Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Облік палива (на прикладі Фермерського господарства "Ромашка")

Тип: курсовая работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Особливості обліку наявності та руху палива. Діяльність фермерського господарства та стан забезпечення його нафтопродуктами. Розрахунок потреби господарства в паливно-мастильних матеріалах для комбайнів та машин. Напрямки економії нафтопродуктів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Зміст

Вступ

1. Огляд літератури

2. Організаційно-економічна характеристика господарства

3. Стан обліку палива

3.1 Економічний зміст і завдання обліку

3.2 Організація первинного обліку палива

3.3 Синтетичний та аналітичний облік палива

4. Удосконалення бухгалтерського обліку

4.1 Удосконалення бухгалтерського обліку в Україні

4.2 Удосконалення обліку палива

Висновки та пропозиції

Список літератури

Вступ

На сьогодні сільське господарство є одним із основних споживачів нафтопродуктів. Адже високопродуктивне використання сільськогосподарської техніки неможливе без паливо-мастильних матеріалів. Щороку сільськогосподарські підприємства витрачають мільйони тон нафтопродуктів, вартість яких істотно позначається на затратах на виробництво сільськогосподарської продукції.

Нафтогосподарства сільськогосподарських підприємств призначені для безперебійного забезпечення МТП паливо-мастильними матеріалами. На них покладають такі основні функції: планування і завезення нафтопродуктів з баз постачальних організацій; зберігання нафтопродуктів і контроль за їх якістю; видача та облік матеріалів; збір відпрацьованих масел і здавання їх на регенерацію і т.д. Проте через велику фінансову кризу, як в країні, так і в сільському господарстві; зокрема, забезпечення сільськогосподарських товаровиробників паливо-мастильними матеріалами стає проблематичним. Це пояснюється неконтрольованою (з боку держави) лібералізацією цін на нафтопродукти та скрутним фінансовим становищем самих сільськогосподарських підприємств, які через високі процентні ставки не можуть отримати банківські кредити. Тому уряду і державі в цілому потрібно активізувати пошуки шляхів виходу з економічної кризи та розвитку підприємницької діяльності.

Метою написання даної курсової роботи є:

ь охарактеризувати господарську діяльність фермерського господарства «Ромашка» та з'ясувати стан забезпечення його нафтопродуктами;

ь розрахувати потребу господарства в паливо-мастильних матеріалах для самохідних комбайнів та с/г машин;

ь описати заходи, що будуть сприяти покращенні забезпечення господарства нафтопродуктами.

1. Огляд літератури

Конституцією України організація та експлуатація енергетичних й теплових систем держави за своєю важливістю ставиться в один ряд з транспортом, зв'язком та використанням природних ресурсів (ст. 92), адже паливно-енергетичні ресурси фактично являють собою невід'ємну частину “кровоносної системи” будь-якої країни сучасного світу.

Згідно з Законом України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. №996-ХІV бухгалтерський облік - процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень [11].

Актуальність проблематики дослідження полягає у тому, що не дивлячись на те, що окремі аспекти використання паливно-енергетичних ресурсів досліджувалися І.В. Діяком, М.П. Ковалком, А.М. Новицьким, О.В. Панібрацькою, А.К. Шидловським, П.Ф. Шпаком, Ю.С. Шемшученко, А.Я Олейниковою, але водночас, окремі теоретичні та практично-прикладні питання визначення ролі органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, вчинених у сфері паливно-енергетичних ресурсів досліджено недостатньо, тому існує об'єктивна потреба наукового пошуку у цьому напрямку.

Андрійчук В. у своїх працях пише, що підприємство - це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами [1].

Пушкар М.С. вважає, що діяльність будь-якого підприємства не обходиться без використання автотранспорту. Придбавати для нього паливо за готівку не завжди зручно, особливо якщо на підприємстві є великий автопарк, тому багато які суб'єкти господарської діяльності переходять на безготівковий спосіб розрахунків та купують ПММ з використанням талонів та паливних карток. У межах цієї статті розглянемо документальне оформлення та облік палива, отриманого в такий спосіб [25].

Інструкція № 81, що була затверджена спільним наказом Мінавтотранс, Мінекономіки, Держкомітетом стандартизації, метрології та сертифікації України, Держкомітетом статистики України № 81 від 02.04.1998 року [12] зобов'язувала міністерства розробити інструкції з обліку та зберігання палива виходячи з особливостей галузі.

Павлюк І. відносить до виробничих запасів на виробничих підприємствах надходить сировина, основні та допоміжні матеріали, паливо, куповані напівфабрикати, комплектуючі вироби, тара, запасні частини та ін. На підприємствах у процесі виробництва використовується велика кількість різних матеріалів [22].

Ф.Ф. Бутинець думає, що для правильної організації обліку виробничих запасів на підприємствах потрібні складські приміщення з відповідним обладнанням, пристосуваннями (стелажами, полицями, ящиками), вимірювальними приладами (міри, ваги). Матеріали в складах мають розміщуватися за секціями, а всередині останніх - за окремими групами і типосорторозмірами (на полицях, у штабелях, стелажах, засіках тощо), аби можна було швидко їх прийняти, видати й перевірити наявність. У місцях зберігання на кожному виді виробничих запасів прикріплюють ярлик, на якому наведено дані про місцезнаходження відповідного матеріалу [20].

Долинський В.П. вважає, щоб правильно організувати облік виробничих запасів, потрібно встановити осіб, відповідальних за прийняття і відвантаження матеріальних цінностей (завідуючих складами, комірників, експедиторів і т. ін.), за зберігання довірених їм матеріальних цінностей, правильне і своєчасне оформлення відповідних операцій щодо обліку матеріалів, а також скласти список посадових осіб, яким надано право підписувати документи на отримання і видачу зі складів матеріалів, давати дозвіл (пропуск) на вивезення з підприємства матеріальних цінностей [6].

Сопко В.В. стверджує, що основою побудови обліку виробничих запасів є планово-облікова класифікація, оцінювання, документальне оформлення наявності та руху, система рахунків [27].

Мацибора В.І. щодо класифікації виробничих запасів. У виробничому процесі використовують велику кількість матеріалів. Вихідним моментом побудови їх обліку є класифікація. Розрізняють економічну і технічну класифікацію [19].

Давидов Г.М. в основу економічної класифікації виробничих запасів поклав їх значення для процесу виробництва, оскільки використовувані в ньому матеріали відіграють різну роль. Одні формують речовинну основу (субстанцію) майбутнього продукту (наприклад, яблука для виготовлення яблучного соку, метали для виготовлення обладнання тощо), інші беруть участь у процесі виробництва, або надаючи виробам відповідних властивостей (наприклад, фарби), або сприяючи виробничому процесу (обтиральні, тарні та ін.)- Першу групу називають основними матеріалами, другу - допоміжними. Зі складу основних матеріалів виокремлюють куповані напівфабрикати [5].

Ткаченко Н.М. має думку, що облік виробничих запасів здійснюється за такими напрямами: кількісний і вартісний облік; облік заготівлі і придбання матеріалів та розрахунків з постачальниками; наявності і руху на складах; використання у процесі виробництва; продажу, реалізації матеріальних цінностей і розрахунків з покупцями [28].

Коврига В.В. доводить, облік витрат на автотранспортних підприємствах (АТП) здійснюється відповідно до П(С)БО 16 "Витрати" та Методичних рекомендацій з формування собівартості перевезень (робіт, послуг) на транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 05.02.01 № 65 [13].

На підставі П(С) БО 9 паливо класифікується як запаси, більше того, рахунок, на якому обліковується паливо у новому Плані рахунків належить до рахунків класу 2 "Запаси", а отже у формі №1 "Баланс" буде відображатися в розділі II "Оборотні активи" [23]

Другие файлы:

Оцінка ґрунтово-кліматичного ресурсу та обґрунтування агротехнічного забезпечення програмованого врожаю картоплі в умовах Приватного фермерського господарства "Олександрівське"
Біологічні особливості картоплі. Розгляд технології її вирощування на прикладі фермерського господарства. Природно-економічна характеристика господарс...

Правове становище фермерського господарства
Огляд законодавства про фермерське господарство. Право на створення та отримання земельної ділянки для його ведення. Державна реєстрація фермерського...

Організаційно-правові основи діяльності фермерських господарств. Форми обліку у фермерських господарствах
Склад селянського (сімейно-трудового) господарства, права та обов'язки його членів. Порядок створення господарства та його державна реєстрація; визнач...

Розробка проекту збалансованого землекористування на території фермерського господарства "Бескіди"
Оцінка небезпеки розвитку ерозійних процесів на території фермерського господарства "Бескіди". Аналіз біоенергетичної ефективності заходів збалансован...

Облік малоцінних предметів
Сутність обліку малоцінних предметів як вагомої частини бухгалтерського обліку запасів. Шляхи удосконалення ведення обліку на прикладі господарства СВ...