Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Кулинария

Комплексна організація виробництва морквяного соку

Тип: курсовая работа
Категория: Кулинария
Скачать
Купить
Опис технологічного процесу по виробництву морквяного соку, формування його раціональної структури Розрахунок планового змінного виробничого завдання потокової лінії, робочих місць. Організація системи матеріального обслуговування нового виробництва.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Курсова робота

Комплексна організація виробництва морквяного соку

Вступ

Консервна промисловість, одна з важливіших галузей харчової промисловості України, що консервує харчові продукти, спеціалізуючись головним чином на виробництві плодоовочевих, м'ясних, рибних і молочних консервів. Консервна промисловість розвинулась на Україні вже в другій пол. 19 в., гол. на півдні, зокрема в Одесі (50% виробництва рибних консервів та понад 30% всього консервного виробництва України). В 1913 р. на Україні працювало 12 більших заводів, що разом з дрібнішими підприємствами випродукували 18 млн умовних банок овочевих і 15 млн м'ясних і рибних консервів, даючи до 90% виробництва цієї галузі.

Найбільше значення мас на Україні виробництво плодо-овочевих консервів (80% виробництва всієї К. п. України); в 1950-их рр. на Україні працювало 38 більших плодо-овочевих консервних заводів, та близько 215 дрібніших, розміщених переважно на півдні України. Найбільші з них працюють в таких містах, як Одеса, Херсон, Жданов, Симферопіль, Джанкой, Вінниця, Краматорське, Кам'янець - Подільський, Черкаси, Біла Церква, Ніжен.

В усьому світі соки традиційно користуються сталим попитом. Крім освіжаючої здатності, поживності, стимулюючої дії, гармонійного смаку, вони містять вітаміни та цілий комплекс біологічно активних речовин, необхідних людям для повноцінного і здорового харчування, особливо на стадії розвитку молодого організму. На жаль, середньостатистичний українець за рік вживає лише близько 8 літрів соків (для порівняння у 1996р.- 700г, 1998р.- 2,5л), в той же час, як росіянин - 12, європеєць - 30, американець - 60 літрів.

Як свідчать результати маркетингових досліджень, основними споживачами соку є молоді люди віком 25-34 років, які проживають у містах. І хоча соки як продукт цінують однаковою мірою й чоловіки та жінки, проте за кількістю споживачів все ж таки переважають жінки.

Морквяний сік

Найбагатший з соків на природній бета-каротин, котрий перетворюється в організмі на вітамін А, що виконує важливу роль у процесі формування шкіри. Крім цього, вітамін А є антиоксидантом, котрий оберігає шкіру від завчасного старіння. Морквяний сік містить також вітамін Е, який дбає про гарний вигляд шкіри, адже також є важливим антиоксидантом.

Примітка. Занадто велика кількість вітаміну А призводить до пошкодження печінки, у котрій накопичується. Експерти радять випивати дві-три склянки морквяного соку на тиждень.

Український соковий ринок може скоротитись за підсумками 2011 року на 10% в натуральному вираженні. Такий прогноз озвучила Оксана Казанчук, директор по маркетингу групи компаній Т.В.Fruit, керівник проекту Galicia. "Ринок скорочується. За різними оцінками, падіння за підсумками 2011 року може становити близько 10%", - сказала вона. В минулому році ринок соку в Україні скоротився майже на стільки ж.

Раніше на скорочення споживання соків в Україні звертав увагу Кестусіс Сліузас, генеральний директор "Тетра Пак Україна", яка виготовляє упаковку зокрема для даної категорії продуктів. "Зменшення об'ємів виробництва в більшій степені торкнулись категорії соків, оскільки сік не являється продуктом першої необхідності і люди скоротили витрати на його покупку", - каже Кестусіс Сліузас.

Він відмітив, що в 2008 році споживання соків в Україні становило близько 14 літрів на душу населення, а в цьому році воно знизилось до 11 літрів: "Подальше зменшення споживання соків стало неприємним сюрпризом в цьому році. Можливо, до кінця року показник трохи зміниться, але росту ринку, на який всі сподівались, не відбулось". Він припустив, що зменшення попиту може бути пов'язано із ростом витрат населення, в тому числі й скороченням спрощеної системи оподаткування: "Ми прогнозуємо, що в наступному році споживання соків може поверутись на на рівень 2009 року, але це буде залежати від цілого ряду факторів".

При цьому підкреслив, що об'єм споживання напоїв в Україні все ще відстає від європейського, де показник споживання на душу населення перевищує 20 літрів, і таким чином, у ринку є суттєвий потенціал росту.

1. Організація виробничого потоку по випуску нової продукції

1.1 Короткий опис технологічного процесу по виробництву морквяного соку

Моркву вигружають в лопатеву мийну машину,де проводиться первинна її мийка.

Після вторинної мийки в барабанній мийній машині,моркву сортують за якістю на інспекційному конвеєрі.Після цього морква потрапляє на ручну обрізку кінців та у карборундовую машину,де проводить очистка моркви від шкірки.Після цього морква піддається миттю в лопатевій мийній машині та інспектується на інспекційному конвеєрі.

Далі морква потрапляє в дробарку,потім на шнековий бланшируватель,де проводять шпарення моркви.Після цього подрібнення пропарена маса потрапляє у здвоєну протиральну машину і випарний апарат,куди також подається цукровий сироп.Далі відбувається гомогенізація маси, в деаераторі видаляють повітря з маси і потім відбувається підігрів соку.В дозувально-наповнбвальному автоматі сок розливають в заздалегідь підготовлену скляну тару 1-82-250.Герметизація проводять на закаточній машині і після цього банки подають в стерилізатор непреривної дії «Хунистор».

Простерилізовані банки миють в банкомийній машині та сушать в мийно-сушильному агрегаті.Потім банки обклеюють етикетками на етикетувальному автоматі.Укладку банок в короба і укладку коробів у штабеля здійснюють вручну.Транспортування готової продукції здійснюється за допомогою електропогрузчика.

1.2 Формування раціональної структури виробничого процесу

морквяний сік виробничий потоковий

На цьому етапі необхідно сформувати оптимальну структуру виробничого процесу. Для цього я провела класифікацію виробничих операцій у вигляді таблиці 2.1 і аналізувала раціональність структури виробничого процесу

Таблиця 2.1 - Структура технологічного процесу по виробництву морквяного соку

Назва виробничих операцій.

Коасифікація виробничих операцій.

За призначенням.

За способом виконання.

Загрузка моркви в миючу машину

Допоміжна

Машинна

Первинна мийка

Основна

Машинна

Інспекція

Допоміжна (контр-вимір)

Машинно - Ручна

Обрізка кінців моркви

Основна

Ручна

Механічна чистка

Основна

Машинна

Мийка моркви

Основна

Машинна

Подрібнення

Основна

Машинна

Шпарка

Основна

Машинна

Протирка

Основна

Машинна

Змішування

Основна

Машинна

Гомогенізація

Основна

Машинна

Деаерація

Основна

Машинна

Підігрів

Основна

Машинна

Фасування

Основна

Машинна

Герметизація

Основна

Машинна

Стерилізація

Основна

Машинна

Етикетування

Основна

Машинна

Укладка банок у короба

Допоміжна (трансп)

Ручна

Установка коробів на штабеля

Другие файлы:

Органолептичні властивості купажованих швидкозаморожених соків із м’якоттю
Дослідження органолептичних властивостей соку до замороження та після розмороження. Шкала п'ятибальної оцінки якості купажованого соку із м’якоттю. За...

Наукова організація виробництва соняшника
Наукові основи організації виробництва соняшника. Організація та стан виробництва соняшника на підприємстві СТОВ "Петровський". Динаміка посівних площ...

Технологія виробництва освітлиного соку
Основні відомості та харчова цінність плодових соків. Технологічний процес виготовлення освітленого плодового соку: опис по операціях. Продуктовий роз...

Теплообмінник "труба в трубі" для нагрівання яблучного соку продуктивністю 5400 кг/год
Теоретичні основи процесу нагрівання яблучного соку, використовуване обладнання, значення в технології виробництва яблучних соків та концентратів. Пор...

Маркетинговий аналіз яблучного соку ТМ "Jaffa" виробництва ООО СП "Вітмарк-Україна"
Загальна характеристика підприємства, асортимент його продукції та маркетингова діяльність. Позиціонування на ринку та оцінка конкурентоспроможності н...