Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Безопасность жизнедеятельности и охрана труда

Здорове і повноцінне харчування для організму

Скачать
Купить
Головні принципи здорового харчування, яке забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє зміцненню її здоров'я і профілактики захворювань. Перелік шкідливих для організму людини продуктів. Харчові обмеження та заборони.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

СЛОВ'ЯНСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ЛІЦЕЙ

РЕФЕРАТ

з основ здоров'я на тему:

«Здорове і повноцінне харчування для організму»

ліцеїста ІІ-го курсу

технологічного напряму навчання

Гайдима Євгена

Перевірила вчитель: Бойко О.А.

Слов'янськ, 2013

План

Вступ

1. Обережно, шкідливі продукти

2. Складові здорового харчування

3. Харчові обмеження та заборони

Висновки

Вступ

«Недаремно над усіма явищами людського життя панує турбота про хліб насущний. Він подає той давній зв'язок, який з'єднує всі живі істоти, в тому числі й людину, з усією навколишньою їх природою. Їжа ... уособлює собою життєвий процес у повному його обсязі.»

З доповіді академіка І. Павлова при врученні йому Нобелівської премії

Більшість з нас замислюється про своє здоров'я, і ми намагаємось піклуватися про нього, вести здоровий спосіб життя: заняття спортом, помірні фізичні навантаження і сам по собі вигляд активної життєдіяльності дозволяє нам вважати, що ми ведемо активний спосіб життя і з кожним днем зміцнюємо своє здоров'я, ну або ж щонайменше прагнемо цього.

Хоча насправді інтенсивність і рухливість відіграють величезну роль для здоров'я та імунітету, не варто забувати і про правильне харчування. Адже від того чим ми постійно харчуємося теж залежить наше здоров'я і самопочуття, імунітет.

Сьогодні ми бачимо, що більшість продуктів харчування масового вжитку, у кращому разі містять шкідливі добавки, а нерідко взагалі складаються з речовин. Шкідливих до вжитку. Тому важливо знати й розуміти, що ми їмо й як ці продукти впливають на наше здоров'я. Слід уникати шкідливої й недоброякісної їжі й харчуватися тим, що може принести користь - тобто шукати правильне харчування.

Правильне здорове, збалансоване та раціональне харчування містить всі необхідні вітаміни, поживні речовини, білки, жири і вуглеводи також зміцнює організм і підвищує імунітет, а значить і покращує здоров'я (чим міцніший організм і сильніший імунітет, тим менше доводиться стикається з різними захворюваннями, починаючи з самих простих, таких як звичайна простуда і закінчуючи більш серйозними).

Таким чином стає ясно, що наше здоров'я прямо залежить від нашого харчування, даний реферат допоможе розібратися не тільки з проблемою здорового харчування, але зможе і пояснити зміст складових найбільш вживаних продуктів (фрукти, овочі, молочні продукти, і багато іншого) харчування, з поясненням їх потреби для організму.

здорове харчування продукт шкідливий

1. Обережно, шкідливі продукти

В останнє сторіччя, у зв'язку з науково-технічним прогресом і величезними масштабами господарської діяльності людства, в усьому світі створилася ситуація, коли людина опинилася в середовищі існування, в значній мірі сформованому ним самим, причому це середовище стало ворожим біологічній сутності самої людини.

Сталося це так стрімко, що людський організм виявився нездатним адаптуватися до змін, що вже саме по собі призвело до напруження його адаптаційних і біохімічних механізмів, аж до зламу нормального характеру їх функціонування

З року в рік від на нашій планеті з'является і бурхливо розвивається виробництво абсолютно нових сполук. Незалежно від їх призначення, рівня небезпеки, всі вони від початку чужерідні для людини, тому їх назвали токсикантами або ксенобіотиками. Їх джерелами є відходи промисловості та ядерної енергетики, пестиціди, барвники, ліки і т.п. Всі вони мають здатність швидко поширюватися в повітрі і воді, включаючись в кругообіг речовин в природі.

Центральне місце в процесах кругообігу, які відбуваються в біосфері займає грунт: у ньому взаємодіє більша частина елементів. З грунту ж виростають рослин , що вживаються в їжу птахами, тваринами і людиною.

З їжею в організм проникає більша частина токсикантів - до 70%, близько 20% - з повітрям і 10% - з водою. Всі вони локалізуються в кишечнику, а потім або розподіляються по всьому організму, або вибірково накопичуються в органах, вражаючи їх. Зростає загроза утворення зло-якісних пухлин. Діти, перш за все новонароджені, особливо чутливі до впливу токсикантів.

Перш ніж говорити про правильне, здорове харчування , непогано було б з'ясовувати , що собою представляє наше сучасне, повсякденне харчування.

Сьогодні Україна стала світовим звалищем харчових сурогатів:

* 80 % всіх захворювань в Україні від неправильного харчування;

* Лише 1% всіх лікарів займається проблемами харчування;

* У нашому організмі 80-100 трильйонів клітин, з них правильно функціонує лише 15-20 %;

* За рік з води, повітря і їжі ми отримуємо до десяти кілограмів шкідливих речовин;

* До 40 років в кожній людині осідає до 10 кілограмів шкідливих речовин;

* Півтора мільйони чоловік в Україні хворі на цукровий діабет, 80 відсотків з них мають надлишкову вагу ;

* За смертністю від онкологічних захворювань Україна займає друге місце в Європі;

* Кожні 45 секунд від серцево-судинних захворювань в країні вмрає одна людина, 85-90% з них страждають зайвою вагою ;

* 75 % дітей народжуються хворими, і лише 5 % всіх новонароджених вважаются абсолютно здоровими.

До початку XXI століття збільшення темпів зростання виробництва, темпу самого життя, особливості харчування людей породили серйозні проблеми, які звуть « хворобами цивілізації».

Хронічними стали нервові перевантаження. Питна вода несе в людський організм трихлоретан, свинець, ртуть, органічні сполуки, хвороботворні бактерії і т.п. Повітря насичене викидами важких металів. Захоплення фармакохімії веде до збою захисних сил організму людини.

Суттєво змінилося і саме харчування. Воно стало нераціональним, включає в себе багато рафінованих, штучних продуктів, що веде до дефіциту вітамінів, мінералів, порушення кишкової мікрофлори.

Жителі промислових міст на тлі гіповітамінозу і неблагополучної екологічної обстановки особливо схильні до виникнення серцево-судинних патологій, онкологічних захворювань, алергій, підвищеної ламкості кісток.

З 53 країн світу, які реєструють тривалість життя, наша країна перебуває на 20 місці серед жінок і на 52- м серед чоловіків.

Хвороби приходять до людини через зашлакованості організму, а шлаки - через їжу, воду і повітря.

Основною причиною зашлакованості організму є вживання в їжу сурогатних продуктів і продуктів з сурогатними компонентами.

Людям, що споживають «покращені » і модифіковані (суррогатні) продукти: маргарин, кулінарний жир, рафіновані рослинні масла і все, що приготовлено з їх застосуванням; всі види майонезів, кетчупів, картоплі-фрі, чіпсів, сучасний дріжджовий хліб, фарбовані солодкі напої, «мертві» молочні продукти і незліченну безліч продуктів з консервантами, необхідно всерйоз задуматися. По-перше, необхідно переглянути свій звичайний харчовий раціон, а по-друге, навчитися нейтралізувати наслідки минулих харчових отрут.

Офіційна влада, нерідко, мовчить про шкоду «покращених» продуктів. На наше щастя є медики та науковці. Які мають сміливість говорити про шкоду «дешевого» харчування.

Одним з таких людей є Михайло Єфремов, який написав книгу під назвою «Обережно! Шкідливі продукти». У ній автор, спираючись на документи і висновки експертів розкрив справжню картину свідомого чи несвідомого « харчового геноциду », що відбувається в країнах СНД.

У своїй книзі Михайло Єфремов, насамперед, зазначає, що країни СНД, за останні 15 років, перетворилися на світовий смітник харчових сурогатів. Все, з чим Захід розібрався, як з отрутою, західні ж виробники шлють нам у вигляді товарної продукції, не боячись ніяких препонів з боку вітчизняних контролюючих органів.

Маленький, але страшний приклад, який ілюструє такі обставини.

У усіх магазинах нашої країни широко продаються прибалтійські шпроти, які суворо заборонені для реалізації в країнах Євросоюзу, як канцерогенні.

Сьогодні дешева і сурогатна їжа нажаль стала улюбленою поживою молоді. Молоді люди. Не маючи значних фінансових коштів та задурманені рекламою щоденно споживають продукти, які наносятьнепроправиму шкоду їх здоров'ю.

ЗМІ вирішили скласти рейтинг шкідливих продуктів, опитавши п'ятірку фахівців в галузі харчування. Так як осягнути неосяжне неможливо, зосередилися тільки на продуктах, які є однією з причин масових захворювань - серцево-судинних, онкологічних, шлунково-кишкових і цукрового діабету: саме ними найчастіше страждають українці.

Кожен експерт привласнював продуктам за шкідливість певне місце. За перше ми давали 5 балів , за друге - 4 бали , третє - 3 бали , четверте - 2 бали , п'яте - 1 бал.

Експерти відзначали, що в такому рейтингу є частка відносності: їх аргументи зводилися до т...

Другие файлы:

Основні засади здорового харчування
Значення здорового харчування. Роль білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин та води в харчуванні. Закони раціонального харчування. С...

Теорії та концепції харчування людини
Тип і традиції харчування як результат тривалого, історичного пристосування організму до певного виду їжі. Основні теорії харчування: антична, збаланс...

Здорове харчування
Дванадцять принципів здорового харчування. Чим загрожує Фаст-Фуд. Гамбургери древніх римлян. Захворювання, пов’язані з надлишковою вагою. Натуральні п...

Раціональне харчування як фактор здоров'я
Проблема раціонального харчування, яке відповідає фізичним потребам організму для забезпечення фізичного здоров'я й активної трудової діяльності. Хвор...

Біохімічні основи харчування спортсмена
Біохімічна характеристика харчування як засобу підвищення фізичних якостей спортсмена. Методика організації біохімічних досліджень харчування спортсме...