Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Сельское, лесное хозяйство и землепользование

Клінічна діагностика внутрішніх хвороб тварин

Тип: курсовая работа
Категория: Сельское, лесное хозяйство и землепользование
Скачать
Купить
Попереднє знайомство з твариною. Фізіологічні властивості шкіри. Дослідження серцево-судинної системи, дихання, органів травлення, сечової та нервової систем. Отримання сироватки крові. Визначення каротину в сироватці крові і його клінічне значення.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Міністерство аграрної політики та продовольства України

Полтавська державна аграрна академія

Факультет ветеринарної медитцини

Кафедра терапії

Курсова робота

з клінічної діагностики внутрішніх хвороб тварин

Виконав:

Студент 3 курсу 3 групи

Гусаченко Валерій

Перевірив ст. викладач Каришева Л.П

Полтава 2012

Зміст

1. Попереднє знайомство з тварино

1.1 Registratio

1.2 Anamnes vitae et morbid

2. Власні дослідження

2.1 Загальне дослідження

2.2 Дослідження серцево судинної системи

2.3 Дослідження системи дихання

2.4 Дослідження системи органів травлення

2.5 Дослідження сечовидільної системи

2.6 Дослідження нервової системи

2.7 Лабораторні дослідження

Висновок

Список використаної літератури

Власні дослідження

Додатки

1. Попереднє знайомство з твариною

1.1 Registratio

Вид тварини: велика рогата худоба,

Стать: корова,

Кличка, індивідуальний номер : Вільна , 0117,

Вік: 3 роки,

Порода: чорно-ряба

Масть і особливі прикмети:

Кому належить: учбове господарство Полтавської державної аграрної академії

Адреса володаря: Полтавська обл.

с. Петрівка

Уч. гос-во « Ювілейний»

1.2 Anamnesis vitae et morbi

Тварина вирощена в учбовому господарстві «Ювілейний» Полтавської державної аграрної академії. Умови її утримання - задовільні, тварина знаходиться в приміщені, стан мікроклімату - не задовільній, якість підлоги - погана, вентиляції майже не має, освітлення - природнє (тільки з вікон), під¬стилка присутня, методи прибирання гною - один раз на день, спеціальними установками, які можуть травмувати кінцівки. Довжина стійла достатня.Температура в приміщеннях 17-20 С, санітарно-гігієнічні умови низькі, якість догляду - середня, Випоюють за допомогою автопоїлок.

Епізоотичний стан господарства - благополучний. Тварина захворіла в наслідок неправильного догляду після отелення, та не наданням їй профілактичних засобів.

2. Власні дослідження

Status praessens на 11.04.2012

2.1 Загальне дослідження

Габітус:

Будова тіла середня, вгодованість задовільна, тип конституції міцний, темперамент сильний зрівноважений спокійний, положення тіла добровільно-фізіологічне.

Шкіряний покрив і шкіра:

Густота волосся, довжина - коротке, фіксація у луковицях - виривається легко, линька, прилягання - скуйовджене (на тулубі), блиск - тьмяне, еластичність - еластичне.

Фізіологічні властивості шкіри:

Колір - блідо рожевий, вологість - помірна, еластичність - еластична, запах - специфічний, температура - однакова на симетричних ділянках, шкіра ціла.

Слизові оболонки:

Досліджувалися кон'юктива, слизова оболонка рота і носа. Колір блідо - рожевий, вділеннь майже не було. На слизових оболонках припухання не спостерігалося, вони були цілі.

Лімфатичні вузли:

Досліджувалися підщелепний, передлопатковий, колінної складки. Їхня форма

- округлі, величина - збільшені не значно, характер поверхні - гладкі, рухливість - рухливі, больова чутливість - не змінена.

Термометрія: t =38, 70

2.2 Дослідження серцево-судинної системи

Серцевий поштовх:

Локалізація - 3-4 міжребір'я зліва (на 6 см нижче лінії плечо лопаткового суглоба), сила - помірна, ритм -- ритмічний.

Перкусійні межі серця:

Верхня межа виявляють перкусією за лінією, проведеною від заднього кута лопатки до ліктьового горба (у більшості тварин четвертий міжреберний проміжок) по переходу чіткого легене¬вого звуку в притуплений. У великої рогатої худоби вона зна¬ходиться на рівні лінії плечового суглоба (горизонтальної лінії, проведеної через середину плечового суглоба). Передню перкусійну межу серця визначають за лінією, прове¬деною від ліктьового горба уверх і назад (приблизно під кутом 45° до горизонту), за переходом притупленого звуку в чіт¬кий легеневий .

Проводячи топографічну перкусію серця, можна визначити ділянки притупленого і тупого звуку. Притуплений звук вияв¬ляють при перкусії над тією частиною серця, яка закрита краєм легень, а тупий звук - над серцевою вирізкою легень, серце безпосередньо доторкується до грудної стінки і не вкрите легенями. Для виявлення цих ділянок проводять перку-сію його по третьому-шостому міжреберних проміжках, зверху вниз, відмічаючи при цьому місця притупленого і тупого звуків. У великої і дрібної рогатої худоби перкусійний звук у діляянці серця притуплений (зона відносної тупості), оскільки воно повністю прикрите легенями.

Тони серця:

Вони ритмічні чіткі, без сторонніх шумів, мають чистий тембр. Двостулкового - 4-те міжребір'я зліва, на 4 - 6 см нижче лінії плечового суглоба. Тристулкового - так само але з права. Аорти - зліва 4-те міжребір'я на 1 - 2 см нижче плечового суглоба. Легенової артерії - так як і двостулкового, але 3 міжребір'я та на 1-2 см нижче плечолопаткового суглобу.

Артеріальний пульс:

Частота за 1 хвилину - 68/хв; ритм - аритмічний; величина - середній, напруження- еластичний; наповнення - середнє, сила - сильний, характep пульсової хвилі - повільний.

Венний пульс - негативний.

2.3 Дослідження системи дихання

Дихальні рухи:

Частота - 28 дихальних рухів за 1 хв, тип - грудо-черевний, ритм сила - помірне.

Задишка - легка, кашель - відсутній.

Витікання з носа - відсутнє. Видихуване повітря - помірне, тепле. Носові отвори - розширені і звужені при санні. Слизова оболонка носової порожнини блідо- рожева, волога, витікань немає, цілісність не порушена.

Придаткові порожнини носа:

Лобні і верхньощелепні: чутливість - не чутливі, консистенція кісток - тверді, температура в межах норми , шкіра ціла і рухлива, перкусійний звук - коробковий звук.

Гортань і трахея:

Положення голови - нормальне, припухання немає, стан хрящів - форма правильна ,наявність видимих пошкоджень у вигляді переломів і розривів кілець не має, характер дихальних шумів - стенотичний шум, зміна голосу - не має.

Грудна клітка:

Форма - вузька, чутливість - місцева, дотикові шуми - ларингіальний, стенотичний дихальний шум.

Перкусійні межі легень:

У великої рогатої худоби додатково досліджують передлопаткове поле перкусії легень, яке розміщується в 1 і 2-му міжребір'ях над плечовим суглобом. Передня - по лінії проведеній від задного кута лопатки до ліктьового горба. Верхня - паралельно відросткам грудних хребців на відстані від ни на 2-3 см. Задня - за лінією маклока в11см міжребірії. За лінією плечолопаткового суглоба 8 міжребіря. Перкусійні звуки - чистий, легеневий. Характер основних дихальних шумів - везикулярний, бронхіальний.

2.4. Дослідження системи органів травлення:

Апетит: Нормальний

Спрага: Нормальна

Приймання корму: Природне

Приймання води: Затруджене

Ковтання: природне - Вільне

Жуйка: Природня

Відригування: Рідке й слабке

Блювання: Відсутнє

Зівота: Відсутня

Ротова порожнина та її органи:

Стан губ: стиснуті щільно, носо-губне дзеркало - блідо-рожеве, вологе, холодне, слизова оболонка в нормі без змін. Ясна в нормі. Язик нормальної величини, висипи і кровотечі відсутні. Запах специфічний.

Глотка:

Вільне положення голови, припухання в ділянці глотки відсутні, больова чутлівість і температура - не підвіщенна, відсутність сторонніх тіл, стан слизової оболонки в нормі.

Стравохід:

Припухання, стороні тіла - відсутні. Не болюче, добре прохідний.

Черево:

Форма - округла, зменшена в об'эмі, голодні ямки впалі, тонус черевних мязів в нормі, болючість - не значна, місцева температура підвищенна.

Рубець:

Скорочення - 4 за 2 хв. наповнення мякої конститенції, ступінь наповнення - слабкий.

Перкусійний звук в ділянці голодной ямки - тимпанічний, в рубці - потріскуючий.

Сітка:

Сітка розміщена в куполі діафрагми , передня частина доходить до 6 -7 ребра, а задня над мечоподібним відростком. Ретикулоперикардит присутній - проводилися проби і надавлювання на ділянку мечоподібного відростку, здавлювання сітки з боків грудей, проба Рюга, перкусія по лінії діафрагми.

Книжка:

Праве міжребірія від 7 до 10 ребра. Аускультацію проводять в 8-9 міжребір'ї по л...

Другие файлы:

Клінічна діагностика
Попередні дані про тварину: реєстрація, анамнез життя та захворювань. Найважливіші показники стану здоров'я тварин: габітус, кон'юнктиви і видимі слиз...

Діагностика маститів у корів
Ефективність лікування тварин, хворих на мастит. Діагностика та експрес-методи виявлення субклінічних маститів. Лабораторна діагностика субклінічних м...

Вірусні хвороби рослин
Характеристика та роль вірусів як збудників хвороб, їх основні види, розповсюдження, розмноження в клітині і переміщення по рослині. Симптоми та діагн...

Саркоптоз свиней (Комплекс лікувально – профілактичних заходів при саркоптозі свиней в ТзОВ Надія Хотинського району Чернівецької області)
У сільськогосподарських тварин реєструється велика кількість паразитарних хвороб. При наявності великого числа хворих тварин господарство недоотримує...

Клініко-морфологічна діагностика та розповсюдження лейкозу великої рогатої худоби у СВК "Ружинський" Ружинського району Житомирської області
Спад у виробництві, що існує в Україні на сьогодні, призвів не лише до стрімкого зниження поголів’я тварин у господарствах, а й до зниження кількості...