства. Принципова відмінність служби контролінгу від інших фінансово-економічних служб, її структ...

Організація фінансового контролінгу на підприємстві
Аналіз фінансового стану і формування планів розвитку ПАТ "Нікопольський завод феросплавів". Місце і структура служби контролінгу. Функції відділу фін...

Шляхи вдосконалення системи фінансового контролінгу на ТОВ "Автоден Україна"
Cутність фінансового контролінгу, аналіз його практичного застосування на ТОВ "Автоден Україна". Фінансово-економічний аналіз діяльності ТОВ "Автоден...