Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Строительство

Цех виробництва ГЦШВ

Тип: курсовая работа
Категория: Строительство
Скачать
Купить
Гіпсо-шлаковий цемент: загальна характеристика. Вибір способу і технологічної схеми виробництва. Розрахунок продуктивності вантажопотоків і визначення витрат сировинних матеріалів. Розрахунок пилоосаджувальних систем. Технічний контроль виробництва.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Міністерство освіти у науки України

Національний університет водного господарства та природокористування

Кафедра технології будівельних конструкцій, виробів та матеріалознавства

Пояснювальна записка

до курсового проекту з курсу

«В'яжучі матеріали»

На тему: «Цех виробництва ГЦШВ»

Виконала студентка

ФБА, ТБК - 31

Шевчук Світлана

Перевірила:Ніхаєва Л. І.

Рівне 2008

Вступ

Поява перших в'яжучих матеріалів була зв'язана з необхідністю будувати житло. Перші в'яжучі матеріали - це глина та гіпсові в'яжучі, які вперше як в'яжучий матеріал застосовувались 3 тисячі років до н.е.

В сучасних умовах технологія в'яжучих матеріалів вивчає основні процеси виготовлення в'яжучих матеріалів, шляхи врегулювання властивостей матеріалів і умови раціонального застосування.

В'яжучі матеріали - це такі матеріали, які у тонко-помеленому стані, разом із водою чи іншим затворювачем утворюють пластичне тісто, яке протягом часу тужавіє і втрачає рухливість, а далі твердіє і набуває міцності каменя. Тобто це речовини, які мають здатність зв'язувати різнорідні компоненти в суцільні матеріали.

В'яжучі матеріали класифікуються:

1. за походженням

- органічні - бітум, дьоготь, полімерні в'яжучі;

- неорганічні - вапно, гіпс, цемент і т.д.

2. за видом затворювача

- гідратаційні, які твердіють внаслідок взаємодії з водою;

- негідраційні.

3. по відношенню до води, як середовища

- повітряні, служать тільки в повітрі, а у воді руйнуються;

- гідравлічні.

До основних завдань технологічного проектування підприємств для виробництва в'яжучих матеріалів належать: обґрунтування і розробка технологічного процесу переробки сировини і напівфабрикатів, обчислення потрібної кількості сировинних та енергетичних ресурсів, розрахунок і вибір основного і допоміжного обладнання, розробка поопераційного вхідного, поточного та вихідного контролю, заходи щодо екологічного захисту й техніки безпеки.

Сучасні підприємства для виробництва в'яжучих матеріалів - складні виробничі комплекси, діяльність яких залежить від характеру технологічних процесів, виду обладнання, обсягу виробництва, асортименту та якості продукції, тобто проектування підприємств охоплює велике коло техніко-економічних, організаційних, будівельних та технологічних завдань.

Наукові дослідження щодо сучасної технології виробництва цементів, створили умови для розширенням сфери виробництва в'яжучих матеріалів і підвищення її ролі в технічному прогресі. За рівнем виробництва головного виду в'яжучого - портландцементу можна робити висновок про ступінь розвитку будівельної промисловості.

В'яжучі матеріали відносять до числа не багатьох найважливіших видів промислової продукції, виробництво і споживання яких визначають рівень прогресу й економічний потенціал країни.

1. Характеристика продукції

гіпс шлаковий цемент

Сульфатно-шлаковий цемент являється гідравлічним в'яжучим, яке виготовляється сумісним помелом гранульованого доменного шлаку і гіпсу або ангідриту з невеликими добавками лужного збудника його тверднення, тобто основою добування сульфатно-шлакових цементів є здатність сульфату кальцію в лужному середовищі збуджувати гідравлічні властивості шлаків.

Такий цемент містить 80-85% шлаку, 10-15% ангідриту або двоводного гіпсу, до 5% портландцементного клінкеру або 2% вапна.

Для виготовлення гіпсо-шлакового цементу застосовують основні шлаки з підвищеним вмістом глинозему (в межах 10-20%) і пониженим - закисі марганцю (не більше 3%), а також кислі шлаки з модулем основності не менше 0,8 і модулем активності не нижче 0,45, при вмісті закисі марганцю і глинозему відповідно не більше 3,5і 20%.

Технологія гіпсо-шлакового цементу включає:

- складування сировинних матеріалів - гранульованого шлаку, гіпсу або ангідриту і клінкеру;

- підготовку сировини - подрібнення і сушіння доменного шлаку, подрібнення ангідриту або гіпсу, а інколи клінкера або вапна;

- дозування підготовлених сировинних матеріалів;

- сумісний помел всіх компонентів гіпсо-шлакового цементу;

- складування і відвантаження цементу.

Гіпс або ангідрит, клінкер або вапно подрібнюють звичайно, як і при виготовленні інших шлакових цементів, в щокових або молоткових дробарках, а шлак сушать при температурі біля 600-700С.

Перед поступанням у млин підготовлені сировинні матеріали ретельно дозують по масі, так як невелике відхилення в складі окремих складових, а особливо клінкеру або вапна, може помітно погіршити якість готової продукції.

Гіпсо-шлаковий цемент промелюють до залишку на ситі №008 1-3%, що сприяє різкому збільшенню його активності.

При використанні основних доменних шлаків найбільш висока активність характерна звичайно для цементів, які складаються із 90% шлаку, 5% ангідриту і 5% доломіту, обпаленого при 800-900С. При кислих доменних шлаках оптимальні склади цементу слідуючі: 85% шлаку, 5-8% ангідриту і 7-8% доломіту, обпаленого при 1000-1100С. Застосування штучно отриманого ангідриту дозволяє отримувати цемент більш високої міцності. Введення доломіту замість вапна зменшує небезпеку сульфоалюмінатного руйнування і дає продукт з більш рівномірними властивостями.

2. Характеристика сировини

Основною сировиною для виробництва гіпсо-шлакового цементу є шлаки, які повинні містити підвищену (до 20%) кількість Al2O3 і знижену кількість МnO.

У такому цементі на основних шлаках доза вапна не повинна перевищувати 1%, а на кислих шлаках може бути введено до 2% вапна

Тверднення гіпсо-шлакових цементів пов'язане насамперед із взаємодією глинозему з сульфатом кальцію. Сульфат кальцію зв'язується дуже швидко і зникає з рідкої фази через 24-48год при вмісті 20% глинозему і через 72-144год при вмісті 10% глинозему. Поверхня шлаку кородує і в контактній зоні утворюються гідросульфоалюмінат і гідросилікати кальцію типу CSH(B). Утворення гідросульфоалюмінату сприяє створенню кристалічного зростка високої міцності.

3. Технологічна частина

3.1 Вибір способу і технологічної схеми виробництва

Проектування підприємства починають з побудови технологічної схеми виробництва. Технологічна схема встановлює спосіб виробництва, склад процесів, які потрібні для виготовлення даної продукції і порядок їх виконання.

Технологічна схема виробництва мінеральних в'яжучих включає, як правило, три головних переділи: приготування сировини, її теплову обробку і помел. Крім головних переділів, у технологічний процес отримання в'яжучих можуть бути включені деякі спеціальні і допоміжні переділи.

Залежно від особливостей приготування сировинних шихт розрізняють чотири способи виробництва мінеральних в'яжучих: мокрий, сухий, напівсухий і комбінований.

В даному курсовому проекті прийнято застосування сухого способу виробництва гіпсоцементношлакового в'яжучого, тобто сировину готують у вигляді сухого порошку, або «борошна», тому перед помелом або разом з ним сировинні матеріали висушують.

Недоліком сухого способу є ускладнення процесу користування складу шихти, збільшення кількості обладнання, підвищення витрат електроенергії, погіршення санітарно-гігієнічних умов.

Оптимальну технологічну схему визначають порівнянням кількох варіантів, маючи на меті досягнення найповнішого використання обладнання, виробничих планів, матеріальних і енергетичних ресурсів.

Рис. 1. Технологічна схема виробництва гіпсоцементношлакового в'яжучого

3.2 Опис прийнятої технології і організації виробництва

Технологічна схема виробництва гіпсоцементношлакового в'яжучого має три потоки, кожний з яких оптимально визначений.

Перший потік представляє собою транспортування портландцементу, тобто з силосного складу через живильник портландцемент надходить у витратний бункер. З бункера через ваговий дозувач портландцемент подається в кульовий млин для сумісного помелу з іншими компонентами.

Другий потік включає в себе обробку гранульованого доменного шлаку, а саме зі складу грейферним краном доставляють до приймального бункера. З приймального бункера шлак стрічковим конвеєром подається в сушильний барабан, де він сушиться до залишкової вологості 1%. Розміри гранул шлаку 5-10 мм.

Третій потік представляє собою транспортування гіпсового каменю залізничним транспортом на склад сировини. Крупність кусків гіпсового каменю не перевищує 350мм. Далі грейферним краном матеріал подається у приймальний бункер. З нього за допомогою живильника подається у щокову дробарку, де подрібнюється до крупності кусків 30-50мм, потім за допомогою живильника подається у витратний бункер, звідки живильником переміщається до молоткової дробарки, де подрібнюється у дрібний щебінь 10-15мм. Подрібнення здійснюється у відкритому циклі без проміжного сортування. Подрібнений матеріал...

Другие файлы:

Процес організації виробництва та виробництва
В процесі виробництва важливе місце займає процес підготовки та організації виробництва, адже саме на етапі підготовки та реалізації виробництва форму...

Технологія виробництва пива
Об’єми виробництва пива в Україні. Сировинна база, виробники, асортимент. Експорт/імпорт. Конкуренція. Характеристика виробництва світлого пива. Розра...

Процес розвитку форм суспільного виробництва
Еволюція суспільного виробництва, етапи його розвитку. Натуральне й товарне виробництво як форми суспільного. Товарна форма виробництва як умова стано...

Організація виробництва сметани, молока пряженого, сиру кисломолочного та кефіру нежирного
Обґрунтування технологічних процесів виробництва молочних продуктів. Сировина для виробництва кисломолочних сирів. Опис технологічного процесу з обґру...

Наукова організація виробництва соняшника
Наукові основи організації виробництва соняшника. Організація та стан виробництва соняшника на підприємстві СТОВ "Петровський". Динаміка посівних площ...