Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »ПРОГРАММИРОВАНИЕ

Створення електронної таблиці "Розрахунок фонду заробітної плати"

Тип: курсовая работа
Категория: ПРОГРАММИРОВАНИЕ
Скачать
Купить
Основні етапи розробки електронної таблиці "Розрахунок фонду заробітної плати" засобами Ms Excel: визначення глобальних параметрів, заповнення таблиці та її представлення у формульному вигляді; виконання сортування, фільтрації та консолідації даних.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ, НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ СИСТЕМ

Курсова робота

з дисципліни "Інформатика та КТ"

на тему: Створення електронної таблиці "Розрахунок фонду заробітної плати"

Виконав:

Студент Савостіна Анна Олександрівна

Факультет Економіки та менеджменту

Курс Перший

Група Ф-01

м. Суми 2011 р.

Зміст

Вступ

1. Формалізація

1.1 Умовні позначення

1.2 Підсумкові функції

1.3 Структура електронної таблиці

2. Опис організації електронних таблиць

2.1 Заповнення таблиці

2.2 Перетворення таблиці в формульний вигляд

2.3 Сортування даних

2.4 Вибірка даних за заданими умовами

2.4.1 Автофільтр

2.4.2 Розширений фільтр

2.4.3 Фільтр за критерієм, що обчислюється

2.5 Підведення проміжних підсумків

2.6 Консолідація даних

2.6.1 Статична консолідація

2.6.2 Динамічна консолідація

2.7 Побудова графіків

2.7.1 Гістограма

2.7.2 Кругова діаграма

3. Інструкція з експлуатації таблиці

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Електронна таблиця (ЕТ) - це програма, що моделює на екрані двовимірну таблицю, яка складається з рядків та стовпців. Основним призначенням електронної таблиці є введення даних до комірки й обробка їх за формулами. [1]

Початок створення електронних таблиць було покладено у 1979 році, коли два студенти Ден Бріклін та Боб Френкстон, на комп'ютері Apple ІІ створили першу програму електронних таблиць, яка отримала назву VisiCalc від Visible Calculator (наочний калькулятор). Основна ідея програми полягала у тому, щоб в одні комірки поміщати числа, а в інших задавати закон їх математичного перетворення. Ця ідея визначила цілий клас програм, які тепер прийнято називати табличними процесорами. VisiCalc отримала широке розповсюдження як перша електронна таблиця, проте швидко поступилася своїми позиціями Lotus 1-2-3, а згодом Excel та вільним табличним процесорам StarOffice та OpenOffice.

Досить часто інформацію, що обробляється, треба представляти у вигляді таблиць. При цьому частина комірок таблиці містить вихідну або первинну інформацію, а частина - похідну. Похідна інформація є результатом різних арифметичних та інших операцій, що робляться над первинними даними.

Базову ідею електронних таблиць можна викласти таким чином. Кожна комірка таблиці позначається деякою адресою (позначенням комірки по горизонталі та вертикалі). Частина комірок таблиць містить якість числа (наприклад, 5, 9, 12.8 та ін.), а в іншій частині записані якісь формули, операндами яких служать адреси комірок.

Для вирішення завдань, які можна подати у вигляді таблиць, розроблені спеціальні пакети програм, що називаються електронними таблицями або табличними процесорами.

Електронна таблиця - це комп'ютерний еквівалент звичайної таблиці, що складається із рядків і граф, на перетині яких розташовуються клітки, в яких міститься числова інформація, формули і текст. Графам і рядкам можна давати назви. Екран монітору трактується як вікно, через яке можна розглядати таблицю цілком і частинами. Електронна таблиця - найбільш розповсюджена і потужна інформаційна технологія для професійної роботи з даними. Для керування електронною таблицею створені спеціальні програмні продукти - табличні процесори.

Табличний процесор - це комплекс взаємопов'язаних програм, призначений для обробки електронних таблиць.

Табличні процесори являють собою зручний засіб для проведення бухгалтерських і статистичних розрахунків. У кожному пакеті є сотні вбудованих математичних функцій і алгоритмів статистичної обробки даних. Крім того є потужні засоби зв'язку таблиць між собою, створення і редагування баз даних.

Сфери застосування електронних таблиць:

економічні розрахунки;

інженерні задачі;

статистична обробка даних;

пошук оптимальних значень параметрів;

побудова графічних залежностей і діаграм;

однотипні розрахунки над більшими наборами даних;

моделювання складних фінансових ситуацій, бухгалтерські розрахунки;

обробка результатів експерименту.

Спеціальні засоби дозволяють автоматично отримувати і роздруковувати налагоджувані звіти з використанням десятків різних типів таблиць, графіків, діаграм, додавати до них коментарі і графічні ілюстрації.

Табличні процесори мають вбудовану довідкову систему, що надає користувачу інформацію по конкретним командам меню та інші довідкові дані. Багатомірні таблиці дозволяють швидко робити вибірки у базі даних по будь-якому критерію.

Основні можливості: бази даних, діаграми, друк, макроси, розрахунки.

Об'єкти електронної таблиці:

рядки, пронумеровані арабськими цифрами;

комірка - первинний елемент таблиці, що містить дані, кожна комірка позначається адресою, яка складається з номеру рядка і імені стовпця;

стовпці, що йменуються латинськими літерами A, B,... Z, AA, AB,... AZ.

Робоче поле електронної таблиці складається із рядків і стовпців.

Адреса комірки ще називається посиланням. Крім адреси, комірка може мати власне ім'я, яке може використовуватися у формулах. Поточна комірка позначена вказівником - прямокутником, що світиться.

Характеристика найпоширеніших табличних процесорів

Найвідоміші табличні процесори - Microsoft Excel, Lotus 1--2--3, OpenOffice.org Calc, Kspread, Gnumeric, SuperCalc та ін.

Найпростішою програмою є Kspread.

Gnumeric включена у склад стільниці GNOME, надає користувачу можливість зручної роботи з кількома листами робочої книги і більший набір математичних і статистичних функцій.

Microsoft Excel - табличний процесор, програма для створення й обробки електронних таблиць. Microsoft Excel дозволяє працювати з таблицями в двох режимах:

Звичайний - найбільш зручний для виконання більшості операцій.

Розмітка сторінок - зручний для остаточного форматування таблиці перед друкуванням. Межі поміж сторінками у цьому режимі відображаються синіми пунктирними лініями. Межі таблиці - суцільною синьою лінією, пересуваючи яку можна змінювати розмір таблиці.

1. Формалізація

1.1 Умовні позначення

Опис

Позначення

Математична формула

№ з/п

Найменування професії

Розряд

Ставка, грн.

Премія, грн.

Основна заробітна плата, грн.

Доплата та додаткова заробітна плата, грн.

Весь фонд заробітної плати

Відсоток премії

30%

Відсоток доплат

25%

1.2 Підсумкові функції

Опис

Позначення

Математична формула

Всього за графою "Премія, грн."

Всього за графою "весь фонд заробітної плати, грн."

Максимальне за графою "Основна заробітна плата, грн."

Максимальне за графою "доплата та додаткова заробітна плата, грн."

Середнє за графою "Премія, грн."

Середнє за графою "Весь фонд заробітної плати, грн."

1.3 Структура електронної таблиці

Порядковий номер

Назва графи

Другие файлы:

Створення електронної таблиці "Відомість нарахування премії за 1 квартал 2010 року"
Електронна таблиця - програма для обробки даних. Можливість миттєвого перерахунку даних, пов’язаних формульними залежностями, при зміні компонентів та...

Дослідження підходів до організації заробітної плати на підприємствах України та за кордоном
Економічна суть оплати праці, її економічне значення, форми та системи заробітної плати, заохочувальні виплати та надбавки. Формування фонду оплати пр...

Розрахунок заробітної плати бюджетних працівників
Ставки заробітної плати педагогічних працівників, розміри підвищень та доплат згідно до законодавства. Кількість педагогічних ставок. Ставки заробітно...

Створення таблиць даних в MS Excel
Методи створення книги MS Excel для розподілу заробітної плати між членами комплексної бригади та аналізу результатів розподілу згідно кваліфікації та...

Собівартість виготовлення парфумів
Особливості калькуляції собівартості продукції на підприємствах. Розрахунок витрат на сировину і матеріали, енергію, соціальні заходи, утримання і екс...