Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »История

Історична постать Авраама Лінкольна

Тип: курсовая работа
Категория: История
Скачать
Купить
Опис життєвого шляху Авраама Лінкольна. Основні риси внутрішньої політики Лінкольна на посту президента США. Головні позиції зовнішньополітичного курсу його уряду. Значення Авраама Лінкольна в громадянській війні та розвитку подій історії США загалом.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

25

Размещено на

Міністерство освіти і науки України

Полтавський національний педагогічний університет

ім. В.Г. Короленка

Курсова робота

Історична постать Авраама Лінкольна

Полтава - 2010

Зміст

Вступ

Розділ 1. Біографія Авраама Лінкольна

Розділ 2. Внутрішня політика Лінкольна в період другої американської революції (1861-1865 рр.)

Розділ 3. Дипломатична діяльність Авраама Лінкольна

Висновки

Список використаних джерел і літератури

Додатки

Вступ

Характерною ознакою соціально-економічного і політичного життя Сполучених Штатів Америки аж до 50-х років ХІХ століття залишався компроміс буржуазії Півночі і західних фермерів з рабовласниками Півдня. Суть цього компромісу зводилась до тривалого співіснування і росту капіталістичної системи найманої праці і рабства в рамках однієї держави.

Ситуація стала корінним чином змінюватись в 50-х роках, коли швидкий ріст капіталізму і фермерської колонізації західних земель вступив у непримириму суперечність з рабством, а співвідношення сил різко змінилось на користь Північних штатів, де рабство було вже давно заборонено.

Революційна ситуація почала складатись вже на середину 50-х років ХІХ століття. Так у 1854 - 1856 роках відбулась громадянська війна у Канзасі жителі якого боролись проти рабовласників. Подальшому наростанню кризи посприяла хвиля повстань проти рабства, в яких брали участь як самі негри-раби так і білі фермери.

Саме в цей час на президентських виборах 1860 року перемагає представник від республіканської партії, популярний серед народу адвокат і член конгресу - Авраам Лінкольн, якому судилося стати ключовою особою в подіях революції 1861 - 1865 років.

Політична мудрість і далекоглядність Лінкольна в надзвичайно складний для країни час, коли її розривало вогнище громадянської війни визначає значну суспільно-політичну актуальність даної теми. Сьогодні Україна також знаходиться в дуже непростому політичному становищі. Йде жорстока боротьба за владу між кількома кланами. Авраам Лінкольн повинен стати взірцем розумної і виваженої політики для нашої еліти.

На сьогодні існує досить значний обсяг наукової літератури присвяченої особистості Авраама Лінкольна і його діяльності в період громадянської війни. Найбільше фактичного матеріалу при написанні курсової ми почерпнули з праць Іванова Р.Ф. «Дипломатия Авраама Линкольна», «Гражданская война в США», Куропятника Г.П. «Вторая Американская революция», Наглера Й. «Авраам Линкольн». Були використані статті вміщені в журналах «Новая и новейшая история» (Тодорский Ю.В. «Презеденты США под прицелом убийц»), «Вопросы истории» (Старцев А.И. «Надежда Турчанинова и А. Линкольна») та ін..

Також ми використали ряд документів обумовленого періоду. Насамперед це «Закон про гомстеди», «Прокламація про звільнення рабів від 22 вересня 1862 року», листи Лінкольна та ін..

Основою для написання роботи були монографії та статті в періодиці, але також ми використали й підручники з Нової історії.

Об`єктом даного дослідження є політичний розвиток США в 50 - 60 -х роках ХІХ століття.

Предмет - Авраама Лінкольн і його діяльність в період громадянської війни 1861 - 1865 років у США.

Метою даної роботи є дослідження постаті Авраама Лінкольна як видатного діяча американської історії.

Завдання:

- описати життєвий шлях Авраама Лінкольна;

- визначити основні риси внутрішньої політики Лінкольна на посту президента США;

- виділити й проаналізувати основні позиції зовнішньополітичного курсу Лінкольна;

- показати роль Авраама Лінкольна в громадянській війні та історії США загалом.

При написанні дослідження ми за основу обрали наступні принципи: об'єктивізму (для рівноцінного визначення усіх аспектів досліджуваного предмету), історизму (для аналізу причинно-наслідкових зв'язків), системності (це дозволило розглядати предмет у його структурній побудові), світоглядного плюралізму (дозволив неупереджено розглянути різні точки зору на проблему).

Дотримання цих принципів стало можливим завдяки використанню нами низки загальнонаукових і спеціальних методів дослідження: порівняльно-історичного, описового, аналітичного, хронологічного, статистичного, узагальнюючого.

Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ході дослідження нами було систематизовано значний об'єм літератури з визначеної проблеми.

Практичне значення дослідження полягає у можливості його використання при вивченні відповідних тем курсу всесвітньої історії у середній та вищій школі.

Структура даної роботи обумовлена метою та завданнями і складається зі вступу, трьох розділів, висновків і списку використаних джерел і літератури. Загальний обсяг роботи становить 30 сторінок.

Розділ 1. Біографія Авраама Лінкольна.

авраам лінкольн політика

На президентських виборах 1860 року між двома партіями демократів і республіканців розгорнулася запекла боротьба. Від демократичної партії кандидатом висунувся прихильник рабовласництва сенатор Стефен Дуглас. Від республіканської партії відомий адвокат і публіцист Авраам Лінкольн (1809 -- 1865), що користувався. великою популярністю в народних масах. Республіканська партія виступала з вимогами обмеження території рабства, прийняття більш поміркованого закону про наділення поселенців на Заході державними землями, уведення для промисловців протекціоністського тарифу. Республіканців підтримали підприємці, промисловці, інтелігенція, фермери й більшість робітників.[1, с. 64]

Авраам Лінкольн народився в 1809 році у родині бідного фермера в штаті Кентуккі. Томас Лінкольн, батько майбутнього президента, був працелюбним, відзначався відмінною фізичною силою і урівноваженим характером, був прекрасним сім'янином. Завдяки його зусиллям загалом небагата сім'я Лінкольнів жила у відносному достатку. Все, що було необхідним для життя давала 30-акрова ділянка землі, яку Томас Лінкольн з великими труднощами розчистив і зробив придатною для землеробства.

Мати Авраама, Ненсі Лінкольн, була розумною, доброю жінкою з м'яким, добрим серцем. Головне до чого вона прагнула, було виховання в дітях - синові Авраамові і його сестрі, яка була на два роки старша за брата, - справедливості і любові до праці. [6, с.14]

Батько Авраама був неосвічений, але мати вміла читати, що було рідкісним явищем на той час для жінок її кола. За бажанням матері діти почали відвідувати школу. Авраам з дитинства відрізнявся допитливістю, відмінною пам'яттю, і виключною тягою до знань. Першим його учителем був сусід, який тримав вдома невелику школу. З його допомогою Авраам навчився читати по складах і трохи писати.

В 1816 році сім'я Лінкольнів переїхала в Індіану, де все потрібно було починати заново. Відразу після переїзду на Лінкольнів звалилося велике нещастя. На Заході в той час лютувала епідемія інфекційної хвороби, яку називали молочною лихоманкою. Мати й батько захворіли одночасно. Міцний організм Томаса переміг недуг, а його дружина Ненсі померла, прохворівши всього кілька днів. Авраам тяжко переживав смерть матері. [6, с. 15]

У 1819 році батько Авраама Томас Лінкольн одружився на Сарі Буш Джонстон. Разом з своїми трьома дітьми, що залишились після смерті першого чоловіка, вона переїхала в дім Лінкольнів. Джонстон створила справжню дружну сім'ю, зігравши цим неабияку роль у формуванні характеру Авраама. Добра, щира і розумна жінка, вона швидко знайшла шлях до його серця. Сара Джонстон була освіченою і всіляко старалась допомогти хлопцю в навчанні. На все життя Авраам зберіг до неї найтепліші почуття.

Заживши самостійним життям, Лінкольн працював прикажчиком, підручним столяра, залізничним робітником, вантажником, деякий час навіть володів невеликою крамницею, але незабаром розорився й зайняв посаду начальника пошти.

Майбутній президент не зміг отримати систематичної освіти, що було звичним для дрібних фермерів того часу. Постійні переїзди сім`ї не дозволили Лінкольну закінчити навіть початкову школу. В сумі він провчився в школі близько року. Всі знання якими володів Лінкольн в області юриспруденції, філології та історії, були результатом його постійної і наполегливої праці. [5, с.34] Лінкольн писав: «Все, що я хочу знати є в книгах, мій найкращий друг - це людина, що дала мені книгу, яку я ще не читав». [17, с. 6]

Важливою подією в житті молодого Лінкольна була його перша велика подорож. У 1828 році найбагатший в окрузі господар Джеймс Джентрі запропонував йому супроводжувати великий пліт з вантажем свинини та інших продуктів по річці Огайо і далі по Міссісіпі до Нового Орлеану. Це була дуже цікава, але й небезпечна подорож. Потрібно було подолати шлях у 2500 км. на примітивному судні, без вітрила, через величезну територію.[6, с. 17]

Завершивши подорож Лінкольн і його супутники продали товар і декілька днів знайомились з Новим Орлеаном. Велике на ті часи місто з населенням у 40 тисяч чоловік сильно вразило майбутнього президента.

Продовжуючи займатися самоосвітою він зрештою зумів стати адвокатом. В 1834 році почалася політична діяльність Лінкольна, коли той став членом законодавчих збо...

Другие файлы:

Михайло Грушевський
Наукова діяльність. На чолі Центральної ради. Трагедія Бреста. Шлях на Голгофу. Історична постать і драматична доля Михайла Сергійовича Грушевського -...

Промови, що змінили світ
У книзі представлено промови найвидатніших персон — Мойсея, Ісуса, Мухаммеда, Єлизавети I, Джорджа Вашингтона, Авраама Лінкольна, Михайла Грушевського...

Ознаки романтизму в творчостi Тараса Шевченка
Т.Г. Шевченко як центральна постать українського літературного процесу XIX ст.. Романтизм в українській літературі. Романтизм у творчості Т.Г. Шевченк...

Жінки в історії України
Успіхи княгині Ольги в господарюванні, політиці, розбудові держави та міжнародних контактах. Коротка історична довідка з життя Ганни Ярославни. Жінка...

Хронология книги Бытия от сотворения мира до Авраама
Описание истории рода человеческого от первого человека до времен Авраама в сравнении трех священных текстах: Еврейском, Греческом и Самаританском....