Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Транспорт

Вдосконалення технічного обслуговування паливної системи автомобіля КамАЗ

Тип: дипломная работа
Категория: Транспорт
Скачать
Купить
Характеристика зони перевезення вантажів та умов використання рухомого складу. Технічні характеристики пункту технічного обслуговування. Вибір типу і марки машин. Коефіцієнт технічної готовності автомобілів. Діагностування дорожніх транспортних засобів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Дипломне проектування

«Вдосконалення технічного обслуговування паливної системи автомобіля КаМАЗ»

Зміст

ВСТУП

1. ЗАГАЛЬНИЙ РОЗДІЛ

1.1 Виробничо-технічні характеристика і аналіз роботи АТП 13058.

1.2 Характеристика зони перевезення вантажів та умови використання рухомого складу.

1.3 Техніко-експлуатаційні параметри рухомого складу.

1.4 Технічні характеристики пункту технічного обслуговування.

1.5 Обґрунтування та вибір теми проекту.

2. РОЗРАХУНКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РОЗДІЛ

2.1 Розрахунок схем раціональних маршрутів руху.

2.1.1 Формування раціональної маршрутної мережі перевезення вантажів у внутрішньому сполученні методом Кларка-Райта.

2.2 Вибір типу марки машин і механізмів.

2.3 Розрахунок усереднених техніко-експлуатаційних показників роботи рухомого складу на маршрутах.

2.4 Розрахунок коефіцієнта технічної готовності автомобілів.

2.5 Розрахунок річної виробничої програми.

3. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ РОЗДІЛ

3.1 Організація виробничого процесу.

3.2 Устаткування приміщення.

3.3 Організація та умови праці персоналу.

3.4 Механізація виробничих процесів.

3.5 Діагностування дорожніх транспортних засобів.

3.6 Оцінювання якості обслуговування автомобілів.

4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

4.1 Заходи з охорони праці персоналу та пожежної безпеки під час виконання ТО.

4.2 Охорона навколишнього середовища під час виконання ТО.

5. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗДІЛ

5.1 Розрахунок фінансових показників та рентабельності застосування нового обладнання.

Висновок

Список використаної літератури:

ВСТУП

Транспорт - це специфічна галузь господарства, яка не створює, як інші виробничі сектори, нових матеріальних цінностей, а надає послуги з перевезення вантажів або пасажирів, тим самим задовольняє потреби населення у перевезення. Результатом роботи транспорту є переміщення вантажів і людей. Використання транспорту є невід'ємною частиною різних сфер людської діяльності таких, як виробництво, народне господарство, армії, суспільно-політичного життя, відпочинку тощо. Важливість транспорту полягає в тому, що він забезпечує зв'язки між галузями, підприємствами, регіонами країни, різними державами. Без транспорту був би неможливий сам процес сучасного виробництва, для якого необхідні зв'язки щодо постачання сировини і продукції. Велика роль галузі у підвищенні рівня життя населення. Для сучасного транспорту властива велика різноманітність видів, кожен з яких має свої специфічні виробничі особливості. Тому можна вважати його комплексом взаємопов'язаних галузей. Поділяють його на складові частини, передусім, за середовищем, в якому здійснюється переміщення вантажу чи людей. За цим підходом транспортний комплекс складається із сухопутного, водного та повітряного. Специфічною галуззю транспортного комплексу є міський пасажирський транспорт. Щодо автомобільного транспорту, так для нього характерна висока маневреність, що робить вигідним його використання на коротких відстанях.

Автомобільний транспорт має свої переваги та недоліки. Перевагами прийнято вважати можливість перевезення вантажів чи пасажирів на короткі відстані, висока маневреність, простота у використанні, доступність, комфортність та швидкість доставки. Декілька років тому до цих переваг ще відносили порівняно низьку вартість перевезення. Але разом із зростанням цін на палива підвищилася і вартість перевезення. Проте, незважаючи на ці обставини, автомобільний транспорт залишається одним із самих популярних видів транспорту.

Сьогодні у виробництві задіяна велика кількість вантажного автомобільного транспорту. Більша частина транспортних засобів працює на дизельному палеві, і лише незначна частина старих автомобілів працює на бензині та природному газі. Дизельні двигуни мають переваги в потужності, економічності та екологічності над бензиновими двигунами. Проте обслуговування дизельної апаратури є набагато складніше і дорожче. Саме тому тема мого дипломного проектування полягає у визначенні особливостей дизельних двигунів та вдосконаленні технічного обслуговування паливної системи на прикладі автомобілю КаМАЗ.

1. ЗАГАЛЬНИЙ РОЗДІЛ

1.1 Виробничо-технічні характеристика і аналіз роботи АТП 13058

Для розробки дипломного проекту я обрав автотранспортне підприємство 13058. Місце знаходження АТП: м. Київ, вул. Кайсарова, 7/9, 03022; тел. (044)257-88-23, (044) 257-43-00; E-mail:atp13058@binet.com.ua; Web:www.atp13058.kiev.ua.

Впродовж 40 років ВАТ "АТП 13058" займається перевезеннями будівельних і промислових вантажів та вантажів харчової промисловості для замовників, як по Києву і області, так і по всій Україні та Європі.

Автопідприємство займає площу близько 9 га. Територія обладнана комплексом приміщень для проведення ремонту і обслуговування рухомого складу, а також відкритим асфальтованим майданчиком для стоянки 400 автомобілів і 250 причепів і напівпричепів.

Діяльність АТП забезпечують 136 робітників. Керівником служби є Міщенко Сергій Дмитрович. Автопідприємство повністю забезпечене електроенергією, водопостачанням, каналізацією і газом, що є дуже важливим при виконанні обслуговування транспортних засобів та забезпечення нормальних умов праці робітників.

Важливим аспектом в діяльності підприємства є те, що АТП 13058 є дійсним членом АсМАП України та зареєстровано під № 42. Заборгованості перед АсМАП України і порушень правил міжнародних перевезень вантажів за ВАТ "АТП 13058" відсутні, що підтверджує репутацію підприємства та безперечність виконання послуг.

Основним видом діяльності АТП 13058 є перевезення різних видів вантажу по:

- м. Києву;

- Україні;

- країнам СНД;

- Західній Європі.

- АТП 13058 здійснює:

- перевезення сипких вантажів автомобілями-самоскидами;

- перевезення цукрового буряка і іншої сільськогосподарської продукції в період збирання врожаю;

- вивіз снігу в зимовий період;

- перевезення молочних продуктів рефрижераторами;

- перевезення наливних вантажів.

А також надає послуги з:

- технічному обслуговуванню;

- ремонту;

- діагностиці;

- зварці;

- миттю;

- стоянці вантажних і легкових автомобілів, що охороняється.

1.2 Характеристика зони перевезення вантажів та умови використання рухомого складу

Автотранспортне підприємство 13058 здійснює перевезення різних вантажів по:

- м. Києву;

- Україні;

- країн СНД;

- Західній Європі.

Підприємство виконує регулярні та разові перевезення. Кожен маршрут розраховується для забезпечення максимальної швидкості доставки та економії витрат на паливо-мастильні матеріали. При виконанні міських перевезень враховуються такі фактори як дорожні ремонтні роботи, затори в години пік, зручність проїзду і під'їзду та інше.

1.3 Техніко-експлуатаційні параметри рухомого складу

Автомобільний парк АТП 13058 налічує 140 одиниць рухомого складу. До них відносяться автомобілі великої та малої вантажопідйомності, бортові та автомобілі фургони та інші за характеристиками транспортні засоби. Для забезпечення перевезення вантажів по території Європи у АТП наявні автомобілі, які відповідають умовам екологічності, а саме стандарту "ЄВРО-3". Для перевезення вантажів по Україні та області використовуються автомобілі класу "ЄВРО-1" великої та середньої вантажопідйомності. Для забезпечення перевезень по Києву переважно використовуються автомобілі середньої та малої вантажопідйомності. Різноманітність парку рухомого складу АТП дозволяє детально підбирати транспортний засіб під конкретне перевезення вантажу, тим самим економлячи свій час та ресурси, а замовник - власні кошти.

У власності підприємства є:

20 автомобілів "ЄВРО-3":

- Volvo FH 1242 20 т | 86,120 куб.м;

- Mersedes-benz 20 т | 90 куб.м.;

- ISUZU NQR75 5,5 т| 33 куб.м.

60 автомобілів "Євро-1" з причепами:

- КАМАЗ 53215 20 т | 84 куб.м.;

- КАМАЗ 53212 20 т | 84 куб.м.;

- КАМАЗ 5410 (АЛКА) 13 т | 65 куб.м.

20 автомобілів-самоскидів:

- ТАТРА 815 17 т | 86,120 куб.м;

- КАМАЗ 65115 15 т | 90 куб.м.

40 бортових, критих, спеціальних автомобілів:

-...

Другие файлы:

Технічне обслуговування електрообладнання автомобіля
Загальна характеристика та регламент технічного обслуговування електрообладнання. Принципи роботи основних електроприладів автомобіля та їх технічне о...

Організація технічного обслуговування автомобіля ГАЗ-3307
Основні чинники, що визначають організацію технічного обслуговування автомобіля ГАЗ-3307. Вибір і корегування нормативів для проектування АТП. Визначе...

Технологія технічного обслуговування і ремонту коробки передач автомобіля КамАЗ–5320
Особливості будови коробки передач автомобіля КамАЗ–5320. Передача крутного моменту від двигуна до ведучих коліс, зміни його по величіні та напрямку....

Вдосконалення системи матеріально-технічного постачання процесу технічного обслуговування на основі аналізу надійності парку ПС авіакомпанії
Аналіз сучасного стану матеріально-технічного постачання процесів технічного обслуговування ПС в авіакомпанії. Розробка методу оптимізації номенклатур...

Організація технічного сервісу автомобіля КрАЗ-65032
Чинники, що визначають організацію технічного обслуговування автомобілів на АТП. Розрахунок виробничої програми РОВ підприємства. Розрахунок чисельнос...