Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Менеджмент

Організація праці менеджера готельного підприємства в сучасних умовах

Тип: дипломная работа
Категория: Менеджмент
Скачать
Купить
Організація управлінської праці керівників різних рівнів та формування її складових. Характеристика форм участі менеджерів у вирішенні господарських завдань ТзОВ "Готель-Писанка". Оптимізація особистих ділових контактів менеджера готельного підприємства.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. Особливості організації праці менеджера як ключової фігури управління готельним підприємством

1.1 Праця менеджера як складова управлінської діяльності

1.2 Сутність і основні напрямки наукової організації праці керівників готельних підприємств

1.3 Час як ресурс в організації праці менеджера на підприємстві

Висновки до 1 розділу

РОЗДІЛ 2. Характеристика основних форм участі менеджерів у вирішенні господарських завдань ТзОВ «Готель-Писанка»

2.1 Дослідження організації управлінської праці в товаристві та аналітичний опис особистих ділових контактів менеджера готелю

2.2 Аналіз використання робочого часу менеджера в товаристві

2.3 Вплив організації управлінської праці на ефективність показників економічної діяльності готельного підприємства

Висновки до 2 розділу

РОЗДІЛ 3. Комплекс заходів з удосконалення особистої праці менеджера ТзОВ «Готель-Писанка»

3.1 Удосконалення системи управлінської праці та основних напрямків її наукової організації в товаристві

3.2 Оптимізація особистих ділових контактів менеджера готельного підприємства

3.3 Шляхи підвищення ефективності використання робочого часу

Висновки до 3 розділу

ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ВСТУП

У сучасному світі управлінська праця займає надзвичайно міцні позиції. Ефективний менеджмент і організація праці менеджера, безумовно, є ключовою передумовою успішного функціонування організації. Особливість сучасного стану економіки в Україні полягає в тому, що колишні управлінські схеми вже не працюють, а сучасні ринкові підходи та методи ще неможливо повністю використовувати у теперішніх економічних і політичних умовах. Тому кожний керівник вибирає ті елементи менеджменту, які, на його погляд, краще всього підходять до конкретної ситуації і здаються йому найбільш корисними для успішної роботи при досягненні цілі організації.

Нові умови господарювання вимагають від власників, керівників, менеджерів уміння розробляти стратегію і тактику розвитку своєї організації.

Менеджер займає ключове положення у системі управління організації. Ця важлива роль менеджера визначається тим, що він наділений повноваженнями приймати рішення, вирішує що, кому, коли і як робити; несе за це відповідальність перед власником майна організації.

Володіючи реальною владою, менеджер впливає на трудовий колектив, а через нього на характер і результати функціонування самого об'єкту управління. Він підбирає, розставляє і використовує персонал за своїм розумінням. Високопрофесійний менеджер оточує себе кваліфікованими, знаючими справу колегами, а слабкий -- ще більш слабкими підлеглими. І як результат -- перший менеджер веде організацію до процвітання, а другий зі своїм персоналом -- до збитковості, а потім -- банкрутства. Знаючий свою справу менеджер чітко формулює завдання колективу, ясно розуміє свою роль у їх вирішенні, здатний задіяти внутрішні стимули до самостійних дій, передбачити можливі труднощі, попереджати невдачі й знаходити найкраще рішення проблем у кожній конкретній ситуації.

Під організацією праці менеджера, технікою особистої роботи розуміють, в першу чергу, порядок, правила службової поведінки в апараті управління, спрямовані на виконання поточних та перспективних завдань менеджерами та іншими працівниками відповідно до діючих посадових інструкцій та положень про структурні підрозділи.

Організація праці менеджера в апараті управління ґрунтується на розробці комплексу регламентів, які визначають місце і роль кожного структурного підрозділу апарату управління і кожного працівника в системі управління, порядок взаємозв'язків між ними, норми взаємовідносин усередині апарату управління, форми впливу на діяльність об'єкта управління, способи контактів з навколишнім середовищем.

Актуальність дослідження полягає в тому, що сфера готельних послуг надзвичайно швидко розвивається, і для того щоб утримати та зміцнити свої позиції на даному ринку, потрібно, щоб менеджер (керівник) організації проявляв не аби які здібності в управлінні персоналом, своїм робочим часом, щоб вмів правильно і тактовно спілкуватися з клієнтами та конкурентами.

Теоретичні, методичні та прикладні аспекти формування організації праці на підприємстві вивчали такі дослідники, як П. Друкер, Г. Мінцберг, Е. Голдратт, В.Терещенко, Р. Фарсон, М. Мескон, П. Форсіт, Б. Франклін, І. Ансофф, Р. Кох, Л. Балабанова, М. Виноградський, Л. Довгань, М. Альберт, Ф. Хедоурі, Ф. Хміль, А. Шегда, П. Шеремета та інші. Та в першу чергу особливістю праці менеджерів є її специфічно виражений творчий характер, що пов'язаний з постійним пошуком і розв'язанням завдань, на які не завжди можна знайти відповіді, керуючись тільки досвідом.

В багатьох підприємствах і об'єднаннях працю у сфері управління оцінюють переважно з позиції загальних результатів колективної діяльності. При цьому слабко враховують рівень індивідуальної продуктивності і внеску кожного працівника апарату управління щодо поставлених цілей. Тому опосередкована оцінка (а якщо ще взяти до уваги, що проводиться вона один раз на рік) не сприяє високопродуктивній праці. Отже, організація управлінської праці дуже важлива в наш час, так як більша частина успіху і продуктивності підприємства залежить від того, як організована сама праця. Сфера впливу управління значно більша за сферу виконання даної праці. Управління потребує високого творчого натхнення, тобто ми можемо сказати, що організація управління, перш за все, це розумова і психологічна робота.

Для підвищення організаційного рівня функціонування персоналу потрібно здійснити вищий ступінь формалізації процесів управління, передбачити порядок, при якому роботи виконувались би за відповідними правилами. Ідею розробки відповідних правил функціонування апарату управління доцільно реалізувати на усіх рівнях управління, слід встановити повноваження кожної організації у розв'язанні завдань менеджменту, розробити процедури вирішення найбільш важливих проблем підприємництва, саме ці аспекти зумовили вибір даної теми .

Метою написання даної магістерської роботи є визначення місця організації управлінської праці в процесі формування ефективної роботи, а також розроблення заходів щодо покращення роботи менеджера та створенні міцного колективу на підприємстві, що в кінцевому результаті призведе до збільшення прибутків підприємства.

Виходячи з поставленої мети, можна виділити наступні завдання:

ь організація управлінської праці менеджерів різних рівнів управління та формування її складових;

ь застосування сучасних принципів та напрямів наукової організації праці;

ь використання часу як ресурсу;

ь планування та організації особистої роботи менеджера;

ь організація та проведення нарад і зборів;

ь здійснення підготовки та проведення ділових зустрічей, переговорів;

ь управління потоком відвідувачів;

ь отримання знань про новітні технологій організації праці в менеджменті;

ь аналіз ефективності показників економічної діяльності готельного підприємства

ь розроблення комплексу заходів з удосконалення особистої праці менеджера та оптимізація особистих ділових контактів

Об'єктом дослідження - є загальні закономірності та методи та теоретичні основи організації праці менеджера на підприємстві.

Предметом дослідження в роботі виступає процес формування управлінської праці, а також основні фактори впливу які безпосередньо або опосередковано впливають на роботу підприємства.

Магістерська робота виконана на матеріалах ТзОВ «Готель-Писанка», яке знаходиться y м. Коломия. Основною метою діяльності Товариства є виробництво та реалізація товарів народного споживання, надання послуг, розширення числа робочих місць та отримання відповідного прибутку. Предметом діяльності підприємства є:

- організація масового та оздоровчо-спортивного туризму;

- організація готелів та надання готельних послуг;

- організація студій радіомовлення, ефірного та кабельного телебачення;

- екскурсійна діяльність;

- турагентська та туроператорська діяльність;

- відкриття магазинів безмитної торгівлі;

- відкриття митних ліцензійних складів;

- виробництво та реалізація будівельних матеріалів та напівфабрикатів;

- організація кореспондентських пунктів;

- торговельна діяльність (гуртова, роздрібна, комісійна, постачальницька)

- організація іноземного та внутрішнього туризму.

Методологічною та інформаційною основою дипломної роботи є класичні положення економічної теорії та менеджменту, наукові публікації провідних вітчизняних та зарубіжних дослідників з питань організації праці менеджера та, зокрема, управління персоналом; чинне законодавство України з питань господарської діяльності підприємств, бухгалтерська та статистична звітність підприємства, дані Internet, аналітичні розрахунки автора, виконані в процесі проведення дослідження.

...

Другие файлы:

Автоматизація обліку праці та її оплати. Засоби автоматизації управлінської праці
Організація праці менеджера в умовах застосування сучасних інформаційних технологій управління персоналом. Організація автоматизованого обліку праці т...

Будівельна організація
Будівельна організація як основний суб’єкт господарювання. Типи будівельних організацій у сучасних умовах. Конкуренція в будівництві. Малі підприємств...

Планування та організація роботи менеджера
Загальна характеристика ТОВ "Техноград". Аналіз ефективності господарювання підприємства. Маркетингова діяльність та маркетинговий комплекс товариства...

Роль і місце менеджера в організації
Менеджер як центральна фігура в системі управління організацією. Характер праці менеджера. Характеристика демократичного типу керівництва. Чинники мен...

Розвиток форм і систем оплати праці в сучасних соціально-економічних умовах
Сучасний стан оплати праці в економіці України. Оцінка забезпеченості підприємства трудовими ресурсами. Аналіз використання робочого часу, трудомістко...