Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Маркетинг

Визначення показників виконання річної виробничої програми підприємства

Тип: курсовая работа
Категория: Маркетинг
Скачать
Купить
Суть проекту та характеристика послуг. Оцінка ринку збуту. Аналіз стану справ у галузі та оцінка конкурентоспроможності. План маркетингу. Оцінка ризику та страхування. Звітні дані підприємства "Глобус" за 2011 рік. Виробнича програма та її виконання.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

Планування підприємницької діяльності визначає мету, якої фірма прагне досягти, стратегію її діяльності у поєднанні з термінами, в межах яких ця мета може бути досягнута.

Розділ «Планування підприємницького проекту» покликаний допомогти оволодіти навиками практичних знань з основних питань курсу, що стосуються діяльності підприємства за умов ринку.

Планування підприємницької діяльності визначає мету, якої фірма прагне досягти, стратегію її діяльності у поєднанні з термінами, в межах яких ця мета може бути досягнута.

У світовій практиці плани реалізації підприємницьких проектів отримали назву бізнес-планів. Бізнес-план - це інструмент підприємця, який описує основні аспекти діяльності майбутнього підприємства чи реалізації проекту, аналізує всі проблеми з якими можна зіткнутись, а також визначає способи вирішення цих проблем в часі з метою отримання максимального прибутку внаслідок реалізації даного проекту. Користувачами цього інструменту, в першу чергу, є:

· самі підприємці, щоб скрупульозно проаналізувати свої ідеї, перевірити їх реальність та економічну обґрунтованість;

· банкіри та інвестори, які збираються фінансувати даний проект;

· працівники фірми, які хочуть зрозуміти свою перспективу, усвідомити поставлені перед ними завдання.

Бізнес-план допомагає підприємцям та зацікавленим сторонам вирішити такі завдання:

· вивчення місткості та перспектив розвитку майбутнього ринку збуту;

· оцінка витрат, які будуть необхідні для виготовлення та збуту потрібної цьому ринку продукції та співставлення їх з цінами, за якими можна буде продавати свої товари і визначати потенційну прибутковість задуманого бізнесу;

· визначення показників, за якими можна буде регулярно визначати хід виконання завдань, а також можливих небезпек для бізнесу.

Економіка підприємства - наука про ефективність виробництва, шляхи і методи досягнення підприємством своїх цілей за умов раціонального використання ним всіх видів ресурсів. Предметом вивчення економіки підприємства є способи ефективного використання всіх видів ресурсів та елементів виробничого процесу. Курсова робота «Економічне обґрунтування діяльності підприємства» покликане допомогти нам оволодіти навиками практичних знань з основних питань курсу, що стосуються діяльності підприємства за умов ринку.

У курсовій роботі ми повинні за індивідуальними даними про показники річної виробничої програми підприємства визначити показники її виконання. На основі даних про запропоновані варіанти інвестиційних проектів розвитку підприємства на наступний рік вибрати кращий з даних варіантів і розрахувати очікувані показники нової виробничої програми діяльності підприємства. Здійснити оптимізацію ціни на вироби, що випускаються підприємством, виходячи з, критерію максимізації прибутку. За індивідуальним завданням розрахувати вплив змін техніко-економічних показників на результати діяльності підприємства.

Із вступом вітчизняної економіки в ринкову стадію свого розвитку змінились форми ведення господарської діяльності. Підприємствам надані широкі права і можливості у реалізації своїх економічних інтересів, виборі способів організації, збуту продукції. При цьому підприємства виходять із власних ресурсних можливостей із врахуванням широкого спектру факторів, які впливають на ефективність використання виробничого потенціалу.

Економіка є найбільшою сферою суспільних відносин і розглядається у декількох значеннях :

3. як сукупність відносин, що визначаються характером власності на засоби виробництва; 2. як господарство окремого району, країни … 3. як наукова дисципліна , що займається вивченням народного господарства, його галузей, окремих підприємств, а також окремих елементів виробництва(капітал, фонди, праця і т.п.).

Завдання / Вихідні дані

Вихідні дані для розрахунку показників виробничої програми

Назва

виробу

Річні обсяги

виробництва, тис. шт

Запаси готової

продукції на початок

poку, тис. шт

Запаси готової

продукції на кінець

poку, тис. шт

Вироб-

ничий

цикл,

дні

Рентабе-

льність

за планом, %

план

звіт

планові

фактичні

планові

фактичні

Н

600

685

28,75

32,5

30

33

1

15,0

О

45

43

5

3

2,75

6,0

4,4

21,0

І

82,5

75

4,125

2,625

5,75

5,25

5,5

16,2

Норми витрат ресурсів на виробництво одного виробу

Види

виро-

бів

Сировина і матеріали

Комплек

_учі (з ПДВ),

грн

Паливо,

кг

Електро-

енергія,

кВт-год

Трудо-

місткість,

люд-гoд

W, кг

Х, кг

Y, м3

Z, м2

Н

-

0,3

-

-

-

0,5

1,5

0,15

О

13,6

-

0,0045

-

-

12,3

12,3

8,5

І

-

7,9

0,0054

-

-

9,1

9,1

8,5

Основні виробничі фонди підприємства

Групи

Власні на

початок року,

тис. грн

Орен-довані

тис.грн

Ступінь зносу,

%

Введено, тис.грн

Вибуло, тис.грн

всього

в т.ч

здані в

оренду

влас-них

орен-дова-них

липень

серпень

липень

серпень

вересeнь

1.

3750

600

-

25

-

-

-

287,5

-

-

2.

1500

150

-

42,5

-

100

-

-

...
Другие файлы:

Розробка основних техніко-економічних показників виробничо-господарської діяльності підприємства
Розрахунок нормативної трудомісткості виконання річної виробничої програми, річного ефективного фонду часу устаткування. Визначення загального фонду з...

Розробка основних техніко-економічних показників виробничо-господарської діяльності підприємства
Визначення техніко-економічних показників виробництва і реалізації двох найменувань виробів. Розподіл витрат між ними за єдиним спрощеним методом. Роз...

Планування використання ресурсів підприємства для виконання виробничої програми
Планування виробничої програми та потужності підприємства. Розрахунок балансу часу та завантаженості виробничого обладнання. Планування потреби в мате...

Обґрунтування виробничої програми підприємства
Елементи формування, показники та ресурсне обґрунтування виробничої програми підприємства, її місце у системі планів господарсько-фінансового розвитку...

Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства
Розрахунок показників виробничої програми підприємства та підсумків її виконання. Чисельність промислово-виробничого персоналу, фонд заробітної плати...