Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Международные отношения

Аналіз зовнішньоекономічної діяльності ТОВ "Техноекспорт"

Тип: курсовая работа
Категория: Международные отношения
Скачать
Купить
Економічний аналіз як функція менеджменту. Інформаційне забезпечення аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Коротка характеристика організації ТОВ "Техноекспорт" як об’єкту дослідження. Аналіз динаміки експорту (імпорту) товарів і послуг.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

Тема даної курсової роботи: аналіз зовнішньоекономічної діяльністі ТОВ «Техноекспорт».

Актуальність теми зумовлена тим, що сучасні українські підприємства, які хочуть досягти максимального успіху, повинні орієнтуватися не тільки на внутрішній (вітчизняний) ринок, але і на зовнішній. Тому актуальним є вивчення особливостей зовнішньоекономічної діяльності підприємства, та аналіз цієї інформації для підвищення ефективності діяльності підприємства.

У першому розділі, в даній курсовій роботі, будуть розглянуті такі питання як поняття, зміст і особливості ЗЕД підприємства. Термін «зовнішньекономічна діяльність» має на увазі складний механізм взаємин, що виникають у процесі купівлі-продажу товарів на світовому ринку.

Другий розділ в загальному характеризує фірму, відображає її фінансовий стан, зовнішньоекономічну діяльність, систему управління. Для цього проведено дослідження за один останній рік діяльності фірми та аналіз усієї одержаної інформації, використовуючи традиційний метод оцінки. Здійснено розрахунок основних господарсько-економічних показників діяльності фірми.

Динаміка розвитку фірми розглядається у розрізі показників за період у п'ять років. Вивчаються чинники, що впливають на об'єкт і предмет дослідження, розглядаючи внутрішнє та зовнішнє середовища. Аналізуються основні економічні, технічні, соціальні та інших показники діяльності. Проводиться аналіз ділових зв'язків з іноземними партнерами, зовнішньоекономічних контрактів з ними. Графічно зображаються тенденції зміни показників і закономірності цього. Шляхом проведеного дослідження виявлено недоліки у роботі, подаються можливості їх подолання.

Третій розділ подає конкретні заходи щодо подолання виявлених недоліків, розглядає їх від самого задуму до втілення їх у реальність. Проводиться розрахунок економії чи втрат на витратах діяльності фірми за рахунок впровадження пропонованих заходів, їх економічна ефективність у величині впливу на основні показники діяльності підприємства.

Таким чином,практична значимість вказаних причин і об'єктивна необхідність розвитку зовнішньоекономічних зв'язків в Україні зумовили аєктуальність теми дослідження курсової роботи , мету і завдання, предмет та об'єкт дослідження.

Об'єкт дослідження. Об'єктом дослідження курсової роботи виступає проблема вивчення економічної діяльності суб'єкта ринкових відносин з точки зору здійснення ним зовнішньоекономічної діяльності.

Предмет дослідження. Предметом дослідження курсової роботи є економічна ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

Мета дослідження. Метою роботи є дослідження економічної ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства та узагальнення висновків, що стосуються даної проблеми.

Мета роботи передбачає виконання таких завдань:

1. Розкрити суть принципів, суб'єктів та видів зовнішньоекономічної діяльності.

2. Проаналізувати економічну ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

Інформаційними джерелами курсового дослідження були матеріали щорічних фінансово-економічних звітів ТОВ « Техноекспорт» за 2002- 2007 роки та інформація офіційного Інтернет сайтів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України та Державного комітету статистики України.

1. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності як функція управління та передумова ефективного ведення господарської діяльності підприємства

1.1 Економічний аналіз як функція менеджменту

Економічний аналіз - прикладна наука. Роль економічного аналізу випливає з його місця у менеджменті.

По-перше, на сучасному етапі розвитку менеджменту загальновизнаною є необхідність постійного виконання його основних (загальних) функцій: планування, організації, мотивації та контролю, кожна з яких має ряд підфункцій. Як видно з рисунка 1.1, економічний аналіз є найважливішою підфункцією контролю, оскільки саме аналіз забезпечує циклічне та безперервне виконання загальних функцій менеджменту.

По-друге, аналіз, внаслідок його складності та великої трудомісткості, відокремлюється як конкретна функція менеджменту і стає спеціалізованою управлінською роботою. В ринкових умовах значення конкретної аналітичної функції підсилюється внаслідок: підвищення самостійності та відповідальності суб'єктів господарювання за результати економічної діяльності; необхідності постійного спостереження та оцінки стану конкурентного середовища; пошуків резервів ресурсозбереження, диверсифікації діяльності, підвищення конкурентоспроможності продукції та ефективності використання економічного потенціалу та ін.

По-третє, на основі результатів економічного аналізу науково обґрунтовуються стратегічні, поточні та оперативні управлінські рішення щодо подальшого функціонування й розвитку суб'єкта господарювання, які є результатом діяльності управлінців. Аналітична ж підтримка управлінських рішень міститься у виконанні аналітичної функції на кожному з етапів технології управлінських рішень, зміст якої залежить від сутності, масштабів і значення конкретного рішення. Основні правила аналітичної підтримки управлінських рішень наступні:

- врахування вимог споживачів продукції (робіт, послуг);

- аналіз та оцінка інформації для управлінських рішень;

- визначення та врахування протиріч з наступним їхнім послабленням або усуненням;

- безперервність аналітичної підтримки управлінських рішень;

- відповідність управлінських рішень стратегічним цілям;

- врахування та оцінка ризиків;

- інтеграція технології управлінських рішень в автоматизовану систему управління;

- оцінка фактичної ефективності управлінського рішення після його впровадження.

Крім того, аналітичній оцінці підлягають якість виконання усіх основних і конкретних функцій та підфункцій менеджменту (наприклад, аналіз планування, аналіз програмного забезпечення, аналіз організаційного рівня виробництва, аналіз стимулювання праці, аналіз ефективності контролю та ін.) з метою їхнього подальшого поліпшення та підвищення ефективності виконання кожної з них та управлінської діяльності взагалі.

1.2 Зміст, завдання та методи економічного аналізу в сфері зовнішньоекономічної діяльності підприємства

Економічний аналіз зовнішньоекономічної діяльності - це комплексне вивчення її організації та перебігу економічних подій з метою встановлення результатів і виявлення можливостей подальшого підвищення ефективності діяльності.

База аналітичної інформації міститься в первинному бухгалтерському і статистичному обліку, бухгалтерській, податковій і статистичній звітності, внутрішніх звітах бухгалтерії.

Однією з найбільш інформаційноємних документів є Декларація про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами. Вона дає можливість оцінити фінансові вкладення, вартість і види майна за кордоном. доходи в інвалюті, вартість експортованих послуг, виручку від експорту товарів, суми векселів за імпортними контрактами, вартість імпортованих товарів.

Серед системи прийомів, що складають метод економічного аналізу, при аналізі зовнішньоекономічної діяльності найдоцільніше використовувати:

- обчислення відносних і середніх величин (відсотків, коефіцієнтів, індексів);

- динамічні ряди;

- графічний метод;

- розкладання цілого на частини і узагальнення цих частин;

- порівняння;

- обчислення різниць;

- ланцюгові підстановки;

- кореляційно - регресійний метод;

- балансовий та інші.

Основні завдання аналізу зовнішньоекономічної діяльності полягають в:

- оцінці рівня та якості виконання підприємством зобов'язань щодо угод з іноземними партнерами;

- дослідження динаміки діяльності ;

- оцінці раціональності використання коштів, пов'язаних із здійсненням кожного з видів зовнішньоекономічної діяльності ;

- оцінці фінансових результатів за видами зовнішньоекономічної діяльності;

- характеристиці впливу зовнішньоекономічної діяльності на основні якісні показники діяльності підприємства, його загальний фінансовий стан, платоспроможність тощо;

Стосовно зовнішньоекономічної діяльності можливе застосування таких видів аналізу:

- загальноекономічний;

- техніко-економічний;

- фінансово-економічний;

- функціонально-вартісний.

Загальноекономічний аналіз застосовують для дослідження видів зовнішньоекономічної діяльності по Україні в розрізі сегментів (регіонів), структури експортно-імпортних операцій серед країн-партнерів України. Результати такого аналізу періодично наводяться в друкованих виданнях економіко-аналітичного спрямування. Це дає можливість суб'єктам ЗЕД здійснюв...

Другие файлы:

Ефективне здійснення зовнішньоекономічної діяльності
Реалізація стратегічного менеджменту ВАТ "АМК", аналіз внутрішнього та зовнішнього середовища підприємства. Конкуренція (аналіз галузі і пропозиції)....

Розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємства
Теоретичний аналіз законодавчої бази, основні шляхи вдосконалення і місце систем стимулювання розвитку зовнішньоекономічної діяльності. Аналіз загальн...

Зовнішньоекономічна діяльність ВАТ "Лубнифарм"
Поняття зовнішньоекономічної діяльності. Огляд інформаційної бази по обліку зовнішньоекономічної діяльності. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності. О...

Вдосконалення системи організації зовнішньоекономічної діяльності
Сутність та структура зовнішньоекономічної діяльності, показники її ефективності. Використання міжнародного маркетингу в управлінні. Аналіз фінансових...

Кредитування зовнішньоекономічної діяльності підприємства: можливості та перспективи
Теоретико–методичні аспекти кредитування зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Аналіз фінансово-господарської діяльності ДП ВАТ "Київхліб" Хлі...