Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »ПРОГРАММИРОВАНИЕ

Автоматизація сільськогосподарського виробництва

Тип: курсовая работа
Категория: ПРОГРАММИРОВАНИЕ
Скачать
Купить
Склад і зміст робіт зі створення системи автоматизованої системи, що фіксує витрати на вироблення продукції сільського господарства (на вирощування цукрового буряку) і забезпечує контроль дотримання технологічних процесів. Схема дії інформаційної системи.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Курсова робота

з дисципліни „Основи проектування інформаційних систем”

на тему:

„Автоматизація сільськогосподарського виробництва”

Зміст

Завдання до роботи

Вступ

1. Підготовка вихідних даних та аналіз проблеми

1.1. Опис ситуації

1.2. Аналіз проблеми

2. Розробка вимог до підсистеми, що проектується

3. Розробка постановки задачі

3.1 Характеристика комплексу задач

3.2 Вихідна інформація

3.3 Вхідна інформація

4. Технічне завдання

4.1 Загальні відомості

4.2 Призначення і цілі створення системи

4.3 Характеристика об'єкта автоматизації

4.4 Вимоги до системи

4.5 Склад і зміст робіт зі створення системи

4.6 Порядок контролю і приймання системи

4.7 Вимоги до складу і зміст робіт з підготовки об'єкта автоматизації до введення системи в дію

4.8 Вимоги до документування

4.9 Джерела розробки

5. Розробка проекту в середовищі БП 5.0 і підготовка тестових прикладів

5.1 Структурна схема бізнес-процесу в середовищі БП 5.0

6. Тестування та документування проекту

Висновки

Додатки

Список використаної літератури

Завдання до роботи

Ситуація 3.

Автоматизація сільськогосподарських виробничих процесів.

Великий холдинг, що об'єднує підприємства переробної галузі. З метою забезпечення своїх підприємств сировиною він арендує значні земельні площі. Для поширення цього досвіду йому необхідна система, яка б фіксувала витрати на вироблення продукції сільського господарства в розрізі окремих культур та видів продукції, а також забезпечувала контроль дотримання технологічних процесів в рослинництві.

Вступ

Формування ринкових відносин в сільськогосподарському виробництві передбачає створення відповідного базису для поглиблення інтеграції науки й виробництва. Органічне поєднання економічних інтересів науково - виробничого синтезу має бути покладене в основу концептуального підходу до визначення сутності наукового забезпечення сільськогосподарського виробництва в ринкових умовах. Врахування цього аспекту дозволяє уточнити визначення зазначеної категорії наступним чином: це сукупність знань та науково - технічної інформації, мережі установ, що здійснюють розробку автоматизації виробництв з метою підвищення ефективності і конкурентоспроможності виробничої діяльності в сільському господарстві на основі спільних економічних інтересів.

Тому перед усіма великими підприємствами рано чи пізно постає проблема автоматизації виробництва.

Метою курсової роботи є отримання базових навичок проектування та розробки систем автоматизації, їх тестування та документування, а також основ управління ІТ проектами.

Інформаційні системи на сьогоднішній день набувають все більшого значення, вони зручні і дозволяють суттєво полегшити рутинну роботу користувачів в різних сферах діяльності людини. Зокрема, використання автоматизованих систем в сільськогосподарському виробництві призводить до підвищення ефективності роботи, точності розрахунків, прискорення отримання результатів, контролю дотримання технологічних процесів. Сільськогосподарське виробництво - це вирощування сільськогосподарських культур і розведення сільськогосподарських тварин для забезпечення населення продуктами харчування, а промисловості - сировиною. Воно є складовою частиною другого підрозділу суспільного виробництва - виробництва предметів споживання. Сільське господарство належить також до першого підрозділу суспільного виробництва, бо виробляє і засоби виробництва - посівний та садивний матеріал, корми, продуктивну й робочу худобу, багаторічні насадження тощо.

Процес створення інформаційних систем передбачає обґрунтування необхідності їх створення, виконання необхідних підготовчих і проектних робіт, впровадження систем.

Дослідницькі і проектні роботи щодо створення та удосконалення інформаційних систем переважно виконуються спеціалізованими науково - дослідними і проектними інститутами і іншими організаціями, а також спеціально створеними робочими групами спеціалістів. Загальне керівництво виконуваних робіт здійснюється керівниками організації - розробника та організації - замовника.

При створенні інформаційних систем керуються типовими проектними рішеннями. Роботи виконуються поетапно згідно зі стадіями та етапами, що регламентуються державним стандартом «ГОСТ 34.601- 90». Цим стандартом передбачається вісім стадій робіт:

· Формування вимог до автоматизованої системи;

· Розробка концепції системи;

· Технічне завдання;

· Ескізний проект;

· Технічний проект;

· Робоча документація;

· Введення в дію;

· Супроводження введеної в дію системи.

Кожне підприємство намагається уникати проблеми відсутності автоматизації виробництва, оскільки це може призвести до небажаних наслідків і потягнути за собою низку інших проблем.

Отже, з метою здобуття практичного досвіду проектування інформаційних систем, курсова робота передбачає створення моделі автоматизованої системи планування виробництва на підприємстві. Під час виконання роботи потрібно навчитись виконувати постановку задач для розробників економічного програмного забезпечення; використовувати отримані теоретичні знання для розробки проектів систем автоматизації; закріпити навики роботи з сучасними інструментальними програмними засобами моделювання та проектування.

Сучасні інформаційні технології дозволяють автоматизувати сільськогосподарське виробництво, що є дуже зручним вирішенням цієї проблеми для більшості підприємств.

Створення автоматизованої системи ведення обліку витрат сприяє більш ефективному функціонування підприємства, підвищує якість економічних показників підприємства та його економічному росту. прискорення отримання результатів, контролю дотримання технологічних процесів.

Розділ 1. Підготовка вихідних даних та аналіз проблеми

1.1 Опис ситуації

Великий холдинг ”Цукорнамбеван”, що об'єднує підприємства переробної галузі, з метою забезпечення своїх підприємств сировиною (цукровими буряками), він арендує значні земельні площі . Для поширення цього досвіду йому необхідна система, яка б фіксувала витрати на вироблення продукції сільського господарства, тобто на вирощування цукрового буряку, а також забезпечувала контроль дотримання технологічних процесів.

Українсько - азіатсько - киргизьське спільне підприємство ”Цукорнамбеван” створене в Україні ще в 1819 році. До його складу з української сторони входять близько 350 сільськогосподарських товаровиробників, які вирощують цукрові буряки на площі понад 90 тис. га, і 55 переробних підприємств. Учасниками спільного підприємства є фірми Даілчі Кагоа, Зазалумба та Дзюйбацу. Вони передали для діяльності спільного підприємства понад 1,5 тис. одиниць технічних засобів, 1,3 млн. л засобів захисту рослин, інші матеріальні ресурси. Середньорічна урожайність цукрових буряків за останні чотири роки у сільськогосподарських підприємствах, які співпрацюють з СП ”Цукорнамбеван”, на 30 - 35 % вище від середньорічної врожайності в Україні.

Нині майже на кожному з десяти гектарів посівів цукрових буряків застосовується технологія, розроблена у спільному підприємстві. З метою ефективного використання технологічних засобів та інших матеріальних ресурсів в системі ”Цукорнамбеван” функціонує 15 машинно-технологічних станцій, які займаються вирощуванням цукрових буряків на площі понад 35 тис. га. Однак існує проблема - відсутність автоматизованої системи, яка б фіксувала витрати на вироблення продукції сільського господарства, тобто на вирощування цукрового буряку, а також забезпечувала контроль дотримання технологічних процесів.

Тому що ефективність функціонування сільськогосподарських виробничих процесів дедалі більше залежить від застосування нових інформаційних технологій на основі інтегрованої системи збирання, зберігання, обміну та обробки інформації, коли прості задачі автоматизації обробки інформації переплітаються із складними задачами моделювання та проектування на спільній інформаційній базі за допомогою комп'ютерних систем.

Ефективність управління нерозривно пов'язана з практичним оволодінням інформаційними процесами у виробничих системах.

Основним напрямом розвитку інтеграції в бурякоцукровому виробництві є насамперед об'єднання зусиль сільськогосподарських товаровиробників цукрової сировини і підприємств з випуску цукру. Особливе значення набуває, з одного боку, підвищення урожайності цукрових буряків, а з другого - збільшення виходу цукру з одиниці сировини при зниженні виробничих витрат на всіх технологічних ланках бурякоцукрового виробничого ланцюга. У зв'язку з дотриманням цих вимог важливого значення набуває застосування та розроблення автоматизації проектування процесу вирощування цукрового буряку та розроблення системи, яка б фіксувала витрати. Проте відсутність достатньої кіл...

Другие файлы:

Проблеми розвитку сучасного сільськогосподарського виробництва
Сучасний стан і економічна ефективність сільськогосподарського виробництва. Основні фонди, капітал земельні та трудові ресурси аграрних підприємств. А...

Фінансування розвитку диверсифікації сільськогосподарського виробництва
Реформування економіки аграрного сектора України. Основні ринкові умови господарювання - дотримання принципів самоокупності та фінансування підприємст...

Рентабельність сільськогосподарського виробництва і шляхи її підвищення (на прикладі ТОВ "Сухоліське" с. Сухоліси Київської області)
Поняття і економічна суть показника рентабельності сільського господарства. Оцінка ефективності використання ресурсів підприємства і аналіз рівня рент...

Економічна ефективність рослинницьких галузей та шляхи її підвищення
Поняття та суть ефективності сільськогосподарського виробництва. Система показників ефективності сільськогосподарського виробництва. Динаміка виробниц...

Електрифікація виробничих процесів пташника. Розробка автоматизації насосної установки водопостачання
Характеристика діяльності сільськогосподарського підприємства та його підрозділу. Автоматизація виробництва у агропромисловому комплексі. Підвищення е...