Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Маркетинг

Розробка рекламної кампанії (на прикладі підприємства ВАТ "Прогрес")

Тип: дипломная работа
Категория: Маркетинг
Скачать
Купить
Маркетингова класифікація реклами, її цілі, види та задачі. Аналіз змісту рекламної кампанії, етапи її планування, особливості формування на ринку меблів. Обґрунтування та вибір засобів розповсюдження реклами, розробка її бюджету та оцінка ефективності.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Дипломна робота магістра

Розробка рекламної кампанії (на прикладі підприємства ВАТ «Прогрес»)

ЗМІСТ

Вступ

Розділ 1. Теоретичні основи розробки рекламної кампанії

1.1 Маркетингова класифікація реклами її цілі, види та задачі

1.2 Аналіз змісту рекламної кампанії

1.2.1 Види рекламної кампанії

1.2.2 Етапи планування рекламної кампанії

1.3 Особливості формування рекламної кампанії на ринку меблів

Висновок

Розділ 2. Аналіз поточного стану підприємства ВАТ «Прогрес»

2.1 Коротка характеристика стану підприємства

2.2 Аналіз маркетингової діяльності підприємства

2.3 Ринок меблів м. Дніпропетровська

2.4 SWOT-аналіз підприємства

Висновок

Розділ 3. Розробка рекламної кампанії для підприємства ВАТ «Прогрес»

3.1 Сегментування споживачів ВАТ «Прогрес»

3.2 Обґрунтування та вибір засобів розповсюдження реклами

3.2.1 Аналіз та вибір рекламних носіїв

3.2.2 Обґрунтування рекламних носіїв та розробка медіа плану

3.3 Розробка бюджету рекламної кампанії

3.4 Оцінка ефективності рекламної кампанії

Висновок

Заключення

Перелік використаних літературних джерел

ВСТУП

Актуальність обраної теми: рекламна кампанія - це розроблений комплекс різних звернень, які з'являються в ЗМІ протягом певного часу. Рекламна кампанія розробляється для досягнення поставлених цілей і вирішення проблем.

На даний момент, під час кризи, підприємство не задоволено своїм фінансовим станом. Домогтися поліпшення можна за допомогою різних шляхів. Після проведення аналізу підприємства було визначено, що вдосконалювати фінансову діяльність підприємства необхідно за допомогою маркетингу, а саме розробки рекламної кампанії для підприємства «Прогрес».

Мета дослідження: Розробка рекламної кампанії, спрямованої на збільшення обсягу продажів.

Завдання дослідження:

1. Розглянути етапи розробки рекламної кампанії

2. Визначити особливості рекламної кампанії конкурентів

3. Провести сегментування споживачів підприємства «Прогрес»

4. Провести аналіз рекламних носіїв

5. Розробити рекламну кампанію для підприємства «Прогрес»

6. Розрахувати бюджет рекламної кампанії

Об'єкт дослідження: рекламна діяльність підприємства

Предмет дослідження: рекламна кампанія

Методи дослідження:

Статистичний метод - буде використаний для фінансового аналізу діяльності підприємства пов'язаного з рекламою

Метод кластерного аналізу - буде використаний для сегментування споживачів підприємства.

Метод стратегічного аналізу - буде використаний для визначення сильних і слабких сторін підприємства, а так само загроз і можливостей.

Положення, що захищаються: в умовах сучасності, реклама зайняла міцне місце в нашому житті. Саме ця сфера маркетингу отримала активний розвиток у нашій країні. Реклама стане справжнім супутником споживача у світі величезної кількості товарів і різноманітних послуг.

Сфера використання результатів роботи: підприємство ВАТ «Прогрес» яке займається виробництвом і продажем меблів.

Апробація результатів роботи: положення магістерської роботи оприлюднені на міжнародній конференції НГУ з маркетингу «Відкриті горизонти» (Дніпропетровськ 2009 р.), на конференції НГУ «Маркетинг очима студентів» (Дніпропетровськ 2010 р.).

Публікації: Коробейник Г.О. «Реклама у наш час» // Відкриті горизонти: Матеріали міжнародної конференції з маркетингу. - 2009. С.

РОЗДІЛ І

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ РЕКЛАМНОЇ КАМПАНІЇ

1.1 Маркетингова класифікація реклами її цілі, види та задачі

Для початку дамо поняття реклами. Закон України від 11.07.03 р. «Про рекламу» дає наступне визначення реклами: «Реклама - розповсюджувана в будь-якій формі, за допомогою інших засобів інформація про фізичну або юридичну особу, товари, ідеях і починаннях (рекламна інформація), яка призначена для невизначеного кола осіб і покликана формувати або підтримувати інтерес до цих фізичній, юридичній особі, ідеям і починанням і сприяти реалізації товарів, ідей, починань» [1].

Як правило, зарубіжні автори також широко трактують визначення реклами, але в основному, з точки зору маркетингу. Відомий маркетолог Філіп Котлер, професор маркетингу Північно-Західного університету США, дає наступне визначення реклами: «Реклама являє собою неособисті форми комунікації, здійснювані за посередництвом платних засобів поширення інформації, з чітко вказаним джерелом фінансування».[2.176]

Широке визначення реклами, відбиваючи її сутність як багатоманітного суспільного явища сучасності, не виключає її підрозділу на окремі види.

Розглянемо маркетингову класифікацію реклами:

- Реклама "на індивідуального споживача". Деякі виробники користуються рекламою, щоб донести своє звернення до індивідуального споживача та впливати на нього у відношенні товарів для особистого вживання або товарів домашнього вжитку. Вони домагаються нашої уваги і прихильності за допомогою телебачення, радіо, щоденних і щотижневих газет, споживчих журналів, а також рекламних щитів, реклами на транспорті, каталогів і безлічі інших носіїв.

- Реклама "на сферу торгівлі". Ті ж товари, з якими кожен з нас часто зустрічається в рекламі, фігурують і в так званій рекламі на сферу торгівлі, адресованої роздрібним і оптовим торговцям. Реклама на сферу торгівлі має на меті закликати запасати товар певної марки та стимулювати його збут. Реклама на сферу торгівлі - це знаряддя передачі ідей і умов вищеназваних та багатьох інших варіантів взаємовідносин в ланцюжку "виробник-оптовик-роздрібний торговець".

- Реклама "паблік рілейшнс" (престижна реклама). Протягом кількох останніх десятиліть спостерігається значне зростання уваги виробників до налагодження відносин з різними групами громадськості. "Паблік рілейшнс" - це мистецтво і суспільна наука, яка аналізує тенденції розвитку, передбачає їх наслідки, видає рекомендації керівникам організацій і служить керівництвом щодо втілення в життя планованих програм, які відповідають інтересам як організації, так і громадськості ".

- Реклама "на фахівців". Цей різновид реклами, з якою ми стикаємося рідко і яка переслідує інші ділові цілі. У даному випадку мова йде про виробників, що адресує свою рекламу іншим підприємствам і організаціям з двома основними цілями:

1) щоб стимулювати закупівлі ними рекламованих товарів або послуг для власного безпосереднього використання;

2) щоб заохотити їх рекомендувати або наказувати використання товару та / або послуги їх клієнтами. Таку рекламу ми називаємо "рекламою на фахівців", і її дуже багато. В обох випадках виробники адресують рекламу окремим особам в їх професійно-службової ролі.

Залежно від цілей реклама поділяється на:

1. імідж реклама;

2. стимулююча реклама;

3. реклама стабільності.

Імідж-реклама: в основному, це реклама по створенню сприятливого образу (іміджу) фірми і товару. Її основна роль - ознайомити потенційних покупців або користувачів з продукцією (послугою), з призначенням продукції, її характеристиками, а також з напрямками діяльності, з тими перевагами, які отримує покупець звертаючись до вас. Друга роль імідж-реклами - створити сприятливе враження саме про даний товар чи фірму. У цілому, основне призначення імідж-реклами - закріпити в свідомості широкого кола людей позитивний образ товару або фірми.

Найбільш ефективні для імідж-реклами:

- рекламні ролики на телебаченні (бліц - ролик і ролик);

- рекламні щити;

- реклама на транспорті;

- реклама в популярних газетах і журналах;

- участь в благодійних акціях (з висвітленням участі в пресі, на радіо чи телебаченні).

Стимулююча реклама: спрямована, в основному на стимулювання потреб покупців. Її спрямованість обмежена, вона повинна бути адресована покупцям або користувачам продукції. Це найпоширеніший вид реклами. Основне завдання стимулюючої реклами - стимулювати потребу в придбанні Вашого товару або експлуатації, пропонованої Вами послуги.

Найбільш ефективна реклама:

- повторювана в газетах і журналах (у тих, які читають ваші основні покупці або партнери);

- пряма поштова розсилка;

- реклама по радіо;

- участь у виставках;

- телереклама (ефективна, але її висока вартість може поглинути прибуток).

Ре...

Другие файлы:

Проблеми розробки та реалізації рекламної кампанії для автомобіля марки ЗАЗ-110307-42
Сутність та значення рекламної кампанії для маркетингової діяльності підприємства. Аналіз основних фінансових показників та особливості маркетингової...

Розробка рекламної кампанії фітнес-центру "NRG"
Послуги, які надає фітнес-центр. Встановлення цілей рекламної кампанії, цільової аудиторії. Ексклюзивність "NRG" серед конкурентів. Засоби масової інф...

Проведення ефективної рекламної кампанії підприємства на ринку кисломолочних виробів
Загальна характеристика діяльності ПрАТ "Галичина". Аналіз профілю маркетингового середовища підприємства, побудова і аналіз матриці SWOT. Розробка ко...

Створення рекламної кампанії ПП "Космос"
Розробка концепції рекламної компанії та її планування. Пропозиції щодо удосконалення діяльності кінотеатру "Космос". Засоби поширення реклами та вибі...

Розробка плану маркетингу для підприємства "Intertool"
Ситуаційний аналіз зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства "Intertool". Аналіз сильних та слабких сторін підприємства і конкурентів. Розро...