Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Маркетинг

Продаж меблів в салоні-магазині

Тип: доклад
Категория: Маркетинг
Скачать
Купить
Товарознавча характеристика товару. Асортимент меблевих товарів, технологія продажу. Інвентар та пристосування, немеханічне торгівельне обладнання. Правила безпеки інвентарю, пожежна безпека. Метали в меблевому виробництві. Забезпечення магазину товаром.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Міністерство освіти і науки України

Лубенський професійний ліцей

Доклад

на тему

Продаж меблів в салоні-магазині

Лубни 2012р.

1. Товарознавча характеристика товару

Планувальне рішення квартир, службових і громадських приміщень, організація їх інтер'єрів багато в чому визначаються раціональним меблюванням, типом виробів і їх конструкцією. Меблі для меблювання вказаних приміщень класифікують по функціональному призначенню, конструктивно-технологічним ознакам, характеру виробництва і видам вживаних матеріалів.

По функціональному призначенню меблі підрозділяють на три великі групи: побутову - для житлових приміщень; для громадських будівель; дитячу. У кожній з перерахованих функціональних груп важливе місце займають м'які меблі, використовувані людиною для сидіння і лежання. Меблі для житлових приміщень (побутова) призначені для устаткування житлових кімнат - їдальні, спальні, вітальні. Меблі для громадських будівель призначені для адміністративних будівель, медичних установ, готелів, гуртожитків.

Форми і конструкції її визначаються характером діяльності установи, специфікою функціональних процесів. Розміри, форми і конструкції дитячих меблів визначаються віковими і ростовими характеристиками дітей. Вироби меблів класифікуються в свою чергу по зонах обстановки приміщень і інших місць перебування людини, для яких вони призначені. Так, меблі для адміністративних будівель можуть бути для устаткування робочих місць, залів, для глядачів, місць президії.

У свою чергу меблі бувають цілісними, вбудованими, універсально-розбірними, трансформованими і секційними. Меблі, з'єднання яких нероз'ємні, відносяться до цілісної. Такі меблі незручні при транспортуванні, зберіганні і розташуванні в приміщенні. Вбудовані меблі займають мало місця, оскільки складає єдине ціле із стіною або перегородкою приміщення. Універсально-соборні меблі складаються з уніфікованих елементів, різних формою, розмірам і призначенню, що забезпечує різноманітність варіантів збірки, створює зручність в експлуатації, а також при зберіганні і транспортуванні. Трансформовані меблі дозволяють змінювати її функціональне призначення переміщенням окремих елементів. Секційні м'які меблі складаються з окремих секцій, що блокуються в різних поєднаннях, що дозволяють утворювати різноманітні за розмірами і формами виробу.

По вигляду вживаних матеріалів розрізняють меблі, в конструкції яких переважають елементи, виготовлені з деревних матеріалів; меблі, в яких переважають елементи з полімерних матеріалів; меблі, в яких переважають конструкції з металу.

До конструктивно-технологічних ознак меблів відносяться ступінь простоти конструктивного рішення, раціональне використання матеріалів, міцність конструктивної схеми вироби, правильне рішення вузлових з'єднань, технологічність і експлуатаційна надійність.

За способом виробництва розрізняють меблі: столярну, гнуту, гнуто-клеєну, плетену і пресовану (з деревини); металеву - литу, штамповану, гнуту, зварну; пластмасову - литу, формовану, клеєну.

По характеру виробництва меблі підрозділяють на експериментальну, серійну і масову. Експериментальні меблі виготовляють для розгляду на художньо-технічних радах, демонстрації на виставках і ярмарках з метою виявлення на неї попиту покупців. Іноді експериментальні вироби здають в дослідну експлуатацію для визначення зручності користування ними і їх конструктивної міцності. Деякі експериментальні вироби піддають випробуванням по розроблених методиках. Технологія виготовлення експериментальних зразків, повинна максимально наближатися до технології серійного і масового виробництва меблів. Серійні меблі випускають більш менш крупними партіями (серіями) за наслідками виготовлення і випробування експериментальних зразків. При цьому передбачено повторення серій, в процесі якого конструкцію виробів удосконалюють.

Масові меблі випускають у великій кількості безперервно і протягом тривалого часу без зміни її конструкції по остаточно відпрацьованих і перевіреним при виготовленні серій кресленням.

Виготовлення масових меблів дає можливість проведення широкої спеціалізації виробництва як наочної, так і технологічної. При цьому скорочується об'єм транспортних операцій, поліпшуються умови організації і управління виробництвом, підвищується якість продукції.

По наявності обробки розрізняють меблі з обробкою і без неї. Застосовують прозору (столярну), непрозору (малярну), комбіновану, імітаційну і спеціальну обробку.

Залежно від функціонального призначення розрізняють три основні групи обробки: захисну, декоративно-художню і декоративно-захисну.

Захисна обробка призначена для оберігання виробів від дій навколишнього середовища, пов'язаних з явищами зволоження, усихання, набухання, корозії елементів виробів і для захисту від физико-хімічних і механічних пошкоджень шляхом додання виробу або елементам виробу кислотостійкості, маслостійкості, термостійкості, зносостійкості і ін.

Декоративно-художня обробка передбачає декорування виробів пластичними або декоративними засобами: рельєфний декор (різьблення, тиснення, гравірування); орнаментальний декор (випалювання, розпис); набірний декор (інтарсія, мозаїка, інкрустація, маркетрі); накладний декор (накладки і вставки з деревини, металу, пластмас, кістки, рогу, скла, фарфору, фаянсу, кераміки та інші).

Декоративно-захисна обробка додає виробам декоративні і захисні властивості. Це найбільш поширений вид обробки, в процесі якої виявляються і підкреслюються природні декоративні властивості матеріалів, що входять у вироби, або додаються нові властивості, що підсилюють сприйняття форми виробів. До ним відносяться: просте і складне облицювання деревних матеріалів струганим або лущеним шпоном з подальшим покриттям прозорими плівками, що проявляють текстуру деревини; покривні вкриття деревини і металів рідкими лакофарбними матеріалами; наклеювання або напресовка листових і плівкових полімерних матеріалів, паст, емульсій, напилення порошків; металізація (алюмініювання, бронзування, золочення); гальванічні, хімічні і анодізационниє покриття металів; покриття елементів м'яких меблів декоративними меблевими тканинами або штучними матеріалами типу шкіри (вінілшкіра) і ін.

Вибір тієї або іншої групи обробки визначається художньо-конструкторськими завданнями з урахуванням естетичних властивостей використовуваних матеріалів, функціональних, техніко-економічних і експлуатаційних вимог до виробу. У одному виробі звичайно поєднуються чисто захисні покриття (внутрішні і нелицьові поверхні) з декоративно-захисними (лицьові і робочі поверхні).

У асортимент меблевих товарів входять шафи, тумби, столи, стільці, крісла, ліжка, табурети, банкетки і ін.

Дивани і дивани-ліжка бувають самих різних конструктивних рішень. Сидіння і спинки можуть бути одноелементними, тобто спинка і сидіння цілісні, або секційними з окремих подушок, або сидіння одноелементне, а спинка з окремих подушок. Ці вироби можуть бути з підлокотниками і без підлокотників, з ящиком для постільного приладдя під сидінням або без ящика.

Крісла-ліжка мають сидіння і спинки секційні. Вони бувають з підлокотниками і без підлокотників, з ящиком під сидінням і без ящика.

Дивани, дивани-ліжка і крісла-ліжка складаються з наступних елементів: підстави - рамок або коробок; ніжок, лавок, коробок-цоколів; заповнення рамок або коробок - еластичного з пружин, або гумових стрічок, або жорсткого; ящиків, боковин-підлокотників, сидінь і спинок одноелементних або секційних (подушки) з пластичних пружинних блоків або безпружинних блоків; кріпильних елементів і механізмів трансформації.

Дивани міцно увійшли до нашого життя як невід'ємний атрибут офісу або квартири. Дружини називають їх «чотириногими» друзями своїх чоловіків, а бізнесмени зберігають їх як талісмани у разі проведення вдалих переговорів з партнерами по бізнесу. Диван окрім естетичної функції несе на собі безліч практичних - де, як не на канапці подивитися фільм, почитати книгу або просто відпочити після робочого дня. У бізнесі диван це невід'ємна частина будь-яких переговорів, він допомагає викликати до себе прихильність співбесідника, набудувати його на конструктивне і позитивне рішення проблем, досягти вищого рівня довірчості. Дивани дуже часто можна бачити в різних готелях і зонах відпочинку, головне їх завдання - дарувати відвідувачам затишок і комфорт. Розробники пропонують різні варіанти виконання диванів, але існує декілька стилів: діловий, офіційно-діловий, практичний, сімейний. Кожний з них підрозділяється ще на декілька, залежно від цільового призначення. Дивани в діловому стилі можна зустріти з офісах організацій, вони просторі і шикарні, обтягнуті дорогою шкірою, для того, щоб показати партнерам по бізнесу, що справи в компанії йдуть відмінно і з нею можна мати справу. Офіційно - діловий стиль зустрічається досить рідко, це рівень президентів, а подібні меблі можна зустріти в Кремлі і музеях. На диванах даного стилю не сидять, вони стоять для краси, всім своїм виглядом підкреслюючи велич господарів. Практичний стиль предстає перед нами у всіх суспільних закладах, дивани необхідні, щоб відвідувачі готелів, ресторанів і інших публічних закладів могли спокійно покурити або просто посидіти, відпочити. Їх невід'ємний атрибут - стійка до зовнішніх дія оббивка - дерматин або ЭКО-КОЖА. Розміри можуть бути від великих кутових, до маленьких, трохи більше крісла. Сімейний стиль об'єднує все, що підлягає постановці у вас в квартирі, будинку і на д...

Другие файлы:

Система для автоматизации продаж в магазині
Загальна характеристика мови моделювання UML. Розробка діаграм UML з метою автоматизації продаж в магазині. Rational Rose як засіб візуального моделюв...

Особливості розробки дизайну меблів
Соціальне призначення дизайну, вимоги до конструктивних вирішень. Схеми корпусних меблів, основні просторові конструкції. Застосування різних матеріал...

Оцінка ергономічних властивостей м'яких меблів ЗАТ "Лагода"
Стан розвитку ринку м`яких меблів в Україні. Споживчі властивості м’яких меблів, їх формування у процесі виробництва. Технологічний процес виготовленн...

Формування споживних властивостей меблів та митне оформлення при перетині митного кордону
Аналіз споживних властивостей меблів в технологічних процесах їх виготовлення. Товарознавча експертиза меблевих товарів, що підлягають митному оформле...

Планування виробництва меблів
Компанія „Ваш комфорт” є індивідуальним комерційним приватним підприємством. Головний офіс компанії „Ваш комфорт” знаходиться за адресою: Дніпропетров...