Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Матеріально-технічна база споживчої кооперації (за матеріалами Черкаського районного споживчого товариства)

Тип: курсовая работа
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Розвиток інфраструктури на селі та торговельного обслуговування. Організаційно-економічна характеристика діяльності Черкаського районного товариства. Сучасний стан матеріально-технічної бази споживчої кооперації, ознайомлення з тенденціями її розвитку.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Вищий навчальний заклад Укоопспілки

„Полтавський університет економіки і торгівлі”

Кафедра комерційної діяльності та підприємництва

КУРСОВА РОБОТА

з „Торгівельне підприємництво”

на тему: „Матеріально-технічна база споживчої кооперації” (за матеріалами Черкаського районного споживчого товариства)

Студентки

Сергієнко А.С.

м. Полтава - 2014 рік

Зміст

Вступ

1. Тенденції розвитку господарської діяльності організацій споживчої кооперації

2. Коротка організаційно-економічна характеристика діяльності Черкаського районного споживчого товариства

3. Сучасний стан матеріально-технічної бази Черкаського районного споживчого товариства

4. Напрями удосконалення матеріально-технічної бази Черкаського районного споживчого товариства

Висновки та пропозиції

Список використаних джерел

Вступ

Сьогодні споживча кооперація України продовжує відігравати важливу роль у вітчизняній економіці, забезпеченні населення продуктами харчування та іншими соціально орієнтованими товарами, а також є рушійною силою розвитку інфраструктури на селі, торговельного обслуговування і забезпечення зайнятості населення.

Після розпаду СРСР і проголошення незалежності відбувся перехід України від планової до ринкової моделі економіки, яка діє на засадах конкуренції, вільного руху товарів та послуг і передбачає нові форми господарювання. Зі зміною економічного устрою держави змінилося і законодавство, яке регулює питання власності, діяльності об'єднань громадян, здійснення господарської (підприємницької) діяльності, оподаткування її результатів тощо.

На тлі становлення українського ринку та зростання конкуренції всередині системи споживчої кооперації почали послаблюватися економічні зв'язки, зменшуватися обсяги та показники її господарської діяльності. Тим часом свою діяльність активізували приватні вітчизняні та іноземні товаровиробники і торговельні мережі. Завдяки скоординованій та централізованій на загальнодержавному рівні господарській діяльності, а також значним інвестиціям вони почали витісняти з ринку підприємства споживчої кооперації.

Система споживчої кооперації України у цей період не зазнавала суттєвих змін і продовжувала діяти на організаційних засадах, напрацьованих протягом попередніх десятиліть. Такий підхід значною мірою захистив систему від ситуаційних та кон'юнктурних рішень і дозволив зберегти споживчу кооперацію України як цілісну та єдину організацію, її кооперативні цінності та соціальне призначення.

Утім, з кожним роком кооперативним організаціям та підприємствам стає все важче конкурувати на ринку. Більше того, загострення конкурентної боротьби відбувається в умовах втрати споживчими товариствами, їх спілками та створеними ними підприємствами свого майна. За оцінками спеціалістів та працівників споживчої кооперації, за період незалежності система втратила понад 80 % свого майна, суттєво зменшилася її частка на ринку роздрібної торгівлі тощо. Це зумовлено насамперед тим, що система споживчої кооперації не повною мірою адаптувалася до нових умов господарювання та нового законодавства. Якщо такі тенденції збережуться й надалі, то існує ймовірність, що за кілька років споживчу кооперацію України очікуватиме системна криза.

Таким чином, реформування системи споживчої кооперації, завершення її адаптації до умов ринкової економіки та сучасного законодавства наразі є нагальною потребою, від реалізації якої залежить подальша доля споживчої кооперації в Україні.

Актуальність даної роботи полягає в тому, що матеріально-технічна база є безпосередньою запорукою успішної фінансово-господарської діяльності організацій системи споживчої кооперації. Тому контроль за належним станом матеріально-технічної бази, створення програм її поліпшення є важливим аспектом діяльності споживчих товариств та системи споживчої кооперації у цілому.

Отже, метою курсової роботи є вивчення сучасного стану матеріально-технічної бази системи споживчої кооперації, ознайомлення з тенденціями її розвитку та напрямами удосконалення матеріально-технічної бази Черкаського районного споживчого товариства, що було обране об'єктом дослідження.

Завданнями курсової роботи є дослідження сучасного стану матеріально-технічної бази Черкаського районного споживчого товариства, аналіз фінансово-господарської діяльності товариства та розроблення ефективних заходів щодо покращення стану матеріально-технічної бази Черкаського РайСТ.

1. Тенденції розвитку господарської діяльності організацій споживчої кооперації

кооперація економічний торгівельний

Споживча кооперація України є однією з небагатьох організацій загальнодержавного масштабу з високим рівнем відповідальності перед суспільством та соціальною спрямованістю діяльності. Зміни, які за останні 20 років відбулися в економіці, державній та суспільній сферах, не оминули споживчу кооперацію і вимагають від неї змін у підходах до організації і здійснення господарської діяльності, порядку використання майна та інших ресурсів, побудови власної організаційної структури тощо. При цьому необхідно чітко усвідомити, що такі зміни потрібні не тільки для поліпшення діяльності споживчих товариств, їх спілок та створених ними підприємств, а й для збереження системи споживчої кооперації як такої, її цілісності та єдності.

На XXI (позачерговому) з'їзді споживчої кооперації України 4 жовтня 2012 р. була прийнята Постанова „Про програму подальшого реформування споживчої кооперації України”, яка досить чітко визначає тенденції розвитку господарської діяльності організацій споживчої кооперації.

Ця Програма подальшого реформування системи споживчої кооперації України розроблена відповідно до Конституції України, Закону України "Про споживчу кооперацію", Закону України "Про кооперацію", Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та інших актів законодавства України, а також локальних актів Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки) [6].

Програма обґрунтовує потребу подальшого реформування системи споживчої кооперації України, визначає концептуальні засади реформи, її основні напрями та заходи. Ключові ідеї Програми базуються на положеннях Стратегії розвитку споживчої кооперації України (2004-2015 рр.), затвердженої постановою XIX з'їзду споживчої кооперації України 23 березня 2004 року [5]. Це забезпечує послідовність та наступність подальшої реформи споживчої кооперації України щодо реформ та заходів, проведених Укоопспілкою, облспоживспілками та іншими організаціями системи споживчої кооперації України в попередні роки.

Реалізація подальшої реформи системи споживчої кооперації України повинна бути спрямована передусім на забезпечення:

цілісності та єдності системи на умовах економічного інтересу;

свободи у прийнятті господарських рішень;

додаткового захисту спілок споживчих товариств від тиску з боку місцевих органів влади та сторонніх осіб;

високої ефективності господарської діяльності;

узгодженості організаційно-правової форми системи споживчої кооперації з вимогами сучасного законодавства.

Указані концептуальні засади подальшої реформи орієнтують не лише на усунення проблем, з якими зараз стикаються споживчі товариства, їх спілки та створені ними підприємства і організації. Враховуючи роль та потенціал споживчої кооперації у кооперативному секторі економіки держави, подальша реформа сприятиме також вирішенню завдань перспективного розвитку споживчої кооперації України:

визначення пріоритетів економічного розвитку, розширення масштабів господарської діяльності, забезпечення споживчих потреб членів споживчих товариств і спілок, органічне поєднання особистих, колективних і суспільних інтересів;

активна реалізація соціальної місії споживчої кооперації, сприяння соціальній підтримці та соціальному захисту членів споживчих товариств та працівників споживчої кооперації;

участь у зміцненні демократичних засад держави, створенні підвалин для розвитку громадянського суспільства та національного кооперативного руху;

подальше розширення міжнародного кооперативного співробітництва, інтеграція у міжнародні кооперативні організації та об'єднання, розвиток зовнішньоекономічної діяльності кооперативних суб'єктів господарювання.

Більше того, подальша реформа стане закономірним та послідовним кроком з реалізації перспективної соціально орієнтованої моделі споживчої кооперації України, передбаченої Стратегією розвитку споживчої кооперації України (2004-2015 рр.). Ця модель передбачає перетворення системи споживчої кооперації на сучасну економічно потужну організацію громадян з високим рівнем соціальної відповідальності, яка є ядром кооперативного сектору економіки та діє на ринкових засадах господарювання:

активна участь споживчих товариств і спілок у створенні господарських товариств та господарських об'єднань;

активне залучення інвестиційних коштів та їх вкладення в розвиток пріоритетних напрямів господарської діяльності (оптова та роздрібна торгівля, надання ринкових послуг тощо);

організація господарської діяльності на основі комерційної концесі...

Другие файлы:

Матеріально-технічна база міського транспорту
Функціонування пасажирського транспорту як невід’ємна частина економічної й соціальної політики на загальнодержавному й локальних рівнях. Міський тран...

Організація внутрішнього контролю та аудиту на підприємстві (на прикладі Хлібокомбінату Березнівського районного споживчого товариства)
Завдання та інформаційна база аудиту нерозподіленого прибутку (непокритого збитку). Стан внутрішнього контролю за формуванням та обліком запасів на пі...

Матеріально-технічна база підприємств агропромислового комплексу з ремонту і технічного обслуговування

Аналіз сучасного стану розвитку системи споживчої кооперації

Матеріально-технічна база закладів ресторанного господарства як основний фактор якісного обслуговування споживачів
Склад матеріально-технічної бази для організації процесу обслуговування в закладах ресторанного господарства. Характеристика обладнання і меблів для т...