Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Менеджмент

Організаційна структура управління ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот"

Тип: курсовая работа
Категория: Менеджмент
Скачать
Купить
Організаційно-економічна діяльність ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот". Кадрове діловодство на підприємстві: документи відділу кадрів та обробка інформації в підсистемі АСУ "Кадри". Місце кадрового планування в системі управління роботи з персоналом.
Краткое сожержание материала:

36

Зміст

  • Вступ
    • 1. Характеристика організаційно-економічної діяльності зат ”сєвєродонецьке об'єднання азот”
    • 1.1 Загальна характеристика та напрямки діяльності ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ"
    • 1.2 Аналіз техніко-економічних показників діяльності підприємства
    • 2. Організаційна структура управління зат ”сєвєродонецьке об`єднання азот”
    • 2.1 Організаційна структура підприємства
    • 2.2 Структура та характеристика відділу кадрів
    • 3. Організація кадрового діловодства на підприємстві
    • 3.1 Робочі документи відділу кадрів та обробка інформації в підсистемі АСУ “Кадри”
    • 3.2 АРМ "Кадри"
    • 4. Місце кадрового планування в системі управління роботи з персоналом
    • Висновки
    • Перелік використаної літератури

Вступ

Управління підприємством в умовах ринкової економіки неможливе без ефективного управління персоналом. Управління персоналом підприємства - це надзвичайно складний та специфічний процес. Головним елементом усієї системи управління підприємства є персонал. Здатність персоналу одночасно виступати в ролі об'єкта і суб'єкта управління є головною специфічною особливістю управління персоналом. Головна мета управління персоналом полягає в поєднанні ефективного навчання персоналу, підвищення кваліфікації та трудової мотивації, які спрямовані на розвиток здібностей працівників заради розв'язання завдань, що стоять перед підприємством та його підрозділами.

На сучасному підприємстві кожний працівник є управлінцем, якщо за своєю посадою або знаннями він здійснює і відповідає за діяльність, котра впливає на функціонування та результативність підприємства.

Якість управлінської діяльності на підприємстві залежить насамперед від старанності добору і розстановки керівників і організаторів виробництва. Визначення потреби підприємства в робочій силі є складовою кадрового планування. Кадрова політика визначає цілі, які пов'язані з відношенням підприємства до зовнішнього оточення (ринок праці, взаємовідносини з державними органами і ін) і свого персоналу (участь в управлінні, стиль керівництва, вдосконалення системи професійного навчання, соціальні питання і ін).

У більшості компаній відділи кадрів чи служби управління людськими ресурсами більше звикли займатися плануванням чисельності працівників на підприємствах, їх головна задача - домогтися щоб на підприємстві було стільки працівників, скільки повинно бути у відповідності зі штатними розкладами.

Але сьогодні відділам кадрів важливо вже домагатися не просто своєчасного заповнення вакансій, щоб підтримувати на належному рівні обсяг виробництва. Система роботи з кадрами повинна бути спланована таким чином, щоб постійно домагатися збільшення в складі робочої сили підприємства тих людей, хто має гарні знання, і стежити за тим, щоб таких працівників ставало усе більше в кожному підрозділі.

Бажано проводити аналіз факторів зовнішнього середовища, щоб переконатися в тому, що є пропозиція визначених професій для комплектування особового складу такими що служать, яких ще немає в штаті організації.

У підсумку може бути розроблена погоджена кадрова політика, що включає системи набору; підготовки, удосконалювання й оплати кадрів, а також політика відносин між адміністрацією і працівниками. Цей стратегічний план може бути розбитий на конкретні програми використання трудових ресурсів.

Актуальність теми обумовлена сьогоднішніми реаліями розвитку ринкової економіки: ще не повною мірою розв'язується підприємствами ефективне кадрове планування, оскільки воно не повністю інтегроване в загальний процес планування.

Об'єктом дослідження обрана система підбору, підготовки та використання кадрів на ЗАТ ”Сєвєродонецьке об'єднання Азот”, тобто робота працівників відділу кадрів підприємства.

Предметом дослідження є відносини управління між людьми, управлінська діяльність стосовно планування кадрів на підприємстві.

Основними задачами практики є:

вивчення теоретичних основ кадрового планування;

аналіз господарської діяльності ЗАТ ”Сєвєродонецьке об'єднання Азот” і сфери його діяльності;

дослідження кадрового планування на ЗАТ ”Сєвєродонецьке об'єднання Азот”;

дослідження можливостей та шляхів вдосконалення кадрового планування на ЗАТ ”Сєвєродонецьке об'єднання Азот”.

Інформаційною базою є вітчизняні та закордонні видання, матеріали преси та фактичні дані з діяльності ЗАТ ”Сєвєродонецьке об'єднання Азот”.

1. Характеристика організаційно-економічної діяльності зат ”сєвєродонецьке об'єднання азот”

1.1 Загальна характеристика та напрямки діяльності ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ"

Закрите акціонерне товариство ЗАТ ”Сєвєродонецьке об'єднання Азот” організовано в процесі реструктуризації і санації Сєвєродонецького державного виробничого підприємства “Об'єднання Азот” сумісно з Фондом державного майна України і американської корпорації Worldwide Chemikal LLC у відповідності до рішення загальних зборів від 24.12. 2004р.60% акцій ЗАТ ”Сєвєродонецьке об'єднання Азот” володіє Worldwide Chemikal LLC, 40% - Фонд державного майна України.

Свою історію підприємство розпочало 16 лютого 1951 року. Підприємство було створене на підставі Ухвали Ради Міністрів СРСР № 1496-44с від 9 квітня 1947г., під назвою Лисичанській хімкомбінат, який дав життя м. Сєвєродонецьку, надалі було перейменовано в Сєвєродонецький хімічний комбінат, з 1975 року - Сєвєродонецьке виробниче "Об'єднання Азот", а з 1993 року - Сєвєродонецьке державне виробниче підприємство "Об'єднання Азот".

Перші цехи по виробництву аміачної селітри і слабкої азотної кислоти, які працювали на привозному аміаку, були введені в експлуатацію в 1951 році. Через два роки був вироблений свій аміак. Комбінат став великим постачальником мінеральних добрив.

Подальший розвиток відбувався інтенсивно: у 50 - ті роки були введені виробництва аміаку, метанолу і формаліну, рідких мінеральних добрив, каталізаторів.

У 60 - ті роки були введені виробництва; капролактаму і адіпінової кислоти, ацетилену, ацетальдегіда, карбаміду (виробництво Голландія), калієвої селітри, вінілацетата і його переробки.

У 70 - ті роки були побудовані і введені в експлуатацію два великотоннажні агрегати аміаку, солі АГ з сировинним цехом по виробництву адіпінової кислоти, виробництво поліетилену.

У першій половині 80 - х років вводилися: оцетова кислота фірми "Луммус", гранульований карбамід, себацинова кислота і в 1993 році був побудований цегляний завод,

На сьогодні ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" є одним з найбільших в Україні підприємств по випуску мінеральних добрив - аміачної селітри, карбаміду, а також аміаку, оцетової кислоти, адіпінової кислоти, полівінілацетатної дисперсії, формаліну і інших найменувань продукції.

ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" увійшло до рейтингу "ТОП-100. Найдинамічніші компанії України". У рейтинговому дослідженні показані компанії, що демонструють з року в рік стабільні економічні показники зростання.

Продукція ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" володіє високими якісними характеристиками, має стабільний попит на світовому ринку. Більше 70% товарів, що випускаються, експортується в країни ближнього і далекого зарубіжжя. За експорт якісної, конкурентоздатної продукції, чітке виконання контрактів, активну інтеграцію в світову економіку Сєвєродонецький "Азот" нагороджений престижними міжнародними призами, зокрема "Gold Globe " і призом " Trade Leader Club ".

ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" спеціалізується по випуску промислової хімічної продукції і товарів народного споживання:

аміаку (мінеральних добрив, карбаміду, аміачної селітри, калієвої селітри);

органічних спиртів і кислот (оцетової кислоти, адіпінової кислоти, спирту полівінілового, ацетилену, вінілацетата і продуктів його переробки;

товарів побутової хімії, виробів з полімерів і полімерних плівок (побутової хімії ("Адіпінка", "Антістатік", "КРОС-3"), полімерної продукції (бочки, таз, відра, каністри), мішків поліетиленових, цегли керамічної порожнистої);

нової продукції (натріт оцтовокислий 3-водний, вуглекислота, інгібітор, сополімерна дисперсія, пінопласт, шпаклівка).

За конкурентоздатну і високоякісну продукцію, інтеграцію в світову економіку ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" було нагороджено двома міжнародними призами.

1.2 Аналіз техніко-економічних показників діяльності підприємства

Оцінкою діяльності ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" є аналіз техніко-економічних показників діяльності підприємства за два роки, використаний при цьому горизонтальний порівняльний метод, приведений в табл.1.1

Таблиця 1.1

Аналіз основних техніко-економічних показників діяльності ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот"

Показник

Попередній рік

Звітний рік

Відхилення від по...

Другие файлы:

Управління і структура підприємств
Функції та методи управління: економічні, психологічні, організаційні, регламентуючі. Виробнича структура підприємства та її класифікація, загальна ха...

Організаційна структура управління підприємством невиробничої сфери та її вдосконалення в умовах ринку
Структура управління організацією. Визначення поняття і принципи побудови. Ієрархічний тип структур управління. Органічний тип структур управління. Ви...

Страховий ринок
Загальна характеристика становлення і розвитку страхового ринку України. Сутність, види, порядок створення. стратегія, організаційна структура та ресу...

Організаційна структура управління підприємством
Поняття організації управління на підприємстві. Поняття організаційної структури управління виробництвом і фактори, що її визначають. Основні класи ор...

Основи готельного менеджменту
Організаційна структура управління готелем. Управління обслуговуванням гостей у готелі. Сучасні принципи оформлення інтер'єру та екстер'єру. Сучасні і...