Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Международные отношения

Аналітична довідка з питань легального працевлаштування громадянина України у Канаді

Тип: реферат
Категория: Международные отношения
Скачать
Купить
Загальні відомості про країну, її геополітична характеристика. Дослідження процедури легального працевлаштування в Канаді, оформлення візи, трудові права та особливості трудової міграції громадянина України. Агентства з працевлаштування: ліцензія, фірми.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Вступ

ООН регулярно вносить Канаду в список держав із найвищою якістю життя на основі рівня життя, середньої тривалості життя і рівня освіти населення. Поступ Канади до творчої високоякісної культури опирається на знання населенням багатьох мов і дисциплін.

З населенням понад 32 мільйони Канада приймає понад 200 000 іммігрантів щорічно. Різноманіття їхніх культур та світоглядів збагачує нашу культуру та суспільство. Канада народилася в результаті зустрічі корінних народів і двох європейських націй - з Франції та Об'єднаного Королівства. Вона продовжує зростати в міру прибуття наступних хвиль іммігрантів з усього світу, які шукають кращого життя. Протягом останніх 40-ка років канадське населення етнічно і культурно ставало все більш різноманітним. В 1971 році Канада стала першою державою у світі, яка прийняла політику багатокультурності. Канада визнає та високо цінує своє багате етнічне та расове різноманіття: понад 200 етнічних груп проживають в Канаді; понад 40 культур представлені в канадській національній пресі; імміграція дає понад 50 відсотків приросту населення Канади. Акт Канади про багатокультурність сприяє повній та рівноправній участі народів будь-якого походження в канадському суспільстві, а також інтеграції осіб і громад різного походження. Мета: Дізнатись процедури легального працевлаштування в Канаді,оформлення візи, трудові права та особливості трудової міграції громадянина України Актуальність: Актуальність даного питання полягає у зростанні трудових потоків українців до Канади та дослідження процедури легального працевлаштування в Канаді Завдання:

1. Дослідити геополітичну та економіко-правову характеристику Канади

1. Аналізувати правові засади з питань легального працевлаштування українців у Канаді

РОЗДІЛ 1. ГЕОПОЛІТИЧНА ТА ЕКОНОМІКО-ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА КАНАДИ.

1.1. Загальні відомості про країну та її геополітична характеристика

Канада знаходиться на півночі Північної Америки. Крім материкової частини, охоплює численні великі та малі острови в Північному Льодовитому, Тихому та Атлантичному океанах. Найбільші острови знаходяться в Північному Льодовитому океані. Серед них вирізняється острів Баффінова Земля, плоїш якого майже дорівнює площі Франції. Взагалі за величиною території Канада у світі поступається лише Росії. На півдні та північному заході вона межує із США. Географічне положення країни, її розміщення в холодній частині Північної Америки значною мірою обмежує господарське освоєння її арктичного і субарктичного поясів.

Територія -- 9,97 млн.м2. Столиця -- Оттава (921 тис. жителів, із передмістями). Населення -- 31,5 мли осіб (2003 p.). Адміністративно-територіальний поділ: 10 провінцій і 3 території. Офіційні мови -- англійська та французька. Релігія: більша частина населення сповідує католицизм (45 %), є прихильники англіканської, канадської об'єднаної та інших церков. Грошова одиниця -- канадський долар (1 долар = 100 центам).

Канада -- федерація, яка складається з 10 провінцій і 3 терни торій, що мають широкі права. Входить у склад співдружності, очолюваної Великобританією. Главою держави номінально є королева Великобританії, представлена генерал-губернатором, якого призначає королева за рекомендацією прем'єр-міністра Канади. Законодавча влада належить королеві в особі генерал-губернатора і парламенту. Парламент складається з палати громад (обирається на 5 років) і сенату (призначається на регіональній основі, має 104 місця). Виконавча влада належить королеві в особі генерал-губернатора і здійснюється урядом, який складається із прем'єр-міністра і міністрів.

Населення. У давнину територія Канади була заселена індіанцями та ескімосами. Нині ці аборигени становлять лише 2 % населення. Вони живуть у північних районах з екстремальним и природними умовами. Колонізацію Канали першими почали французи, які рухалися зі сходу і закріпились уздовж річки Св. Лаврентія. Так виникла "нижня", або французька, Канада (нині провінція Квебек). Активнішими виявилися англійці. Вони рухалися з півдня з боку Великих озер і утворили "верхню", або англійську, Канаду (нині провінція Онтаріо). Згодом усю Канаду захопила Англія. Нині близько 40 % населення складають англоканадці, майже 27 % -- франко канадці; до 33 % -- інші етнічні групи, зокрема корінне населення -- індіанці (798 тис.) та ескімоси (близько 56 тис), українці (понад 1 млн.).

Інші етнічні групи здебільшого також є нащадками іммігрантів з Європи. На межі XIX-- XX ст. до Канади переселилися і 70тис. українців, переважно селян. Вони оселились у степах-преріях компактними групами, що сприяло збереженню рідної мови та культурної спадщини. Центром української імміграції стало місто Вінніпег -- своєрідні "ворота в прерії". На площі міста біля провінційного парламенту встановлено пам'ятники Тарасу Шевченкові та Івану Франкові. Нинішні канадці українського походження -- це нащадки перших і наступних переселенців. Живуть вони в містах, утому числі й за межами степових провінцій. За кількістю українська етнічна група є четвертою після англійської, французької та німецької. Переселенці з України зробили вагомий внесок в освоєння степових районів і в розвиток інших сфер життя Канади.

Національний герб

Сучасного вигляду герб Канади набув у 1994 році. Найважливішою його частиною -- це розташований у центрі щит, на якому зображені чотири емблеми, які символізують чотирьох засновників Канади: англійця, шотландця, ірландця і француза -- і гілка канадського клена. Щит підтримують, з одного боку золотий лев Англії, який несе королівський прапор на срібному списі зі золотим вістрям; з іншого -- білий єдиноріг Шотландії із золотими рогом, гривою й копитами, який тримає прапор королівської Франції. Щит покривають мантія і королівський (шолом), на гребені якого сидить коронований золотий лев з гілочкою клена. Гребінь складається з вінця, обплетеного червоним і білим шовком. Лев символізує доблесть і мужність, гребінь -- опору в особі генерал-губернатора. Імперська корона зверху символізує монархію як верховну владу над Канадою. У нижній частині щита розміщений девіз «A Mare usque ad Маге» («Від моря по море»), слова для якого взяті з Псалма 72 Біблії: «Він матиме владарювання від моря по море і від річок до краю Землі». На стрічці, яка обвиває щит, міститься девіз «Desiderantes Meliorem Patriam» («Вони бажали кращої країни»). Внизу герба розташована емблема, яка складається з переплетених англійської троянди, шотландського чортополоху, французької лілії та ірландського трилисника.

Національний прапор

Зображення кленового листка асоціювалося з Канадою ще з 1700 року. Кленовий листок символізує єдність та непохитність нації: він став найголовнішим символом країни з 15 лютого 1965 року, коли був заснований національний прапор. Щороку 15 лютого відзначається як День прапора Канади. Сучасний національний прапор Канади -- це (полотнище) з трьох вертикальних смуг: червоної, білої і червоної (біла смуга вдвічі ширша від червоної), у центрі білої смуги зображений червоний кленовий листок. Довжина прапора вдвічі більша від його ширини. Червоний і білий кольори -- дві нації, представники яких першими переселилися до Канади. Англійці і французи воювали між собою під кольорами ланкастерської червоної троянди і білої лілії. Білий і червоний стали офіційними кольорами Канади після їх затвердження королем Георгом V у 1921 році.

Національний гімн

Докладніше: Гімн Канади

"О, Канадо!" проголошено національним гімном 1 липня 1880 року, через сто років після того, як його заспівали вперше. Автором слів гімну французькою мовою є Адольф-Базиль Рутьє, а музику до нього написав Калікс Лаваль

1.2 Економіко-правова характеристика

У Канаді є розвинена ринкова економіка з дещо більшим урядовим регулюванням ніж у Сполучених Штатах, проте з набагато меншим ніж у деяких європейських країнах. Канада -- член Організації економічної співпраці і розвитку (ОЕСР) і Великої Сімки (G7). За минуле десятиріччя, після періоду деякого спаду, економіка країни зростає швидкими темпами та з низьким рівнем безробіття і великими урядовими надлишками в федеральному бюджеті. На жовтень 2006 р. рівень безробіття в країні становив 6.3 % працездатного населення, що є найнижчим за останні 30 років. Рівні безробіття серед провінцій коливаються від найнижчого в Альберті -- 3.6 % до найвищого в Ньюфаундленді і Лабрадорі -- 14.6 %.

Канада -- одна з небагатьох країн-експортерів енергоносіїв у світі: великі поклади природного газу знаходяться на східному узбережжі, а нафти -- в Альберті. Є і великі поклади нафтових пісків Атабаски -- друге після Саудівської Аравії родовище нафти у світі. У Квебеці, Британській Колумбії, Ньюфаундленді і Лабрадорі, Онтаріо і Манітобі гідроелектроенергія найпоширеніша і найдешевша.

Канада -- одна з найбільших у світі виробників сільськогосподарської продукції. Канадські прерії, розбудовані значною мірою завдяки раннім хвилям української еміграції, є одними з найбільших постачальників пшениці й інших зернових культур. Канада, найбільший виробник цинку й урану, також має великі родовища інших природних ресурсів, як-от: золото, нікель, алюміній, свинець. Є в країні і високорозвинена переробна промисловість у південному Онтаріо і Квебеку; тут же і знаходяться автобудівні заводи, філіали багатьох американських і японських автомобільних компаній, що є ключовими в економіці цих провінцій.

Економіка Канади глибоко інтегрована в світову економіку та до певної міри надзвичайно залежна від міжнародної торгі...

Другие файлы:

Правова організація працевлаштування громадян
Поняття зайнятості населення. Правове регулювання працевлаштування громадян України. Міжнародні правові акти про зайнятість. Державні гарантії права н...

Проблеми працевлаштування випускників морських навчальних закладів в Україні
Конституційні гарантії зайнятості та нормативні акти, що її регулюють. Основні особливості працевлаштування окремих категорій громадян. Робота моряків...

Працевлаштування іноземних громадян
Згідно зі ст. 26 Конституції України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими пра...

Правова організація працевлаштування громадян
Поняття та організаційні форми працевлаштування. Нормативно-правові акти по працевлаштуванню громадян. Органи, які забезпечують зайнятість населення....

Працевлаштування за кордоном
Працевлаштування та його правові форми. Право громадян на працю і гарантії його реалізації. Трудова міграція за кордон, як спосіб додаткового отриманн...