Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Менеджмент

Формування стратегії розвитку підприємства

Тип: курсовая работа
Категория: Менеджмент
Скачать
Купить
Дослідження підприємства як суб'єкта господарювання. Визначення місії та перспективних цілей діяльності підприємства за допомогою "дерева цілей". Проведення SWOT-аналізу діяльності ЖКУВП "Біатрон-3" з метою вибору стратегії розвитку підприємства.
Краткое сожержание материала:

51

Міністерство освіти та науки України

Житомирський державний технологічний університет

Кафедра менеджменту

Карпінська Ніна Вікторівна

студентка V курсу, групи ЗМО-10 м

Курсовий проект

з циклу дисциплін

на тему: " Формування стратегії розвитку підприємства ЖКУВП "Біатрон-3"

Науковий керівник

Осовський Олег Антонович

Житомир

2010

Зміст

Вступ3

Розділ І. Загальна характеристика ЖКУВП "Біатрон-3"4

  • 1.1 Характеристика підприємства як суб'єкта господарювання4
    • 1.2 Аналіз цілей та видів діяльності8
    • 1.3 Досягнутий рівень ефективності господарювання11

Розділ ІІ. формування стратегії розвитку підприємства16

  • 2.1 Визначення місії та перспективних цілей діяльності ЖКУВП "Біатрон-3"16
    • 2.2 Дослідження факторів макро- та мікросередовища20
    • 2.3 Аналіз сильних та слабких сторін підприємства26
    • 2.4 Вибір стратегії розвитку підприємства36

Висновки40

Список використаної літератури42

ДОДАТКИ

Вступ

Об'єктом дослідження курсової роботи виступає стратегія розвитку підприємства на Житомирському колективному учбово-виробничому підприємстві "Біатрон-3", що спеціалізується на оптовій і роздрібній торгівлі та виготовленні меблів.

Предметом дослідження є сукупність практичних проблем формування визначеної стратегії.

Метою написання курсової роботи є опанування практичних навичок формування стратегії розвитку підприємства та дослідження практичних способів вдосконалення логістичної системи розподілу для ЖКУВП "Біатрон-3".

Для досягнення мети курсової роботи поставлено наступні завдання:

1. Дослідження підприємства як суб'єкта господарювання.

2. Визначення місії та перспективних цілей діяльності підприємства за допомогою "дерева цілей".

3. Проведення SWOT-аналізу діяльності ЖКУВП "Біатрон-3" з метою вибору стратегії розвитку підприємства.

Обґрунтування проекту вдосконалення логістичної системи розподілу продукції проведено з використанням методів моделювання (метод накладання системи координат на карту потенційних місць розташування складів), математичного програмування (метод мінімальної вартості) та методу дисконтування грошових потоків, що дозволяє врахувати зміну вартості грошей в часі.

В процесі проведення дослідження було використано матеріали внутрішньої звітності підприємства, дані статистичних довідників та матеріали практикуючих фахівців в галузі менеджменту та логістики, розміщені в періодичних виданнях, монографіях, підручниках та електронних джерелах.

Розділ І

Загальна характеристика ЖКУВП "Біатрон-3"

1.1 Характеристика підприємства як суб'єкта господарювання

Житомирське Колективне учбово-виробниче підприємство "Біатрон-3" засноване у 1999 році, зареєстроване розпорядженням голови Виконавчого комітету Житомирської міської ради народних депутатів № 245 від 23 лютого 1999 року.

Особливість підприємства, відображена в його назві, полягає в тому, що організація намагається поєднати постійне вдосконалення з навчанням та підвищенням кваліфікації своїх працівників. На підприємстві постійний персональний розвиток та навчання працівників пов'язано з розвитком фірми залеж-но від її потреб. Концепція навчальної організації розвивається на підприємстві у напрямку поліпшення якості, постійного вдосконалення виконання роботи. При цьому, найвагомішою у логічній стратегії постійного вдосконалення є турбота про належну оцінку таланту працівників, їхньої майстерності, знань, кваліфікації.

ЖКУВП "Біатрон-3" -- колективне підприємство, розташоване на вулиці Максютова 16 Г, де орендувало складське приміщення та приміщення цехів. На початку діяльності в одному з цехів було встановлено деревообробне обладнання: циркулярна пилка для повздовжнього розпилювання деревини, маятникова пилка для поперечного розпилювання деревини і стругальний верстат. В другому цеху збирали меблеві вироби. Підприємство виготовляло кухонні меблі і м'які куточки, працювало на підприємстві 40 чоловік, праця в основному була ручною.

У 2000 році ЖКУВП "Біатрон-3" були викуплені складські приміщення та приміщення цехів. В зв'язку з розширенням виробничих приміщень було розширено асортимент продукції. Виготовляли м'які стільці, дивани, шкільні парти, кухонні столи. Реконструкція виробничих приміщень велася в три етапи. Перша черга будівництва закінчена в 2001 році. Своє друге народження підприємство мало в 2003 році. На й території збудований виробничий корпус, котельня, складські приміщення. У цехах було установлено високопродуктивне обладнання: автома-тична лінія облицювання кромок МФК-1, автоматична лінія оздоблення щитових деталей МЛН-1 і ін. Це дало змогу збільшити випуск товарної продукції. Третє відродження це - 2003-2004 роки, на зміну вітчизняному обладнанню прийшло високопродуктивне іноземне устаткування: лінія "ХОМАГ", "ДЮРР" та ін.

Центральним елементом організаційного механізму підприємства є структура управління, за допомогою якої поєднуються різні боки діяльності підприємства (технічний, економічний, виробничий, соціальний), регламентуються внутрішні виробничі зв'язки і досягається стійка система службових взаємовідносин між структурними підрозділами і працівниками апарату управління. Тобто, від структури управління значною мірою залежить дієвість усього господарського механізму на ЖКУВП "Біатрон-3".

Організаційна структура -- це упорядкована сукупність взаємопов'язаних елементів системи, що визначає поділ праці та службових зв'язків між структурними підрозділами. Вона організаційно закріплює функції за структурними підрозділами і регламентує потоки інформації на підприємстві (рис. 1.1.)

Рис. 1.1. Організаційна структура ЖКУВП "Біатрон-3"

Джерело: складено на основі внутрішньої звітності підприємства

Для виконання функції управління виробництвом створюється апарат управління. Структура апарату управління виробництвом -- це кількість і склад ланок та ступенів управління, їх підлеглість і взаємозв'язок. Вона активно впливає на процес функціонування системи управління розвитком виробництва.

Структуру управління ЖКУВП "Біатрон-3" зображена на рисунку 1.2. утворює сукупність всіх найвищих органів управління, а також управлінських посад нижчих рівнів. Структура є лінійно-функціональною і включає три рівні управління.

1. Органи вищої ланки управління: директор. Він виконує стратегічні і координаційні функції, ухвалює головні виробничо-господарські і технічні рішення, відповідає за ефективне функціонування ЖКУВП "Біатрон-3".

2. Органи середньої ланки управління: головний інженер, головний бухгалтер, комерційний директор та заступник директора з виробництва. Всі окрім останнього виконують консультативне та інформаційне забезпечення діяльності директора.

3. Органи нижчої ланки управління: майстри цехів здійснюють безпосереднє керівництво виробничим процесом.

Рис. 1.2. Структура управління ЖКУВП "Біатрон-3"

Джерело: складено на основі внутрішньої звітності підприємства

Лінійно-функціональна структура усуває недоліки лінійного та функціонального типів структур управління: функціональні ланки позбавлені права безпосереднього впливу на виконавців, вони готують рішення для лінійного керівника, який здійснює прямий адміністративний вплив на виконавців. Передбачається, що директору ЖКУВП "Біатрон-3" та його заступнику із виробництва у виробленні конкретних питань і підготовці відповідних рішень, програм, планів допомагає спеціальний апарат, який складається з функціональних підрозділів (бухгалтерія, відділ кадрів та охорони праці, служба маркетингу та логістики).

Роль функціональних відділів залежить від масштабів діяльності. Переваги має лінійна організація, але чим вищий рівень управління, тим більшу роль відіграє функціональне управління. Якщо в межах управління цехом його роль невелика, то в масштабі підприємства ця роль значно зростає. Функціональні відділи здійснюють всю технічну підготовку виробництва, готують варіанти вирішення питань, пов'язаних з керівництвом процесу виробництва, звільняють лінійних керівників ЖКУВП "Біатрон-3" від планування, розрахунків. Кожен працівник може одержати при цьому обов'язкові для нього вказівки від інших службових осіб однакового з ним або вищого рангу. Ці вказівки стосуються тільки техніки, технології чи організації праці, але ні в якому разі не можуть стосуватися всієї діяльності працівника, а також його адміністративної (чисто управлінської) діяльності.

Проте при лінійно-функціональній структурі часто виникають проблеми взаємовідносин лінійних керівників і спеціалістів, зокрема безвідповідальності під час прийняття та виконання управлінських рішень. Переваги та н...

Другие файлы:

Формування фінансової стратегії і фінансової політики підприємства
Сутність фінансової стратегії. Фінансова стратегія в контексті розвитку підприємства. Механізми фінансової реструктуризації. Метод аналізу точки розри...

Стратегічний аналіз стану підприємства
Економічна сутність стратегії у плануванні розвитку підприємства. Механізм здійснення стратегічного аналізу стану підприємства. Реалізація та контроль...

Розробка стратегії розвитку підприємства в пореформений період
Напрями формування стратегії розвитку агропромислового комплексу в Україні. Еволюція поняття "стратегія підприємства". Методика прийняття стратегічних...

Формування та реалізація стратегії розвитку підприємства
Стратегічне управління як механізм забезпечення ефективного розвитку підприємств. Підходи до визначення сутності та класифікації стратегії. Аналіз тех...

Використання базових стратегічних підходів для обґрунтування альтернатив розвитку підприємства на матеріалах ВАТ Каховський завод ЕЗУ
Роль планування в управлінських системах. Розробка стратегії організації. Особливості формування бізнес-стратегії. Складання стратегічного балансу під...