Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Безопасность жизнедеятельности и охрана труда

Питання охорони праці

Тип: контрольная работа
Категория: Безопасность жизнедеятельности и охрана труда
Скачать
Купить
Триступеневий (трирівневий) контроль з охорони праці. Аналіз дотику людини до джерел електричного струму залежно від умов праці та умов включення людини в електричний ланцюг. Розрахунок системи загального рівномірного освітлювання світильниками.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Контрольна робота

Основи охорони праці

Варіант № 97

Виконала студентка 3 курсу

Спеціальність облік і аудит

Карпухіна Юлія Євгеніївна

м. Лубни 2012 р.

Запитання першої групи

9. Триступеневий (трирівневий) контроль з охорони праці

Система управління охороною праці на конкретному об'єкті завжди є багаторівневою, де верхнім рівнем є державне управління, а нижнім виступає управління охороною праці на конкретній дільниці або в конкретному цеху підприємства. Проміжними рівнями управління можуть бути відомче, регіональне управління, а також управління на рівні підприємства, об'єднання та ін.

Управління охороною праці здійснюється на рівні держави, галузі, підприємства.

Відповідно до ст. 31 Закону України „Про охорону праці” державне управління охороною праці здійснюють:

§ Кабінет Міністрів України;

§ спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці (Держнаглядохоронпраці);

§ міністерства та інші центральні органи виконавчої влади;

§ Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

Галузеві управління охороною праці здійснюють галузеві департаменти через відділи охорони праці.

Керівник підприємства та відділ охорони праці організують та координують всю роботу з охорони праці на рівні підприємства.

Об'єктом системи управління охороною праці на підприємстві є діяльність функціональних служб і структурних підрозділів по забезпеченню безпечних і здорових умов праці на робочих місцях, виробничих ділянках, у цехах і підприємстві в цілому.

Головним об'єктом Системи управління охороною праці (СУОП) є насамперед оператор-виконавець заданої технологічної операції.

Розподіл функцій управління між підрозділами підприємства є специфічним для кожного конкретного підприємства і залежить від масштабів, характеру виробництва, складу підрозділів і інших особливостей.

У СУОП підприємства можна виділити три рівні керування:

а) верхній -- рівень управління, що включає комплекс задач і управлінських рішень, реалізованих за допомогою загальних функцій, інакше його можна назвати контрольно-керуючим. Особи верхнього рівня приймають рішення і контролюють іх виконання;

б) середній -- рівень інженерного й організаційного забезпечення, включає комплекс організаційних мір і інженерних рішень, спрямованих на виконання управлінських рішень. Особи рівня інженерного й організаційного забезпечення приймають інженерні рішення по реалізації отриманих наказів і розпоряджень осіб верхнього рівня, організують їхнє виконання у відповідності з встановленими нормами і правилами безпеки;

в) нижній -- рівень виконання, на якому реалізуються організаційні і технічні міри, спрямовані на створення безпечних і нешкідливих розумів праці безпосередньо на робочих місцях (ділянках).

Найважливішою функцією управління, по вивченню питань безпеки, зборові інформації про фактичний стан умов праці, порівнянню фактичних і нормативних показників рівня небезпечних і шкідливих виробничих факторів є контроль.

Управління охороною праці має чіткий розподіл (розмежування) функцій і обсяг управлінських рішень, відповідає цілям, задачам і особливостям керованого об'єкта, враховує сформовані традиції й органічно вписується в існуючу структурну схему управління підприємством у цілому, як одна з підсистем, є його складовою частиною. Органи управління діяльністю підприємства є одночасно й органами управління охороною праці.

Система управління охороною праці на підприємстві спрямована на:

- набір зведень про фактичні значення рівнів небезпечних і шкідливих виробничих факторів, показників ризику і безпеки трудових процесів на ділянках і робочих місцях;

- порівняння цих факторів із установленими нормованими значеннями;

- визначення величини й аналіз причин відхилення фактичних значень від нормованих;

- прийняття організаційних, технічних, оперативних і перспективних рішень (управлінських рішень), направлених на ліквідацію відхилень фактичних значень.

На більш низькому рівні органи контролю є також відділи і конкретні посадові особи, що здійснюють наглядові функції. Це в першу чергу служба охорони праці підприємства і її фахівці, що здійснюють безперервний внутрішній контроль. Органи державного і галузевого рівня здійснюють зовнішній контроль.

Запитання другої групи

7. Аналіз дотику людини до джерел електричного струму залежно від умов праці та умов включення людини в електричний ланцюг

Електрообладнання, яким доводиться користуватися працівникам на підприємстві, являє собою потенційну небезпеку. Багато нещасних випадків відбувається при обслуговуванні найбільш поширеного електрообладнання, розрахованого на напругу 127-380 В.

Система організаційно-технічних заходів і засобів, що забезпечують захист людей від шкідливих впливів електроструму, електродуги, електромагнітних полів і статичної електрики. Порушення вимог електробезпеки призводить до електротравм.

Електрична травма - травма, викликана впливом електричного струму і електричної дуги. Сукупність таких травм - електротравматизм.

Причини електротравматизму:

- однофазне (однополюсне) дотик людини до неізольованих струмоведучих частин.

- одночасний доторк людини до 2 струмоведучих неізольованих частин під напругою.

- наближення на небезпечну відстань людини, до неізольованого від землі або до неізольованих струмоведучих частин під напругою.

- дотик людини до металевих корпусів під напругою.

Людина починає відчувати змінний струм промислової частоти (50 Гц) приблизно з 1 мА (пороговий відчутний струм). При струмі 10... 15 мА виникає судорожне скорочення м'язів, яке весь час підсилюється, і людина не може звільнитися від контакту зі струмопровідною частиною (пороговий невідпускаючий струм). При 50 мА порушується дихання, а струм 100 мА призводить до фібриляції серцевих м'язів (табл. 1). Найнебезпечнішою є частота струму для людини -- 50 Гц.

Найнебезпечнішим є шлях струму: рука - ноги, рука - рука, особливо при проходженні струму через мозок, серце, легені.

Найбільш небезпечним є змінний струм частотою 20 - 1000 Гц. Змінний струм небезпечніший від постійного, але це характерно для напруги до 250 - 300 В. При більших напругах небезпечним стає постійний струм. Деякі захворювання людини (хвороби шкіри, серцево-судинної системи, нервові хвороби) роблять її сприятливішою до електричного струму. Тому до обслуговування електричного обладнання допускаються особи, що пройшли спеціальний медичний огляд. На важкість ураження електрострумом впливає стан виробничого середовища. Наприклад, підвищена вологість приміщення збільшує небезпеку ураження.

охорона праця електричний струм освітлювання

Таблиця 1. Характеристика дії змінного електричного струму на організм людини залежно від його величини.

Сила струму, мА (змінний струм частотою 50 Гц)

Відчуття людини (фізично і ментально здорової)

0,6 - 1,5

Початок відчуття: слабке свербіння, пощипування шкіри

2 - 4

Відчуття поширюється на зап'ястях, злегка зводить м'язи

5-7

Больові почуття посилюються у всій кисті, судороги, слабкий біль у руці до передпліччя

8-10

Сильний біль, судороги у руці, руки важко відривати від електроводів

10-15

Нестерпний біль у всій руці. Руки не можна відірвати від електроводів

20-25

Сильний біль. Руки миттєво паралізує, відірвати їх від електроводів неможливо, ускладнюється дихання

50-60

Параліч дихання. Порушується робота серця

80-100

Параліч дихання. При тривалості дії струму 3 сек

300

Те саме, за менший строк

більше 300

Зупинка серця, клінічна смерть

Задача 1

Визначити річний економічний ефект і строк окупності виробничих витрат на виконання оздоровчих заходів на дослідному підприємстві.

Дані для розрахунку взяти з табл. 1.

Таблиця 1

Показники

<...
Другие файлы:

Охорона праці на підприємствах громадського харчування
Розвиток охорони праці, зв’язок з іншими дисциплінами. Небезпечні та шкідливі виробничі фактори, їх класифікація. Правові та організаційні питання охо...

Економічні і законодавчі питання охорони праці
Соціально-економічне значення заходів з охорони праці як найважливішої складової частини плану економічного і соціального розвитку підприємства. Фінан...

Особливості організації охорони праці
Функціональна структура охорони праці. Документи, які впливають на строки проведення навчання з питань охорони праці та інструктажів. Гігієнічна оцінк...

Нормування і контроль у галузі охорони праці. Предмет "охорона праці" і його місце серед інших наук
Правила з техніки безпеки і виробничої санітарії за сферою дії. Органи, які здійснюють нагляд і контроль дотримання законодавства про правила з охорон...

Економічні аспекти охорони праці
Економічне і соціальне значення поліпшення умов та охорони праці в ринковій системі господарювання. Витрати на заходи щодо поліпшення умов та охорони...