Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Менеджмент

Інжиніринг нового бізнесу

Тип: курсовая работа
Категория: Менеджмент
Скачать
Купить
Розгляд питання необхідності впровадження та використання новітніх технологій і дослідно-конструкторських розробок на виробництві. Теоретичні аспекти інжинірингу як засобу управління. Аналіз господарської діяльності автотранспортного підприємства.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Міністерство освіти і науки України

Донецька академія автомобільного транспорту

Кафедра менеджменту та логістики

Курсова робота

Інжиніринг нового бізнесу

Донецьк - 2013 р.

Зміст

технології інжиніринг управління автотранспортний

Вступ

Розділ 1. Теоретичні аспекти інжинірингу нового бізнесу

1.1 Походження терміну "інжиніринг"

1.2 Загальні функції інжинірингу

1.3 Бізнес-інжиніринг як засіб управління

Висновки за розділом

Розділ 2. Аналіз господарської діяльності ПАТ "Костянтинівське автотранспортне підприємство 11409"

2.1 Організаційно - управлінська характеристика підприємства

2.2 Аналіз господарської діяльності ПАТ "Костянтинівське автотранспортне підприємство 11409"

2.3 Аналіз факторів внутрішнього і зовнішнього середовища ПАТ "Костянтинівське автотранспортне підприємство 11409"

Висновки за розділом

Розділ 3. Впровадження функцій інжинірингу в автотранспортну сферу України

3.1 Вдосконалення правил надання послуг транспортом загального користування. Розробка розкладу руху

3.2 Впровадження на підприємствах АТП посади "менеджера з інжинірингу"

Висновки за розділом

Висновки

Список використаної літератури

Додатки

Вступ

На сьогодні значно зріс вплив нових технологій як ключового засобу конкуренції на світовому ринку, а технологічний фактор перетворився у рушійну силу та найважливішу конкурентну перевагу, яка формує стратегічне майбутнє підприємства.

Досвід економічно розвинених країн показує, що переможцем виявляється той, хто орієнтує свою діяльність на продумане впровадження та використання новітніх технологій, науково - дослідницьких і дослідно-конструкторських розробок, досягнень світового прогресу, оновлення застарілих фондів, на перехід до інноваційного інтенсивного типу розвитку, пов'язаному з підвищенням якості, освоєнням нової продукції, підвищенням ефективності виробництва.

На будь-якому українському підприємстві в умовах динамічного розвитку ринку, рано чи пізно виникає питання: підвищення інтенсивності виробництва, автоматизації промислового обладнання і оптимізація технологічних процесів виробництва, придбання чи розробки нового технологічного обладнання та оснащення, модернізація існуючих верстатів, обладнання, технологій.

Необхідність інжинірингу обумовлена високою динамікою сучасного ділового світу. Безперервні і істотні зміни в технологіях, ринках збуту і потребах клієнтів стали звичайним явищем і компанії, прагнучи вижити і зберегти конкурентоспроможність, вимушені безперервно перебудовувати свою стратегію і тактику, постійно оновлюватися. Згідно І. Ансоффу, "для того, щоб протистояти середовищу, складність і швидкість рішень у фірмі повинні відповідати складності і швидкості змін, що відбуваються в середовищі" [21].

Інжиніринг є новою для України формою реалізації знань як товару. Стрімке зростання міжнародних операцій з торгівлі інженерно-технічними і організаційно-управлінськими послугами виділив їх в ХХ столітті в самостійний вид міжнародних комерційних операцій, що призвело до створення і розвитку міжнародного ринку інжинірингових послуг.

Актуальність теми "Інжиніринг нового бізнесу" полягає у проблемі відношення багатьох до інновацій. Інжиніринг - це будівництво чогось нового, іншого в бізнесі, що може дати поштовх до неймовірного успіху. Лише компанії, які, свого часу, не побоялися інновацій, перебудов - досягли великих прибутків і стали, навіть, світовими лідерами. "Не тікати від нового, не боятися відтворювати ідеї, мрії у побудові бізнесу" - лозунг сучасного світу, тому що за умов жорсткої конкуренції неможливо досягти успіху, будучи другим на ринку".

Метою курсової роботи є розробка пропозицій щодо впровадження методів інжинірингу у діяльність автотранспортного підприємства.

Завданнями даної курсової роботи є:

1. Проведення аналізу проблеми інжинірингу нового бізнесу

2. Синтез теоретичного підходу до вирішення проблемної ситуації

3. Розробка методів прийняття рішень, методів до впровадження інжинірингу на підприємстві

Об'єктом дослідження курсової роботи є процес впровадження завдань інжинірингу на публічному акціонерному товаристві "Костянтинівське автотранспортне підприємство 11409 "

Предметом дослідження курсової роботи є завдання та мета інжинірингу нового бізнесу як одного з методів управління на підприємстві, що дає змогу перетворення, докорінної перебудови його діяльності.

Основними методами, що використовувалися для досягнення поставленої мети даної курсової роботи є метод аналогії бізнес - інжинірингу з іншими видами інжинірингу, метод узагальнення завдань та функцій інжинірингу в цілому та аналіз статей певних авторів щодо проблем впровадження інжинірингу у діяльність вітчизняних підприємств.

Розділ 1. Теоретичні аспекти інжинірингу нового бізнесу

1.1 Походження терміну "інжиніринг"

Термін "інжиніринг" з'явився у європейських мовах (спочатку на старій французькій мові використовувалось engine як "кмітливість", а також "машина, прилад"; після, це слово потрапило і в інші європейські мови), з латині, де ingenerare значило "створювати, творити" і спочатку використовувалось для позначення застосування людських інтелектуальних здатностей для рішення будь-яких практичних завдань (у цьому зв'язку слід відмітити, що "інжиніринг" є однокорінним словом не тільки з традиційними словами "інженер" та "інженерія", але і зі словами "геній", "геніальність" и т.і.)

У загальному вигляді інжиніринг можна визначити як застосування наукових методів і засобів для розробки, створення та використання штучних систем або для втручання у розвиток природних систем в цілях рішення громадських проблем у різноманітних предметних сферах.

У сучасній практиці використовують ще більш конкретніше визначення інжинірингу.

Інжиніринг (від англ. engineering, лат. ingenium - винахідливість, знання) - одна з визнаних форм підвищення ефективності бізнесу, сутність якої полягає у надаванні послуг дослідницького, проектно - конструкторського, розрахунково - аналітичного, виробничого характеру, включаючи підготовку обґрунтувань інвестицій, виробітку рекомендацій в області організації виробництва і управління, а також реалізації продукції.

Інжиніринг визначають як сукупність інтелектуальних видів діяльності, що своєю кінцевою метою має отримання найкращих (оптимальних) результатів від капіталовкладень або інших витрат, пов'язаних з реалізацією проектів різного призначення за рахунок найбільш раціонального підбору і ефективного використання матеріальних, трудових, технологічних і фінансових ресурсів в їх єдності і взаємозв'язку, а також методів організації і управління, на основі передових науково-технічних досягнень і з урахуванням конкретних умов і проектів. Термінологічний список визначень поняття "інжиніринг" наведений у таблиці 1.1

Таблиця 1.1 Визначення терміну "інжиніринг"

Автор, джерело

Сутність поняття

Завьялов П.С., Демидов В.Е.

Інжиніринг - надання фірмою консультантом - фірмі-клієнтові послуг під час будівництва промислових або інших об'єктів.

Бізнес, комерція, ринок : Словник-довідник

[21]

Інжиніринг - надання на комерційній основі різних інженерно-консультаційних послуг виробничого, комерційного, науково-технічного характеру. Кінцевою метою інжинірингу є отримання замовниками та інвесторами найкращих результатів від вкладених коштів.

Ойхман Е.Г., Попов Э.В.

[21]

Реінжиніринг (бізнес-процес реінжинірингу) - сукупність методів і засобів, призначених для кардинального поліпшення основних показників діяльності компанії (підприємства) шляхом аналізу і перепроектування існуючих бізнес-процесів.

Ойхман Е.Г., Попов Э.В.

Зворотний інжиніринг - інжиніринг існуючого бізнесу.

Ойхман Е.Г., Попов Э.В.

Прямий інжиніринг - інжиніринг нового бізнесу

Мішин С. А.

[ 15,с.7]

Інжиніринг - це бізнес по творчому, креативному використанню науково - технічних знань на практиці

Термін " інжиніринг" з'явився в російській мові в 1990-х роках з появою спеціалізованих фірм, що надають інжинірингові послуги. При цьому під інжинірингом у будівництві розуміється надання інженерно-консультаційних послуг проектно-конструкторського, розрахунково-аналітичного, організаційного або дослідницького характеру, підготовка техніко-економічних обґрунтувань про...

Другие файлы:

Стан та перспективи міжнародного ринку інжинірингових послуг»
Великі інжинірингові фірми як лідери консорціумів, що поєднують устаткування і виконавців робіт. Надання на основі договору на інжиніринг повного комп...

Поняття фінансового інжинірингу
Послуги типу «інжиніринг» з'явились в розвинених країнах в 60-ті роки і до теперішнього часу одержали достатньо широкий розвиток. Міжнародний інжиніри...

Особливості кредитування малого бізнесу
Роль малого бізнесу в економіках розвинутих держав світу. Економічна характеристика та суть банківських програм по кредитуванню малого бізнесу. Аналіз...

Розвиток малого бізнесу в туристичній галузі
Сутність та особливості підприємницької діяльності як основи туристичного бізнесу, сучасний стан туризму в Україні. Роль та місце малого бізнесу у роз...

Система сертифікації аптечного бізнесу
Характеристика аптечних послуг. Аптека як особлива спеціалізована організація системи охорони здоров'я. Сфери аптечного бізнесу: виготовлення, аналіз...