Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »География

Визначні пам'ятки природи США

Тип: курсовая работа
Категория: География
Скачать
Купить
Аналіз природно-заповідного фонду США. Опис національних парків: Єллоустоун, Еверглейдс, Гранд Каньйон, Долина Смерті. Гідрологічні пам'ятки природи США. Ніагарський водоспад. Річка Міссісіпі. Перспективи розвитку пам'яток природи та системи їх захисту.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Курсова робота

ВИЗНАЧНІ ПАМ'ЯТКИ ПРИРОДИ США

Коваленко Сергій Володимирович

студент 201 гр.

Гуманітарного інституту

Київ - 2013

Зміст

Вступ

Розділ 1. Національні парки США

1.1 Єллоустоун

1.2 Еверглейдс

1.3 Гранд Каньйон

1.4 Долина Смерті

Розділ 2. Гідрологічні пам'ятки природи США

2.1 Ніагарський водоспад

2.2 Річка Міссіссіпі

Висновки

Список використатих джерел

Додатки

Вступ

Дбайливе ставлення до природи є необхідною умовою розвитку суспільства. А знання й дотримання правил природоохоронної поведінки - це важливий показник рівня культури народу. Історія нас вчить, що мудрість будь-якого народу проявляється в тому, як зберігаються природні умови, його існування та використовуються ресурси, добробут сучасних і майбутніх поколінь.

З метою збереження пам'яток природи, починаючи з другої половини 19ст. в різних районах земної кулі стали створювати особливо охоронювані природні території. Сьогодні у світі налічується понад 1350 різних особливо охоронюваних територій. Найбільша кількість їх знаходиться в США та Канаді. Особливо збільшилася кількість охоронюваних територій за останні десятиліття. Особливо охоронювані природні території відносяться до об'єктів загальнонаціонального надбання. Збереження і розвиток особливо охоронюваних природних територій є одним із пріоритетних напрямків державної екологічної політики США.

У США до пам'яток природи відносять заповідники, заказники, національні і природні парки, дендрологічні парки, ботанічні сади та ін. Поняття «пам'ятники природи» увів у науку відомий німецький натураліст Алексамндр фон Гуммбольдт на початку уже минулого століття. Так він назвав особливо цікаві природні утворення, які потрібно було зберегти недоторканими.

Актуальність зумовлена інтересом до природо-охоронної роботи на території найбільших та найвідоміших пам'яток природи США.

Метою даної курсової роботи є аналіз природно-заповідного фонду США, який полягає у необхідності поглиблення та узагальнення знань про природній потенціал країни. Оцінити подальші перспективи розвитку пам'яток природи та систему їх захисту.

Для досягнення мети потрібно вирішити такі завдання:

· проаналізувати теоретичні основи природоохоронної діяльності;

· охарактеризувати природно-заповідний фонд США;

· дати аналіз раціонального використання природно-заповідного фонду.

Об'єктом дослідження курсової роботи являється природно-заповідний фонд США.

Предметом дослідження є особливості природно-заповідного фонду США.

Структура роботи: робота складається зі вступу, основної частини у двох розділах, висновків, бібліографії та додатків. Загальний обсяг роботи ? 27 стор. (обсяг основного тексту ? 20 стор.). Робота містить 4 ілюстрації. Список використаної літератури включає 18 наукових праць та 4 електронні джерела.

У вступі обґрунтовано вибір теми, окреслено мету і завдання дослідження, визначено актуальність роботи.

У першому розділі надається коплексна характеристика національних парків США, їх географічних особливостей та наведено деякі історичні факти. Особливу увагу приділено Єллоустоунському національному парку.

У другому розділі розглядаються гідрологічні пам'ятки природи США, які знаходяться під охороною. Особливу увагу звернено на методи запобігання знищення гідрологічних об'єктів, підтримку їх сприятливого гідрологічного стану та розвиток туризму.

Практичне значення полягає в можливості використання роботи в процесі викладання ряду навчальних дисциплін, зокрема «Лінгвокраїнознавства» та «Історії США».

Розділ І. Національні парки США

1.1 Йеллоустоунский парк

Єллоустонський національний парк досить популярне місце в туристів, навколо машини та всі ознаки цивілізації, проте разом із тим це шматочок абсолютно дикої природи, де тварини живуть, як і сотні років тому. Тут природа існує майже без втручання людини. Єллоустонський національний парк ідеально поєднав у собі різноманіття флори та фауни, а також природні геологічні дива.

Національний парк Єллоустоун заснований американським Конгресом і затверджений президентом Грантом 1 березня 1872р. Назву отримав, оскільки місцина знаходилася навколо однойменного озера.

Єллоустон, який, як широко вважають, був першим національним парком в світі, відомий його дикою природою і геотермічними особливостями, особливо гейзером Олд Фейсфул, одним з найпопулярніших в парку. Супервулкан Єллоустоун також вважається одним з найсильніших у світі.

26 жовтня 1976 року національний парк Єллоустоун був визнаний міжнародним біосферним заповідником, а 8 вересня 1978 року включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО (під номером 28, серед перших об'єктів списку) [1, с. 94].

Єллоустонський національний парк охоплює площу в 8,983 кілометри квадратні. Приблизно 96 відсотків території парку знаходиться в штаті Вайомінг, 3 відсотки в штаті Монтана, і ще 1 відсоток у штаті Айдахо. Парк має приблизно прямокутну форму. З півночі на південь протяжність Єллоустонського парку становить 102 кілометри, зі сходу на захід 87 кілометрів. Протяжність асфальтованої дороги («Великої Петлі»), що проходить через основні визначні пам'ятки парка, 230 кілометрів; сюди не входять ні під'їзди до виходів з парку, ні бічні відгалуження, ні перемичка між Норріс і Кеніон.

Річки та озера займають 5 відсотків території парку, при цьому найбільше озеро, Озеро Єллоустоун (352,2 кмІ, глибина 122 м, берегова лінія 177 км, висота над рівнем моря 2357 м) є найбільшим високогірним озером в Північній Америці. Дві третини території парку, включаючи озеро Єллоустоун і майже всі туристичні визначні пам'ятки, належать до басейну Атлантичного океану (річка Єллоустоун, що витікає з однойменного озера -- найбільша притока річки Міссурі, яка, у свою чергу, є найбільшою притокою Міссісіпі). Інша третина належить до басейну Тихого океану. Річка Снейк, що протікає через територію парку -- найбільша притока річки Колумбія.

Парк розташувався на Єллоустонскому Плато в середньому узвишші 2,400 метрів над рівнем моря. Плато обмежена майже з усіх боків гірськими ланцюгами Скелястих гір, які коливаються від 2,700 до 3,400 метрів у висоту. Найвищий пункт в парку на Орлиному Піке висотою в 3,462 метра, а найнижчий - Різ Крик в 1,610 метрів. Сама виділяється вершина на Єллоустонському Плато - Гора Уошберн на 3,122 метрах. З 290 водоспадів заввишки 4,5 метра і вище, найвищий і найбільший по витраті води -- Нижній водоспад на річці Єллоустоун та висотою 94 метри[6, c. 134].

Через плато вода проклала два глибоких каньйони -- каньйон річки Єллоустоун на північному сході парку (в ньому знаходяться Верхній і Нижній водоспади), і каньйон річки Льюїс на півдні. На території парку розташовані близько трьох тисяч гейзерів, що складає дві третини всіх гейзерів у світі. Серед них -- найбільший у світі гейзер Пароплав, а також один з найвідоміших -- гейзер Старий служака, що викидає струмені гарячої води на висоту понад сорок метрів з інтервалом від 45 до 125 хвилин проте переважно виверження відбуваються з інтервалом в 90 хвилин саме завдяки своїй передбачуваності гейзер і став настільки популярним.

Крім гейзерів, в парку знаходиться близько десяти тисяч різноманітних геотермальних джерел, в тому числі гарячі та сірководневі джерела, грязьові вулкани і безліч інших. Це половина всіх геотермальних джерел у світі.

Ліси займають 80 відсотків території, на більшій частині решти площі знаходяться степи. У парку ростуть 1870 видів рослин, з яких 1700 -- місцеві види, а ще 170 є імовірно завезеними. Є вісім видів хвойних дерев, при цьому скручена широкохвойна сосна займає 80 відсотків усіх лісових площ. Інші види, в тому числі псевдотсуга Мензіса і сосна білокора зустрічаються невеликими групами по всій території парку. Ще одне хвойне дерево, що росте в парку, -- сосна гірська веймутова. Найчастіші листяні дерева -- осики, верби, берези (зустрічаються здебільшого в підліску). В Єллоустонському парку знаходиться один з найбільших у світі скам'янілих лісів: при виверженні, що стався кілька тисяч років тому, дерева потрапили в золу і їх деревина мінералізована[14, c. 113].

На гігантській території живуть характерні види тварин та птахів. У парку водяться майже 60 видів ссавців, в тому числі рідкісні: вовк, рись і ведмідь грізлі (див.Додаток А). Серед великих ссавців зустрічаються також американський бізон, чорний ведмідь (б...

Другие файлы:

Рівненщина - заповідний край
Характеристика найбільш розповсюджених форм заповідних об’єктів: заказники; пам'ятки природи; ландшафтні, дендрологічний та зоологічний парки, парки-п...

Полтавщина у ХІХ ст.
Архітектурні пам'ятки і визначні місця Полтави. Соціально-економічне становище Полтавщини в ХІХ ст. Розвиток ремесел та промислів на Полтавщині в І по...

Заповідники Естонії
Грунти і рослинність. Флора. Фауна. Природні визначні пам'ятки. Охорона місцепроживань. Законодавчі заходи. Організація охорони. Популяції рідкісних в...

Визначні пам'ятки Греції
Загальна характеристика та архітектурні особливості пам’ятників древньогрецької цивілізації. Історія їх створення та значення для світової культури: К...

Ірландія
Історія Ірландії, її адміністративно-територіальний устрій, національний гімн. Розвиток культури та туризму в країні, визначні пам'ятки. Рослинний і т...