Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Менеджмент

Підвищення ефективності ризик-менеджменту на підприємстві (на прикладі ПАТ "Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів")

Тип: дипломная работа
Категория: Менеджмент
Скачать
Купить
Сутність та види ризиків, способи їх оцінки. Еволюція, загальна схема та методи ризик-менеджменту. Аналіз фінансово-економічних показників діяльності підприємства. Дослідження ризиків, мінімізація їх впливу шляхом підвищення ефективності управління.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ЗМІСТ

ВСТУП

1. ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

1.1 Суть поняття «ризик» та еволюція ризик-менеджменту

1.2 Класифікація ризиків та загальна схема ризик-менеджменту

1.3 Теоретико-методичні основи аналізу та оцінки ризиків підприємства

Висновки до першого розділу

2. МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПАТ «МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ГАЗОВОГО УСТАТКУВАННЯ ТА ПРИЛАДІВ»

2.1 Загальна характеристика ПАТ «Могилів-Подільський завод Газприлад»

2.2 Аналіз та оцінка фінансово-економічних показників діяльності ПАТ «Могилів-Подільський завод Газприлад»

2.3 Ідентифікація та кількісний аналіз потенційних ризиків діяльності ПАТ «Могилів-Подільський завод Газприлад»

2.4 Аналіз ризик-менеджменту на ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів»

Висновки до другого розділу

3. ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПАТ «МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ГАЗОВОГО УСТАТКУВАННЯ ТА ПРИЛАДІВ»

3.1 Розробка стратегії розвитку підприємства

3.2 Рекомендації з підвищення ефективності ризик-менеджменту на ПАТ «Могилів-Подільський завод Газприлад»

3.3 Моделювання очікуваних результатів діяльності підприємства

3.3.1 Розрахунок економічної ефективності запропонованих рекомендацій

3.3.2 Моделювання результатів діяльності підприємства

Висновки до третього розділу

4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1 Охорона праці

4.1.1 Загальна характеристика приміщення та професії

4.1.2 Аналіз умов праці та складання фрагменту карти умов праці

4.1.3 Розробка рекомендацій та планування витрат на покращення стану охорони праці в приміщенні

4.2 Розрахунок режиму радіаційного захисту людей в умовах дії радіації

Висновки до четвертого розділу

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ

ВСТУП

У період поглиблення кризових явищ в Україні, управлінська діяльність потребує розробки нових прогресивних методів і механізмів, що здатні зменшити негативний вплив факторів ризику на функціонування та розвиток підприємств. Разом з тим, їх сталий розвиток та ефективна діяльність пов'язані наявністю механізму, що зможе забезпечити їх захист від ризиків. Таким механізмом може стати ефективна система ризик-менеджменту, що базуватиметься на сучасних методах управління та оцінювання ситуацій ризику.

Актуальність теми. Ступінь впливу ризику, якому піддаються підприємства в процесі своєї діяльності, залежить від численних факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. Саме тому зростає необхідність здійснення спеціалізованого антикризового управління. Іншими словами, треба знати, що таке ризик, як оцінити його рівень та уникнути збитків, яких він може завдати, яким чином керувати ризиком та як створити систему ризикозахищеності підприємства та управляти нею.

Питання формування управління ризиками завжди були в полі зору науковців, спеціалістів та практиків і дістали належне відображення в наукових працях багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів.

Проте, при всій важливості проведених досліджень окремі аспекти управління ризиками підприємств не знайшли свого вирішення та залишаються предметом наукових дискусій. Так, потребує удосконалення методика прогнозування та оцінки ризиків, не визначена система методів управління ризиками діяльності промислових підприємств.

Наявність вищезазначених проблем, їх недостатня розробленість, важливість окремих аспектів управління ризиками обумовили актуальність теми, визначили основну мету та завдання дослідження.

Метою дослідження є розроблення теоретико-методичних підходів до формування системи управління ризиками та практичних рекомендацій щодо її функціонування на підприємствах.

Досягнення поставленої мети зумовило необхідність вирішення таких завдань:

- дослідження сутності понять «ризик», «ризик-менеджмент», «невизначеність», ознайомлення з етапами еволюції ризик-менеджменту;

- класифікація ризиків діяльності підприємства;

- вивчення теоретико-методичних основ аналізу та оцінки ризиків підприємств;

- визначення потенційних та існуючих ризиків у діяльності ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів» в сучасних умовах господарювання;

- кількісний аналіз ризиків ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів»;

- аналіз системи ризик-менеджменту досліджуваного підприємства;

- визначення стратегії розвитку підприємства у сфері управління ризиками;

- розроблення шляхів мінімізації впливу ризику на господарський механізм ПАТ «Могилів-Подільський завод Газприлад»;

- моделювання результатів діяльності підприємства після впровадження запропонованих рекомендацій тощо.

Об'єктом дослідження є процес управління ризиками діяльності підприємства, тобто система ризик-менеджменту.

Предмет дослідження - підвищення ефективності ризик-менеджменту на підприємстві.

В основу методології магістерської роботи покладено системний підхід, у межах якого використано методи індукції та дедукції, порівняння й систематизації (під час дослідження сутнісних характеристик та еволюції понять «ризик», «невизначеність», «ризик-менеджмент»), методи логічного узагальнення, аналізу, синтезу й декомпозиції (при розробці підходів і вимог до функціонування системи управління ризиками), методи статистичного та експертного аналізу (для визначення граничних значень інтегральних показників рівня ризикозахищеності), методи комплексного аналізу і прогнозування (для визначення кількісної оцінки рівня ризикозахищеності промислового підприємства), метод анкетного опитування (для ідентифікації факторів і ситуацій ризику), методи системного та матричного аналізу, теорії моделювання (для побудови моделі формалізації ситуацій ризику).

Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає в узагальненні теоретичних засад і розробленні методичних підходів щодо формування системи управління ризиками. Серед найсуттєвіших результатів проведеного дослідження можна виділити такі:

- систематизовано підходи до визначення понять «ризик», «ризик-менеджмент»;

- доповнено загальну класифікацію ризиків підприємства;

- представлено власну класифікацію ризиків за сферою виникнення;

- запропоновано графічну модель формалізації ситуацій ризику;

- розроблено методику діагностики надійності контрагентів підприємства з врахуванням у ній факторів, які не враховувались раніше та модель визначення інтегрального рівня ризикозахищеності підприємства.

Апробація результатів дослідження. Основні результати досліджень, наукові положення та практичні матеріали магістерської роботи доповідалися та обговорювалися й отримали позитивні відгуки на міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях, зокрема:

- «Економіка і маркетинг в умовах всесвітньої інтеграції: проблеми, досвід, передова думка», (25-26 березня, м. Донецьк, 2010 р.);

- VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Дослідження та оптимізація економічних процесів «Оптимум-2010», (м. Харків, 2010р.);

- VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Наукові дослідження та розробки», (м. Софія, 17-25 січня 2012 р.);

- Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції управління фінансовими та інноваційними процесами в умовах ринкових перетворень» (м. Вінниця, 2 березня 2012 р.).

1. ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

1.1 Суть поняття «ризик» та еволюція ризик-менеджменту

Ризик-менеджмент, чи управління ризиками, - порівняно новий напрям у теорії і практиці менеджменту, що впевнено посів своє місце серед сучасних методів управління бізнесом. Про це, зокрема, свідчить неухильне збільшення кількості статей, книжок і підручників, у яких розглянуто проблеми управління ризиками [1 - 11].

Ще з часів первинних державних утворень людина інтуїтивно намагалася захистити себе від різних випадковостей, зокрема, створюючи різного роду запаси на випадок неврожаю або війни. Це були перші спроби управляти господарським ризиком. Проте науковий підхід до проблеми ризику окреслився лише на початку ХХ століття [12].

Слід зазначити, що поняття «ризик» має досить тривалу історію, але найактивніше різні аспекти ризику почали вивчати наприкінці XІX - на початку XX ст.

Для вітчизняної економіки проблема ризику та його оцінки не є новою: у 20-х роках XX ст. було прийнято ряд законодавчих актів, що враховували існування в СРСР виробничо-господарського ризику. Але пізніше, після становлення адміністративно-командної системи обґрунтування ефективності господарської діяльності в умовах планової економіки і відповідно всі техніко-економічні обґрунтування...

Другие файлы:

Підвищення ефективності ризик-менеджменту на ПАТ "Могилів-Подільський завод Газприлад"
Суть поняття "ризик" та еволюція ризик-менеджменту. Класифікація ризиків та схема ризик-менеджменту. Розробка стратегії розвитку підприємства. Ідентиф...

Оцінювання імовірності банкрутства підприємства в системі управління фінансовою діяльністю (на прикладі ПАТ "Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів")
Оцінка показників фінансової діяльності підприємства. Оцінка ймовірності банкрутства. Аналіз системи управління попередження банкрутства підприємства...

Використання методів адміністративного менеджменту на підприємстві ПАТ "Прем'єр Палац"
Сутність адміністративного менеджменту на готельно-туристичному підприємстві, його переваги та недоліки. Роль менеджера в умовах адміністративного мен...

Критерії оцінки ефективності менеджменту організації
Сутність і концепції визначення ефективності управління. Удосконалення системи менеджменту організації на підприємстві. Напрямки підвищення ефективнос...

Суть і зміст ризик-менеджменту
Організація ризик-менеджменту. Основні правила ризик-менеджменту. Стратегія та прийоми ризик-менеджменту. Ризик як економічна категорія. Управління та...