Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »ПРОГРАММИРОВАНИЕ

Автоматизація оптимізаційних задач розподілу ресурсів в корпоративній інформаційній системі підприємства

Тип: курсовая работа
Категория: ПРОГРАММИРОВАНИЕ
Скачать
Купить
Розробка та реалізація програмного рішення для автоматизації оптимального розподілу ресурсів підприємства з найменшими витратами, інформаційне і технічне забезпечення задачі. Функціональна структура та архітектура корпоративної інформаційної системи.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

ЗМІСТ

  • ВСТУП
  • 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМИ З ТОЧКИ ЗОРУ АВТОМАТИЗАЦІЇ ОПТИМІЗАЦІЙНИХ ЗАДАЧ РОЗПОДІЛУ РЕСУРСІВ
    • 1.1 Функції, що потребують автоматизації та вимоги до системи
    • 1.2 Аналіз стану автоматизації у сфері оптимізаційних задач розподілу ресурсів
    • 1.3 Формування вимог до системи
  • 2. ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗАДАЧ РОЗПОДІЛУ РЕСУРСІВ НА БАЗІ КІС ПІДПРИЄМСТВА
    • 2.1 Опис функціональної структури КІС
    • 2.2 Взаємозв'язок задач оптимізації з іншими задачами КІС підприємства
    • 2.3 Програмне забезпечення задачі
    • 2.4 Технічне забезпечення
    • 2.5 Інформаційна інтеграція задачі
  • 3. АВТОМАТИЗАЦІЯ ЗАДАЧІ ОПТИМІЗАЦІЇ РЕСУРСІВ В КІС ПІДПРИЄМСТВА
    • 3.1 Опис розробленого математичного та інформаційного забезпечення
    • 3.2 Опис розробленого програмного забезпечення
    • 3.3 Ефективність впровадження задачі
  • ВИСНОВКИ
  • ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ
  • ДОДАТКИ
  • ВСТУП
  • Сучасні підприємства є складними організаційними системами, в яких взаємодіють підприємство в його функціональному сенсі, що формує і змінює структуру системи, і управління, що впливає на процеси всередині самої організації. Тенденції управління корпоративними ресурсами, що відповідають загальносвітовим процесам глобалізації, властиві сьогодні і нашій країні. Цілком природно, що українські компанії, так само як і закордонні, прагнуть відповідати на виклики, які ставить перед ними ринок, а також на вимоги посиленої конкуренції. Для цього вони активно освоюють найбільш ефективні способи забезпечення матеріальної і фінансової стабільності, використовуючи такі інструменти як залучення капіталу, управління ризиками, оптимізація розподілу і управління ресурсами корпоративних систем. Диференціація ресурсів, вдале управління ними, їх застосування і використання у виробничо-господарській діяльності визначають стійкість функціонування як корпоративної системи управління так і підприємства в цілому.
  • У сучасних умовах розвитку економіки проблема формування та ефективного використання ресурсів має першочергове значення. Це викликано тим, що з розвитком ринку, появою нових суб'єктів господарської діяльності, загостренням конкуренції в умовах здорожчання ресурсів, характер корпоративної системи ресурсів зазнає істотних змін. На перший план в системі виходить автоматизація оптимізаційних задач розподілу.
  • Розробка автоматизованої системи оптимізації управління ресурсами підприємства забезпечує ефективний розподіл і використання всіх ресурсів: матеріальних, фінансових, трудових ресурсів, технологій, і на цій основі - стійке положення на ринку в конкурентному середовищі. У цьому зв'язку, в першу чергу необхідний перехід від реакційної форми управління - прийняття управлінських рішень як реакції на поточні проблеми - до управління на основі аналізу і прогнозів. Розробка ефективної корпоративної системи управління ресурсами повинна здійснюватися на основі проведених досліджень ринку, з урахуванням всіх переваг і недоліків існуючих систем управління, оцінки потенційних ризиків розробки, а також аналізу сильних і слабких сторін кожного підходу розробки.
  • Тому, метою даної курсової роботи є розробка та реалізація програмного рішення для автоматизації оптимального розподілу ресурсів підприємства з найменшими витратами.
  • У зв'язку з цим, предметом дослідження виступає процес автоматизації оптимізаційних задач розподілу ресурсів в корпоративній системі управління ресурсами підприємства, а об'єктом дослідження виступає сукупність ресурсів підприємства і власне корпоративна система, на основі якої здійснюється управління ресурсами.
  • В ході дослідження необхідно вирішити наступні завдання:

- сформувати вимоги до автоматизованої системи, визначити набір функцій, якими повинна оперувати система;

- проаналізувати стан автоматизації у сфері оптимізаційних задач розподілу;

- описати функціональну структуру КІС, до якої буде інтегрована система, що розробляється в даній роботі;

- обґрунтувати вибір архітектури системи;

- проаналізувати місце задачі у загальній структурі КІС підприємства, визначити функціональні зв'язки;

- обґрунтувати вибір програмного та технічного забезпечення задачі;

- здійснити опис інформаційної інтеграції задачі, що вирішується системою;

- розробити систему автоматизації та інструкцію користувача до неї, яка б вирішувала поставлені завдання.

1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМИ З ТОЧКИ ЗОРУ АВТОМАТИЗАЦІЇ ОПТИМІЗАЦІЙНИХ ЗАДАЧ РОЗПОДІЛУ РЕСУРСІВ

1.1 Функції, що потребують автоматизації та вимоги до системи

У процесі своєї діяльності інформаційна сфера роботи підприємства наповнюється великою кількістю хаотично організованої та частково неструктурованої інформації, що може зберігатися в різноманітних файлах і додатках, що не сприяє зменшенню навантаженості як на файлову систему (виникнення надлишковості та надмірності інформації), так і на оперативне використання даної інформації. Навіть на сучасному етапі багато підприємств, особливо сектору малого бізнесу, використовують для зберігання інформації документи, а для пошуку та складання звітів записи, що містяться у журналах чи простих текстових редакторах. Це викликає великі складнощі в процесі використання необхідної інформації, організації вільного доступу до неї в багатокористувацькому режимі.

Для зберігання великої кількості інформації використовується все більша і більша кількість файлів. Це ускладнює не лише процес управління ресурсами, але й може бути критичним для наявних ресурсів, тому досить складно проводити контроль та аналіз діяльності, що є необхідною умовою будь-якого економічного підприємства. Крім того, інформація про поточні запаси, їх характеристика, та характер використання може бути використана для здійснення планування та прогнозування, тому вона не видаляється з системи протягом довгого часу.

Для формування проекту системи автоматизації прийнято виділяти наступні задачі, що групуються на певними ознаками:

- за правилом організації розв'язання у встановленому управлінському режимі - регламентні (для яких задано термін розв'язання та зміст вихідних форм) та запитально-довідкові (розв'язання зумовлено необхідністю виробничих ситуацій);

- за регулярністю розв'язання - систематичні (з твердою та частою датою розв'язання), епізодичні та випадкові;

- за терміновістю розв'язання - термінові та нетермінові;

- за математичною основою обчислень - прямого розрахунку та оптимізаційні;

- за формалізацією умов розв'язання - формалізовані та неформалізовані.

Відповідно до даного спектру задач суть оптимізації управління ресурсами підприємства можна описати наступним набором функцій:

- облік і реєстрація ресурсів в системі;

- зберігання інформації про кожен ресурс та його характеристику;

- облік операцій по кожному ресурсу;

- управління системою замовлень;

- планування потреб в ресурсах;

- оптимізація шляхів поставок, вибір оптимального постачальника;

- інші функції, що можуть бути індивідуальним, в залежності від виду діяльності підприємства.

Безперечно більшість програмних пакетів дають змогу врахувати всі ці функції, і навіть більше, але воно здебільшого спрямовані на великі підприємства тим самим включаючи функції, які не є притаманними невеликим організаціям і відзначаються своєю дороговизною. Тому при написанні даної роботи основна увага була виділена на написання програмного пакету, що задовольнятиме функціональні вимоги для роботи з малими підприємствами.

1.2 Аналіз стану автоматизації у сфері оптимізаційних задач розподілу ресурсів

Системи автоматизації, що функціонують на ринку є перш за все великими базами даних, що накопичують та фільтрують інформацію, яка надходить у процесі функціонування системи. До розробки кожної автоматизованої системи, які розглядаються нижче, пред'являються різні вимоги, відповідно до побажань клієнтів і споживачів, які висувалися в момент створення продукту, але сам підхід, що використовувався в процесі розробки системи спирався на одні і ті ж особливості, що пов'язано з однією сферою функціонального призначення.

Більшість корпоративних систем, які функціонують на ринку створені на основі стандартів серії MRP - ERP. Концепція ERP (Enterprise Resource Planning, планування ресурсів підприємства) має на увазі створення єдиного інформаційного простору підприємства шляхом інтеграції існуючих систем управління з метою оптимізації ресурсів компанії. На практиці концепція ERP здійснюється за допомогою спеціального програмного пакету, часто розробленого під замовлення, щоб програмне забезпечення максимально відповідало вимогам компанії. Корпоративні інформаційні системи (КІС) дозволяють успішно реалізувати концепцію ERP в рамках окремо взятого підприємства з урахуванням всіх необхідних параметрів і особливостей даного бізнесу. Впровадження КІС є обов'язковою умовою ефективної роботи будь-якої великої компанії, оскільки дозволяє автоматизувати більшість функцій підприємства.

ERP-підхід дає можливість застосувати один і той же програмний пакет для різних організацій (можливо, з різними налаштуваннями і розширеннями). Тому тиражовані ERP-системи є одними з найпоширеніших на сьогоднішній момент часу. Однією з причин вико...

Другие файлы:

Автоматизація обліку та аналізу матеріальних ресурсів підприємства
Розробка модулю корпоративної інформаційної системи (КІС) автоматизації аналізу матеріальних ресурсів підприємства за допомогою процедур, що написані...

Інтенсифікація інноваційно-інвестиційних процесів енергозбереження на підприємствах централізованого теплопостачання
Удосконалений методичний підхід до розрахунку економічної ефективності від реконструкції тепломереж і ліквідації дрібних котелень. Програмний продукт...

Побудова моделі розподілу інвестиційних ресурсів та оцінки інвестиційного проекту
Інвестиційні проекти як об'єкт розподілу ресурсів. Місце інвестиційної діяльності в діяльності підприємства. Методи та моделі оцінки та розподілу інве...

Розвиток фінансових ресурсів підприємства
Фінансові ресурси підприємства. Оптимізація джерел фінансових ресурсів підприємства. Ефективність формування фінансових ресурсів підприємства. Джерела...

Автоматизація обліку та нарахування відсотків за кредитами комерційного банку
Склад та організація інформаційного забезпечення. Організація збору та передачі інформації. Основні методи класифікації та кодування об'єктів прийняті...