Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Маркетинг

Логістичне управління діяльністю підприємства на прикладі ПП "Едем"

Тип: контрольная работа
Категория: Маркетинг
Скачать
Купить
Аналіз використання в практиці діяльності підприємств комплексу принципів, функцій, елементів логістики. Рішення практичних ситуацій щодо логістичного управління діяльністю ПП "Едем". Паспорт підприємства, товаропровідна система, до якої воно належить.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

КОНТРОЛЬНА РОБОТА

З ДИСЦИПЛІНИ "ФУНКЦІОНАЛЬНА ЛОГІСТИКА"

На тему: Логістичне управління діяльністю підприємства на прикладі ПП "Едем"

У даній роботі розглянуто використання в практиці діяльності підприємств комплексу принципів, функцій, елементів логістики та рішення практичних ситуацій щодо логістичного управління діяльністю підприємств на прикладі ПП "Едем".

1. Скласти паспорт підприємства, зазначивши його назву, форму власності, рік створення, місце знаходження, види діяльності (виробництво, торгівля, надання послуг та ін.), охарактеризувати потенційних споживачів, на яких спрямована діяльність підприємства. Вибрати логістичний об'єкт (склад підприємства-виробника, оптова база, морський порт, залізничний вузол, магазин).

Аналізований у роботі логістичний об'єкт - меблевий магазин "Едем", розташований у м. Горлівка Донецької області за пр. Леніна, 48.

Магазин здійснює реалізацію меблевих товарів. Продаж проводиться за готівку та у кредит населенню та юридичним особам. Кількість працівників, зайнятих на даному торговельному підприємстві на 01.04.2012р. становило 65 людей.

Дане підприємство працює на принципах дистрибуції, тобто ведуться торговельні операції від імені виробника, але за свій рахунок.

У магазині існує власна транспортна служба, яка забезпечує до 25% вивозу товарів. Найбільш інтенсивно дана служба працює з 11.00 до 17.00. Інші реалізовані товари вивозяться самими покупцями.

Меблевий магазин "Едем" - це один із відомих фірмових меблевих магазинів у місті. ПП "Едем" зарекомендувало себе гнучкою політикою цін стосовно покупців, має місце також вивірена маркетингом кредитна політика, яка забезпечує підприємству стійкий попит на товари довгочасного призначення.

У таблиці 1 наданий паспорт підприємства.

логістика управління товаропровідний

Таблиця 1 - Паспорт ПП "Едем"

Ідентифікаційні ознаки

Характеристика

1

2

Порядок і мета створення

ПП "Едем" утворено згідно з Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими діючими нормативними актами, є самостійним господарюючим суб'єктом, який має права юридичної особи, здійснює виробничу та комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку.

Форма власності

Приватна

Місцезнаходження

Донецька область, м. Горлівка, пр. Леніна, 48

Юридичний статус

Підприємство є самостійним господарюючим суб'єктом. Підприємство має самостійний баланс, поточні та вкладні (депозитні) рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням, знак для товарів, а також інші необхідні атрибути діяльності.

Права

Підприємство володіє, користується та розпоряджається своїм майном згідно з метою своєї діяльності. Підприємство наділяється цивільною правоздатністю та дієздатністю, може набувати майнові та особисті немайнові права, виступати від свого імені і бути позивачем та відповідачем у суді та третейському суді

Відповідальність за зобов'язаннями

Держава не відповідає за зобов'язаннями підприємства, а підприємство не відповідає за зобов'язаннями держави. Підприємство самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями всім належним йому майном, на яке згідно з законодавством України може бути звернене стягнення.

Для здійснення своїх статутних завдань підприємство має право:

взяти в оренду усякого роду нерухоме та рухоме майно за рахунок особистих чи позикових коштів;

вступати в договірні правовідносини з підприємствами всіх форм власності, громадянами;

списувати з балансу основні фонди, якщо вони зношені або морально застаріли;

наймати та звільняти працівників та службовців згідно з чинним законодавством України;

самостійно установлювати форми, системи та розміри заробітної плати, порядок та умови надання працівникам підприємства споживацьких кредитів;

реалізовувати роботи, послуги та майно за цінами та тарифами, установленими підприємством самостійно або на договірній основі;

придбавати необхідні обладнання, транспортні засоби та інше майно у юридичних та фізичних осіб;

відкривати свої представництва на території України;

користуватися кредитами банків;

володіти авторськими правами;

здійснювати поворотне та неповоротне цільове фінансування підприємств усіх форм власності згідно договорів про спільну діяльність

Фінансові відносини

Підприємство здійснює свою діяльність на основі безготівкового та готівкового розрахунку з юридичними та фізичними особами в межах чинного законодавства

Стадія життєвого циклу

Дитинство

Планування діяльності

Підприємство самостійно планує свою діяльність та визначає шляхи свого розвитку

Порядок припинення діяльності

Зміни, які сталися в статуті підприємства і які вносяться до державного реєстру, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації підприємства.

Підприємство є таким, що припинило свою діяльність, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення.

Порядок внесення змін (доповнень) в установчі документи

Зміни, які сталися в статуті підприємства і які вносяться до державного реєстру, підлягають державній реєстрації підприємства.

Підприємство зобов'язане в п'ятиденний строк повідомити орган, що провів реєстрацію, про зміни, які сталися в статуті, для внесення необхідних змін до державного реєстру

Потенційні споживачі

Споживачі 30-60 років, і складом родини 2-3 особи. Рівень доходу середній та вище середнього. Орієнтовані на декілька торговельних марок (2-3 торговельні марки). Приділяють багато уваги якості товару, його виробнику, сервісному обслуговуванню під час купівлі товару.

2. Дати коротку характеристику об'єкта. У яку товаропровідну систему він входить.

Дане підприємство працює в умовах тісного співробітництва з виробником (він же в якості постачальника) і споживачем. Тобто має місце звичний для торговельних підприємств логічний ланцюжок (мал.1)

Малюнок 1. Логічна схема взаємозв'язку об'єкта торгівлі з постачальниками і споживачами.

Найбільш істотними в рамках ВПЛС є системи типу "що штовхає" і "тягнуча”. Відмінність у сутності даних систем полягає в наступному." Що штовхає" система - предмети праці (торгівлі), не замовлені, а надходять згідно з командою із центральної системи керування. "Тягнуча" система - система організації, при якій предмети праці (торгівлі) подаються з попередньої ділянки в міру необхідності.

Для розглянутого в роботі підприємства ближче концепція "тягнучої” системи, тому що організація матеріальних потоків постачання від постачальника відбувається в міру формування замовлень від відділу збуту магазину, у свою чергу відділ в позиціонуванні товарів для продажу товару керується споживчим попитом.

3. Надати ґрунтовну характеристику логістичних операцій, що здійснюються на дослідженому підприємстві.

У магазині "Едем" здійснюються різноманітні логістичні функції, а більш конкретно здійснюються такі операції:

- планування потреби в матеріальних (товарних) ресурсах, людських ресурсах (перс...

Другие файлы:

Управління маркетинговою діяльністю підприємства (на прикладі ТОВ "Місто-Д")
Сутність, механізм, аналіз та аудит управління маркетинговою діяльністю підприємства. Обґрунтування реорганізації управління маркетинговою діяльністю...

Антимонопольне управління діяльністю підприємства
Сутність антимонопольної діяльності підприємства. Аналіз механізму управління діяльністю підприємства. Монополізм у нашій державі. Зловживання монопол...

Управління маркетинговою діяльністю підприємства на прикладі ТОВ "Чайка"
Основи управління маркетинговою діяльністю на підприємстві. Економічний аналіз господарської і фінансової діяльності ТОВ "Чайка". Загальна характерист...

Удосконалення організації і управління діяльністю підприємства на прикладі ФГ "Часовенко А.А."
Визначення можливих напрямів реалізації внутрішніх і зовнішніх чинників управління діяльністю підприємства і розробка заходів для впровадження з метою...

Розробка системи стратегічного управління на державному підприємстві (на прикладі КП "Здолбунівкомуненергія")
Суть та зміст стратегічного управління державним підприємством. Організація управління економічною діяльністю підприємства, трудовими ресурсами та вир...