Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Сельское, лесное хозяйство и землепользование

Клінічне дослідження кабана

Тип: курсовая работа
Категория: Сельское, лесное хозяйство и землепользование
Скачать
Купить
Анамнез про життя тварини. Дослідження загального стану тварини. Визначення габітусу, дослідження волосяного покриву, шкіри, її похідних та підшкірної клітковини, видимих слизових оболонок, поверхневих лімфатичних вузлів, окремих органів і систем.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ФАКУЛЬТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

Кафедра терапії, фармакології та клінічної діагностики, імені професора А.Б.Байдевлятова

КУРСОВА РОБОТА

на тему: « Клінічне дослідження кабана

Виконала:

студентка 3 курсу

групи 0903-1

Перевірив:

к. вет. наук, доцент

Скляр О. І.

СУМИ - 2011

План

1. Попереднє знайомство твариною.

1.1 Реєстрація.

1.2 Збір анамнезу.

1.2.1 Анамнез про життя тварини.

1.2.2 Клінічний статус.

2. Дослідження загального стану тварини.

2.1 Визначення габітусу.

2.2 Дослідження волосяного покриву, шкіри, її похідних та підшкірної клітковини.

2.3 Дослідження видимих слизових оболонок.

2.4 Дослідження поверхневих лімфатичних вузлів.

3. Дослідження окремих органів і систем.

3.1 Дослідження серцево-судинної системи.

3.1.1 Дослідження серця.

3.1.2 Дослідження периферичних судин.

3.1.3 Функціональна діагностика стану серцево-судинної системи.

3.2 Дослідження дихальної системи.

3.2.1 Дослідження переднього відділу дихальної системи.

3.2.2 Дослідження гортані та трахеї.

3.2.3 Дослідження грудної клітки.

1. Попереднє знайомство з хворою твариною

1.1 Реєстрація

Дата, час

12.11.11. 12°°

Вид

коти

Стать

кіт

Вік

3 роки

Кличка

«Мурзік»

Масть і прикмети біла

Порода Прекос

Власник тварини Вітричев В.М..

Адреса власника тварини м. Шостка вул. Засумська 126

1.2 Збір анамнезу.

1.2.1 Анамнез про життя тварини (Anamnesis vitae)

Тварина утримується в квартирі, два рази на день випускається на подвір'я. Годують кота сухим кормом, який сприяє виводженню шерсті із шлунку. З цією метою також застосовують препарати фірми Gimpet Malt - Soft . Поповнення раціону вітамінами, мікроелементами, йодом та амінокислотами , здійснюється універсальною зерновою сумішшю у вигляді пророщених зернят пшениці, жита, канаркового насіння. Проводяться всі необхідні щеплення та обробка проти гельмінтозів.

1.2.2 Анамнез про життя тварини (Anamnesis morbi)

Тварина пригнічена, непоїдає звичайну порцію корму, при акті сечовиділення спостерігається болючість.

1.2.3 Клінічний статус.

Тварина досліджувалася 12 листопада 2011 року о 12:00 .

Температура 39,9 °С

Частота пульсу 140 ударів/хвилину

Дихання 60дих. рухів за хв..

1.2.4 Анамнез про життя тварини (anamnesis vitae)

Досліджувана мною вівця утримується при клініці віварію на базі СНАУ. При з'ясуванні умов утримання тварини встановлено, що умови утримання (приміщення, якість підлоги, вентиляція, покрівля, освітлення) повністю відповідає зооветеринарним вимогам.

Годівля всього утримуваного поголів'я овець проводиться регулярно тричі на день. Напування овець здійснюється вручну доброякісною питною водою, що підведена через систему центрального водопостачання. Обслуговуючий персонал дбайливо пильнує за температурою та якістю води для напування-в холодну погоду та пору року напувають теплою водою для виключення імовірності виникнення респіраторних захворювань.

Чищення кошарів у овець проводиться регулярно тричі на тиждень з використанням свіжої чистої тирси та соломи в якості підстилки.

При дослідженні тварини з'ясовано епізоотичну обстановку в господарстві. Всім утримуваним вівцям регулярно проводяться діагностичні дослідження, а також необхідні щеплення проти інфекційних захворювань в даному регіоні, що виключає ризик виникнення хвороб заразної етіології в тварин.

2. Дослідження загального стану тварини

2.1 Визначення габітусу

Габітус - це зовнішній вигляд тварини, який визначають за сукупністю таких ознак: загальний стан тварини, положення тіла в просторі, вгодованість, конституція, будова тіла. Він дає змогу відрізнити хвору тварину від здорової.

Оглядом визначаємо положення тіла - в даної тварини воно є фізіологічним-стоячим. Загальний стан тварини задовільний.

Про наявність захворювань, повноцінність годівлі та рівень обміну речовин дає уявлення про вгодованість тварини. Визначили її оглядом та пальпацією за зовнішніми формами тіла, ступенем розвитку підшкірної жирової клітковини на ребрах, за об'ємом та пружністю м'язів. Висновок з дослідження - тварина має добру вгодованість, оскільки має округлі контурні лінії, кісткові виступи згладжені, шкіра еластична з добре розвиненою підшкірною жировою клітковиною.

За розвитком мускулатури, кістяка, шкіри, підшкірної жирової клітковини встановлено ніжну і щільну конституцію тварини.

2.2 Дослідження волосяного покриву, шкіри, її похідних та підшкірної клітковини

Дослідження шкіри, її похідних та волосяного покриву проводилося методом огляду і пальпації.

При дослідженні було виявлено, що в тварини волосся не щільно прилягає до тіла,дуже кучеряве, добре утримується у шкірі, а також рівномірно вкриває шкіру.

Після цього було проведено дослідження шкіри, при цьому визначили такі показники: колір, еластичність, вологість, запах, температуру.

Шкіра в коня не пігментована, волосся на ній світлого кольору. Шкіра дещо волога, еластична, що свідчить про інтенсивніші процеси випаровування та може бути пов'язане з підвищенням температури тіла. Тургор шкіри визначався у середній третині шиї збиранням шкіри в складку . У досліджуваної тварини шкіра еластична, вона швидко(1-2с.) розправляється і набуває попереднього вигляду. Шкіра тварини має специфічний притаманний вівцям запах. Температура шкіри залежить від густоти сітки кровоносних судин, їх кровонаповнення і швидкості кровотоку. Вона неоднакова на різних ділянках тіла. У вівці температуру шкіри визначили прикладаючи руки до симетричних ділянок тіла - до вух, бічних поверхонь грудей, кінцівок. Порушення цілісності шкіри при її дослідженні не було встановлено.

2.3 Дослідження видимих слизових оболонок

Дослідження видимих слизових оболонок проводилося за допомогою огляду, при цьому були досліджені: слизові оболонки рота, носа і кон'юктиви. При дослідженні звертають увагу на колір, вологість, цілісність, припухання.

При дослідженні склери, око у вівці відкривали вказівним пальцем, піднімаючи верхню повіку - склера дещо ціанотична без випинання кровоносних судин. При дослідженні кон'юнктиви накладають три пальці на верхню частину орбіти, злегка зігнутим вказівним пальцем цієї руки торкаються до краю верхньої повіки посередині і надавлюють через неї на очне яблуко, а великим пальцем відтягують нижню повіку. У досліджуваної вівці кон'юнктива рожева, блискуча, помірно волога.

Дослідження слизової оболонки носових отворів виконувалося так: однією рукою фіксують голову, великим і середнім пальцями другої руки захоплюють крило носового хряща і дещо витягують його, а вказівним - розширюють носовий отвір - вона дещо гіперемійована, рожева на перетинці та волога.

Слизові оболонки губ досліджували оглядом одночасно відтягуючи руками верхню губу вверх, а нижню вниз.

Для дослідження слизової оболонки рота у вівці відкривали рот - однією рукою проводиться фіксація голови вуздечкою, другу руку вводять через беззубий край, витягують язик, а великим пальцем натискують на тверде піднебіння. Слизова оболонка рота, ясен, піднебіння, нижньої частини язика блідо - рожева помірно волога, що наближено до норми.

Припухання, нашарування та порушення цілісності слизових оболонок не було виявлено.

2.4 Дослідження поверхневих лімфатичних вузлів

У вівці пальпацією були досліджені підщелепні, заглоткові та лімфатичні вузли колінної складки. Підщелепні лімфатичні вузли досліджують з лівого боку правою рукою, при цьому великий палець кладуть на ділянку жуйного м'яза, а останніми чотирма-притискують лімфатичні вузли до внутрішнього боку нижньої щелепи. Лімфовузли лівої колінної складки пальпують правою рукою, великим пальцем-зверху складки, а решту-підводять під неї.

3. Дослідження окремих органів і систем

3.1 Дослідження серцево-судинної системи

тварина дослідження лімфатичний шкіра

3.1.1 Дослідження серця

При дослідженні серця були засто...

Другие файлы:

Состояние популяции кабана и европейской косули в Воронежской области
Биология кабана и его внешний вид, систематическое положение и способы питания. Динамика распространения кабана в Воронежской области. Основные стации...

Клінічне дослідження вівці
Анамнез життя вівці. Визначення габітусу та дослідження волосяного покриву, шкіри, підшкірної клітковини, видимих слизових оболонок та поверхневих лім...

Діагностика травматичного ретикуліту та ретикулоперитоніту
Клінічне дослідження тварини, загальний стан. План і методи дослідження системи дихання. Анатомо-фізіологічні особливості сечової системи корови. Черв...

Этические нормы при охоте на кабана
Биология кабана, кабан в мифах Древней Греции. Виды и способы проведения одиночных и коллективных охот. Основные правила техники безопасности при орга...

Клінічна діагностика внутрішніх хвороб тварин
Попереднє знайомство з твариною. Фізіологічні властивості шкіри. Дослідження серцево-судинної системи, дихання, органів травлення, сечової та нервової...