Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Кулинария

Дослідження ефективності використання робочого часу робітників основного виробництва в м’ясо-рибному цеху ресторану

Тип: курсовая работа
Категория: Кулинария
Скачать
Купить
Нормування праці на підприємстві ресторанного господарства. Виробничий процес, класифікація витрат робочого часу. Методика і техніка фотографії робочого часу і хронометрія. Характеристика підприємства "Градецький" м. Чернігів, вибірка затрат робочого дня.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Зміст

праця робочий час

Вступ

Розділ І. Теоретичні аспекти ефективності використання робочого часу робітників основного виробництва в м'ясо-рибному цеху

1.1 Нормування праці на підприємстві рестораного господарства

1.2 Методи нормування праці

1.3 Виробничий процес. Класифікація витрат робочого часу

1.4 Методика і техніка фотографії робочого часу і хронометрія

Розділ ІІ. Характеристика підприємства «Градецький» м. Чернігів

2.1 Характеристика управління в готелі

2.2 Характеристика виробництва ресторану

2.3 Характеристика м'ясо-рибного цеху, обладнання та робочий процес

Розділ ІІІ. Аналіз роботи ресторану «Градецький»

3.1 Фотографія робочого дня кухаря м'ясо-рибного цеху

3.2 Вибірка затрат робочого дня

3.3 Баланс робочого часу

3.4 Розрахунки затрат часу у відсотках

Розділ ІV. Резерви вдосконалення роботи ресторану «Градецький»

Висновки і пропозиції

Список використаної літератури

Вступ

Будь-який процес праці протікає в часі, тому загальною мірою праці являється робочий час. Однак далеко не кожний час витрачений на виконання якоїсь роботи, може слугувати обоснованою мірою праці. Цією мірою може служити лише час, який дійсно необхідний для виконання конкретної праці при існуючому рівні розвитку техніки і технології виробництва на даному підприємстві. Практично міра праці виражається в нормі праці.

Держава, як вказано у конституції, піклується про покращення умов і охорону праці, її наукової організації. В результаті цього створюються реальні можливості для підвищення ефективності роботи виробництва у закладі ресторанного господарства, що впливає на організацію роботи ресторану і підвищує рівень комфортності для споживачів. Вагоме значення має раціонально організована праця робітників підприємства (у даному випадку кухаря м'ясо-рибного цеху). Нормування затрат праці - найважливіший шлях економії всіх видів ресурсів, у тому числі і трудових. Наукова організація праці немислима без науково обгрунтованих норм її затрат. Затрати праці і умови застосування вивчаються безпосередньо на конкретних робочих місцях. За темою курсової роботи автор розглядає ефективність використання робочого часу робітників основного виробництва в м'ясо-рибному цеху.

Актуальність теми. Дана тема є досить актуальною, адже дослідження трудового процесу визначає структуру затрат робочого часу, раціоналізації методів і прийомів праці, виявлення причин невиконання норм, нераціональних затрат і витрат робочого часу.

Для цієї курсової роботи автор використав метод спостереження та фотографії робочого дня, для того щоб оцінити використання робочого часу шляхом вимірювання всіх витрат протягом робочого дня кухаря. Таким чином у процесі спостереження фіксуються не лише фактичні затрати часу та умови виконання певної роботи, але і причини відхилень від нормальних умов (причини простоїв, уповільнених дій, сторонніх робіт, розмов і таке інше). Результати вивчення умов у поєднанні з можливостями виробництва дозволяють встановити науково розроблені норми, дати рекомендації по усуненню організаційно-технічних несправностей. Обгрунтування, таким чином, норми затрат праці відображають суспільно необхідний час для виконання відповідних робіт чи операцій при організаційно-технічних умовах, які склалися.

Об'єктом дослідження є м'ясо-рибний цех закладу ресторанного господарства при готелі, предметом - ефективність використання робочого часу у м'ясо-рибному цеху.

Мета - дослідити теоретичні аспекти по визначеній темі курсової роботи ; охарактеризувати досліджуване підприємство; зробити аналіз роботи та розглянути резерви вдосконалення роботи досліджуваного підприємства.

Структура цієї курсової роботи складається зі вступу, чотирьох розділів, в кожному з яких конкретно описується тема, висновку та пропозицій, в кінці розміщено список використаних джерел (1983 - 2009 років видання) та додатки.

Розділ І. Теоретичні аспекти ефективності використання робочого часу робітників основного виробництва в м'ясо-рибному цеху

1.1 Нормування праці на підприємстві рестораного господарства

Нормування праці - це визначення затрат праці, необхідних для виконання конкретної роботи. Нормування праці відіграє важливу роль в організації процесів праці. Майже жодне завдання впроваджене науковою організацією праці не може бути успішно завершеним без використання норм праці чи прийомів і засобів, що застосовуються у практиці нормування. Нормування праці дає можливість розробляти і вибирати оптимальні форми організації процесів праці, а також забезпечує впровадження задуманих заходів у результаті їх регламетації у нормах праці.

Нормування праці в ресторанному господарстві - це визначення необхідних затрат часу на виготовлення одиниці продукції при даних організаційно-технічних умовах. Для підвищення ефективності праці велике значення має технічне формування, що, як і в інших галузях народного господарства, є найбільш прогресивним методом, базується на передовому досвіді роботи підприємств, передбачає раціональну організацію праці, підвищення її продуктивності, поліпшення якості продукції, підвищення культури обслуговування споживачів.

Технічне нормування вирішує такі завдання:

- аналіз використаня робочого часу, обладнання ( за часом і потужністю);

-вивчення організації робочих місць, їх оснащення, розміщення, постачання й обслуговування;

- впровадження передових прийомів і методів роботи;

- вивчення причин, що спричиняють втрати робочогочасу, простій обладнання;

- встановлення раціональних режимів праці;

- розробка організаційно-технічних заходів, що поліпшують виробничий режим, умови праці;

- встановлення технічно обгрунтованих норм праці;

- встановлення правильних співвідношень чисельності і кваліфікаційного складу працівників.

Норма праці - це величина, що означає, скільки потрібно праці на виконння певного обсягу роботи. Норма праці може бути виражена нормою часу, нормою виробітки, нормою обслуговуваня, нормою чисельності, нормою керованості.

Норма часу - це затрати часу, необхідні для виконання певної операції або виготовлення одиниці продукції. Встановлюється в годинах, хвилинах, секундах і є вихідною величиною для розрахунків норми виробітку.

Норма виробітку - це кількість продукції ( у штуках, кілограмах, карбованцях товарообігу), яка має бути виготовлена за одиницю часу ( годину, зміну і т.д.) одним або групю працівників відповідної кваіфікації. Норма виробітку і норма часу - величини обернено пропорціональні, тобто чим менша норма часу на одиницю продукції тим більша при даному робочому дні норма виробітку. Правильно встановлені норми виробітку дозволяють з більшою точністю визначити чисельність працівників виробництва та торговельного залу.

Норма обслуговування - кількість обєктів (одиниць обладнання, робочих місць) або квадратних метрів площі, яка може обслуговуватися одним працівником відповідної кваліфікації за певний час.

Норма чисельності - це кількість працівників, необхідна для виконання певних робіт або для обслуговування конкретних об'єктів (робочих місць). Кваліфікаційний склад працівників виробництва і торговельного залу встановлюють з урахуванням асортименту продукції, що випускається видів і форм обслуговування, застосовувахих на підприємстві. При цьому керуються тарифно-кваліфікаційним довідником робіт і професій (спеціальностей) робітників.

Норма керованості - це оптимальна кількість працівників або підрозділів, діяльністю яких може ефективно керувати один фахівець.

Для раціоналізації процесів праці нормального функціонуваня підприємства велике значеня має розробка конкретних норм праці. Від якості норм, ступеня їх обгрунтованості залежить плануваня виробництва, рівень виробництва праці, заробітна плата працівників. Підвищення норм може призвести до зменшеня заробітної поати, зниженню зацікавленості працівників у підвищенні виробництва праці. Занижені норми, створюючи видимість високої виробітки, також зниижують стимул до досягненя дійсно високих виробничих показників.

Норми праці повині обєктивно відображати техніко-організаційні умови виробництва на підприємстві. Саме тому важливим завданням нормування праці явлюється досконале вивчення виробничих умов, найбільш раціональних прийомів і методів праці. Норми праці створюють з розрахунком технічних характеристик наявного обладнання, інструментів, фізико-хімічних властивостей сировини і матералів, раціональноїорганізації і обслуговування робочих місць, передового виробничого досвіду і навиків.

1.2 Методи нормування праці

Якість норм праці залежить від застосовувваного методу нормування. У громадському харчуванні застосовують два методи нормування: дослідно-статистичний і аналітичний.

Дослідно-статистичний метод полягає в тому, що за основу норм, які визначают...

Другие файлы:

Аналіз використання робочої сили та робочого часу на сільськогосподарському виробництві та розробка заходів щодо підвищення ефективності
Аналіз головних факторів, які впливають на використання робочої сили та робочого часу методом аналітичного групування. Продуктивність праці робітників...

Облік робочого часу працівника
На данному етапі розвитку економіки, в зв’язку з переходом підприємств на повний господарський розрахунок та самофінансування, вся система обліку тако...

Робочий час
Дослідження поняття робочого часу в трудовому праві при врахуваннi прав людини, стану здоров'я, віку і сімейного стану. Аналіз режимів роботи і обліку...

Поняття, види та особливості робочого часу
Правова характеристика поняття робочого часу. Классифікація робочого часу: нормальний, скорочений і неповний, ненормований, надурочні роботи. "Гнучкі...

Контроль та ревізія оплати праці в бюджетних установах
В умовах ринкової економіки відбулися помітні зміни в оплаті праці, яка залежить вже не тільки від результатів праці робітників, а й від ефективності...