Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Методика складання звіту про фінансові результати тов "Сумський регіональний "Медичний центр безпеки руху"

Тип: курсовая работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Використання даних Звіту про фінансові результати в процесі прийняття управлінських рішень. Організаційно-економічна характеристика підприємства, динаміка та структура операційних витрат. Відомість накопичення інформації для складання фінансового звіту.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Вступ

У господарській діяльності будь-якого підприємства важливу роль відіграють Ї фінансові результати. Оскільки для кожного суб'єкта господарювання в умовах ринкових відносин кінцевою метою діяльності є одержання прибутку. Для визначення прибутку, шляхом порівняння доходів з витратами, пріоритетне місце в обліковій системі підприємства повинна зайняти раціональна побудова обліку з метою подальшого відображення у фінансовій звітності.

У зв'язку з цим дослідження питань, пов'язаних із методикою складання Звіту про фінансові результати та його аналізу з метою прийняття управлінських рішень на підприємствах обумовило актуальність теми дослідження.

Метою написання курсової роботи є дослідження теоретичних і практичних аспектів складання Звіту про фінансові результати підприємства та використання його даних управлінською ланкою для прийняття рішень, а також розробка шляхів удосконалення цих процесів.

Для досягнення мети необхідно вирішити наступні задачі: надання користувачам повної, правдивої і неупередженої інформації про доходи, витрати, прибутки і збитки від діяльності підприємства за звітний період; визначити призначення Звіту про фінансові результати як однієї із форм фінансової звітності; розглянути особливості формування Звіту про фінансові результати на підприємстві; проаналізувати доходи, витрати та фінансові результати діяльності підприємства за останні три роки; розробити можливі напрямки удосконалення форми Звіту про фінансові результати; розробити шляхи удосконалення діяльності підприємства на основі аналізу його фінансових результатів за останні роки.

Об'єктом дослідження є господарська діяльність- надання медичної послуги підприємства - товариство з обмеженою відповідальністю «Сумський регіональний «Медичний центр безпеки дорожнього руху».

Предметом дослідження є теоретичні та практичні питання складання Звіту про фінансові результати та аналізу його даних на підприємстві.

Методологічну основу дослідження склали загальнонаукові та спеціальні методи: логічні, синтезу, аналізу, порівняння, - як і використовувалися для виявлення спільних та відмінних рис між національним та міжнародним законодавством щодо методики складання Звіту про фінансові результати, між підходами науковців відносно тлумачення основних понять, а також при аналізі даних про фінансові результати діяльності підприємства. При формуванні висновків використовувалося узагальнення інформаціїта результатів дослідження за допомогою використання таких методів, як індукція та дедукція.

Інформаційною базою для написання роботи стали теоретичні розробки вчених, періодичні статті, законодавчо-нормативні акти, звітність підприємства.

звіт фінансовий витрата

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СКЛАДАННЯ ЗВІТУ ПРО ФІАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ТА ЙОГО АНАЛІТИЧНІ МОЖЛИВОСТі

1.1 Методика складання звіту про фінансові результати

Складання Звіту про фінансові результати є надання користувачам повної, правдивої та неупередженої інформації про доходи, витрати, прибутки і збитки від діяльності підприємства за звітний період.

Важливість Звіту про фінансові результати зумовлена тим, що він:

надає інформацію про активність та результативність діяльності підприємства за певний проміжок часу;

є основою, на підставі якої будуються прогнози майбутньої діяльності підприємства.

Загальні критерії визнання статей у фінансових звітах - імовірність збільшення або зменшення економічних вигод, пов'язаних з цією статтею, та імовірність достовірного визначення оцінки статті - встановлені П(С)БО 1. П(С)БО 3 конкретизує ці критерії стосовно доходу та витрат.

Доходи і витрати включаються до складу звіту про фінансові результати на підставі принципів нарахування та відповідності. Тому доходи та витрати визначаються тоді, коли вони відбуваються (а не тоді, коли отримуються або сплачуються грошові кошти), і відображаються в бухгалтерському обліку та фінансових звітах тих періодів, до яких вони відносяться. Крім того, витрати визнаються у Звіті про фінансові результати на основі прямого зв'язку між ними та отриманими доходами.

Методологічні аспекти обліку доходів і витрат регулюються П(С)БО 15 «Доходи» та П(С)БО 16 «Витрати» відповідно.

Згідно зі ст. 13 Закону про бухгалтерський облік звітним періодом є календарний рік. Фінансова звітність за I квартал, півріччя, 9 місяців є проміжною. Її складають наростаючим підсумком з початку звітного року.

Вписуваними рядками до Звіту про фінансові результати є:

1) 061 -- у т. ч. дохід від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних унаслідок сільськогосподарської діяльності (п. 21 П(С)БО 3);

2) 091 -- у т. ч. витрати від первісного визнання біологічних активів сільськогосподарської продукції, одержаних унаслідок сільськогосподарської діяльності (п. 24 П(С)БО 3);

3) 176/177 -- у т. ч. прибуток/збиток від припиненої діяльності та/або прибуток від переоцінки необоротних активів та групи вибуття внаслідок припинення діяльності (п. 32.1 П(С)БО 3, п. 4 розділу III П(С)БО 27);

4) 185 -- Дохід з податку на прибуток від звичайної діяльності (п. 18 П(С)БО 17);

5) 226 -- Забезпечення матеріального заохочення (п. 1.2 розділу IV Положення №1213).

Згідно з Наказу Мінфіну України від 07.02.2013 № 73 Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» [1]. Складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства.

Фінансова звітність складається з: балансу (звіту про фінансовий стан) (далі - баланс), звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) (далі - звіт про фінансові результати), звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал і приміток до фінансової звітності.

Отже, детальніше розглянемо Звіт про фінансові результати, його подання, складання та використання в обліку.

Звіт про фінансові результати складається з трьох розділів. Структура Звіту про фінансові результати подана в таблиці 1.1.

Кожний з розділів розкриває певний аспект доходів, витрат, та фінансових результатів підприємства.

Таблиця 1.1 - Структура Звіту про фінансові результати

Звіт про фінансові результати

Розділи

Призначення

Види підприємств, які надають інформацію

І. Фінансові результати

Визначення чистого прибутку (збитку) звітного періоду

Усі (крім кредитних та бюджетних

ІІ. Елементи операційних витрат

Класифікація операційних витрат звітного періоду за економічними елементами

Усі (крім кредитних та бюджетних)

ІІІ. Розрахунок показників прибутковості акцій

Інформація про прибуток та дивіденди на одну просту акцію, яка знаходилась в обігу

Тільки АТ

Розділ І Звіту про фінансові результати “Фінансові результати” надає інформацію про доходи і витрати з точки зору власника підприємства і :

розглядає прибуток як джерело виплат власникам (нарахування і сплата дивідендів тощо), створення резервного капіталу або збільшення статутного капіталу;

всі витрати, пов'язані з отриманням доходу звітного періоду, включаючи і податок на прибуток, вважає витратами підприємства.

За своєю структурою розділ І Звіту про фінансові результати вміщує такі складові:

Звичайна діяльність - будь-яка основна діяльність підприємства, а також операції, що її забезпечують або виникають внаслідок її проведення.

Основна діяльність - операції, пов'язані з виробництвом або реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), що є головною метою створення підприємства і забезпечують основну частку його доходу.

Операційна діяльність - основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю.

Надзвичайна подія - подія або операція, яка відрізняється від звичайної діяльності підприємства, та не очікується, що вона повторюватиметься періодично або в кожному наступному звітному періоді.

Інформація, наведена в цьому розділі, надає змогу користувачам оцінити величину отриманого чистого прибутку (збитку), що підлягає розподілу між акціонерами у вигляді дивідендів. Крім того, дані цього розділу використовуються для розрахунку різних коефіцієнтів з метою здійснення аналізу господарської діяльності підприємства.

У розділі І інформація про доходи (витрати) та прибутки (збитки) наводиться у розрізі різних видів діяльності підприємства, що надає змогу користувачам фінансової звітності здійснювати оцінку як результаті...

Другие файлы:

Методика складання "Звіту про фінансові результати"
Порівняння національного та міжнародного стандартів з регулювання порядку складання "Звіту про фінансові результати". Порядок формування інформації пр...

Звіт про фінансові результати
Поняття та нормативно-правове регулювання складання звіту результатів. Зміст та загальні вимоги до розкриття статей Звіту про фінансові результати. Сп...

Методика складання Звіту про фінансові результати
Аналіз звіту про фінансові результати підприємства, його сутності і значення в управлінні підприємством. Дослідження теоретичних, нормативних та практ...

Фінансова звітність, аудит і аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства
Структура та призначення звітів про фінансові результати. Інформаційна база складання звіту про фінансові результати підприємства. Методика аудиту фін...

Облік аналіз та аудит розрахунків із засновниками підприємства
Вимоги до складання балансу. Визначення, які характеризують активну і пасивну частини балансу. Порядок складання фінансового звіту. Складання звіту пр...