Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Фінансово-господарська діяльність Лінійної Поліклініки на ст. Авдіївка

Тип: дипломная работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Економіко-правові та організаційні питання обліку та аналіз господарської діяльності в лінійній поліклініці на ст. Авдіївка. Сучасний стан обліку операцій фінансової діяльності у бюджетних установах. Документування та облік фінансування діяльності.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

Соціальний аспект національної економіки забезпечується бюджетними установами шляхом виконання суспільних функцій для підвищення рівня життя та добробуту населення.

Сьогодні більшість українських спеціалістів-медиків констатує, що сучасна ситуація в системі охорони здоров'я досягла критичної межі. Про це свідчить стан здоров'я суспільства і медико-демографічні його аспекти.

Тому, особливої уваги в умовах переходу України до ринкової економіки, заслуговує фінансово-господарська діяльність медичних закладів.

Бюджетна установа -- це організація, створена органом державної влади для здійснення управлінських, соціально-культурних, науково-технічних або інших функцій некомерційного характеру, діяльність, якою фінансується з державного бюджету або за визначених обставин із позабюджетного фонду на основі кошторису доходів і витрат.

Управління бюджетною сферою потребує нової моделі раціональної управлінської системи, визначальними функціями якої є облікова та аналітична. Формування достовірної облікової інформації в системі бухгалтерського обліку бюджетної сфери стає стратегічним завданням її побудови.

Невирішеними залишаються питання забезпечення рівних умов медичного обслуговування членів різних за чисельністю населення територіальних громад, реалізації єдиних підходів до управління, функціонування і фінансування медичних закладів різної підпорядкованості, збалансування відносин між державним та комунальним секторами галузі.

Зазначені проблеми вимагають наукового аналізу можливих інструментів, шляхів та напрямів удосконалення організаційно-економічного механізму державного управління охороною здоров'я.

Питання вдосконалення обліку фінансово-господарської діяльності набувають особливої актуальності з огляду на поширення ринкових відносин у бюджетну сферу України та реформування вітчизняної облікової системи.

Не дивлячись на оновлення нормативної бази та наукові розробки, залишаються нерозв'язаними проблеми обліку фінансово-господарської діяльності, а саме коштів спеціального фонду, тобто облік доходів та видатків бюджетних установ , які отримують кошти з бюджетів згідно з кошторисом.

Метою дипломної роботи є удосконалення теоретико-методичних засад обліку та аналізу фінансово-господарської діяльності у бюджетних установах закладів охорони здоров'я та визначення практичних рекомендацій щодо поліпшення формування достовірної інформації про використання.

Відповідно до мети у роботі визначено сукупність основних завдань, спрямованих на її досягнення:

- розглянути особливості діяльності бюджетних установ охорони здоров'я та визначити їх вплив на побудову бухгалтерського обліку;

- критично оцінити стан нормативно-правового забезпечення обліку фінансово-господарської діяльності бюджетних установ;

- здійснити класифікацію фінансово-господарської діяльності бюджетних установ охорони здоров'я;

- вивчити порядок документування, синтетичного та аналітичного обліку основних господарських операцій фінансово-господарської діяльності лікувальної установи;

- розкрити порядок відображення інформації про основні показники фінансово-господарської діяльності бюджетної установи у звітності;

- дослідити мету, завдання, джерела інформації, методику аналізу бюджетних установ на прикладі Лінійної поліклініки.

Об'єктом дослідження у дипломній роботі є фінансова-господарська діяльність Лінійної Поліклініки на ст.. Авдіївка.

Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних положень з обліку та аналізу фінансово-господарської діяльності бюджетних установ.

Методами дослідження є пізнання об'єкта дипломної роботи, що ґрунтується на діалектичному методі, за допомогою якого господарські операції з фінансово-господарськоі діяльності установ бюджетної сфери розглядаються у нерозривному зв'язку та розвитку.

Практичне значення одержаних результатів полягає у використанні в процесі вдосконалення нормативно-правової та методологічної бази обліку бюджетної сфери, застосуванні методичних розробок під час проведення заходів аналізу операції з фінансово-господаркою діяльністю.

Дипломна робота складається з трьох розділів, виконана на … сторінках, містить … рисунків, … таблиць, … додатків, та … літературних джерел.

У першому розділі розкрито економічна сутність основних операцій фінансово-господарської діяльності лікувальної установи, правове регулювання та регламентне забезпечення обліку та аналізу фінансово-господарської діяльності бюджетної установи, особливості організації обліку та аналізу фінансово-господарської діяльності лікувальної установи, охорона праці в лікувальній установі.

У другому розділі описано документування та облік фінансування діяльності лікувальної установи,документування та облік основних операцій фінансово-господарської діяльності лікувальної установи,порядок відображення інформації про фінансово-господарську діяльність лікувальної установи у звітності, технологія обліково процесу фінансово-господарської діяльності лікувальної установи із використанням ПК.

У третьому розділі досліджено мета, завдання інформаційне забезпечення, способи та прийоми аналізу фінансово-господарської діяльності лікувальної установи, методика аналізу фінансування діяльності лікувальної установи, методика аналізу основних показників фінансово-господарської діяльності лікувальної установи.

Розділ 1. Економіко-правові та організаційні питання обліку та аналізу фінансово-господарської діяльності лікувальної установи

1.1 Економічна сутність основних операцій фінансово-господарської діяльності лікувальної установи

Бюджетні установи, як і інші суб'єкти господарювання, здійснюють певну діяльність. Проте діяльність зазначених установ має характерну особливість: вона відбувається у сфері надання послуг соціально-культурного, наукового та іншого характеру.

Фінансово-господарська діяльність лікарні характеризується низкою особливостей, які впливають на методику й організацію бухгалтерського обліку:

- лікарня функціонує на засадах державної форми власності та не можуть створювати орендні чи спільні підприємства, приватизуватися, ставати банкрутами, самоліквідовуватися;

- належить до неприбуткових організацій.

- метою її діяльності є не отримання прибутку, а надання нематеріальних послуг;

- нематеріальні послуги, що їх надають, на відміну від будь-якої готової продукції, не є носіями матеріальної субстанції та не оприбутковуються на склад;

- полікліника не наділяється оборотними коштами. Її фінансовий стан визначається своєчасністю та повнотою надходження асигнувань з відповідних бюджетів;

- має тенденцію до постійного відставання продуктивності праці порівняно із суб'єктами матеріального виробництва. Це пояснюється тим, що можливості заміни живої праці технікою у сфері послуг дуже обмежені. Адже праця лікарів, є творчим процесом, який не завжди закінчується на робочому місці та не піддається автоматизації. Технічні засоби можуть лише розширювати професійні можливості таких працівників. Через це виробництво послуг характеризується високою трудомісткістю, великою питомою вагою витрат на заробітну плату;

- лікарня є складовою бюджетної системи країни і беруть участь у виконанні як дохідної, так і видаткової частини бюджету, виконуючи кошторис доходів і видатків -- плановий документ, що підтверджує повноваження кожної установи стосовно отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і напрямки витрачання коштів.

Поліклініка отримує із державного бюджету кошти, здійснює датки для виконання своїх функцій та досягнення цілей, визначених на бюджетний період відповідно до бюджетних призначень, веде бухгалтерський облік відповідно правил, встановлених Державним казначейством України та складає детальні звіти про виконання кошторисів. Також лікарня отримує кошти за рахунок надходження на спеціальні фонди. Головний лікар несе персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності бухгалтерського обліку та статистичної звітності.

Бюджетними установами та організаціями вважаються такі, що повністю або частково фінансуються за рахунок коштів бюджету (державного чи місцевого) і здійснюють свої видатки відповідно до кошторису як головного планового і фінансового документа. Під поняттям «фінансування» розуміють забезпечення бюджетних установ грошовими коштами для здійснення їхньої статутної діяльності. Останнім часом коло джерел фінансування бюджетних установ значно розширилося; крім коштів державного та місцевих бюджетів, бюджетні установи отримують грошові надходження у вигляді плати за надані послуги, гуманітарної допомоги, шефської (спонсорської) допомоги та ін. Джерела та адресність (призначення) фінансування мають для бюджетних установ досить важливе значення, оскільки визначають не тільки напрямки подальшого витрачання коштів, а й принципи фінансування.

Головні принципи бюджетного фінансування -- безповоротність надання коштів, тобто отримані бюджетною організацією кошти не повертаються до джерела фінансування, адже бюджетна організація не має власних доходів :

- цільове призначення наданих коштів, тобто отримані бюджету кошти пови...

Другие файлы:

Фінансово господарська діяльність товариства з обмеженою відповіда

Фінансово-господарська діяльність товариства з обмеженою відповідальністю
Ознайомлення з підприємством. Характеристика фінансово-господарської діяльності, структури управління, перелік основного технологічного устаткування....

Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства на прикладі ТзОВ "Склад-магазин"
Фінансово-господарська діяльність малого підприємства та сутність її аналізування. Загальна характеристика та місце на ринку ТзОВ "Склад-магазин", ана...

Розробка зовнішньоекономічної стратегії підприємства на прикладі корпорації "Бісквіт-Шоколад"
Аспекти розробки стратегії зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Стратегії виходу на зовнішні ринки для кондитерської галузі. Фінансово-господ...

Фінансово-господарська діяльність ТОВ "Чернівці Поліхімбуд"
Основи фінансової діяльності суб’єктів господарювання. Фінансування підприємств різних форм організації бізнесу. Дивідендна політика організації. Фіна...