Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Мито та митна політика. Адміністрування митних платежів

Тип: курсовая работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Аналіз динаміки та структури мита, як невід’ємної складової митної політики. Оцінка рівня надходження ПДВ та акцизного податку, що забезпечуються Державною митною службою. Напрямки модернізації роботи Державної митної служби у сфері мобілізації податків.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

КАФЕДРА ПОДАТКовОЇ ТА БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни «Податкова система»

на тему:

«МИТО ТА МИТНА ПОЛІТИКА. АДМІНІСТРУВАННЯ МИТНИХ ПЛАТЕЖІВ»

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА РОЛЬ МИТНОЇ ПОЛІТИКИ В РЕАЛІЗАЦІІ ФІНАНСОВОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

1.1 Економічний зміст,принципи,функції та форми митної політики

1.2 Механізм адміністрування митних платежів

1.3 Особливості митного регулювання в зарубіжних країнах

РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

2.1 Аналіз динаміки та структури мита,як невід'ємної складової митної політики

2.2 Оцінка рівня надходження ПДВ та акцизного податку,що забезпечуються Державною митною службою

2.3 Основні напрями модернізації роботи Державної митної служби України у сфері мобілізації податків

ВИСНОВКИ

ВСТУП

митна служба акцизний податок

Проголосивши Декларацією про державний суверенітет України незалежність та самостійність в економічній сфері, Україна тим самим започаткувала свою самостійну митну політику та своє митне законодавство. Його значення при здійсненні зовнішньоекономічних відносин та міжнародного співробітництва в інших галузях важко недооцінити як і не треба переоцінювати. Це пояснюється перерозподілом товарних ринків, необхідністю завоювати на них стійке становище, отримати вигоду від ринкових механізмів, наповнити споживацький ринок. Розвиток економічної активності населення України, різке посилення міграційних процесів та гуманітарних зв'язків, міжнародного туризму, у тому числі і його комерційних різновидів, дали поштовх для становлення митного права на нових засадах. У той же час прозорість кордонів створює передумови для економічних злочинів й підриву національної економіки.

Одними з перших економічних законів України стали Закон України "Про митну справу в Українській РСР" та Митний кодекс України. Поступово митне право оформилось у відносно самостійну галузь зако-нодавства й знаходиться в процесі становлення. Деякі норми відміняються, інші приходять їм на зміну. Хоча домінуючим підходом у регулюванні відносин, які виникають при перетині кордону фізичними особами й при переміщенні через нього матеріальних та інтелектуальних цінностей є адміністрування, це не виключає й приватного регулювання деяких з них.

Тема курсової роботи має важливе теоретичне значення.

У процесі дослідження було використано такі методи, як аналітичний, статистичний, графічний, табличний,аналіз,метод аналогії.

Метою курсової роботи є проведення аналізу ефективності митної політики та адміністрування митних платежів. Дослідження проводиться з метою розробки рекомендацій і пропозицій направлених на покращення митної політики.

До основних задач дослідження відносяться :

1. Проведення аналізу динаміки та структури мита, як невід'ємної складової митної політики.

2. Оцінка рівня надходження ПДВ та акцизного податку, що забезпечуються Державною митною службою.

3. Основні напрями модернізації роботи Державної митної служби України у сфері мобілізації податків.

Мета дослідження полягає у визначенні шляхів вдосконалення митної політики України на основі вивчення теоретичних та оцінки практичних аспектів обраної проблематики.

До основних методів дослідження, що використовуються в курсовій роботі відносяться внутрішній та зовнішній аналіз. Методами дослідження також є діалектичний підхід до вивчення, становлення та розвитку митної політики в нашій країні.

Виходячи з мети і задач дослідження структура роботи включає два розділи, вступ та висновки.

Перший розділ розкриває теоретичні засади та роль митної політики в реалізації фінансової політики держави.

Другий розділ присвячено оцінці митної політики України.

У процесі підготовки використовувались нормативні документи України, наукові розробки та навчальні посібники, періодична література, поради фахівців і теоретиків митної справи України та інших держав.

РОЗДІЛ 1

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА РОЛЬ МИТНОЇ ПОЛІТИКИ В РЕАЛІЗАЦІІ ФІНАНСОВОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

1.1 Економічний зміст, принципи, функції та форми митної політики

Митна політика є одним з дієвих інструментів державного регулювання зовнішньоекономічних зв'язків, в першу чергу - захисту внутрішнього ринку чи стимулювання виходу вітчизняних товарів на міжнародні ринки.

Поняття національних інтересів та національної безпеки в даному випадку виступає тією головною категорією, за якою можливе визначення ефективності та актуальності державного впливу на сферу зовнішньоекономічних відносин. Митна політика являє собою певний комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективного функціонування митних кордонів та забезпечення захисту національних інтересів та національної безпеки держави у зовнішньоекономічній сфері.

Митна політика нерозривно пов'язана з порядком переміщення товарів та транспортних засобів через державний кордон, оскільки вона, виходячи з конкретних цілей і завдань, що стоять перед нашою державою, визначає головні цілі і функції діяльності митних органів. До того ж, митна політика визначає роль митних органів конкретної держави в міжнародному співробітництві щодо вирішення деяких глобальних завдань, які постають перед світовим співтовариством. Додержання конкретних принципів формування митної політики при визначенні головних національних інтересів та напрямів державної політики є конче необхідним саме для молодої держави, якою є Україна, оскільки вона ще не має сталої політичної та правової системи, яка мала б забезпечити стабільність та спадкоємність її розвитку.

Митна політика - система орієнтирів (рамкових стандартів) митного регулювання, зорієнтована на забезпечення економічних інтересів і цілей держави. Механізм формування та реалізації митної політики працює таким чином. На етапі формування митної політики суспільні уявлення про митне регулювання та митну справу у взаємозв'язку та взаємозалежності з економічними інтересами і цілями держави впливають на визначення орієнтирів (рамкових стандартів) митного регулювання. У межах визначеної митної політики формується система митного регулювання, яка, окрім механізмів митно-тарифного та нетарифного регулювання, включає в себе митну систему. Механізм формування та реалізації митної політики працює таким чином. На етапі формування митної політики суспільні уявлення про митне регулювання та митну справу у взаємозв'язку та взаємозалежності з економічними інтересами і цілями держави впливають на визначення орієнтирів (Рамкових стандартів) митного регулювання. У межах визначеної митної політики формується система митного регулювання, яка, окрім механізмів митно-тарифного та нетарифного регулювання, включає в себе митну справу. Вплив держави в особі митних органів на інших суб'єктів митних відносин, причетних до переміщення товарів та транспортних засобів, з метою підпорядкування їхніх дій своїм економічним інтересам, запускає механізм митного регулювання, який реалізовується через митну справу.

Діалектична природа митної політики обумовлює наявність, крім національних інтересів і національної безпеки взагалі, певних динамічних принципів, які розкривають зміст національних інтересів держави на даному етапі, та якими керуються компетентні органи державної влади при розробці митної політики і упровадження її в державне регулювання (рис. 1.1). Такі принципи можна знайти в законодавчих актах з митних питань та певних програмних документах: посланнях Президента, програмах діяльності Кабінету Міністрів, інших концептуальних документах, програмах діяльності політичних партій і рухів.

Рис.1.1. Основні принципи митної політики

Охарактеризуємо головні з цих принципів.

Принцип єдності митної політики як складової зовнішньої політики України. Митна політика України є складовою державної зовнішньої політики і повинна формуватися у відповідності з цілями та принципами останньої, завданнями захисту національних інтересів та національної безпеки. Митна політика за своїм змістом є складовою зовнішньополітичних позицій держави і в деяких випадках політична частина останніх має пріоритет перед економічною. Таке має місце при забезпеченні виконання міжнародно-правових зобов'язань держави, наприклад, при приєднанні до міжнародних санкцій в рамках ООН, які вимагають припинення зовнішньоекономічних контактів з певними країнами, або виконання зобов'язань України в рамках договору щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Задля виконання цих зобов'язань нехтуються можливі економічні переваги.

Принцип єдності державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та контролю за її здійсненням. Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" вiд 16.04.1991 р. № 959-XII., Україна самостійно формує систему та структуру державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності на її території. Система органів, що здійснюють регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні, до якої закон відносить Верховну Раду України, Кабінет Міністрів, Міністерство зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі, Державну Митну Службу України , інші міністерства та в...

Другие файлы:

Механізм правового регулювання митних формальностей
Сутність митних формальностей. Правове регулювання митних формальностей, покладених на митні органи відповідно до законодавства України. Митне оформле...

Митна політика України на сучасному етапі
За останні роки в економіці і митній політиці України відбулися зміни, обумовлені досягненням Україною політичної та економічної незалежності і перехо...

Історія митної справи в Україні
Зародження митно-тарифних відносин в Україні. Митні двори, застави зі збору тамги або мита. Митно-тарифна система за Козацької держави. Митний податок...

Митна справа в Чехії
Загальна характеристика та основні показники міжнародної торгівлі Чехії. Структура та функції митних органів держави. Принципи митного регулювання, а...

Механізм здійснення митних процедур на Чернігівській митниці та його вдосконалення
Організаційно-правовий механізм управління процесом здійснення митних процедур. Сутність митних платежів, їх види та особливості нарахування. Оптиміза...