Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Международные отношения

Ізраїль у системі міжнародних фінансів

Тип: контрольная работа
Категория: Международные отношения
Скачать
Купить
Характеристика національної грошової одиниці, ринку акцій, облігацій. Особливості управління та організації експортно-імпортних операцій у системі міжнародних фінансових відносин. Характеристика офшорний банківських центрів. Розвиток банківської системи.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Національний авіаційний університет

Інститут економіки та менеджменту

Кафедри міжнародної економіки

Контрольна робота

на тему: «Ізраїль у системі міжнародних фінансів»

Виконала:

Студентка групи ФЕП - 412,

Терешко О.С.

Київ -2013

Вступ

Країни світу пов'язані між собою не тільки культурними, політичними, а і тісними економічними зв'язками. Їх пов'язують світові фінансові ринки, що дозволяють жителям однієї країни брати позички й надавати кредити жителям іншої країни. Крім того, їх об'єднує система світового виробництва, за якої одна й та сама компанія діє одночасно у кількох країнах, у різних місцях здійснюючи різні стадії свого виробничого процесу. У міру переходу до ринку Україна намагається розвинути 3 інституції: міжнародну торгівлю, фінансові ринки й світове виробництво.

Основними законами розвитку світового господарства, які не діють у межах національних економічних систем, є закон інтернаціоналізації виробництва, а також закономірність наближення та подальшої інтеграції фінансових систем країн світу.

Найхарактернішою рисою міжнародних фінансів є те, що вони призначені ефективно обслуговувати міждержавний рух товарів та послуг і перерозподіл грошового капіталу між конкуруючими агентами світового ринку. Вони ж вчасно подають сигнали про стан світової фінансової кон'юнктури, які служать певними орієнтирами для швидкого прийняття адекватних рішень суб'єктами міжнародних фінансів.

Виникнення і розвиток міжнародних фінансів зумовлено широким розвитком процесів міжнародної економічної інтеграції, що супроводжуються глобалізацією економічних зв'язків, широкомасштабним переміщенням капіталів, об'єднанням фінансових ресурсів у світовому масштабі. Міжнародна фінансова інтеграція визначає напрямки й пріоритети сучасного етапу інтернаціоналізації господарського життя, впливає на формування принципів податкової та бюджетної політики і насамкінець на стратегічні фінансові інтереси всіх країн і певних регіонів.

Функціонуючи в міжнародній сфері, фінанси впливають на економічні інтереси учасників міжнародних зв'язків, опосередковують міжнародний інтеграційний процес, сприяючи його розвитку і поглибленню.

Міжнародні фінанси -- це сукупність перерозподільних відносин, що виникають у зв'язку з формуванням і використанням на світовому або міжнародному рівнях фондів фінансових ресурсів. Тобто за допомогою міжнародних фінансів здійснюється міждержавний перерозподіл фінансових ресурсів. Глобальною системою акумулювання вільних фінансових ресурсів та надання їх позичальникам є міжнародний фінансовий ринок.

1. Загальна характеристика країни

грошовий національний банківський офшорний

Загальна площа Держави Ізраїль, включаючи Палестинську автономію і Голанських височина, приблизно 27 800 кв км, 6 220 з яких припадають на Іудею, Самарію та Сектор Газа. Загальна протяжність кордонів - 1124 км.

Ізраїль знаходиться на південно-заході Азії, на півночі межує з Ліваном, на сході - з Йорданією, на південному заході - з Єгиптом і з Сирією на північному сході. Із заходу він омивається Середземним морем, тут розташовані одні з найбільших міст - Тель-Авів і Хайфа, і Червоним морем на півдні.

Гірська країна на схід від узбережжя з середньою висотою 650м простирається від Лівану більше, ніж на 320км і доходить до Синаї. У лежить паралельно долини річки Йордан, пануючими висотами є пагорби Самарія, Ефраїм і Йудейскіе гори, круто обриваються до Йордану. Найвища точка країни - гора Хермон (2224 м), на півночі; найнижча - Мертве море (408 м нижче рівня світового океану), вона ж є найнижчою точкою суші на Землі.

Ізраїль - розвинена індустріально-аграрна країна. До економіці Ізраїлю може бути застосоване поняття ринкової. Держава займає чільну роль у ключових виробничих галузях: електропостачання, водопостачання, залізничний транспорт, нафтопереробні заводи.

Створенню ізраїльської економіки також сприяли кошти, отримані в основному з Європейських країн та США. У 1950-60-х роках було потрібно забезпечити майже 2 мільйони іммігрантів їжею, одягом, житлом та іншими послугами у сферах охорони здоров'я, освіти, побудувати лікарні, фабрики, дороги, навчальні заклади та нові будинки.

Ізраїль входить до десятки найбагатших країн світу за розмірами доходу на душу населення. Тут виробляються продовольчі товари, тканини, одяг, тютюнові вироби, електронне обладнання, в т. ч. для військових цілей і медицини, а також діаманти (Ізраїль є одним з найбільших світових центрів з обробки і шліфуванні діамантів).

Також у країні розвинені металургія і машинобудування, включаючи авіа-і суднобудування, фармацевтична промисловість, мікроелектроніка, виробництво комп'ютерів і роботів, у т. ч. і для військової промисловості.

У країні добре розвинене сільське господарство, значна частка виробництва йде на експорт. Основні вирощувані культури - арахіс, бавовна, пшениця, соняшник. З овочів - томати, огірки, перець, картоплю та цибулю. Плодові культури - банани, сливи, груші, фініки, яблука, ківі, манго, персики, маслини, деякі сорти винограду і т. д.

В Ізраїлі розводять і велику худобу, овець, кіз, деякі види домашньої птиці. Надої молока в країні одні з найвищих у світі. У ставках розводять коропів, лобанов та іншу рибу, в Середземному морі ведеться промисел сардин.

Головними джерелами доходів держави є мита, податки (близько 25% ВВП) та іноземний туризм.

Ізраїль займає 18-е місце у світі за розміром ВВП на душу населення

У 2007 році цей показник виріс на $ 4079 і досяг $ 31,767. Частка у світовому ВВП в 2006 році склала 0,43%. Темпи зростання ВВП Ізраїлю в першому кварталі 2008 року досягли в річному обчисленні 5.4% - це навіть дещо вище, ніж у рекордно сприятливому 2007 році, коли ВВП країни виріс на 5.3%.

Фантастично високі темпи зростання зберігають високотехнологічні галузі. У першому кварталі поточного року виробництво в цих галузях зростало зі швидкістю 12.6% річних. Такі показники ізраїльського хай-тека особливо вражають в ситуації різкого падіння курсу долара, зміцнення шекеля і економічної кризи в США.

Економічно активне населення 2499 тис. чол. Основна його частина зайнята в промисловості (17,3%), в оптовій і роздрібній торгівлі, майстерень з ремонту автомобілів і побутової техніки (13,2%), у сфері нерухомості, оренди та підприємництва (12,3%), в охороні здоров'я та соціальне обслуговування (9,9%). Галузева структура ЯВД: сільське господарство - 3%, промисловість - 30%, сфера послуг - 67%.

Відсутність більшості природних ресурсів, Ізраїль компенсував розвитком трудомістких галузей промисловості, що вимагають залучення висококваліфікованих робочої сили, а так само створенням центрів наукових розробок та сучасної системи освіти. Так, значна частина промисловості орієнтована на створення високоякісної продукції з використанням новітніх технічних засобів у таких областях, як медична приладобудування, агротехніка, телекомунікація, виробництво харчових продуктів, хімічних препаратів, розробка комп'ютерів і систем використання сонячної енергії. Високотехнологічні галузі промисловості дають близько 50% обсягу всього промислового виробництва Ізраїлю. Темпи зростання промислового виробництва в першому кварталі 2008 року виявилися значно вище, ніж у 2007 році і досягли 9% в річному численні.

2. Характеристика національної грошової одиниці - Шекелю

Для будь-якої держави створення і використання власних грошових знаків є одним з доказів його незалежності. слідом за утворенням держави Ізраїль в 1949 році Англо - палестинський банк випустив ліри Ерец Ісраель, а потім, в 1952 році, Банк Леумі (Державний Банк Ізраїлю), випустив нову серію банкнот, які отримали назву Ізраїльських лір. Цей банк займається друком банкнот, карбуванням монет і пам'ятних медалей.

На банкнотах зображуються пейзажі Ізраїлю ( Негев, долина Їзреел ),образи видатних особистостей ( Герцль, Бен Гуріон, Голда Меїр ) або чудові моменти з історії єврейського народу чи держави Ізраїль . При карбуванні монет за основу беруться мотиви старовинних монет, викарбуваних в Ерец Ісраель .

У 1980 році державної грошовою одиницею Ізраїлю став шекель, який замінив що були до цього в обігу фунти . Пізніше в 1985 році шекель змінився і прийняв сучасний вид, цю валюту називають сьогодні New Israeli Shekel і позначають буквами NIS ) .

У зв'язку з гіперінфляцією, що досягала сотень відсотків у рік, ізраїльський шекель сильно знецінився . Після того, як ізраїльський уряд зуміло приборкати гіперінфляцію, був здійснений перехід до нової валюти, названої новий ізраїльський шекель . Ця валюта має ходіння з 4 серпня 1985 року та до сьогоднішнього дня. Після 4 вересня 1985 виведений з обігу ізраїльський шекель у побуті часто називають старим шекелем (на відміну від нового шекеля, введеного в оборот) .

В оформленні банкнот використані портрети історичних діячів. З 1999 року йде випуск другої серії нових шекелів також з портретами історичних осіб, але з незвичайним - вертикальним дизайном.

В обігу знаходяться банкноти гідністю в 20, 50, 100 і 200 шекелів, монети гідністю в 10 агор, а також Ѕ, 1, 2, 5 і 10 шекелів. Планується випуск банкнот номіналом в 500 шекелів і монет номіналом в 25 агор . Монета в 1 агору вивед...

Другие файлы:

Роль і призначення міжнародних фінансів
Процес глобалізації економічного життя. Глобальна система акумулювання вільних фінансових ресурсів та надання їх позичальникам із різних країн. Сутніс...

Роль валютного курсу в системі міжнародних фінансів
Валютний курс - інструмент міжнародних фінансових відносин, його види та функції. Фактори й чинники впливу на валютний курс, механізми його утворення....

Валютні рахунки у системі міжнародних розрахунків
Роль національних валют, міжнародних розрахункових одиниць і золота в міжнародних розрахунках. Сутність та особливість форвардних угод. Типова структу...

Складові фінансових систем. Оподаткування в системі міжнародних відносин
Складові фінансових систем: валюта; валютні цінності; конвертованість валюти; ціна (курс) валюти; міжнародні розрахункові грошові одиниці, їх призначе...

Сутність та характеристика основних теорій фінансів
Теорія фінансів Джона Кейнса. Фіскальна антициклічна теорія фінансів. Сутність теорії мультиплікатора. Теорія функціонування фінансів Лернера. Теорія...