Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Иностранные языки

Відмінності в фонетиці англійської мови США, Канади та Австралії

Тип: курсовая работа
Категория: Иностранные языки
Скачать
Купить
Історико-соціальні аспекти поширення англійської мови в країнах світу. Основні фонетичні особливості американського варіанту англійської мови. Англомовне суспільство Канади та його контакти з історичною батьківщиною. Англійська мова в Австралії.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Список скорочень слів та словосполучень

BrE - британський англійський.

AmE - американський англійський

GAu - Great Australian (English)

CAu - Cultural Australian(English)

BrAu - Broad Australian (English)

SE - Standard English, літературний англійський стандарт.

Вступ

Актуальність теми курсової роботи. Вибір теми курсової роботи зумовлений тією увагою, яка приділяється в даний час проблемі мовної варіативності. На зміну спрощеному уявленню про мову як єдину монолітну освіту прийшло розуміння гетерогенності мовної структури, обумовленої лінгвістичними і екстралінгвістичними чинниками.

Недостатня вивченість як внутрішньоструктурної варіативності (відсутність ізоморфізму між планом змісту і планом виразу), так і варіативності, що пов'язана з дією зовнішніх чинників і виявляється в різноманітті форм існування мови, її соціальної і територіальної диференціації, визнається вітчизняними і зарубіжними лінгвістами.

Англомовний ареал як об'єкт дослідження проблеми варіативності є винятковим явищем. Англійська мова є офіційною мовою багатьох держав, серед яких Великобританія, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія. У кожному з національних варіантів є свій вимовний стандарт, який позначається в орфоепічних словниках як правильний варіант вимови. Про виключно широке розповсюдження англійської мови говорять такі цифри: приблизно 1,6 мільярдів людей, тобто майже одна третина населення всієї земної кулі говорить англійській мовою, хоча англійська мова є рідною мовою тільки для 380 мільйонів людей. Саме цією мовою видається велика частина книг, журналів, газет. Американське радіо, телебачення, особливо блокбастери сприяють розповсюдженню не тільки американської культури, але і мови. Згідно із статистичними даними більше 80% змісту Інтернету - англійською мовою, хоча 44% користувачів говорять на іншій мові [28]. Важко судити про позитивні або негативні моменти глобалізації англійської мови, але не можна не погодитися з тим, що в історії людства ще жодна мова не була настільки поширеною і популярною.

Кожен територіальний варіант є не тільки просторовою проекцією мови, а також проекцією соціальною, культурною і історичною. Тому правильна оцінка всіх цих чинників може пролити світло на складність і самобутність лінгвістичної ситуації в Австралії і в Канаді, де відбувається змішення двох різних мовних систем. Змішення мов є найважливішим чинником мовних змін і виявляється в зіткненні двох соціальних груп.

Сучасна англійська мова - продукт мовного контакту. Англія виросла і окріпнула, вийшла на великий ринок під назвою «глобальне село», зрадивши і ринок, і свою мову. Опинившись в нових, незнайомих контекстах - екологічному, культурному, лінгвістичному, - мова почала набувати інших рис. Варіанти англійського, на яких говорять в країнах, де англійська мова має статус офіційної, і де англійською мовою володіють як другою державною, називаються новими варіантами англійської мови.

Розробленість теми:

Курсова робота підготовлена на основі вивчення виявленої літератури, в якій відображено досліджувану тему.

Про особливу актуальність проблеми варіативності мови, викликаної соціальними, функціональними і територіальними чинниками, свідчить цілий ряд робіт у вітчизняному і зарубіжному мовознавстві (В.Г. Гак, Ю.А. Жлуктенко, Л.Л. Нелюбін, Г.А. Орлов, В.В. Ощепкова, Л.Г. Попова, М.А. Соколова, Н.Н. Семенюк, Г.В. Степанов, Г.Д. Томахин, А.І. Чередніченко, А.Д. Швейцер, В.Н. Ярцева). Інтерес до питань варіативності англійської мови пояснюється неоднорідністю і складністю її складу, особливостями її функціонування в різних мовних ситуаціях і територіальних ареалах.

Вітчизняні і зарубіжні лінгвісти, що працюють в області англійської варіантології, займаються такими проблемами, як виникнення схожості і відмінностей між територіальними варіантами на різних мовних рівнях, взаємовплив варіантів, особливості лінгвістичної ситуації в англомовних країнах. Ряд досліджень був присвячений особливостям окремих територіальних варіантів. Так, в роботах А.Д. Швейцера був виконаний глибокий і усесторонній аналіз фонетичних, лексичних і граматичних рис, специфічних для американського англійського, вироблені понятійний апарат і методика дослідження, які надалі були покладені в основу вивчення особливостей англійської мови і в інших ареалах.

Мета курсової роботи полягає у вивченні відмінностей в фонетиці англійської мови США, Канади та Австралії.

Завдання курсової роботи обумовлені її метою:

виявити та опрацювати літературу з теми курсової роботи;

визначити історико-соціальні аспекти поширення англійської мови в країнах;

вказати основні фонетичні особливості американського варіанту англійської мови;

розглянути основні особливості англійської мови в Австралії, враховуючи при цьому фонетичні відмінності;

дослідити основні фонетичні особливості англійської мови в Канаді.

Об'єктом дослідження для даної курсової роботи є фонетика англійської мови.

Предметом є дослідження відмінностей в фонетиці англійської мови США, Канади та Австралії.

Методи дослідження обумовлені об'єктом і предметом курсової роботи. Для реалізації поставлених вище завдань в курсовій роботі використовується комплексний метод дослідження. Він включає описовий, порівняльний і хронологічний методи, а також теоретичний аналіз науково-методичної літератури.

Теоретична та практична цінність курсової роботи полягає в тому, що в дослідженні комплексно проаналізований та узагальнений матеріал про сутність, функції, методи управління персоналом, його роль і місце в системі сучасного менеджменту, розглянуто методичні основи кадрової політики.

Структура роботи обумовлена логікою розгляду теми.

Курсова робота складається з вступу, основної частини, висновків, списку використаної літератури.

Основна частина складається з чотирьох розділів. У першому розділі розглядаються історико-соціальні аспекти поширення англійської мови в країнах світу. У другому розділі характеризуються основні фонетичні особливості американського варіанту англійської мови. У наступному розділі досліджуються основні фонетичні особливості англійської мови в Канаді. У четвертому розділі розглядаються основні особливості англійської мови в Австралії, враховуючи при цьому фонетичні відмінності.

Вступ до курсової роботи формує її сприйняття. У вступі обґрунтовується актуальність теми, визначається мета, завдання, предмет та об'єкт дослідження, окреслюється методологічна та теоретична база дослідження, методи дослідження. Висновки узагальнюють досягнуті результати дослідження.

Розділ 1. Історико-соціальні аспекти поширення англійської мови в країнах світу

Усього на нашій планеті існує понад 6000 живих мов, з яких найбільш поширені: китайська (нею говорять 1.212.000.000 чол.); англійська (341.000.000 чол.); іспанська (332.000.000 чол.); російська (280.000.000 чол.); арабська (171.000.000 чол.); японська (125.000.000 чол.); німецька (118.000.000 чол.); французька (112.000.000 чол.); українська (42.000.000 чол.) та ін. [9].

Отже, найбільше людей у світі говорять китайською, але найрозповсюдженішою є англійська мова. Англійською мовою користуються 508.000.000 чол., з яких для 341.000.000 чол. вона є рідною, а для решти -- другою мовою (коли населення Великобританії становить лише 55.000.000 чол.) [5].

Англійською мовою здійснюється управління державою, викладання в школах, університетах та інших навчальних закладах не тільки в Англії, але і в багатьох інших країнах.

Питання, чому і за яких обставин англійська мова стала державною у ряді країн світу вивчене недостатньо.

Таке поширення англійської мови можна пояснити історичними та економічними причинами. У Британії наприкінці ХV -- початку XVI ст. почався процес первинного накопичення капіталу. Інтенсивний економічний розвиток сприяв зростанню могутності британської армії і, особливо, військового та торгівельного морського флоту, що для острівної країни мало особливе значення. Англія однією з перших країн Європи стала на шлях колоніальних загарбань, у ході яких вона насаджувала англійську мову у сфері свого політичного та економічного панування, пригнічуючи національну культуру і мови скорених народів [8].

Англійська мова, перенесена на нову територію і відірвана від мови метрополії, набуває різних змін. Спочатку виникають нові риси і закріплюються в усному мовленні, потім під впливом вимови народу, що населяє певну територію, у першу чергу змінюється вимова у цілому.

Оскільки англійська мова сприймається народом, який має інший спосіб життя, інші звичаї, а також живе в інших кліматичних умовах, виникає необхідність у створенні слів для визначення явищ і предметів, пов'язаних із новими умовами життя. Ці слова запозичуються з мови (чи мов) корінних народів, створюються на основі англійської мови або калькуються.

Таким чином, англійська мова на кожній конкретній території набуває своїх специфічних рис. Вони настільки яскраві, що у кожному окремому випадку можна говорити про певний варіант англійської мови на тій чи іншій території.

Мова-вар...

Другие файлы:

Особливості американського варіанту англійської мови у фільмі виробництва Сполучених Штатів Америки "Диявол носить Прада"
Специфіка американського варіанту англійської мови на прикладі фільму "Диявол носить Прада". Відмінності між американським і британським варіантами ан...

Характеристика стилiв англiйськоi мови
Схожі та відмінні риси різних стилів англійської мови: офіційно-ділового, публіцистичного, наукового, розмовного, художнього. Вивчення схожості та від...

Використання інтерактивних методів на уроках з англійської мови
Принципи системного та комунікативного підходів до викладання англійської мови. Інтерактивність на заняттях з англійської мови. Інтерактивна гра, техн...

Ігри для початкового навчання англійської мови
Книга містить добірку цікавих ігор, які дозволяють значно полегшити процес початкового навчання англійської мови як дошкільнятам, так і школярам почат...

Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках англійської мови у старшій школі
Традиційні методи навчання англійської мови. Поняття і методи активізації пізнавальної діяльності учнів. Фрагменти уроків з англійської мови з викорис...