Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Международные отношения

Аналіз українсько-британської співпраці

Тип: курсовая работа
Категория: Международные отношения
Скачать
Купить
Характеристика політичних відносин між Україною і Великобританією та їх торговельно-економічні контакти. Сучасний стан двосторонніх українсько-британських відносин та розвиток офіційних контактів. Проблеми інтеграції до європейських політичних структур.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

План

Вступ

Розділ 1. Визнання Великобританією незалежності України

Розділ 2. Характеристика політичних відносин між Україною і Великобританією

Розділ 3. Торгівельно-економічні контакти Великобританії і України

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Об`єктивна необхідність вимагає поступового, але неухильного включення економіки України до системи міжнародного поділу праці (МПП), світових інтеграційних процесів. Нинішня ситуація характеризується глобальною трансформацією усіх країн світу до нового якісного стану, нового типу цивілізації третього тисячоліття.

В майбутньому велике значення буде мати інтеграція України в Європу. Україна широким фронтом виходить на західноєвропейський соціально-економічний простір.

Таким чином самостійність України зовсім не означає її самоізоляцію на міжнародній арені.

Сучасні тенденції світового розвитку ставлять перед Україною нові проблеми та потребують від неї активної участі в їх рішенні.

Метою курсової роботи є вивчення, аналіз українсько-британської співпраці.

У роботі відповідно до даної мети поставлені наступні задачі:

1. проаналізувати початок встановлення відносин між Україною і Великобританією;

2. дати характеристику сучасних політичних відносин між Україною і Великобританією;

3. проаналізувати стан торгівельно-економічних зв'язків України-Великобританії.

Об'єктом дослідження є сукупність зв'язків (торгових, інвестиційних, фінансових) між Україною і Великобританією.

Предметом дослідження є процес взаємодії суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України і Великобританії.

Теоретичною і методологічною основою роботи послужили закони і нормативні акти, публікації друковані, періодичні видання, Інтернет.

Розділ 1. Визнання Великобританією незалежності України

Великобританія визнала Україну 31 грудня 1991 p., а дипломатичні відносини було встановлено 10 січня 1992 р. Для сучасної України Великобританія - важливий стратегічний партнер. Як член "великої сімки", Ради Безпеки ООН, вона є авторитетною державою, що має великий досвід міжнародного спілкування, професійну армію, кваліфікований дипломатичний персонал. Англія - визнаний лідер у банківських, фінансових, страхових сферах, світовій торгівлі, в неї унікальний досвід приватизації в промисловості, модернізації важкого машинобудування. Налагодження тісніших зв'язків між двома країнами - важливий пріоритет британської політики. Її інтерес до України виявився після приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Під час саміту Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Великобританія підписала Меморандум про надання Україні гарантій безпеки.

Взаємовідносинам двох країн у першій половині 90-х років XX ст. була притаманна певна пасивність, хоч Великобританія і визнала Україну як незалежну державу однією з перших. Водночас у цей період активним став розвиток українсько-британських офіційних контактів, практика обміну візитами на різних рівнях, хоча практичних результатів вони не дали.

Сучасний стан двосторонніх українсько-британських відносин характеризується достатньо високим рівнем взаєморозуміння сторін, розвитку взаємодії у політичній, економічній, військовій та культурній сферах.

Уряд Великобританії визнає та підтримує європейський вибір України. Практичним виявом цього став вагомий внесок британської сторони у розробку та схвалення Спільної стратегії ЄС щодо України як інструменту сприяння нашій державі у здійсненні її євроінтеграційного курсу.

Визнаючи стратегічну важливість для інтересів ЄС поглиблення відносин розширеного Євросоюзу з новими безпосередніми східними сусідами, Великобританія ініціювала на рівні ЄС розробку концепції “Ширшої Європи”, покликаної забезпечити використання комплексу переваг безпосереднього сусідства Україною, Молдовою та Білоруссю на основі застосування принципу диференціації з метою подальшого наближення до європейських стандартів. У своїй позиції британська сторона продовжує виходити зі сприйняття „специфічності та унікальності місця” України серед „нових сусідів” ЄС і вважає, що саме Україна може найбільш ефективно скористатися новими механізмами та інструментами поглиблення співпраці з Євросоюзом

Отже, початок двосторонніх відносин почався з визнання Великобританією незалежності України. Великобританія займає важливе місце серед стратегічних партнерів України. Вона підтримує зовнішньополітичний курс України, здійснює торгівельні й економічні зв'язки з нею.

Розділ 2. Характеристика політичних відносин між Україною і Великобританією

Початок політичних відносин почався зі встановлення дипломатичних відносин між двома державами у 1992 році. У вересні 1992 р. відбувся перший офіційний візит міністра закордонних справ України до Великобританії, під час якого проводились переговори з представниками британських міністерств, ділових кіл країни, підписано перші двосторонні документи. У 1993 р. Президент України Л. Кравчук відвідав Великобританію. Було підписано Міждержавний договір про принципи відносин і співробітництва, ратифікований у серпні того ж року. Згідно з договором, між двома країнами передбачалася співпраця у різних сферах економічної діяльності, розвиток контактів між збройними силами та міністерствами оборони, сприяння інтеграції України до ЄС, міжнародних фінансово-економічних та військових організацій.

Роком двосторонніх візитів став 1995 рік. Важливе значення для України мав травневий візит міністра фінансів Великобританії К. Кларка, оскільки він рідко відвідував держави, які не є членами ЄС. Тоді порушувалося питання стосовно фінансової підтримки України. ЄС виділив 85 млн. екю, а пізніше - і додаткову позику (200 млн. екю). Через два місяці після призначення, у вересні 1995 р., до Києва прибув міністр закордонних справ Великобританії М. Рифкінд. У його плани входив і візит до Росії. Але спочатку він побував у Києві, де виголосив доповідь на тему "Україна в європейському контексті". На думку М. Рифкінда, Україна є "ключовою державою європейської безпеки". Цієї позиції дотримувалась і керівник відділу політики безпеки Міністерства закордонних справ Великобританії Елісон Бейла, яка теж у 1995 р. відвідала Київ. Йшлося про активну двосторонню співпрацю військових. Великобританія запропонувала поділитися досвідом реструктуризації та демократизації Збройних сил. Президент України Л. Кучма 12-13 грудня 1995 р. перебував з офіційним візитом у Лондоні. Відбулися його зустрічі та переговори з прем'єр-міністром Дж. Мейджором, за підсумками яких було прийнято Спільну декларацію.

Г. Удовенко та заступник державного секретаря підписали двосторонню угоду про міжнародні автотранспортні перевезення, що стимулюватиме торговельно-економічне співробітництво. Міністр закордонних справ України та міністр внутрішніх справ Великобританії Т.Кіркхоуп підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом. Меморандум відкрив нові перспективи для зміцнення співпраці між правоохоронними органами обох країн у боротьбі з наркотиками, відмиванням грошей, одержаних злочинним шляхом, іншими тяжкими злочинами. Цей візит набув особливо важливого значення у світі тому, що з 1 січня 1996 р. Великобританія головувала в ЄС. На запрошення Л. Кучми 18 квітня 1996 р. в Україні з одноденним офіційним візитом перебував прем'єр-міністр Великобританії Дж. Мейджор. Порушувалося питання закриття Чорнобильської АЕС.

Великобританія надає великого значення поширенню ЄС на Схід. Для одних це означатиме членство, але Великобританія орієнтується не лише на тих, хто чекає цього членства. Україна була першою державою пострадянського простору, що підписала з ЄС Угоду про партнерство та співробітництво. Великобританія стала другою після Іспанії країною, що ратифікувала цей договір.

У 1998 р. 23-25 червня відбувся візит в Україну заступника Державного секретаря закордонних справ та у справах Співдружності Великої Британії Д. Хендерсона, якого прийняв міністр закордонних справ України Б. Тарасюк. Було обговорено широке коло питань двосторонніх відносин і проблем, пов'язаних з інтеграцією України до європейських та економічних структур. Йшлося, зокрема, про шляхи поглиблення українсько-британського політичного діалогу, розширення економічного співробітництва, збільшення торгового обороту й обсягів британських інвестицій в народне господарство України.

У черговому огляді британської зовнішньої політики “Британія у світі” (квітень 2007 р.) однією з основ зовнішньополітичного курсу Великобританії в сфері розширення ЄС, було визначено надання Україні перспективи членства в ЄС. Така позиція Британії по відношенню до України була підтверджена у листі прем'єр-міністра Великобританії Г. Брауна до Президента України В. Ющенка від 9 серпня 2007 року. Г. Браун, зокрема, наголосив, що його держава продовжує залишатися твердим прихильником європейської інтеграції України.

Серед найважливіших поточних проблем двосторонніх українсько-британських відносин необхідно виділити потребу полегшення візового режиму шляхом укладання двосторонньої угоди. Це зумовлено тим, що:

· укладена угода між Україною та ЄС про спрощення візового режиму, що наразі очікує на ратифікацію українським парламентом, не розповсюджуватиметься на Великобританію, яка не входить до Шенгенської зони ЄС і проводить самостійну візову політику....

Другие файлы:

Британська енергетична стратегія
Дослідження основних підходів Великобританії до розробки політики у сфері зміни клімату. Аналіз довгострокових тенденцій забезпечення британської екон...

Співробітництво України з Польшею та Чеською республікою в сфері безпеки
Дослідження проблем зовнішньої політики України, а також головних аспектів співпраці України з міжнародними організаціями. Аналіз українсько-польських...

Українсько-італійське інвестиційне співробітництво у контексті двосторонньої економічної співпраці у кінці 1990-х - початку 2000-х років
Розгортання економічної співпраці України з країнами Європейського Союзу. Розвиток інвестиційної взаємодії України та Італії протягом 1990-х - початку...

Українсько-польські відносини в сфері культури
Стан та перспективи українсько-польських відносин. Розвиток українсько-польського міждержавного партнерства в сфері культури. Договірно-правове забезп...

Українсько-польські відносини в культурно-гуманітарній сфері
Договірно-правове забезпечення системи українсько-польських культурних зв’язків. Українсько-польське співробітництво в рамках Року Польщі в Україні та...