Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Международные отношения

Підготовка зовнішньоторговельної угоди з експорту сталі

Тип: курсовая работа
Категория: Международные отношения
Скачать
Купить
Аналіз світового та українського ринку сталі. Правове обґрунтування можливості здійснення зовнішньоторговельної угоди з експорту сталі. Об’єм експорту арматури, прутків, слябів, плоского прокату в 2009-2010 роках. Виплавка сталі основними меткомпаніями.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ПЛАН

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. АНАЛІТИЧНА МАРКЕТИНГОВА ОЦІНКА РИНКУ СТАЛІ

1.1 Аналіз світового ринку сталі

1.2 Аналіз українського ринку сталі

РОЗДІЛ 2. ПРАВОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ МОЖЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОЇ УГОДИ З ЕКСПОРТУ СТАЛІ

2.1 Законодавча база

2.2 Нормативно-правові умови укладання зовнішньоторговельного контракту на експорт сталі

РОЗДІЛ 3. ПРОЕКТ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОГО КОНТРАКТУ НА ЕКСПОРТ СТАЛІ

РОЗДІЛ 4. ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАПРОПОНОВАНОГО ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОГО КОНТРАКТУ НА ЕКСПОРТ СТАЛІ

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

ВСТУП

На даний момент сталь дуже широко використовується як в Україні, так і у світі.

Сталь є універсальним матеріалом, так як існує широкий спектр складів сплавів, доступні форми продукту та різні механічні властивості. Цей продукт використовується для компонентів і продукції, які можуть бути як мініатюрними, так і гігантськими, високотехнологічними і низьких технологій, повсякденними та спеціалізованими.

Необхідно взяти до уваги те, що далеко не в усіх країнах-виробниках кінцевих продуктів є власні поклади залізних руд та можливості його переробки у необхідні види сталі. Виходячи із цього, сформувався міжнародний ринок сталевої сировини, що включає у себе більшість промислових виробництв світу. Україна відіграє важливу роль на цьому ринку як постачальник напівфабрикатів та переробленої сировини, зважаючи на високу динаміку коливань світового ринку та сучасні кризові процеси (що мають опосередкований вплив на галузь.

Метою дослідження є встановлення економічної доцільності зовнішньоторговельної угоди по експорту сталі з України.

Об'єктом дослідження є український та світовий ринки сталі.

Предметом дослідження є зовнішньоторговельна угода по експорту сталі з України.

Мета дослідження потребує вирішення наступних завдань дослідження:

- охарактеризувати тенденції розвитку ринку сталі у світі;

- охарактеризувати тенденції розвитку ринку сталі в Україні;

- проаналізувати законодавчу базу, що регулює виробництво та експорт сталі в Україні;

- вивчити тарифні та нетарифні обмеження щодо експорту сталі;

- ознайомитися зі зразком зовнішньоторговельної угоди на експорт сталі;

- визначити економічну доцільність зовнішньоторговельної угоди по експорту сталі з України.

РОЗДІЛ 1. АНАЛІТИЧНА МАРКЕТИНГОВА ОЦІНКА РИНКУ СТАЛІ

1.1 Аналіз світового ринку сталі

За період січня-березня 2012р. виробництво сталі в світі склало 342,4 млн. т. проти 265,5 млн. т. за аналогічний період 2011р. У тому числі в Китаї виробництво сталі за підсумками перших трьох місяців 2012р. збільшилося на 24,5 % - до 158,0 млн. т. проти 126,9 млн. т. за аналогічний період 2011р.

Варто розпочати розгляд світового ринку із потенційно цікавих ринків збуту товару, для цього розглянемо основних країн - імпортерів та експортерів сталі за минулі роки. [1].

За підсумками перших трьох місяців 2012р. зростання виробництва сталі відбувалося у всіх регіонах світу і проти аналогічного періоду попереднього року склало: у ЄС - 37%, в СНД - 17,8%, в Північній Америці - 53,8%, в Південній Америці - 38,9%, в Африці - 15%, на Близькому Сході - 13,7%, в Азії - 27,0%, в Океанії - 69,8%.

У той же час, виробництво сталі в світі (по 66 країнам, включаючи Китай) за підсумками березня 2012р. досягло максимального рівня за 22 місяці і склало 120,3 млн. т. проти 108,2 млн. т. місяцем раніше.

Також за даними Worldsteel, у березні 2012р. світове виробництво сталі стало найвищим після травня 2010р. і впритул наблизилося до свого історичного рекорду. Нагадаємо, в травні 2010р. в світі за місяць було вироблено понад 121 млн. т. сталі, що за цей час залишається історичним максимумом виробництва сталі за один місяць [2].

За підсумками березня 2012р. виробництво сталі в світі збільшилося в порівнянні з попереднім місяцем на 12,1 млн. т., або на 11,2%, а відносно березня 2011р. воно виросло на 30,6%, відзначено в доповіді Worldsteel.

Варто відзначити, що за прогнозами експертів World steel dynamics, споживання сталі в світі у 2012р. може перевищити докризовий рівень 2009 р. Так, очікується, що в 2013р. споживання сталі в світі зросте на 10,7% щодо 2012р. і складе 1,241 млн. т.

Інерція підйому захоплює ціни на світовому ринку сталі все вище і вище. Деякі види сталевої продукції за останні чотири тижні подорожчали більш ніж на 30%. Підвищення цін, досягнуте металургами, вже перевищує зростання їх витрат унаслідок подорожчання залізної руди, коксівного вугілля, металобрухту. Втім, період стрибка цін на сталеву продукцію, схоже, вже завершується, і скоро можна вже буде чекати знижувальної корекції.

Перейдемо до розгляду товарної структури торгівлі сталлю станом на початок квітня 2012 року [3].

Конструкційна сталь.

Ринок арматури в Перській затоці узяв нові висоти. У Ірані та ОАЕ середні ціни на цю продукцію досягли 780-820 дол./т. з доставкою, в Саудівській Аравії та Єгипті перевищивши 760 дол. Це на 30-50% більше, ніж усього місяць тому. Турецькі компанії пропонують арматуру по 700-710 дол./т. FOB [3].

Правда, як відзначають спостерігачі, останній стрибок цін на початку квітня вже відбувався на тлі різко впавшого попиту і мав яскраво виражену спекулятивну складову. Трейдери та споживачі в арабських країнах практично призупинили закупівлі, обмежуючись придбанням невеликих партій під поточні потреби. Ряд будівельних проектів, що стартували навесні цього року, знову загальмувалися, так як виконавці не хочуть перевищувати бюджет через різке подорожчання конструкційної сталі.

Судячи з усього, найближчим часом ціни підуть на спад, хоча і залишаться на відносно високому рівні. З одного боку, це викликано зростанням витрат на сировину - брухт і залізну руду, з іншого - розширенням реальних обсягів споживання. У Саудівській Аравії, Єгипті, Абу-Дабі, деяких інших країнах і територіях у цьому році прогнозується збільшення попиту на конструкційну сталь внаслідок реалізації низки великих проектів інфраструктурного і соціального плану [4, с.383].

У західних країнах, де будівельна галузь, як і раніше перебуває в депресії, а попит на конструкційну сталь низький, підйом на ринку довгомірного прокату призупинилося. Європейські компанії на початку квітня вивели ціни на арматуру на рівень 500-520 євро/т. EXW, але подальше просування виглядає проблематичним. У США котирування на дану продукцію також поки не дійшли до 700 дол. за метричну т. EXW, хоча виробники, вказуючи на нове подорожчання металобрухту в квітні, все ще наполягають на підняття арматури на 20-30 дол./т.

Подорожчання арматури на внутрішньому ринку до більш ніж 700 дол./т. з металобази призвело до скорочення активності в місцевій будівельній галузі та у В'єтнамі. Місцеві будівельники також чекають зниження цін. У цілому в Східній Азії довгомірний прокат коштує дешевше, ніж на Близькому Сході. Так, турецька арматура поставляється в Сінгапур з розрахунку 680-700 дол./т. CFR, а тайванська до Кореї - по 650 -670 дол./т. CFR [5].

Ринок напівфабрикатів.

Протягом першого тижня 2012р. квітня, російські та українські експортери заготовок не проявляли особливої активності, ціни формально залишалися на рівні кінця березня - 610-620 дол./т. FOB. Зате бурхливу діяльність розгорнули турецькі компанії, що накрутили котирування на заготовки для Єгипту і Саудівської Аравії до 650-660 дол./т. FOB.

За повідомленнями трейдерів, у Перській затоці напівфабрикати пропонуються вже по 670-690 дол./т. CFR. Прокатні компанії вважають цей рівень завищеними, незважаючи на те що арматура в ряді країн регіону вийшла на позначку 800 дол./т. Попит через це впав практично до нуля, незважаючи на дефіцит напівфабрикатів в регіоні. Деякі виробники довгомірного прокату змушені через брак заготовок скоротити випуск продукції. На їхню думку, максимальна вартість заготовок, з якою вони можуть примиритися, становить не більше 650 дол./т. CFR.

Аналогічна ситуація спостерігається і на Далекому Сході. Російські та турецькі заготівлі при поставках у країни регіону котируються на рівні 630-650 дол./т. CFR, але виробники з Малайзії та Японії накрутили ціни на напівфабрикати до 660-675 дол./т. CFR. Тим часом, покупці в країнах Південно-Східної Азії не погоджуються платити за заготовки так дорого. Одні компанії намагаються протягти на наявні запаси, інші обмежуються придбанням невеликих партій. Втім, на думку постачальників, рано чи пізно прокатникам доведеться прийняти їхні умови.

На азіатському ринку слябів також стався потужний стрибок цін. Деякі латиноамериканські компанії пропонують свою продукцію з поставкою в травні-червні 2012р. по 680-700 дол./т. CFR, продукція з СНД котирується по 650дол./т. CFR і більше. Обсяг пропозиції напівфабрикатів, при цьому, досить обмежений, так що споживачам доводиться погоджуватися на ці умови або обмежувати завантаження прокатних потужностей [6].

Листова сталь.

Зростання цін на плоский прокат на світовому ринку продовжується,...

Другие файлы:

Підготовка зовнішньоторговельної угоди з експорту мінеральної води на прикладі експорту мінеральної води ТМ "Миргородська" до Росії
Аналіз світового та українського ринку мінеральної води. Правове обґрунтування здійснення зовнішньоекономічної угоди з експорту мінеральної води. Розр...

Підготовка та укладання зовнішньоторговельної угоди на експорт вина
Аналітична маркетингова оцінка ринку вина на сучасному етапі. Правове обґрунтування можливості здійснення зовнішньоторговельної угоди на експорт вина....

Підготовка зовнішньоторгівельної угоди з експорту спирту
Оцінка сучасного стану та перспективи розвитку торгового сектору України. Зменшення собівартості виробництва етилового спирту як головне завдання виро...

Підготовка та укладання зовнішньоторговельної угоди на експорт цукру
Динаміка ринку цукру, його роль в зовнішньоторговельній діяльності України. Аналітична маркетингова оцінка ринку. Правове обґрунтування можливостей зд...

Підготовка зовнішньоторговельної угоди з імпорту будівельних матеріалів
Аналіз світового та українського ринку будівельних матеріалів. Правове обґрунтування можливості здійснення зовнішньоекономічної угоди з імпорту будіве...