Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Безопасность жизнедеятельности и охрана труда

Обґрунтування комплексних заходів для недопущення травматизму і покращення умов праці в ТОВ "АФ Відродження" Любарського району Житомирської області під час вирощування кукурудзи на зерно

Тип: дипломная работа
Категория: Безопасность жизнедеятельности и охрана труда
Скачать
Купить
Аналіз виробничої діяльності ТОВ "АФ Відродження". Розробка енергозберігаючої технології вирощування кукурудзи на зерно. Організація охорони праці на підприємствах АПК. Організаційно-технологічні заходи для покращення умов праці та зменшення травматизму.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Дипломна робота

На тему:

“Обґрунтування комплексних заходів для недопущення травматизму і покращення умов праці в ТОВ "АФ Відродження" Любарського району Житомирської області під час вирощування кукурудзи на зерно”

Реферат

Пояснювальна записка ______ с., в тому числі 11 табл. і 46 літературних джерел; 7 листів креслень.

Ключові слова: охорона праці, умови праці, кукурудза, управління, організація, механізатори, економічна ефективність, екологія.

В дипломній роботі презентовано аналіз виробничої діяльності ТОВ "АФ Відродження", аналіз умов праці механізаторів, а також аналіз умов праці в цілому господарстві.

Розроблена енергозберігаюча технологія вирощування кукурудзи на зерно, що дасть змогу отримати урожай на рівні 50 ц/га.

Розглянуто організацію охорони праці на підприємствах агропромислового комплексу та нагляд і контроль за додержанням законодавства про охорону праці.

Розроблені вимоги охорони праці під час вирощування кукурудзи на зерно. Проаналізовані небезпеки під час вирощування та збирання кукурудзи і розроблені рекомендації для не уникнення даних небезпек.

Розробленні організаційно-технологічні заходи для покращення умов праці та зменшення травматизму.

Розроблений бізнес план для впровадження запропонованих заходів з охорони праці. Строк окупності запропонованих заходів складе 1,39 роки, приріст продуктивності праці для цілого господарства складе 9,5%.

Результати роботи рекомендовано впровадити в ТОВ "АФ Відродження" Любарського району Житомирської області.

Зміст

  • Вступ
  • 1. Фінансово-господарська характеристика підприємства
  • 1.1 Організаційна структура, спеціалізація та забезпеченість виробничими ресурсами ТОВ "АФ Відродження" Любарського району Житомирської області
  • 1.2 Аналіз стану охорони праці в ТОВ "АФ Відродження"
  • 2. Проектування комплексної механізації виробництва кукурудзи на зерно
  • 2.1 Біологічні особливості вирощування кукурудзи на зерно
  • 2.2 Програмування врожайності кукурудзи на зерно
  • 2.3 Складання технологічної карти виробництва кукурудзи на зерно по енергозберігаючій технології
  • 2.4 Розрахунок потреби в техніці, робочій силі та технологічних матеріалах
  • 3. Організація охорони праці в підприємствах АПК
  • 3.1 Загальні гарантії прав працівників на охорону праці
  • 3.2 Додаткові гарантії прав на охорону праці працівників, які працюють у важких і шкідливих умовах праці
  • 3.3 Норми і правила з техніки безпеки і виробничої санітарії. Інструктаж і навчання працівників правилам техніки безпеки і виробничої санітарії
  • 4. Розроблення заходів для недопущення травматизму та покращення умов праці при вирощуванні кукурудзи на зерно
  • 4.1 Аналіз небезпек при вирощуванні та збиранні кукурудзи на зерно у ТОВ "АФ Відродження"
  • 4.2 Загальні вимоги безпеки при вирощуванні та збиранні кукурудзи на зерно
  • 4.3 Організаційні заходи для поліпшення умов праці механізаторів
  • 4.4 Розроблення тексту інструктажу з охорони праці для механізаторів при виконанні польових робіт
  • 5. Бізнес-план
  • 5.1 Резюме
  • 5.2 Стратегія маркетингу
  • 5.3 План виробництва
  • 5.4 Організаційний план
  • 5.5 Юридичний план
  • 5.6 Оцінювання ризику і страхування
  • 5.7 Фінансовий план
  • Висновки
  • Список використаних джерел

Вступ

За часи існування незалежної України у державі багато зроблено у галузі охорони праці. Так, у 1992 році Верховною Радою було ухвалено Закон України „Про охорону праці". На основі положень цього Закону у всіх галузях господарювання незалежно від форм власності було запроваджено адміністративний та громадський контроль за дотриманням нормативів безпеки на виробництві.

Це дозволило суттєво (у декілька разів) знизити рівень виробничого травматизму, зокрема у сільськогосподарському виробництві. Але, незважаючи на прикладені зусилля рівень травматизму залишається у сільському господарстві високим, а культура безпеки праці низькою.

Тому Міністерство аграрної політики намагається приєднатися до міжнародних угод у галузі безпеки праці сільськогосподарського виробництва, зокрема підписати Конвенцію 2001 року про безпеку і гігієну праці в сільському господарстві. Дотримання і запровадження в Україні положень цієї Конвенції дозволить встановити на сільськогосподарських підприємствах вищий рівень відповідальності керівників та працівників за безпеку праці.

Зокрема у Рекомендаціях до виконання Конвенції вказано, що:

потрібно вживати заходи для забезпечення того, щоб рівень безпеки і гігієни праці тимчасових і сезонних працівників був не нижче рівня захисту прирівняних категорій працівників сільського господарства, зайнятих на постійній основі;

машини, устаткування, разом з засобами індивідуального захисту, приладами і ручним інструментом, що використовуються в сільському господарстві, повинні відповідали прийнятим нормам та стандартам безпеки і гігієни праці сільськогосподарські працівники мають право відмовитися від виконання небезпечної роботи, коли в них є досить вагомі підстави думати, що існує безпосередня і серйозна загроза для їхньої безпеки і здоров'я, про що вони негайно інформують свого керівника. Ці дії не повинні мати для них несприятливі наслідки.

Сільськогосподарські машини та устаткування повинні використовуються тільки на тих видах робіт, для яких вони призначені, за винятком випадків, коли їх використання з іншою метою, що не відповідає початково заданій, вважається безпечним згідно до національних законодавства і практики, і зокрема не допускається їх використання для перевезення людей, якщо їх конструкція не призначена чи не пристосована для цього. Сільськогосподарська техніка повинна експлуатуватися підготовленими працівниками згідно з законодавством і практикою.

Не можна вимагати від працівників чи дозволяти їм виконання вантажно-розвантажувальних операцій чи переміщення вручну вантажів, вага або тип яких можуть завдати шкоди здоров'ю працівників чи поставити під погрозу їх безпеку

У вказаних документах вказано, що ті організації, які виробляють, імпортують, поставляють, реалізують, перевозять, складують чи знищують хімічні речовини, використовувані в сільському господарстві, повинні дотримуватися прийнятих норм безпеки і гігієни праці і надавали належну та повну інформацію їх користувачам відповідними офіційними мовами країни і, за запитом, компетентному органу. У нашій країні має впроваджуватися належна система для безпечного збирання, переробляння й утилізацію хімічних відходів, хімічних речовин з закінченими термінами збереження та порожніх контейнерів, щоб не допустити їхнього використання з іншою метою і усунути чи звести до мінімуму ризики для безпеки і здоров'я людей і для довкілля.

Працівники сільського господарства мають бути охоплені системою соціального забезпечення для захисту від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань зі смертельним і несмертельним наслідком, а також від інвалідності й інших пов'язаних з виробництвом ризиків для здоров'я, що забезпечує їм захист, що дорівнює принаймні тому, який надається працівникам в інших галузях.

На жаль працівники сільськогосподарських підприємств через специфіку виробництва та інші обставини зазнають впливу багатьох негативних чинників у своїй роботі. Зокрема потрібно відмітити у АІЖ України:

велика кількість застарілого, фізично та морально зношеного обладнання, машин, механізмів, що не відповідають безпечним умовам праці;

недостатня забезпеченість працівників засобами індивідуального захисту;

невідповідність робочих місць вимогам нормативних актів з охорони праці;

значне послаблення трудової та виробничої дисципліни.

Через це сільське господарство дає близько чверті нещасних випадків, які трапляються у виробництві. До того ж проведена реорганізація та реструктуризація сільськогосподарських підприємств не призвели до покращення умов праці на селі, а навпаки спричинили безконтрольність щодо забезпечення прав сільськогосподарських працівників на належні умов праці.

Тому виконання даної дипломної роботи, спрямованого на розроблення організаційних та технічних заходів для покращення умов праці та недопущення травматизму у ТОВ "АФ Відродження", що дозволить запропонувати шляхи покращення безпеки виробництва у структурних підрозділах господарства.

1. Фінансово-господарська характеристика підприємства

1.1 Організаційна структура, спеціалізація та забезпеченість виробничими ресурсами ТОВ "АФ Відродження" Любарського району Житомирської області

Товариство з обмеженою відповідальністю "АФ Відродженння" розташоване в Любарському районі Житомирської області. Ферма, МТП і МРМ розташоване на окраїні селища. Найближча залізнична зупинка розташована за 7 км. від МТП, а залізнична станція за 24 км. Відстань до районного центра м. Любар 14 км. Господарство має добре шлях...

Другие файлы:

Проект механізації процесу вирощування кукурудзи на зерно з удосконаленням дискової борони в СВК ім. Грушевського Рогатинського району, Івано-Франківської області
Аналіз виробничо-господарської діяльності СВК ім. Грушевського. Агротехніка вирощування і збирання кукурудзи на зерно по інтенсивній технології. Розро...

Еколого-біологічна технологія вирощування кукурудзи на силос в умовах південного степу України
Біологічні особливості кукурудзи, можливості рекомендованих сортів. Оцінка ґрунтово-кліматичних умов вирощування. Обґрунтування технології вирощування...

Розробка і обґрунтування технології вирощування вівса
Хід метеорологічних факторів у Житомирській області за багаторічними даними Житомирської метеостанції. Характеристика ґрунту, на якому вирощується ове...

Вирощування кукурудзи на силос
Аналіз господарських і грунтово-кліматичних умов вирощування кукурудзи на силос в ТОВ "Агро-Нордік". Технологія вирощування, оцінка рівня виробництва...

Сортовипробування сортів і гібридів цукрової кукурудзи в умовах експериментальної бази "Дачна" Біляївського району Одеської області
Біологічні особливості та вимоги щодо вирощування кукурудзи. Морфо-біологічні та фізіолого-біохімічні показники сортів і гібридів цукрової кукурудзи....