Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Производство и технологии

Розрахунок витрати сировини для виготовлення джемперів, які виготовляються на плоскофангових машинах з вовняної пряжі

Тип: курсовая работа
Категория: Производство и технологии
Скачать
Купить
Розрахунок параметрів структури суворого полотна, продуктивності в’язальної машини та витрат сировини на одиницю виробу. Технологічний розрахунок малюнку. Обґрунтування вибору асортименту. Автоматизація технологічних процесів і транспортні засоби.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Тема: Розрахувати витрати сировини для виготовлення джемперів, які виготовляються на плоско фангових машинах з вовняної пряжі. В цеху встановлено 132 одиниці обладнання

Зміст курсового проекту

1. Вступ

2. Технологічна частина

2.1 Обґрунтування вибору асортименту

2.2 Обґрунтування вибору сировини

2.3 Обґрунтування вибору обладнання

2.4 Характеристика вибору технологічного проектування

2.5 Технологічний розрахунок малюнку

2.6 Розрахунок параметрів структури суворого (готового) полотна

2.7 Розрахунок витрат сировини на одиницю виробу

2.8 Розрахунок теоретичної продуктивності в'язальної машини

3. Організаційний розділ

3.1 Обґрунтування розміщення обладнання

3.2 Обґрунтування простоїв обладнання

3.3 Автоматизація технологічних процесів і транспортні засоби

3.4 Безпека життєдіяльності

Висновки

Специфікація

Література

Графічна частина складається з таких листів:

1 План в'язального цеху

2 Технологічний лист

3 Схема технологічного процесу

1. Вступ

Сьогодні з різноманітних причин легка промисловість України, особливо трикотажна та текстильна її галузі, переживають не найкращі часи. Існуюче становище ускладняється через те, що власники приватизованих підприємств галузі мають різні довгострокові плани щодо майбутнього своєї власності. Багато фактів свідчать, що, на жаль, низку підприємств очікує перепрофілювання чи повна ліквідація. Насамперед це стосується підприємств, які розташовані у центральних районах великих міст, де відбувається інтенсивний продаж землі під забудову новими житловими або офісними спорудами. Такі дії здійснюють за однаковим загальновідомим сценарієм і, як правило, юридично грамотно оформлюють. Останнім часом, як хоч яке обґрунтування цих деструктивних дій, подейкують про централізацію виробництва на одній промисловій площі, здешевлення виробництва у разі його переведення за межі міста кудись у район (можна подумати, що на нього очікує промислова інфраструктура та кваліфікована робоча сила), необхідність переходити на давальницькі схеми виробництва (це за умови, коли товарний ринок України тільки на 25-35% наповнений товарами легкої промисловості) тощо. Верхом цих не щирих обґрунтувань є повідомлення, що за цих пертурбацій більшість робітників того чи іншого підприємства звільняти не будуть, а звільнятимуть тільки управлінців та інженерно-технічних працівників. У такому випадку, зазвичай, у суспільства заперечень не виникає, бо ще з часів воєнного комунізму закладено у свідомість, що інженери та управлінці - це так собі - прошарок, і з ним можна чинити всілякі експерименти. Немовбито, насправді, у цих людей немає сімей, дітей, що вони не мають проблем із здоров'ям і з радістю сприймають будь-яку огидність від нових хазяїв підприємства.

На низці підприємств за березень розпродано й розбазарено дороге імпортне устаткування, що в подальшому унеможливлює випуск будь-якої конкурентоспроможної продукції. І цей розпродаж проведено саме тоді, коли в Україні не виготовляють будь-яке устаткування для легкої промисловості.

До речі, на святкуванні 75 річчя Київського національного університету технологій та дизайну було продемонстровано унікальні кадри кінохроніки 30х років ХХ сторіччя - виробничі будні великого машинобудівного підприємства з виробництва трикотажного устаткування. Це колишній завод у Полтаві, на базі потужностей якого пізніш мав істотний розвиток Московський завод трикотажного машинобудування. У ті далекі часи, за відсутності кваліфікованих інженерно-конструкторських кадрів, в Україні виготовляли досить пристойне трикотажне устаткування, а нині, за наявності власної досить солідної когорти інженерів, конструкторів і науковців із створення трикотажного устаткування, його не виробляємо. Важко буде виробникам гідно конкурувати на ринку, коли устаткування потрібно купувати за світовими цінами, а продавати продукцію внутрішніми цінами.

В Україні спад промислового виробництва в листопаді 2008 року, порівняно з листопадом 2007 року, складає 19,8%, в січні-листопаді т.ч. навпроти аналогічно періоду минувшого року зафіксований спад на рівні 0,7%.

В легкій промисловості зафіксований спад об'ємів виробництва на рівні 19,1% (спад 2%): в текстильній промисловості та пошитті одягу, хутра та виробів з нього - спад 18,8% (спад 5%), в виробництві шкіри та виробів з неї спад склав 10,5% (ріст 13,9%).

В легкій промисловості за січень-травень цього року одержано приріст продукції - 3%. Зокрема, позитивними темпами до відповідного періоду минулого року працювала текстильна промисловість. Індекс обсягів текстильного виробництва становив 109,4%, причому зросло виробництво майже всіх видах економічної діяльності даної групи, а саме: ткацьке виробництво на 8,4%, виробництв готових виробів з текстилю (крім одягу) - 98%, виробництво нетканих матеріалів з килимів - 18,7%.

У трикотажній підгалузі за січень-червень поточного року на 27,6% збільшився індекс обсягу виробництва трикотажних виробів. Однак, на 61,5% скоротилося виробництво трикотажного полотна, що в основному пов'язано із насиченням внутрішнього ринку відповідною імпортною продукцією та викликало скорочення виробництва на вітчизняних підприємствах.

У натуральному вираженні за шість місяців поточного року вироблено 56,5 млн.м2 трикотажного полотна, що на 5,9% більше, ніж за той самий період 2007 року. Також збільшилося виробництво панчішно-шкарпеткових виробів на 5,7% (31,6 млн. пар) та одягу верхнього трикотажного на 14,6% (1,9 млн. шт.). Разом з тим скоротилися натуральні показники виробництва трикотажу спіднього - на 27,4%, светрів, джемперів, пуловерів -- на 6,7%.

В даний час трикотажна промисловість має свій особливий розвиток. Підвищується продуктивність праці із-за рахунок автоматизації виробництва, підвищення кваліфікації робітників. Підвищенню кваліфікації мав її здобутті сприяють Державні вищі навчальні заклади, котрі випускають досвідчених, кваліфікованих робітників, спеціалістів.

В 2009 році збільшився обсяг асортименту трикотажних виробів. До якого належить верхній, білизняний трикотаж, панчішно-шкарпеткові вироби, рукавчикові вироби, гардинно-тюлеві вироби, вироби спеціального призначення. В даний час здійснюється процес покращення якості виробів, пошиття, виготовлення в цілому. Вироби виготовляються тільки І сорту, тобто якісні, з гарними властивостями. Всі готові вироби відповідають ГОСТ. В даний час найбільш вигідним та доцільним проектування в'язального цеху з вироблення верхнього трикотажного асортименту регулярним способом, оскільки зменшуються витрати сировини та покращується якість виробів. Крім того, найсучасніші плосков'язальні машини випускаються з електронним управлінням.

Тому вважаю доцільним проектувати в'язальний цех для виготовлення дитячих джемперів верхнього асортименту на плосков'язальних напівавтоматах типу ПВК.

2. Технологічна частина

2.1 Обґрунтування вибору асортименту

Згідно з завданням курсового проекту проектується дитячий джемпер, котрий відноситься до асортименту верхніх трикотажних виробів. Джемпер - найбільш поширений і необхідний вид трикотажних виробів. Джемпер складається з переду, спинки та рукавів. Джемпер прямого силуету з горловиною та довгими вшивними рукавами. Стан виробу і рукавів вироблений переплетенням ластик 1+1. Згідно з дизайнерським оформленням в центрі джемпера вироблений ромб ажурним переплетенням, тобто виникає рельєфний ефект на виробі.

Дитячий джемпер виготовлений регулярним способом, тому деталі виробу (стан і рукава) необхідної форми і розміру в'яжуться на в'язальній машині. Низ виробу зароблюється спочатку в'язання, а весь контур утворюється завдяки зміні числа голок. Деталі, які отримані по цьому способу потребують незначного підкрою. Позитивне цього способу полягає у тому, що відпадки розмір складає від 3 до 6%.

2.1.1 Дизайн трикотажу

Дизайн - термін, що позначає різні види проектувальної діяльності, яка має за мету формування естетичних і функціональних якостей предметного середовища. У вузькому смислі дизайн - художнє конструювання.

Організація професійної дизайнерської діяльності може бути різною, але слід виділити, принаймні, дві протилежні точки зору на її орієнтацію:

1) для успішного здійснення дизайну необхідне тісне співробітництво в одному колективі трьох різних спеціалістів: художника, технолога та механіка;

2) спеціальності художника, технолога і механіка повинна мати одна людина.

Дизайн охоплює всі області людської діяльності та всі її об'кти. При цьому суб'єктами дизайну є дизайнер та споживач, а його об'єктами - придмет навколишнього середовища.

Успішність дизайну в більшості буде залежати від того, чи буде відповідати об'єкт дизайну.

Дизайн одягу - це один з напрямків творчої діяльності, метою якої є проектування комфортного, оправного, естетичного цілісного одягу, як одного з елементів предметного середовища, який відповідає відповідним матеріальним та духовним вимогам споживача.

Дизайн трикотажу - це також один з напрямків дизайну одягу, метою якого є проектування трикотажу, в процесі якого поєднується як технологіч...

Другие файлы:

Технологічна схема виготовлення хліба
Розрахунок продуктивності і потужності печей, витрати і запасу сировини, виробничих рецептур з підбором і перевіркою обладнання для приготування напів...

Технологія виготовлення мочених плодів та ягід
Виготовлення продуктів харчування. Переробка плодоовочевої сировини. Молочнокисле, спиртове, маслянокисле, оцтовокисле бродіння. Пліснявіння. Технолог...

Проект цеху виготовлення стружкових плит
Стружкові плити: загальне поняття, класифікація. Переробка мірних заготовок на технологічну тріску. Процес приготування клею. Розрахунок сировини і ма...

Десерт з кунжутом
Технологічний процес виготовлення сиру кисломолочного. Характеристика сировини для виготовлення десерту кисломолочного, її харчова і біологічна цінніс...

Розрахунок виробництва інсуліну з 250 кг підшлункової залози ВРХ
Препарат з підшлункової залози, інсулін. Технологічна схема виробництва ліків. Розрахунок сировини та допоміжних матеріалів, орієнтовні витрати. Розра...