Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Сельское, лесное хозяйство и землепользование

Вплив строків сівби на урожайність та якість зерна озимої м’якої пшениці в умовах Півдня України

Тип: дипломная работа
Категория: Сельское, лесное хозяйство и землепользование
Скачать
Купить
Біологічні основи вирощування високих урожаїв якісного зерна та насіння озимої м’якої пшениці, її адаптивні властивості (зимостійкість, стійкість проти вилягання і хвороб). Економічна оцінку ефективності застосування різних строків сівби озимої пшениці.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ЗМІСТ

ВСТУП

1. ОЗИМА М'ЯКА ПШЕНИЦЯ, ЯК ОСНОВНА ЗЕРНОВА КУЛЬТУРА

(ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ)

1.1 Ботанічний опис і біологічні властивості

1.2 Наукове обґрунтування агротехніки вирощування продовольчого

зерна та насіння озимої м'якої пшениці

2. ВИХІДНИЙ МАТЕРІАЛ, МЕТОДИКА Й УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ

2.1 Характеристика господарства

2.2 Вихідний матеріал

2.3 Програма і методи досліджень

2.4 Погодні умови у роки досліджень

3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

3.1 Вплив абіотичних факторів на проходження міжфазних періодів

у сортів озимої пшениці

3.2 Адаптивні властивості

3.2.1 Зимостійкість

3.2.2 Стійкість до вилягання

3.2.3 Стійкість до хвороб

3.3 Вплив умов вирощування на компоненти структури урожаю

озимої пшениці

3.4 Вплив строків сівби на урожай озимої пшениці

3.5 Якість зерна

3.6 Насіннєва продуктивність озимої пшениці в залежності від

строків сівби

3.7 Економічна ефективність вирощування озимої пшениці

4. БІЗНЕС - ПЛАН

4.1 Характеристика підприємства

4.1.1 Коротка довідка про історію підприємства

4.1.2 Місце знаходження, напрямки діяльності та спеціалізація

4.1.3 Організаційна структура, структура управління

4.1.4 Фінансово-економічний стан підприємства

4.1.5 Перспективи розвитку підприємства

4.2 Ринкова діяльність

4.3 План маркетингу

4.4 План виробництва пропонованої продукції

4.5 Витрати за елементами (кошторис витрат на основне

виробництво

4.6 Фінансовий план

4.7 Інвестиційна діяльність

4.8 Висновки та пропозиції

5. ОХОРОНА ПРАЦІ

5.1 Аналіз виробничого травматизму господарства

5.2 Організаційно-правові заходи охорони праці в господарстві

5.3 Санітарно-гігієнічні заходи в галузі рослинництва

5.4 Техніка безпеки при посіві озимої пшениці

5.5 Пожежна безпека

5.6 Рекомендації по поліпшенню стану охорони праці

6. ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН І ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ

ВСТУП

Серед найважливіших зернових культур озима пшениця за посівними площами займає в Україні перше місце і є провідною продовольчою культурою. Це свідчення великого народногосподарського значення озимої пшениці, її необхідності у задоволенні людей високоякісними продуктами харчування.

Основне призначення озимої пшениці - забезпечення людей хлібом і хлібобулочними виробами. Цінність пшеничного хліба визначається сприятливим хімічним складом зерна. Серед зернових культур пшеничне зерно найбагатше на білки. Вміст її у зерні м'якої пшениці залежно від сорту та умов вирощування становить у середньому 13 - 15%. У зерні пшениці міститься велика кількість вуглеводів, у тому числі до 70% крохмалю, вітаміни В1 , В2 , Р , Е та провітаміни А, D, до 2 % зольних мінеральних речовин. Білки пшениці є повноцінними за амінокислотним складом, містять усі незамінні амінокислоти - лізин, триптофан, валін, метіонін, треонін, фенілаланін, гістидин, аргінін, лейцин, ізолейцин, які добре засвоюються людським організмом. Проте у складі білків недостатньо таких амінокислот, як лізин, метіонін, треонін, тому поживна цінність пшеничного білка становить лише 50% загального вмісту білка. 400 - 500г пшеничного хліба та хлібобулочних виробів покриває близько третини всіх потреб людини в їжі, половину потреби у вуглеводах, третину (до 40%) - у повноцінних білках, 50 - 60% - у вітамінах групи В, 80% - у вітаміні Е. Пшеничний хліб практично повністю забезпечує потреби людини у фосфорі та залізі, на 40% - у кальції.

Співвідношення білків і крохмалю у зерні пшениці становить у середньому 1 : 6 - 7, що є найбільш сприятливим для підтримання нормальної маси тіла і працездатності людини.

Пшеничний хліб відзначається високою калорійністю - в одному кілограмі його міститься 2000 - 2500 ккал, що свідчить про його високу поживність і є надійним джерелом енергії.

Особливо якісний хліб та хлібобулочні вироби одержують із борошна сортів сильних пшениць, які належать до виду м'якої пшениці. Такий хліб є не тільки джерелом харчування, а й своєрідним каталізатором, який поліпшує процеси травлення та підвищує засвоєння інших продуктів харчування. Крім того сильні пшениці належать до поліпшувачів слабких пшениць.

Зерно м'якої, м'якозерної пшениці з низьким вмістом білка (9 - 11%) і підвищеним - крохмалю використовується в кондитерській промисловості, зокрема для виготовлення тортів.

В Україні поширені також сорти озимої твердої пшениці, борошно яких є незамінною сировиною для макаронної промисловості, а також вони використовуються для виробництва крупчатки та виготовлення вищої якості манної крупи.

У тваринництві широко використовують багаті на білок (14%) пшеничні висівки, які особливо ціняться при відгодівлі молодняку. Також озиму пшеницю висівають у зеленому конвеєрі як у чистому вигляді, так і у суміші з озимою викою. Тваринництво при цьому забезпечується вітамінними зеленими кормами рано навесні. Для годівлі тварин певне значення має і пшенична солома, 100 кг якої прирівнюється до 20 - 22 корм. од. і містить 0,6 кг перетравного протеїну та полови, особливо безостих сортів пшениці, 100 кг якої оцінюється 40,5 корм. од. із вмістом 1,5 кг перетравного протеїну.

Озима пшениця, яку вирощують за сучасною інтенсивною технологією, є добрим попередником для інших культур сівозміни, і в цьому полягає її агротехнічне значення [1, 2].

Актуальність роботи. Створення високопродуктивних посівів озимої пшениці з оптимальною структурою агроценозу, ідеальним морфобіотипом рослин, синхронним розвитком елементів продуктивності в значній мірі залежить від строків і способів сівби, норм висіву, сорту, глибини загортання насіння та інших прийомів, які складають посівний блок технології.

Більшість цих питань окремо добре вивчені. Проте вказані прийоми взаємозалежні та потребують системного вирішення в єдиному технологічному комплексі, що майже не вивчено. Крім того, підбір строків сівби та інтенсифікація технології вимагають подальшого вивчення цих питань.

Мета і задача досліджень полягали у вивченні впливу строків сівби на урожайність та якість зерна озимої м'якої пшениці в умовах Півдня України.

Для вирішення цього були поставлені наступні завдання:

- вивчити наявну наукову інформацію про строки сівби і біологічні основи вирощування високих урожаїв якісного зерна та насіння озимої м'якої пшениці;

- дослідити адаптивні властивості (зимостійкість, стійкість проти вилягання і хвороб);

- вивчити вплив строків сівби на урожайність озимої пшениці;

- дослідити вплив строків сівби на якість зерна та насіння озимої м'якої пшениці;

- дати економічну оцінку ефективності застосування різних строків сівби озимої м'якої пшениці.

Об'єкт дослідження: сорт озимої м'якої пшениці Херсонська безоста.

Предмет дослідження: процес формування високого рівня продуктивності якісного зерна та насіння озимої м'якої пшениці в богарних умовах Півдня України.

Методи дослідження: 1) польові; 2) лабораторні; 3) статистичні.

Практичне значення одержаних результатів. Результати досліджень дають змогу визначити оптимальні строки сівби в умовах господарства СТОВ „Маяк” Нововоронцовського району Херсонської області.

Апробація результатів. Основні матеріали дипломної роботи викладені й обговорені на засіданні кафедри технології переробки і зберігання с/г продукції (травень 2005 року), а також на научно-практичній конференції, присвяченій 130-річчу заснування Херсонського державного аграрного університету (2004 рік) та науково-студенській конференції, присвяченій 60-річчу перемоги (2005 рік). За даними дипломної роботи опубліковано 3 наукові праці.

сівба урожайність пшениця зерно

РОЗДІЛ І

ОЗИМА М'ЯКА ПШЕНИЦЯ, ЯК ОСНОВНА ЗЕРНОВА КУЛЬТУРА.

(ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ)

1.1 Ботанічний опис і біологічні властивості

Пшениця є найважливішою продовольчою культурою світу, їй належить провідне місце серед зернових культур. Це найцінніша і найбільш розповсюджена зернова культура. За посівними площами озима пшениця займає в Україні перше місце і є головною продовольчою культурою.

Пшениця - одна з найдавніших і розповсюджених культур на земній кулі. Вона була відома вже приблизно 6,5тис. років до н.е. народам Іраку, близько 6тис. років - землеробам Єгипту (за деякими даними - навіть 10тис. років). На території СНД, зокрема сучасних України, Грузії, Вірменії її почали вирощувати у 4 - 3тисячоліттях до н.е. [1].

Зараз пшениця поширена в усіх країнах світу: від Полярног...

Другие файлы:

Технологія вирощування пшениці озимої м’якої в умовах дослідного поля Дніпропетровського державного агарного університету
Народногосподарське значення і біологічні особливості м'якої озимої пшениці. Умови і технологія вирощування культури. Характеристика рекомендованих до...

Біологія та технологія вирощування озимої пшениці сорту "Херсонська-86" в умовах богари
Агробіологічні особливості вирощування озимої пшениці на богарних землях. Система основного і передпосівного обробітку ґрунту, розміщення культури в с...

Технологія вирощування озимої пшениці в умовах Південного Степу України
Дослідження біологічних особливостей культури, можливостей рекомендованих сортів, системи сівби та обробітку ґрунту. Огляд сучасних систем удобрення с...

Підвищення ефективності боротьби з хлібним жуком
Біологічні особливості хлібного жука та озимої пшениці. Особливості циклу розвитку та сезонної численності хлібного жука в посівах озимої пшениці. Впл...

Статистичний аналіз виробництва зерна в господарствах Барвінківського району Харківської області
Економіко-статистичний аналіз виробництва зерна озимої пшениці. Опис сучасного стану і перспектив виробництва зерна озимої пшениці в Україні. Огляд ди...