Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экология

Характеристика різних видів забруднень міст

Тип: курсовая работа
Категория: Экология
Скачать
Купить
Пестициди як забруднюючий фактор. Аерозольне забруднення атмосфери. Фотохімічний туман (змог). Теплове, шумове, електромагнітні форми забруднення. Кислі атмосферні випади на сушу (кислотні дощі). Органічне, біологічне забруднення або "червоний приплив".
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Курсова робота

Характеристика різних видів забруднень міст

Вступ

Актуальність теми. Екологічна проблема забруднення міст - проблема взаємин суспільства й природи, збереження навколишнього середовища. Протягом тисячоріч чоловік постійно збільшував свої технічні можливості, підсилював втручання в природу, забуваючи про необхідність підтримки в ній біологічної рівноваги.

Особливо різко зросло навантаження на навколишнє середовище в другій половині 20 століття. У взаєминах між суспільством і природою відбувся якісний перегонів, коли в результаті різкого збільшення чисельності населення, інтенсивний індустріалізації й урбанізації нашої планети господарські навантаження почали повсюдно перевищувати здатність екологічних систем до самоочищення й регенерації. Внаслідок цього порушився природний круговорот речовин у біосфері, під погрозою виявилося здоров'я нинішнього й майбутнього поколінь людей.

На всіх стадіях свого розвитку людина була тісно пов'язаний з навколишнім світом. Але з тих пор як з'явилося высокоиндустриальное суспільство, небезпечне втручання людини в природу різко підсилилося, розширився об'єм цього втручання, воно стало многообразнее й зараз загрожує стати глобальною небезпекою для людства. Витрата невозобновимых видів сировини підвищується, усе більше орних земель вибуває з економіки, так на них будуються міста й заводи. Людині доводиться усе більше втручатися в господарство біосфери - тієї частини нашої планети, у якій існує життя. Біосфера Землі в цей час піддається наростаючому антропогенному впливу. При цьому можна виділити трохи найбільш істотних процесів, кожної з яких не поліпшує екологічну ситуацію на планеті.

Найбільш масштабн і значним є хімічне забруднення середовища невластивими їй речовинами хімічної природи. Серед них - газоподібні й аерозольні забруднювачі промислово-побутового походження. Прогресує й нагромадження вуглекислого газу в атмосфері. Подальший розвиток цього процесу буде підсилювати небажану тенденцію убік підвищення середньорічної температури на планеті.

Об'єкт дослідження: Міста.

Предметом дослідження: Забруднення.

Мета роботи: Охарактеризувати різні види забрудненя міст.

1. Фізичне забруднення

Фізичне (або параметричне) забруднення пов'язане з відхиленням від норми фізичних параметрів навколишнього середовища. До цього типу забруднення відносяться:

· радіоактивне,

· радіаційне,

· світлове,

· теплове,

· шумове,

· електромагнітні форми забруднення.

1.1 Радіоактивне, радіаційне, світлове

Радіоактивне забруднення. Ця форма забруднення пов'язана з перевищенням природного рівня змісту радіоактивних з'єднань в навколишньому середовищі. Основним джерелом цього забруднення є радіоактивні відходи, що містять радіонукліди, і ядерні вибухи на випробувальних полігонах. Радіонукліди - це ізотопи елементів, які випускають радіоактивне випромінювання. У деяких елементів всі ізотопи є радіоактивними. До них відносяться технецій, прометій, а також всі елементи періодичної таблиці від полонія до трансуранових включно. Найбільшу небезпеку представляють радіоактивні речовини з періодом напіврозпаду від декількох тижнів до декількох років. Цей час досить для проникнення цих речовин в організм рослин і тварин. Радіоактивні речовини, розповсюджуючись по харчовому ланцюгу, поступають в організм людини і можуть накопичуватися в нім в кількостях, небезпечних для здоров'я. Найбільш небезпечними в цьому відношенні є ізотопи стронцію-90 і цезію-137. Завдяки хімічній схожості з кальцієм стронцій-90 легко проникає через шлунково-кишковий тракт, легені, шкірні покриви в кісткову тканину. Він може викликати патологічні зміни в крові і деструкцію кісткового мозку. Цезій-137 накопичується в м'язах, заміщаючи калій. При великих дозах йоду-131 утворюються злоякісні пухлини.

Найбільш сильне забруднення середовища пов'язане з роботою заводів по збагаченню і переробці атомної сировини. В даний час в США щорічна кількість відходів атомної промисловості складає 4250т. Для дезактивації цих відходів до їх повної безпеки необхідно, наприклад, для цезію-137 близько 640 років, а для рутенію-239 490 тис. років. Дуже сильні разові забруднення навколишнього середовища можуть відбуватися при технічних аваріях на АЕС.

Радіаційне забруднення. Ця форма фізичного забруднення викликана дією іонізуючих випромінювань. Екологічне значення мають два види іонізуючого випромінювання: корпускулярне (а і b) і електромагнітне (g- і рентгенівське випромінювання). Альфа- і бета-випромінювання роблять вплив на організм зсередини, тобто у разі поглинання радіоактивної речовини. Гамма-випромінювання може робити вплив на організм дистанційно, тобто знаходячись поза ним. Експериментально показано, що поблизу могутніх джерел гамма-випромінювання (кобальт-60, цезій-137) з активністю 10 тис.Кu не виживає жодна вища рослина або тварина. Дія іонізуючих випромінювань на організм достатньо різноманітна. Але в цілому в опроміненому організмі знижується імунітет, виникає вірогідність онкологічних захворювань, можуть відбуватися поразки на генетичному рівні і багато що інше.

Світлове забруднення. Ця форма забруднення, при якій відбувається порушення природної освітленості місцевості під впливом штучних джерел світла. Результати такого типу дії можуть привести до аномалій в життя рослин і тварин, а також людину. Цей вид забруднення навколишнього середовища, пов'язаний з крупними містами до теперішнього часу вивчений слабо.

1.2 Теплове, шумове, електромагнітне забруднення

Теплове випромінювання. Ця форма забруднення пов'язана із зміною температури середовища (особливо при підвищенні), що відбувається в результаті промислових викидів нагрітого повітря, газів, що відходять, і вод. Добре відома освіта, так званого “острова” тепла, що виникає над крупними промисловими районами. У великих містах середньорічна температура на 1-20С вища, ніж в околицях. У утворенні острова тепла грають роль не тільки викиди антропогенного тепла, але і зміна довгохвильовій складовій радіаційного балансу атмосфери. В цілому над цими територіями зростає нестаціонарна атмосферних процесів. У разі надмірного розвитку цього явища можлива істотна дія на глобальний клімат.

Зміна теплового режиму водних об'єктів при скиданні теплих промислових стоків може вплинути на життя гідробіонтів (живі істоти, що мешкають у воді). Відомі випадки, коли скидання теплих вод створював тепловий бар'єр для риб на їх шляху до нерестовищ.

Шумове забруднення. Під цією формою забруднення розуміють перевищення природного рівня шуму і ненормальну зміну звукових характеристик на робочих місцях, в населених пунктах і інших місцях. Джерелами шуму є робота транспорту, шуми, що створюються літаками, робота промислових пристроїв, побутових приладів і інші причини. Дратівлива дія звуку на людину залежить від його інтенсивності, спектру і тривалості дії. Найбільше роздратування викликає шум в діапазоні частот 3000-5000 Гц. Стан страху, тривоги викликає інфразвук на частотах 6-8 Гц.

Досягши інтенсивності шуму 90-100 дб спостерігається підвищена стомлюваність людини, зниження розумової активності, пониження продуктивності праці (до 40-70%), схильність до фізичних і нервових захворювань (виразкова хвороба, гіпертонія і ін.). Дуже сильний шум (понад 110 дб) веде до так званого шумового “сп'яніння”. При інтенсивності шуму 140-145 дб виникають вібрації в м'яких тканинах носа і горла, в кістках черепа і зубах. При рівні шуму понад 160 дб може відбутися розрив барабанних перетинок.

Є численні дані про несприятливу дію шуму на тварин і рослини. Встановлено, що рослини під впливом шуму повільніше ростуть, у них спостерігається надмірне (навіть повне, що призводить до загибелі) виділення вологи через листя, можливі порушення клітин. Гинуть листя і квіти рослин, що розміщені біля гучномовця.

Аналогічно діє шум на тварин. Від шуму реактивного літака гинуть личинки бджіл, самі вони втрачають здатність орієнтуватися, в пташиних гніздах дає тріщини шкаралупа яєць. Від шуму знижуються надої, приріст у вазі свиней, несучість курей. Хворобливо переносять шум риби, особливо у період нересту.

Електромагнітне забруднення. Це забруднення виникає в результаті зміни електромагнітних властивостей середовища. Джерелом є лінії електропередач, могутні електроустановки, різного роду випромінювачі радіохвиль (радіо, телебачення, станції радіолокацій, системи стільникового зв'язку і т.п.). Електромагнітне забруднення приводить не тільки до порушень електронних систем, але і до змін в тонких клітинних і молекулярних структурах. Цьому виду забруднення поки не приділяється належної уваги, недостатньо ясний механізм і ступінь його дії на живе.

атмосфера суша аерозольний туман

2. Хімічне забруднення міст

Розвиток промисловості і сфери послуг великих міст, інтенсивне використання біосфери та її ресурсів призводять до того, що зростає вплив людини на матеріально-енергетичні процеси, які протікають на планеті. В сучасному світі з цілого ряду причин залишаються невирішеними проблеми оцінки токсичності хімічних продуктів для людини, і в більшій мірі - їх дія по відношенню до навколишнього середовища. Вичерпне дослідження впливу речовин можливе тільки після того, як буде отримано повну інформацію про експозицію та діючу дозу кожної хімічної речовини.

Джерелом хімічного забруднення...

Другие файлы:

10 найдивовижніших мостів світу
Розробка мостів різних видів для переміщення з одного берега на інший. Розгляд найдивовижніших проектів: "П’яний міст" в Норвегії, Понте Веккьо у Флор...

Порівняльна характеристика житніх заквасок, застосування їх у виробництві різних видів виробів
Характеристика хлібопекарських властивостей борошна. Особливості застосування житніх заквасок у виробництві різних видів виробів. Вибір апаратурно-тех...

Організация виробництва
Організаційні форми підприємств. Характеристика видів та пакетів документів для реєстрації різних видів товариств: з обмеженою відповідальністю, з дод...

Особливості різних видів відгодівлі свиней
Породи і типи у свинарстві, нові підходи до годівлі в домашніх умовах. Розрахунок річної потреби в кормах для молодняку корів і свиней. Визначення пот...

Методика навчання малюванню дітей середньої групи
Види малювання, що проводяться в середній групі, їх характеристика. Завдання та зміст програми з різних видів малювання в середній групі. Методика нав...