Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Педагогика

Складання студентом звіту про роботу, виконану в період виробничої практики

Тип: контрольная работа
Категория: Педагогика
Скачать
Купить
Мета виробничої практики студентів-бакалаврів. Зміст практики та складання звіту. Визначення видів робіт до виконання під час проходження практики в банківській установі. Процеси формування та збільшення капіталу банку, його пасивні та активні операції.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

СКЛАДАННЯ СТУДЕНТОМ ЗВІТУ ПРО РОБОТУ ВИКОНАНУ В ПЕРІОД ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

Зміст

  • Вступ
  • 1. Мета і задачі виробничої практики студентів бакалаврів
  • 2. Зміст практики
  • 2.1 Формування капіталу банка
  • 2.2 Пасивні операції комерційного банку
  • 2.3 Активні операції комерційного банку
  • 2.4 Здійснення розрахунково-касового обслуговування клієнтів
  • 2.5 Аналіз ліквідності банку
  • 2.6 Аналіз фінансових результатів діяльності банку
  • 3. Складання студентом звіту про роботу виконану в період виробничої практики

Вступ

Студенти 4 курсу кредитно-економічного факультету зі спеціальності "Банківська справа” проходять виробничу практику на протязі 10 робочих днів. Розподіл часу проходження практики відображається в календарному графіку (додаток 1).

Для проходження практики студент повинен виконувати вимоги програми, регулярно проводити записи в щоденнику про виконану роботу, що повинне завірятися підписом безпосереднього керівника практики. Студент повинен дотримуватись правил внутрішнього розпорядку банку і активно брати участь в роботі, що відповідає змісту практики.

Учбово-методичне керівництво практикою здійснюється викладачами кафедри "банківська справа”. Повсякденне керівництво практикою здійснює загальний і безпосередні керівники відповідальних ділянок практики з числа найбільш кваліфікованих фахівців, що затверджуються наказом керівника банку.

Загальний керівник практики від банку забезпечує кожного студента-практиканта робочим місцем, знайомить з внутрішнім розпорядком роботи банку, складає календарний графік роботи програми практики, надає допомогу в підборі необхідних матеріалів роботи, надає змогу практиканту користуватися спеціальною літературою, нормативними та інструктивними банківськими матеріалами, звітними даними установи банку.

Безпосередній керівник практики від банку організує практику студента у відповідності з програмою практики і календарним графіком, допомагає студенту правильно виконувати усі завдання на даній ділянці практики, перевіряє виконану роботу і контролює записи у щоденнику.

По закінчені практики студент складає звіт про виконану в період практики роботу, яка передбачена програмою практики, з використанням практичного матеріалу. До тексту звіту додається щоденник, в якому загальний керівник практики від банку дає студенту характеристику, в якій відмічає ступінь виконання програми практики, відношення студента до своїх обов'язків, додержання трудової дисципліни і загальну оцінку звіту практики.

В цих щоденниках відображаються наслідки захисту звітів про практику, яка, по можливості, проводиться у банку в присутності керівника практики від банку та від університету. Захист проводиться після закінчення практики. Студент, який не виконав програму виробничої практики і одержав незадовільну оцінку при захисті звіту, направляється на практику повторно, або питання про подальше навчання в університеті вирішує адміністрація університету.

виробнича практика звіт банк

1. Мета і задачі виробничої практики студентів бакалаврів

Метою практики є поглиблення і закріплення знань з дисциплін, які одержав студент в університеті, а також набуття практичних навиків роботи на посадах економіста різних підрозділів банку, вивчення, узагальнення та аналіз практичного матеріалу банку для написання магістерської роботи.

Задачі, які необхідно виконати студенту для досягнення поставленої мети:

· вивчити організаційну та функціональну структуру банку;

· ознайомитися з галузевою специфікою підприємств, організацій, установ, що обслуговуються даною установою банку;

· дослідити процеси формування капіталу банку;

· ознайомитися з технологією проведення найбільш поширених банківських операцій;

· ознайомитися зі специфікою роботи аналітичного підрозділу.

2. Зміст практики

Види робіт, що повинен виконати студент під час проходження практики в банківській установі визначаються метою та завданнями проходження практики. Результати виконаної роботи необхідно зобразити у звіті (правила складання звіту див. у розділі 3, зразок титульного листа - у додатку 2).

2.1 Формування капіталу банка

Описати та викласти у звіті процеси формування та збільшення капіталу банку:

· проаналізувати динаміку структури балансового капіталу банку, що вивчається, зробити висновки щодо її раціональності;

· оцінити достатність капіталу банка за показниками, що можуть бути розраховані з використанням офіційної звітності, що підлягає публікуванню;

· визначити джерела збільшення капіталу досліджуваного банку;

· вивчити звітність (види та порядок надання), що стосується формування капіталу банку та перевірки його достатності.

2.2 Пасивні операції комерційного банку

Дати загальну оцінку зобов'язань банка. Визначити, який вид пасивів - залучених чи запозичених - займає найбільшу питому вагу. Провести порівняння з аналогічними показниками інших банків.

Потрібно дослідити види депозитних операцій, що проводить банк. У звіті підсумки дослідження навести у вигляді схеми, яка відображала б класифікацію операцій, з поясненнями. Студент повинен вивчити технологію проведення депозитних операцій банку. Результат викласти у таблиці, що наведена у додатку 3. Схему необхідно доповнити бухгалтерськими проводками, що стосуються досліджуваних операцій. Додатково зробити висновок про депозитну політику, яку проводить банк; визначити структуру депозитного портфелю по термінам та проаналізувати її в динаміці. Вивчити звітність (види та порядок надання), що стосується операцій банку по формуванню зобов'язань.

2.3 Активні операції комерційного банку

Дати загальну оцінку кредитно-інвестиційного портфелю банка. Визначити, який вид активних операцій займає найбільшу питому вагу. Провести порівняння з аналогічними показниками інших банків Аналіз та розрахунки проводити на основі інформації, що публікується у офіційних виданнях http: //www.bank.gov.ua; http: //www.aub.com.ua/. Потрібно дослідити види кредитних операцій, що проводить банк. У звіті підсумки дослідження навести у вигляді схеми, яка відображала б класифікацію операцій, з поясненнями. Студент повинен вивчити технологію проведення кредитних операцій банку. Результат викласти у таблиці, що наведена у додатку 3 (з бухгалтерськими проводками). Розбіжності у технології проведення окремих кредитних операцій можна зобразити як в окремих таблицях, так і у вигляді пояснень до таблиці. Необхідно проаналізувати структуру кредитного портфелю банку. Дати оцінку організації роботи по управлінню кредитним ризиком в банку, зокрема - проведенню моніторингу позичальників. Дати стислу характеристику та порядок подання форм звітності, що стосуються активних операцій банку. Визначити, хто у банку займається формуванням таких звітів.

2.4 Здійснення розрахунково-касового обслуговування клієнтів

Перелічити види касових та розрахункових операцій, що виконують працівники даного банку. Зобразити документообіг таких операцій у вигляді схеми з поясненнями, зокрема - з наведенням бухгалтерських проводок. Які форми звітності та з якою періодичністю надає банківська установа стосовно виконуваних касових операцій22 ПОСТАНОВА 19. 03.2003 N 124 Про затвердження Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України.

2.5 Аналіз ліквідності банку

Дослідити, яка структурна одиниця банка займається питанням регулювання його ліквідності. Дати оцінку політиці банку по регулюванню ліквідності1. Дослідити інструктивний матеріал та визначити, за допомогою яких форм звітності НБУ визначає ступінь ліквідності окремої банківської установи.

2.6 Аналіз фінансових результатів діяльності банку

Результати дослідження викласти у таблиці, що наведена у додатку 41. Крім того, необхідно оцінити ефективність діяльності банку за окремими напрямками. (Такі висновки можна зробити на основі аналізу доходів та видатків банку).

3. Складання студентом звіту про роботу виконану в період виробничої практики

Звіт про виконану студентом роботу формується поступово в процесі проходження практики.

Звіт повинен містити наступні розділи:

· вступ (мета і завдання практики, питання, що становлять зміст звіту).

· характеристика банківської установи (назва, організаційна структура банку та його підрозділів, склад клієнтської бази);

· зміст виконаних робіт по операціям банку (відповідно до п.2 програми практики);

· пропозиції студента з покращанням діяльності комерційного банку (підвищення якості менеджменту, бухгалтерського обліку, контролю і аналізу);

· список використаної...

Другие файлы:

Облік аналіз та аудит розрахунків із засновниками підприємства
Вимоги до складання балансу. Визначення, які характеризують активну і пасивну частини балансу. Порядок складання фінансового звіту. Складання звіту пр...

Методика складання звіту про фінансові результати тов "Сумський регіональний "Медичний центр безпеки руху"
Використання даних Звіту про фінансові результати в процесі прийняття управлінських рішень. Організаційно-економічна характеристика підприємства, дина...

Методика складання "Звіту про фінансові результати"
Порівняння національного та міжнародного стандартів з регулювання порядку складання "Звіту про фінансові результати". Порядок формування інформації пр...

Методика складання Звіту про фінансові результати
Аналіз звіту про фінансові результати підприємства, його сутності і значення в управлінні підприємством. Дослідження теоретичних, нормативних та практ...

Складання фінансової звітності підприємства на прикладі "Звіту про власний капітал"
Фінансова звітність як інформаційна база фінансового аналізу. Поняття, склад та елементи фінансової звітності. Критерії визнання та види власного капі...