Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Безопасность жизнедеятельности и охрана труда

Аналіз пожежної безпеки деревообробного комбінату на прикладі ТОВ "Свиспан Лімітед"

Тип: курсовая работа
Категория: Безопасность жизнедеятельности и охрана труда
Скачать
Купить
Характеристика технологічного процесу ТзОВ "Свиспан Лімітед"; стан пожежної безпеки, перевірка відповідності протипожежним вимогам будівельних конструкцій, шляхів евакуації, систем опалення, вентиляції, пожежної автоматики, зв’язку, засобів пожежогасіння.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Зміст

Вступ

Розділ 1. Характеристика об'єкту(будівлі, споруди, технологічного процесу)

Розділ 2. Аналіз техногенної (пожежної) небезпеки

Розділ 3. Моніторинг стану техногенної (пожежної) безпеки об'єкту

3.1 Перевірка відповідності основних будівельних конструкцій будівлі

3.2 Перевірка відповідності об'ємно-планувальних рішень

3.3 Перевірка відповідності евакуаційних шляхів та виходів

3.4 Перевірка відповідності противибухового та протидимного захисту

3.5 Перевірка відповідності систем опалення та вентиляції

3.6 Перевірка зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання

3.7 Перевірка відповідності електротехнічної частини

3.8 Перевірка відповідності систем пожежної автоматики

3.8.1 Перевірка відповідності автоматичної пожежної сигналізації

3.8.2 Перевірка відповідності автоматичної установки пожежогасіння

3.8.3 Перевірка відповідності систем зв'язку та оповіщення

3.9 Перевірка відповідності первинних засобів пожежогасіння

3.10 Перевірка відповідності генерального плану

Розділ4. Розрахунок сил та засобів для ліквідації надзвичайної ситуації

4.1 Визначення класу пожежі та вибір вогнегасної речовини

4.2 Обґрунтування вибору пожежно- та аварійно-рятувальної техніки

4.3 Розрахунок сил та засобів для ліквідації надзвичайної ситуації (пожежі)

Розділ 5. Правила безпеки праці під час ліквідації надзвичайної ситуації

Висновки

Література

Вступ

В умовах сьогодення значної уваги приділяють проблемам попередження виникнення надзвичайних ситуацій, захисту населення і території від різноманітних надзвичайних ситуацій, пов'язаних як із природними явищами так із факторами які є наслідком людської діяльності. Забезпечення пожежної безпеки є важливою державною задачею. Адже як показує практика дешевше і легше попередити виникнення надзвичайної ситуації ніж ліквідувати її наслідки. В наш, нелегкий час на етапі розвитку незалежної самостійної держави, коли підприємства працюють не на повну потужність, та після виникнення на них пожежі, в більшості випадків зовсім припиняють свою діяльність, необхідним є забезпечення пожежної безпеки підприємств які відіграють важливу роль у економіці країни.

В даній роботі розглядається забезпечення пожежної безпеки деревообробного заводу. Повна назва пiдприємства: Товариство з обмеженою відповідальністю “Свиспан Лімітед” - одним iз найбiльших товаровиробникiв у Костопiльському районi Рiвненської областi, а також в Українi в цiлому i одночасно є потужним спонсором у реалiзацiї соцiальних проектiв розвитку району.

Протягом 2012 року в Україні зареєстровано 212 надзвичайних ситуацій. З них техногенного характеру - 120, природного характеру - 74, соціального характеру - 18. Внаслідок цих надзвичайних ситуацій загинуло 301 особа(з них 50 дітей), та 851 - постраждали (з них 225 дітей). В тому числі 5 надзвичайних ситуацій виникли на території деревообробних підприємств. За орієнтованими розрахунками матеріальні збитки внаслідок надзвичайних ситуацій на деревообробних підприємствах сягають 2,3 млн. грн.

Переважно причиною нещасних випадків на об'єктах деревообробної промисловості являються пожежі. Проте нині 30% реєстрованих на виробництві вибухів припадають на деревообробні підприємства. За статистичними даними найчастішими місцями вибуху є бункери і збірники, пиловловлювачі, пневматичний транспорт і механічні транспортери.

Конституція України, як головний законодавчий акт держави вимагає від керівників підприємств забезпечення здорових і безпечних умов праці, що безпосередньо виражені в ст. 27 і 43.

Ст. 27 "Кожна людина має невід'ємне право на життя. Обов'язком держави є захист життя людини".

Ст. 43 "Кожен має право на належні безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату не нижче ніж визначена законом".

Згідно ст. 2 Закону України "Про пожежну безпеку" складовою частиною виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працюючих є забезпечення пожежної безпеки об'єктів.

Згідно ст. 5: "Власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи зобов'язані:

§ забезпечувати додержання протипожежних вимог, стандартів, норм, правил, а також вимог приписів і настанов органів державного пожежного нагляду

§ здійснювати заходи, щодо впровадження автоматичних засобів виявлення і гасіння пожеж і використання для цього виробничої автоматики.

В Україні створено ряд структурних підрозділів, які покликані захищати життя і здоров'я громадян України. Одним з таких структурних підрозділів є Державна служба України з надзвичайних ситуацій. Завдяки профілактичній діяльності вона забезпечує пожежну безпеку на виробничих об'єктах та в житловому секторі. Профілактична діяльність покликана виключати можливість виникнення і розвитку пожеж, впливу на людей небезпечних факторів пожеж, а також забезпечується захист матеріальних цінностей.

Розділ 1. Характеристика об'єкту (будівлі, споруди, технологічного процесу)

Основнi види діяльності, що здійснює ТзОВ “Свиспан Лімітед”: виробництво дерев'яних панелей (ДВП шліфована, ДСП ламінована); виготовлення карбамідо-формальдегідної смоли;

Станом на 16.09.2010 року на підприємстві працює 570 осіб, в тому числі 74 жінки.

Для вирішення виробничої програми в складі підприємства працюють такі основні цехи: цех підготовки технологічної сировини (ПТС); цех по виробництву деревностружкових плит ДСП-1 та ДСП-2; цех ламінування; цех по виробництву синтетичних клеїльних смол;

Допоміжні цехи та структурні підрозділи: механічний цех; паро-силовий цех; електроцех; Транспортний цех; будівельно-виконробська дільниця; лабораторії - ЕТЛ, ЦЗЛ, ПСЛ, КВПіА; дільниця виробничого обслуговування; відомча пожежна частина (ВПЧ);служба охорони підприємства; лікарський медпункт;

Найбільшу пожежну небезпеку на даному підприємстві являє цех ламінування, у зв'язку з складним технологічним процесом та зберіганням великої кількості готової продукції. Саме тому основну увагу приділяємо забезпеченню пожежної безпеки цього цеху.

Цех ламінування - будівля двохповерхова, 1-го ступеня вогнестійкості, розміром 72 х 12 м. загальною площею в плані -864 кв. м. Будинок без підвалу та горища. Висота будівлі - 12 м.

Стіни та перегородки виконані з залізобетонних плит та силікатної цегли. Оздоблення стін та стелі в коридорах та кабінетах на поверхах з негорючих матеріалів.

Покрівля - дах похилого типу покладений по незахищених металевих фермах. З лівої та тильної сторони будівлі передбачено по 1 вертикальній пожежній драбині з виходом на покрівлю.

Перекриття - залізобетонне по незахищених металевих двотаврових балках.

Пожежна навантага - технологічне обладнання, подріблена деревина та дерев'яна стружка, плити ДВП та ДСП, стелажі, меблі, конструктивні елементи приміщень.

Системи забезпечення пожежної безпеки - автоматичних систем пожежогасіння в будинку не передбачено. Для забезпечення подачі води на покрівлю поблизу стаціонарних вертикальних пожежних драбин встановлено сухотруби Ш 50 мм зі з'єднувальними головками системи „РОТ”. Вогнегасники ВП-5 загальною кількістю 18 шт. в ящиках ПК.

Характеристики інженерного обладнання

Електропостачання підприємства здійснюється лініями електропередач від РЕМ до ЦРП і трансформаторних підстанцій цехів напругою до 10 кВт, а потім лініями електропередач з напругою 4 кВт. Освітлювально-силову мережу напругою 220/380В може бути відключено черговим персоналом об'єкта від загального розподільчого щита, який знаходиться безпосередньо в цеху ламінування. Аварійне освітлення відсутнє.

Опалення водяне центральне - система трубопроводів водяного опалення діаметром 200 мм, довжина 2,5 км, тиск 4,5 Атм.

Загальнообмінна вентиляція в будівлі цеху ламінування - природна.

Прогнозування розвитку пожежі - шляхами розповсюдження вогню можуть бути готова сировина, меблі, обладнання та оздоблення приміщень, а також через високотемпературні конвективні потоки можливе виникнення розповсюдження вогню крізь дверні прорізи. В умовах швидкого розповсюдження диму по коридорах та приміщеннях будівлі організація евакуації та рятування людей є першочерговим завданням.

Шляхи евакуації - для евакуації людей та матеріальних цінностей з цеху ламінування застосовують дверні пройми.

Водопостачання

Внутрішнє - в будівлі цеху ламінування встановлено ПК з напівгайками типу "Богданова" діаметром 51 мм.. Тиск у внутрішньому протипожежному водопостачанні 2-3 Атм.

Зовнішнє - від власної кільцевої водопровідної мережі діаметром 150 мм, на якій розташовано 49 ПГ. Тиск води у водопровідній мережі - 5 Атм, що складає вод...

Другие файлы:

Удосконалення протипожежного захисту ВАТ "Старобільський елеватор"
Пожежно-технічна характеристика, аналіз основних параметрів оперативної обстановки та профілактичної роботи по попередженню надзвичайних ситуацій. Скл...

Протипожежний захист об'єкта
Основи та проблеми пожежної безпеки. Пожежна безпека будівель та споруд. Правила пожежної безпеки для енергетичних підприємств. Протипожежний захист а...

Пожежна безпека під час проходження виробничої практики
Поняття та різновиди пожеж. Горіння та пожежонебезпечні властивості речовин і матеріалів. Загальні вимоги з пожежної безпеки на підприємствах харчуван...

Соціально-економічне значення пожежної безпеки в Україні
Поняття та значення пожежної безпеки, комплекс заходів для її забезпечення. Напрямки протипожежного захисту об’єкта; засоби, способи та умови для гасі...

Види електричних травм. Розподіл виробництва за ступенем пожежної безпеки
Характеристика місцевих та загальних електричних травм. Забезпечення пожежної безпеки як один із важливих напрямків щодо охорони життя та здоров'я люд...