Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Сельское, лесное хозяйство и землепользование

Розробка лікувально-профілактичних заходів з приводу аскаридіозу курей

Тип: дипломная работа
Категория: Сельское, лесное хозяйство и землепользование
Скачать
Купить
Умови утримання птиці в умовах навчально-дослідного племінного птахівничого завода ім. Фрунзе НАУ Сакського району. Епізоотична ситуація щодо аскаридіозу курей, збудник та рівень ураженості поголів’я курей. Розробка лікувально-профілактичних заходів.
Краткое сожержание материала:

43

Размещено на

Дипломна робота

Розробка лікувально-профілактичних заходів з приводу аскаридіозу курей

Реферат

аскаридіоз птах епізоотичний

Дипломна робота Могили Т.Г. на тему „Розробка лікувально-профілактичних заходів з приводу аскаридіозу курей” виконана об'ємом (без додатків) сторінок друкованого тексту, містить таблиць. В ній опрацьовано і процитовано літературних джерел.

Під час проведення досліджень з метою постановки та підтвердження діагнозу використовували гельмінтоовоскопію за Фюлеборном, біохімічні дослідження проб крові від птиці дослідних груп та проводили патологоанатомічний розтин трупів. Після встановлення остаточного діагнозу на аскаридіоз було проведено дегельмінтизацію птиці препаратами бровальзен та вермітан. Визначали вплив антигельмінтиків на показники крові курей дослідних груп.

Ефективність дегельмінтизації визначали за показниками екстенс- та інтенсефективності, розрахували економічну ефективність використання бровальзену та вермітану. Так, за обробки бровальзеном економічний ефект на 1 грн. затрат склав 19,4 грн., а при обробці вермітаном - 5,1 грн. Тому в подальшому для дегельмінтизації курей проти аскаридіозу в НД ППЗ ім. Фрунзе рекомендовано використовувати бровальзен.

Виходячи з результатів проведених досліджень, з метою попередження виникнення та розповсюдження аскаридіозу в НД ППЗ ім. Фрунзе рекомендовано: не допускати порушень мікроклімату в приміщеннях; проводити дезинфекцію в пташниках, лабораторними методами дослідження контролювати якість підготовки приміщень до посадки в них птиці; замінити підлогове вирощування птиці третього вікового періоду (90-120 днів) батарейним (ОБН-1), що дозволить в найкоротший термін девастувати аскаридіозну інвазію; дегельмінтизацію птиці проводити бровальзеном, так як це вигідно в терапевтичному та економічному плані.

ВСТУП

Вирішальним фактором у збільшенні виробництва сільськогосподарської продукції та продуктів харчування для населення і сировини для промисловості є інтенсифікація виробництва. Птахівництво раніше, ніж інші галузі сільського господарства стало на інтенсивний шлях розвитку. Це дозволило вивести його в число найбільш рентабельних галузей, вирішити в основному проблему забезпечення населення яйцем і значно збільшити виробництво м'яса птиці.

Птахівництво в Україні після значної кризи знову починає набирати темпи розвитку, зростаючи не лише за об'ємом виробництва, але й стаючи на нову якісну основу.

Головна вимога до сучасних птахівничих підприємств - висока рентабельність, що є можливим тільки тоді, коли пташники укомплектовані здоровим поголів'ям, а умови утримання і використання птиці відповідають нормам її життєдіяльності. Тому в промисловому птахівництві головним є питання профілактичної ветеринарії. Інтенсивні умови утримання птиці обмежують багато її природних звичок і потреб. Навколишнє середовище на промислових комплексах різко відрізняється від природних умов існування птиці. В сукупності з інтенсивною односторонньою її експлуатацією, часто виникаючими стресовими ситуаціями це обумовлює підвищену чутливість організму. У птиці, яку вирощують і утримують в таких умовах, знижується здатність організму чинити опір дії неблагоприємним факторам навколишнього середовища.

Перехід на промислове виробництво продуктів птахівництва поставив досить гостро ряд проблем перед ветеринарною наукою та практикою: виникла необхідність в науковообгрунтованій системі захисту птахівничих підприємств від спалахів інфекційних та інвазійних хвороб.

Гельмінтози займають значне місце серед хвороб птахів і можуть наносити значні економічні збитки господарствам. Часом ці захворювання приймають характер ензоотій. Гельмінтози зумовлюють затримку росту і розвитку молодняка, згубно відображаються на здоров'ї та продуктивності птиці і нерідко викликають її загибель. Птиця, інвазована гельмінтами, погано відгодовується і дає низькосортне м'ясо. При деяких гельмінтозах знижується або повністю припиняється несучість (при трематодозах, які вражають статеві органи) [29]. Зниження несучості курей може мати місце і при кишкових гельмінтозах (аскаридіоз, гетеракоз) [32].

З метою оздоровлення та підтримання стійкого благополуччя господарств щодо гельмінтозів птиці, потрібно вивчати епізоотологію захворювання, патогенез, методи діагностики та ефективність різних антигельмінтних препаратів вітчизняного та зарубіжного виробництва.

Проблема аскаридіозу курей стала глобальною в навчально-дослідному племінному птахівничому заводі ім. Фрунзе НАУ Сакського району АР Крим. З року в рік це захворювання наносить значні економічні збитки птахівництву. Вивченню ряду питань епізоотології цього поширеного гельмінтозу птиці, розкриттю деяких сторін його патогенезу і порівняльній оцінці лікувальної ефективності двох антигельмінтних препаратів відносно конкретних умов господарства, яким є НД ППЗ ім. Фрунзе і присвячується дана дипломна робота.

Метою нашої роботи було: оцінити епізоотичну ситуацію щодо аскаридіозу курей та розробити лікувально-профілактичні заходи при ньому в навчально-дослідному племінному птахівничому заводі ім. Фрунзе НАУ Сакського району АР Крим.

Для досягнення мети перед нами були поставлені такі завдання:

- проаналізувати умови утримання птиці в умовах птахофабрики, та вивчити епізоотичну ситуацію щодо аскаридозу курей;

- встановити збудника інвазії та визначити рівень ураженості поголів'я курей за показниками інтенсивності інтенсивності (ІІ) та екстенсивності інвазії (ЕІ);

- визначити основні біохімічні зміни крові за аскартдіозу;

- обґрунтувати застосування бровальзену і вермітану 20% гранулят для лікування аскаридіозу курей ;

- розрахувати економічну ефективність проведених ветеринарних заходів;

1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ

Однією із важливих проблем розвитку птахівництва на сьогоднішній день все ще залишається проблема боротьби з аскаридіозом курей. Ця інвазія наносить значні економічні збитки господарствам у зв'язку з загибеллю, відставанням у рості та розвитку молодняка, зниженням несучості.

Гельмінтози часто знижують рівень та якість виробництва. Тому спеціалістами ветеринарної медицини постійно ведеться комплексна і цілеспрямована боротьба за підвищення продуктивності птиці шляхом використання нових антигельмінтних засобів під час виявлення збудників цих хвороб [5,7,12].

Відомо, що зараження птиці у пташниках відбувається на протягом всього року, а динаміка інвазії по сезонах року залежить як від кліматичних умов певних зон, так і від способу та системи вирощування птиці в господарствах [16, 20].

Питання епізоотології аскаридіозної інвазії є актуальним для птахогосподарства, оскільки вона постійно спричинює зниження продуктивності м'ясної і яйценосної птиці, а їх вивчення дає можливість визначитись із напрямками і заходами боротьби.

Аскаридіоз - одне з найбільш поширених гельмінтозних захворювань куриних, яке зустрічається майже у всіх країнах світу. Аскаридіоз викликає затримку росту молодняка, а також значну його загибель, яка в окремих випадках досягає 40-50 %. Загибель серед дорослих курей спостерігається рідко, але вони є джерелом інвазії. Крім того, у інвазованих курей знижується несучість, яка відновлюється лише після проведення дегельмінтизації.

Найчастіше аскаридіоз відмічають в тих господарствах, де курей утримують в антисанітарних умовах і де кури не отримують з кормом достатню кількість вітамінів, а також там, де курчата знаходяться разом з дорослими курами, які вражені аскаридіями [22].

Збудником аскаридіозу курей є нематода Ascaridia galli родини Ascarididae. Гельмінти паразитують в тонкому відділі кишечника курей, індиків, цесарок, гусей, фазанів, рябчиків, глухарів. Це досить велика нематода, кутикула поперечно покреслена. Ротовий отвір оточений трьома губами, на вільному краї яких є зубчики. Кожна губа з двома зубовидними пластинками [4,7,10,27,28,29].

Довжина самця 26-70 мм, хвостовий кінець оточений невеликими крилами і на вентральній стороні має круглу або злегка овальну преанальну присоску, яка оточена добре розвинутим хітинізованим кільцем, і десять пар хвостових сосочків - три пари преанальних, одна пара параанальних і шість пар постанальних. Спікули, як правило, рівні.

Самка довжиною 65-110 мм (за даними І.Н. Гладенко 70-120 мм), вульва знаходиться в передній частині тіла. Яйця овальної форми, з гладенькою оболонкою, незрілі, розміром 0,07 - 0,086 х 0,047 - 0,057 мм. Личинки аскаридій мають короткий загострений хвіст [7].

Розвиток аскаридій проходить прямим шляхом, проте є резервуарні живителі - дощові черви. Статевозрілі самки відкладають яйця, які разом з фекаліями виділяються назовні, і за теплої вологої погоди протягом 20 днів в них розвиваються інвазійні личинки. Зараження птиці відбувається при заковтуванні з кормом чи водою яєць гельмінтів. Розвиток аскаридій у кишечнику курей з моменту зараження до статевої зрілості триває 28-50 днів. В організмі курей аскаридії живуть від кількох місяців до року, а потім разом з фекаліями виділяються в зовнішнє середовище.

За даними І.І. Коваленко, Р.С. Шемет аскаридії суттєво впливають на вміст каротину, вітамінів А та Е у курчат [11]. Зниження цих показників у інвазованих курчат викликане запальним процесом у слизовій оболонці тонких кишок в місцях найбільшого накопичення личинок аскаридій і змінами алергічного хар...

Другие файлы:

Клініко-експериментальне обґрунтування лікувально-профілактичних заходів при ураженні твердих тканин зубів важкими металами
Поширеність та інтенсивність карієсу зубів у дітей, які постійно проживають на територіях із різним рівнем важких металів у довкіллі. Розобка комплекс...

Лікування та профілактика сечокислого діатезу
Причини метаболічних порушень у курей: порушення режиму годівлі, нестача вітамінів у кормах. Діагностика сечокислого діатезу при промисловій технологі...

Епізоотична ситуація та розробка лікувально-профілактичних заходів щодо аскарозу свиней в умовах фермерського господарства Vanggaarden i/s оурe (Данія)
Оцінка епізоотичної ситуації щодо аскарозу свиней та розробка заходів боротьби з ним. Доцільність проведення дезінвазії приміщень перед постановкою у...

Лікувально-профілактичні послуги: види, організація, аналіз рівня розвитку
Особливості організації комплексної терапії різних видів лікувально-профілактичних послуг. Надання медично-профілактичних послуг у рекреаційних заклад...

Охорона праці
Охорона праці (ОП) - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних засобів і...