Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Сельское, лесное хозяйство и землепользование

Діяльність господарства

Тип: отчет по практике
Категория: Сельское, лесное хозяйство и землепользование
Скачать
Купить
Організаційно-економічна характеристика господарства, його спеціалізація та наліз землекористування, ґрунтово-кліматичні умови. Структура посівних площ, система сівозмін та удобрення культур у сівозміні. Технологія вирощування однієї із культур.
Краткое сожержание материала:

3

Размещено на

3

Размещено на

Вступ

Метою практики є оволодіння студентами сучасними методами і формами організації праці, формування у студентів, на базі одержаних ними у навчальному закладі знань, професійних умінь, навичок, необхідних для прийняття самостійних рішень у реальних ринкових умовах, виховання у майбутніх фахівців потреби систематично оновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.

Головну увагу потрібно звернути на особливості агротехніки вирощування основних польових культур.

1. Організаційно-економічна характеристика господарства

1.1 Географічне та адміністративне розташування господарства

ДУ ІСГ СЗ НААН України розташоване на правобережжі Дніпра, в південно-східній частині Придніпровської височини (130-140 м над рівнем моря). Землевикористання господарства складається з двох частин, одна з яких (центральна) прилягає до південного краю м. Дніпропетровська, а інша (Василівська) розміщена на відстані на південь від нього. За господарством закріплено 3900 га землі, з них по угіддям 3064 га, багаторічних насаджень 148 га, вигонів-пасовищ 253 га.

1.2 Спеціалізація господарства

сівозміна культура господарство

Спеціалізація господарства - насінництво зернової колосових і кукурудзи (зерновиробництво). Лабораторія якості зерна, при ДУ ІСГ СЗ НААН України, де я проходила практику, проводила досліди з пшеницею озимою. пшениця озима - основна продовольча культура в нашій країні. Наука підтверджує, що Україна може щорічно збирати 30-35 млн. т зерна озимої пшениці навіть при скороченні посівних площ і несприятливих умовах. В останні роки в науково-дослідних закладах розробляються оптимальні варіанти систем землеробства для отримання високих та постійних врожаїв. За думкою вчених, ріст врожайності озимої пшениці на 40-50% обумовлений розробкою та застосуванням інтенсивних технологій і на 50-60% створенням та вирощуванням сортів з високим потенціалом врожайності. Основний напрямок створення таких сортів передбачає збалансоване використання сортів з генетичними факторами, які забезпечують стійкість до несприятливих ґрунтово-кліматичних умов, хвороб і шкідників, а також застосування технологічних заходів, дозволяючи зменшити дози добрив, гербіцидів, фунгіцидів і регуляторів росту.

1.3 Землекористування

Землекористування - це господарське використання землі, що перебуває в особистій чи суспільній власності. У трудових господарствах землекористування ототожнюється із землеволодінням.

Часто землекористування стосується не власної землі, а такої, що перебуває у власності інших осіб (землевласників, держави, громади, церкви, установи, спілок). Тоді право на землекористування випливає із закону, місцевого звичаю або договору.

Користування землею у встановленому звичаями або законом порядку. У різних країнах на певних етапах історії і соціально-економічного розвитку землекористування мало різний характер.

2. Ґрунтово-кліматичні умови господарства

В ґрунтовому покриві господарства домінують чорноземи звичайні малогумусні повно профільні (близько 70%) і слабоеродовані (близько 25%). На цих ґрунтах розміщена основна частина польових дослідів і виробничих посівів. Загальна потужність гумусових горизонтів повно профільних чорноземів варіює в межах 74-85 см, слабоеродованих - 55-65 см 3.

Ґрунт дослідних ділянок - чорнозем звичайний малогумусний важко суглинковий, з вмістом гумусу в орному шарі 4,1%, валового азоту - 0,18%, рухомого фосфору (за Чириковим) міститься 100-150 мг/кг, обмінного калію-200-300 мг/кг. Реакція ґрунтового розчину гумусового горизонту близька до нейтральної (рН = 6,8-7,3), в складі поглинутих катіонів домінують кальцій та магній, при чому на частку кальцію припадає 81,9-91,7% від загальної суми катіонів. Глибина залягання ґрунтових вод 8-12 м.

Таблиця 1. Агрохімічна характеристика ґрунтів господарства

Тип ґрунту

pH

Гумус,

%

Міліграмів на 100 г. ґрунту

N / NО3

P2O5

К2О

Чорнозем звичайний малогумусний легкосуглинковий і середньосуглинковий

6,5

4,5

1,8

14,4

13,7

Чорнозем звичайний малогумусний повнопрофільний важкосуглинковий

6,8

4,1

2,1

14,7

14,5

Із наведених в таблиці 1 даних видно, що забезпеченість ґрунту гумусом та азотом підвищена та середня, забезпеченість фосфором - підвищена, калієм - висока.

Клімат зони помірно-континентальний з недостатнім та нестійким зволоженням. Дані Дніпропетровської метеостанції свідчать, що середньорічна температура повітря складає + 8,5?С, а середньорічна сума опадів - 514 мм. Тривалість зими становить від 75 до 110 діб.

Таблиця 2. Середньомісячна та багаторічна температура повітря (за даними Дніпропетровської метеостанції),0С

Роки

Місяці

Середня за рік

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

середня

багаторічна

-5,2

-4,1

0,7

9,4

16,0

19,6

21,3

20,6

15,4

8,5

2,5

-2,0

8,5

Таблиця 3. Кількість атмосферних опадів і розподіл їх по місяцях (за даними Дніпропетровської метеостанції), мм

Роки

Місяці

Сума за рік

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

середня багаторічна

45,0

36,0

34,0

38,0

46,0

59,0

56,0

37,0

37,0

31,0

40,0

52,0

514,0

За останні роки погодні умови помітно змінюються від середніх багаторічних і мають ряд особливостей: підвищені температури повітря, як в теплий, так і в холодний період, більш висока відносна вологість повітря у весняні та літні місяці, а також випадання меншої кількості опадів та своєрідний характер їх розподілу. Знизилось також атмосферне зволоження влітку та на початку осені. Посуха у весняно-літній період спричиняють формування щуплого зерна озимої пшениці, що негативно впливає на її урожайність та деякі якісні показники.

За багаторічними даними найтепліший місяць на вказаній території - липень, найхолодніший - січень, але треба відмітити значні коливання середньодобових температур по роках. Сума річних температур вище +10оС в районі дослідного господарства складає 2900-3000о, а тривалість без морозного періоду 160-180 днів, що є достатнім для вегетації с.-г. культур, які тут вирощуються. В цілому висока родючість ґрунту та його оптимальні для пшениці агрофізичні властивості, а також погодні умови зони сприяють формуванню зе...

Другие файлы:

Облік палива (на прикладі Фермерського господарства "Ромашка")
Особливості обліку наявності та руху палива. Діяльність фермерського господарства та стан забезпечення його нафтопродуктами. Розрахунок потреби господ...

Діяльність господарства ВП НУБіП України "Агрономічна дослідна станція"
Характеристика біокліматичних ресурсів, ґрунтових умов господарства. Структура посівних площ та врожайність за останні роки. Система сівозмін та стан...

Фінансова діяльність підприємств житлового господарства

Оцінка діяльності ФГ "Красляни" Маловисківського району Кіровоградської області
Організаційно-економічна характеристика господарства ФГ "Красляни" в м. Мала Виска Кіровоградської області. Планування діяльності підприємства в умова...

Організація виробничої діяльності ресторану "Comme il faut"
Характеристика виробничої діяльності ресторану "Comme il faut". Аналіз організації роботи складського, тарного господарства підприємства ресторанного...