Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Кулинария

Розробка нових видів пельменів та проект складської групи приміщень цеху

Тип: дипломная работа
Категория: Кулинария
Скачать
Купить
Характеристика мучних страв, їх харчова цінність. Технологічний процес виробництва пельменів. Розробка виробничої програми. Розрахунок складської групи приміщень. Охорона праці на виробничому підприємстві. Технологічна карта виготовлення пельменів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ВСТУП

Якість харчування, перш за все, пов'язана з властивостями сировини, що входить до складу продуктів. Радикальна зміна якості сировини, що переробляється, і, перш за все, різко збільшений вміст в нім жиру, високий об'єм м'яса з пороками і надзвичайно низькими функціональними властивостями м'язових білків, втратою смаку, кольори, запаху викликає необхідність того, що передивляється і вдосконалення традиційних способів виробництва продуктів для досягнення високої якості, харчової і біологічної цінності. Загальний дефіцит м'ясних ресурсів, всі зростаючі об'єми імпортного м'яса на продовольчому ринку, відмінного від вітчизняного по ряду найбільш важливих функціональних властивостей і хімічному складу, лише додає гостроту проблемі стабілізації якості м'ясних продуктів. Сучасні тенденції в харчуванні людини, прагнучої вести здоровий спосіб життя, вимагають здобуття м'ясопродуктів мінімальної енергетичної цінності, з мінімальною кількістю жиру, підвищеною кількістю білка, наявністю речовин, поліпшуючих травлення, всмоктування і обмін речовин. Другим чинником, що визначає переваги споживача, є негативне відношення до соєвих білків в рецептурі м'ясних продуктів.

Створені засобами масової інформації ілюзії, що практично всі дефекти органолептичних показників м'ясопродуктів викликані вживанням соєвих білків, а також боязнь генетично модифікованих об'єктів в традиційних продуктах харчування змушують споживачів відмовлятися від м'ясопродуктів, де в складі є соєвий білок.

Одним із способів вирішення даних проблем може бути вживання харчових волокон в рецептурах м'ясопродуктів.

Використання харчових волокон або харчової клітковини стає останнім часом досить модним не лише в спеціалізованих продуктах харчування, але і в поширених, масових продуктах.

Ідеологічною основою їх вживання є внесення до раціону людини баластних речовин, поліпшуючих травлення за наявності великої кількості рафінованої їжі, мінімальна енергетична цінність, здатність зв'язувати вологу і жир, створювати певну структуру в готового продукту, і, нарешті, нешкідливість використання даних добавок.

РОЗДІЛ 1. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА

1.1 Огляд літератури з вказаної тематики

1.1.1. Загальна характеристика мучних страв, визначення їх харчової цінності, класифікація за сукупними ознаками

Мучні страви готуються з борошна тонкого помелу вищого або першого ґатунку з додаванням молока або води, цукру, жиру, яєць, сметани та деяких інших харчових продуктів. Більшість виробів з борошна готують з дріжджами.

Класифікація мучних кулінарних виробів по виду та способу кулінарної обробки.

Трохи історії про виникнення пельменів. Пермяцька кухня внесла в російську та татарську кухню великий вклад - пельмені, які по-удмуртськи називаються «пельняні» («пель» - вухо, «нянь» - хліб). Змішання росіянами двох слів «пельняні» і «пермяні» (тобто пермська, пермяцька їжа), які (слова) вживалися з ХVII ст., дало в ХIХ ст. «пельмені», які стали російською і міжнародною назвою цієї страви. Особливістю пермяцьких пельменів є те, що в них використовується три види м'яса (яловичина - 45%, баранина - 35%, свинина - 20%). В татарській та узбецькій кухні пельмені (манти) роблять тільки з баранини, в литовській зі свинини, в російській переважно з яловичини. Тільки на Уралі і в Сибіру пельмені роблять із суміші яловичини і свинини, що і виявляє їх близьку спорідненість з «пельнями». Крім м'ясних пельменів у пермяцькій кухні поширені «пельняні» з грибами, цибулею, ріпою і квашеною капустою.

Найважливішою відмінністю пельменів від інших подібних видів кулінарних виробів є товщина оболонки тіста, що неодмінно робиться настільки тонкого, наскільки це взагалі можливо, а кількість начинки в готовому продукті істотно перевищує кількість тіста. Ця особливість легко пояснюється історично. Пельмені були запозичені у фіно-угорських народів Уралу, які в основному займались ловлею дичини і риби та збором грибів й ягід. Ці народи жили в порівняно важкодоступних місцях, і при наявності більш ніж достатньої кількості продуктів, що використовуються для начинки, борошна для виготовлення тіста було дуже мало і коштувало воно дорого. Тому, тонка оболонка і велика кількість начинки - це спочатку вимушена міра, яка стала характерною рисою страви.

Відмінною рисою пельменів від інших страв та кулінарних виробів є те, що вони не можуть мати солодку начинку. Цим вони відрізняються від галушок, які взагалі не мають начинки. Або від класичних вареників, які можуть мати солодку начинку. Ще однією характерною характеристикою є те, що начинка пельменів, перед їхнім приготуванням, неодмінно сира, неготова до вживання ( м'ясо, риба, гриби тощо), а начинка для вареників уже готова до вживання.

Асортимент пельменів:

«Пельмені Московські» ;

« Пельмені з яловичини та свинини» ;

«Пельмені зі свининою та свіжою капустою»;

«Пельмені м`ясні».

Вимоги, які пред'являються до якості пельменів промислового виробництва згідно нормативної документації.

По органолептичним показникам пельмені повинні відповідати наступним вимогам.

Зовнішній вигляд: не злипші напівфабрикати, не деформовані, краї добре заліплені, фарш не виступає, поверхня суха. При струшуванні упаковки пельмені повинні подавати ясний, чіткий звук.

Смак та аромат: пельмені після варки в гарячому стані повинні мати приємний смак та аромат, властивий даному виду продукту; фарш соковитий, в міру солоний, з ароматом пряності, цибулі, пряної зелені та часнику ( якщо він використовується), без по сторонніх присмаків та запахів.

Фізичні показники.

По фізичним показникам пельмені повинні відповідати нижче сказаним вимогам.

- Форма: напівкругла або прямокутна, або квадратна, або трикутна, або будь-яка інша;

- Товщина тістової оболонки, мм - 2;

- Товщина тістової оболонки в містах зліпки країв, мм - 2,5.

Товщина тістової оболонки, в тому числі в містах зліпки країв, може мати відхилення ± 5 мм в порівнянні з установленими вимогами, при цьому співвідношення масової частки мясного фаршу до маси напівфабрикатів повинні відповідати вимогам, встановленими технічними умовами на конкретний вид пельменів.

Кількість заморожених пельменів із розірваною оболонкою,упакованих в одноразову споживацьку тару, не повинна перевищувати 5% від загальної маси напівфабрикату.

Маса однієї штуки напівфабрикату в г при формуванні: - на автоматах або другому обладнанні - 12±2,5; в ручну - від 10 до 20.

Масова частка м`ясного фаршу ( начинки ) до маси пельменя промислового виробництва регламентується технічними умовами на кожний вид пельменів і повинна складати не менше 50-60 %.

Масова частка солі - не більше 1,7%.

Масова частка жиру - 14-26%.

При використанні гідратованих соєвих білкових препаратів, передбачених в допусках, масова частка білка в фарші готового продукту може зменшетись не більше як на 1% для всих найменувань пельменів.

Так як масова часта фаршу в пельменях більша,то основним компонентом буде фарш, то до нього пред'являємо вимоги.

Хімічний склад м`яса

Таблиця 1.1 - Хімічний склад основних видів тварин

Вид і вгодованість м`яса

Вода

Білки

Жири

Мінеральні речовини

Яловичина 1-ї кат.

70,5±0,5

18,0±0,4

10,5±0,5

1,0±0,2

Яловичина 2-ї кат

74,1±0,5

21,0±0,4

3,8±0,1

1,1±0,2

Телятина 1-ї кат.

72,8±0,5

19,0±0,3

7,5±0,2

0,7±0,1

Свинина жирна

47,4±0,3

14,5±0,2

37,3±0,3

0,7±0,1

Свинина м`ясна

60,9±0,4

16,5±0,3

21,5±0,3

1,1±0,2

Хімічний склад борошна , показаний в табл. 1.2.

Таблиця 1.2 - Хімічний склад борошна пшеничного

Сорт

Вода,г

Білки,г

Жири,г

Вміст вуглеводів

Енерг. цінність

100 г Ккал

...
Другие файлы:

Удосконалення технології борошняних кондитерських виробів та проект складської групи приміщень їдальні на 70 місць
Загальна характеристика групи борошняних виробів, їх харчова цінність, класифікація. Розробка рецептурного складу та схеми технологічного процесу виро...

Проект ковбасного цеху продуктивністю 6,8 тонн за зміну
Сучасний стан м’ясної промисловості, перспективи розвитку. Технологічні схеми з описом виробництва обраних видів ковбасних виробів, основні розрахунки...

Проект електроустаткування приготувального цеху ВАТ "Завод металоконструкцій і металооснащення"
Розробка схеми електропостачання приготувального цеху: вибір розташування джерел світла, розрахунок навантаження фаз щита освітлення, потужності елект...

Проектування механоскладальних цехів
Розробка маршруту обробки деталі. Розрахунок виробничої програми цеху, обладнання для непоточного виробництва. Визначення чисельності працюючих механі...

Проект цеху по виготовленню деталей насоса
Службове призначення і конструктивна характеристика насоса, технічні вимоги та методи виготовлення його деталей. Розробка та обґрунтування принципу ді...